Jump to content

Ξεκλείδωμα Vector Master 300


apostolidisathan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Αγόρασα το Vector Master 300 με την σημερινή προσφορά απο το carrefour προς 99 ευρώ. Γνωρίζει κανείς αν μπορεί να πάρει το Destinator 6 ή 7 ; Επίσης τι έκδοση Destinator παίζει; Για PNA ή για PDA; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων..
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 253
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι γινεται το μηχανημα σου ειναι PNA

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=174595&highlight=vector&page=51

 

 

Αυτές είναι οι οδηγίες για το 590. Το 300 αν δεν κάνω λάθος είναι καινούργιο μηχάνημα και ακόμα δεν έχει βγει ακριβής διαδικασία για αυτό (τουλάχιστον εδώ μέσα). Εκτός βέβαια και αν είναι ίδια με του 590, αλλά και πάλι λόγω της μικρότερης οθόνης θα πρέπει να γίνει η κατάλληλη τροποποίηση στις αναλύσεις των εικόνων- skins.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αγόρασα το Vector Master 300 με την σημερινή προσφορά απο το carrefour προς 99 ευρώ. Γνωρίζει κανείς αν μπορεί να πάρει το Destinator 6 ή 7 ; Επίσης τι έκδοση Destinator παίζει; Για PNA ή για PDA; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων..

 

καλημέρα....αν το δοκίμασες καθόλου πες μας αν αξίζει ο επεξεργαστής είναι στα 266 και μάλλον είναι παλιό μηχάμηνα και οχι καινούργιο.....μήπως γνωρίζει κανένας .....ΜΕΓΑΛΟΣ ..περισότερα΄

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αγόρασα το Vector Master 300 με την σημερινή προσφορά απο το carrefour προς 99 ευρώ. Γνωρίζει κανείς αν μπορεί να πάρει το Destinator 6 ή 7 ; Επίσης τι έκδοση Destinator παίζει; Για PNA ή για PDA; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων..

 

Μπορεις να πεις εντυπωσεις;

Εντυπωση μου εκανε οτι χρησιμοποιει για δεκτη τον u-NAV, και οχι τον SiRFstarIIΙ που βλεπω παντου. Εχει επιπτωσεις αυτο; (αποσυνδεσεις κτλ)

....
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να πεις εντυπωσεις;

Εντυπωση μου εκανε οτι χρησιμοποιει για δεκτη τον u-NAV, και οχι τον SiRFstarIIΙ που βλεπω παντου. Εχει επιπτωσεις αυτο; (αποσυνδεσεις κτλ)

 

επίσεις αν ο χάρτης που γράφει οτι έχει PAPAGOR12 δουλεύει κανονικά ...οσο για τα άλλα θα μας πουν οι ΔΑΣΚΑΛΟΙ μας ελπίζω

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να πεις εντυπωσεις;

Εντυπωση μου εκανε οτι χρησιμοποιει για δεκτη τον u-NAV, και οχι τον SiRFstarIIΙ που βλεπω παντου. Εχει επιπτωσεις αυτο; (αποσυνδεσεις κτλ)

 

Mε το συγκεκριμένο μηχάνημα έκανα μόνο μια βόλτα για δοκιμή, από τα carrefour στο σπίτι στην Τούμπα. Το σήμα GPS ήταν σταθερότατο. Δίπλα του υπήρχε το Fortuna 430 με το Destinator 7 και χάρτη τον 2008Q1 .

 

H απόδοση του fortuna με το Dest7 είναι σαφώς ανώτερη. Αυτό που δεν μου άρεσε στο Vector 300 είναι η αδυναμία αναπαραγωγής αρχείων βίντεο. Κατά τα άλλα φαίνεται μια χαρά και πολύ καλοφτιαγμένο, μένει τώρα να το δοκιμάσω με το Destinator.

 

Κάθε βοήθεια δεκτή παιδιά, για να βοηθήσω κι εγώ με την σειρά μου άλλους συνφορουμίτες, όπως έκανα επανελλημένα στο forum του Fortuna 430, όπου και έστειλα πάνω από 10 ΡΜ σε άλλα παιδιά.

 

Και κάτι άλλο, το δοκίμασα με απλή SD 2GB και με κάρτα SDHC 4GB και τις βλέπει κανονικά..

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

to Vector Master 300 το εχει παρει φιλος μου,εβαλα destinator7 αλλα δεν βρισκει το gps,στο destinator6 βρισκει το gps αλλα δεν βρισκει δορυφορους,το αφησα και 40λεπτα αλλα τιποτα ,μηπως δεν συνεργαζετε με GPS : u-NAV που εχει το vector 300;

για τα λεφτα του ειναι νομιζω πολυ καλο.καλη ποιοτητα κατασκευης ,καλη οθονη ,και πολυ καλη αυτονομια (3ωρες και ειναι στο 50%)

το κακο ειναι οτι δεν παιζει το destinator.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να μπούμε σε περιβάλλον windows?

ή να τρέξουμε κάποιο Destinator?

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα χθες το vector 300 το δοκιμασα απο την αττικη οδο εως την Χαλκιδα & απο εκει πηγα Αλιβερι επιστροφη Χαλκιδα & μετα εθνικη οδο με τελικο προορισμο Τρικαλα (ουφ πωλητης ειμαι ρε παιδια) δεν εχω εμπειρια απο gps αλλα μεσα στην χαλκιδα με "εστριβε"συνεχεια σε μονοδρομους,στην εθνικη εβγαζε ενδειξη για speed cam σε σημεια οπου ηταν σταθερες καμερες αλλα & σε σημεια που ξερω οτι συνηθως κανουν μπλοκο.

Δεν καταλαβα καποια στιγμη να αποσυνδεθηκε

Τωρα για destinator θα ηθελα να μαθω αν "παιζει".

Ευχαριστω παιδια

Link to comment
Share on other sites

βαζετε http://rapidshare.com/files/37224775/ceDesktop.exe.html

στην καρτα και στο MYFLASHDISK/Shell/APShell.ini βαζετε το μονοπατι¨

Path=\SDMMC\ceDESKTOP.EXE.

(καντε ενα backup to APSHELL.ini πριν)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα πρωί - πρωί το επέστρεψα στο carrefour και πήρα τα 99 ευρώ πίσω. Μου έκανε μεγάλη εντύπωση το γεγονός ότι στην υποδοχή του καταστήματος όπου γίνονται επιστροφές των προιόντων, ήρθαν 2 ακόμη άτομα για τον ίδιο λόγο, όση ώρα περίμενα για τα διαδικαστικά.

Ο ένας από τους δύο ήταν 45 ετών περίπου και φαινόταν πολύ ψαγμένος. Μου είπε ότι ξεκλείδωσε με άνεση το μηχανάκι, έβαλε το DEST 6 και 7, αλλά υπήρχε πρόβλημα στο κλείδωμα δορυφόρων και στο τρέξιμο του προγράμματος, λόγω μικρού επεξεργαστή..

Κουβεντιάζοντας με τον πωλητή, που έτυχε να γνωρίζω από τον στρατό, μου είπε ότι πουλήθηκαν πάρα πολλές συσκευές από την έναρξη της προσφοράς αλλά περίπου 2 στις 10 γυρίσαν πίσω.

Επίσης μου είπε ότι οι ψαγμένοι με Destinator είναι σχετικά λίγοι, όλοι οι υπόλοιποι που αγοράζουν μαζικά, με 24 άτοκες δόσεις, δεν ξέρουν το καλύτερο και βολεύοντε με το μέτριο papago, πουλόντας συνάμα και μούρη με το "GPS μέσα στην κούρσα".

Το μηχάνημα φαίνεται πολύ τίμιο για τα χρήματά του, αλλά η αδυναμία συνεργασίας με desinator, στην παρούσα φάση τουλάχιστον, το αδικεί . Μελλοντικά ίσως το ξαναγοράσω, αν , παρακολουθόντας το forum, διαπιστώσω ότι τα πράγματα άλλαξαν.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω οτι φταίει ο επεξεργαστής!

Το destinator ειναι γενικά βαρύ πρόγραμμα!

Ακόμη και στο P3300 Μου ενώ έχω και το 6 & το 7 χρησιμοποιώ το Igo ή to Μιοmap!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

kalimera paidia kai sigxaritiria se olous gia tin dimiourgia aytou tou forum. skeftomai na agoraso to vector 300 tha ithela oios mporei na mou pei tis entiposeis tou gia aytonomia mpatarias,taxithta epeksergasti kai lipsi simatos.eixa to 380 alla pisteyo to 300 einai kalitero se aytonomia, megethos kai foteinotita othonis.
Link to comment
Share on other sites

kalimera paidia kai sigxaritiria se olous gia tin dimiourgia aytou tou forum. skeftomai na agoraso to vector 300 tha ithela oios mporei na mou pei tis entiposeis tou gia aytonomia mpatarias,taxithta epeksergasti kai lipsi simatos.eixa to 380 alla pisteyo to 300 einai kalitero se aytonomia, megethos kai foteinotita othonis.

 

Kαμμία σχέση ο φάντης με το ρετσινόλαδο. Το vector 380 πετάει και με το destinator 6, το destinator 7 , το navigon , το igo2006 και το igo2008. Κλειδώνει ταχύτηατα δορυφόρους ακόμη και με την μαυρίλα απο την σκόνη τηε αφρικής που είχαμε πρίν λίγες μέρες και με κλειστή την κεραία. Διάρκεια μπαταρίας γύρω στις 4 ώρες και ΄πολύ καλή φωτεινότητα οθόνης. Και κυρίως ΔΕΝ σέρνεται λόγω επεξεργαστή. Άσε που με την δουλειά των bbbb sbour exelix κλπ, έγινε PDA απο PNA. Ο μόνος του περιορισμός: Η χωρητικότητα της κάρτας. Γι' αυτό ακόμη και όταν κατέβηκε η τιμή των 390 και 590 το 380 το πουλούσαν 10 ευρώ περισσότερο.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

katalaba se eyxaristo poli file mou. pos mpro na metatrepso to 380 apo pna se pda, i malon an mporeis na mou steileis kapio link na peraso to igo2008 i destinator, tis odigies diladi gia ksekleidoma. se eyxaristo poli kai pali.
Link to comment
Share on other sites

katalaba se eyxaristo poli file mou. pos mpro na metatrepso to 380 apo pna se pda, i malon an mporeis na mou steileis kapio link na peraso to igo2008 i destinator, tis odigies diladi gia ksekleidoma. se eyxaristo poli kai pali.

 

Πήγανε στη σελίδα 71 στο ποστ 1419. Εκεί ο sbour μάζεψε ΟΛΑ τα ξεκλειδώματα. Περνώντας το script του newmenu1 θα έχει έτοιμο το 380 για εγκατάσταση των destinator. Kάποιος έβαλε και το εικονίδιο για igo. Aν διαβάσει αυτό το ποστ ας σου πει γιατί εγώ δν θυμάμαι. Τώρα για το destinator 7 πήγαινε στο: http://www.navimania.gr. Εκει θα το βρεις free αν είσαι νόμιμος χρήστης του 6.1

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα πρωί - πρωί το επέστρεψα στο carrefour και πήρα τα 99 ευρώ πίσω. Μου έκανε μεγάλη εντύπωση το γεγονός ότι στην υποδοχή του καταστήματος όπου γίνονται επιστροφές των προιόντων, ήρθαν 2 ακόμη άτομα για τον ίδιο λόγο, όση ώρα περίμενα για τα διαδικαστικά.

Ο ένας από τους δύο ήταν 45 ετών περίπου και φαινόταν πολύ ψαγμένος. Μου είπε ότι ξεκλείδωσε με άνεση το μηχανάκι, έβαλε το DEST 6 και 7, αλλά υπήρχε πρόβλημα στο κλείδωμα δορυφόρων και στο τρέξιμο του προγράμματος, λόγω μικρού επεξεργαστή..

Κουβεντιάζοντας με τον πωλητή, που έτυχε να γνωρίζω από τον στρατό, μου είπε ότι πουλήθηκαν πάρα πολλές συσκευές από την έναρξη της προσφοράς αλλά περίπου 2 στις 10 γυρίσαν πίσω.

Επίσης μου είπε ότι οι ψαγμένοι με Destinator είναι σχετικά λίγοι, όλοι οι υπόλοιποι που αγοράζουν μαζικά, με 24 άτοκες δόσεις, δεν ξέρουν το καλύτερο και βολεύοντε με το μέτριο papago, πουλόντας συνάμα και μούρη με το "GPS μέσα στην κούρσα".

 

Το μηχάνημα φαίνεται πολύ τίμιο για τα χρήματά του, αλλά η αδυναμία συνεργασίας με desinator, στην παρούσα φάση τουλάχιστον, το αδικεί . Μελλοντικά ίσως το ξαναγοράσω, αν , παρακολουθόντας το forum, διαπιστώσω ότι τα πράγματα άλλαξαν.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

 

Τόσες πολλές συγκυρίες μαζί ρε παιδιά ούτε στα έργα επιστημονικής φαντασίας.... 2 πίσω, μαζί στο στρατό.... :blink:

 

Νά σαι καλά ρε φίλε για τις έγκυρες πληροφορίες σου. Εδώ μέσα προσπαθούμε να προσανατολίσουμε τον κόσμο , όχι να τον αποπροσανατολίσουμε. Προσωπική μου γνώμη είναι να μην ξεκινάμε το topic έτσι γιατί το να μπεί το dest στη συσκευή είναι θέμα χρόνου. Το ίδιο έγινε από ότι φαίνεται και με άλλες συσκευές. Μετά από χρόνο και ψάξιμο έγινε. Το οτι έχει GPS u-Nav είναι μία σημαντική πληροφορία και ίσως πρέπει οι γκουρού εδώ μέσα να αρχίσουν από εκεί... Το οτι το ξεκλειδώσαμε επίσης είναι ένα σημαντικό βήμα..

Το οτι το έδωσαν 99 ευρώπουλα είναι σημαντικό. Μου θυμίζει την ιστορία των κινητών τηλεφώνων που μετά τα έδιναν και τζάμπα... Σας συσκευή πάντος μπορεί να ανταγωνιστεί άλλες που είναι σε υψηλότερη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Τόσες πολλές συγκυρίες μαζί ρε παιδιά ούτε στα έργα επιστημονικής φαντασίας.... 2 πίσω, μαζί στο στρατό.... :blink:

 

Νά σαι καλά ρε φίλε για τις έγκυρες πληροφορίες σου. Εδώ μέσα προσπαθούμε να προσανατολίσουμε τον κόσμο , όχι να τον αποπροσανατολίσουμε. .

 

Παρακαλώ κράτα την ειρωνία και την βλακεία για πάρτη σου!!!!!

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Τόσες πολλές συγκυρίες μαζί ρε παιδιά ούτε στα έργα επιστημονικής φαντασίας.... 2 πίσω, μαζί στο στρατό.... :blink:

 

Νά σαι καλά ρε φίλε για τις έγκυρες πληροφορίες σου. Εδώ μέσα προσπαθούμε να προσανατολίσουμε τον κόσμο , όχι να τον αποπροσανατολίσουμε. Προσωπική μου γνώμη είναι να μην ξεκινάμε το topic έτσι γιατί το να μπεί το dest στη συσκευή είναι θέμα χρόνου. Το ίδιο έγινε από ότι φαίνεται και με άλλες συσκευές. Μετά από χρόνο και ψάξιμο έγινε. Το οτι έχει GPS u-Nav είναι μία σημαντική πληροφορία και ίσως πρέπει οι γκουρού εδώ μέσα να αρχίσουν από εκεί... Το οτι το ξεκλειδώσαμε επίσης είναι ένα σημαντικό βήμα..

Το οτι το έδωσαν 99 ευρώπουλα είναι σημαντικό. Μου θυμίζει την ιστορία των κινητών τηλεφώνων που μετά τα έδιναν και τζάμπα... Σας συσκευή πάντος μπορεί να ανταγωνιστεί άλλες που είναι σε υψηλότερη τιμή.

 

Το μηχανάκι ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΟ για τις απαιτήσεις του destinator. Ενδεχομένως να ανταποκρίνεται καλά για το papago. Το destinator χρειάζεται 400άρη επεξεργαστή, για να παίζει ομαλά και να ανταποκρίνεται γρήγορα στον επανυπολογισμό διαδρομής. Στο forum για destinator θα δεις πολλά προβλήμτα από κατόχους άλλων συσκευών με 266 επεξεργαστή.

Η dis έντιμα σου δείνει όλα τα στοχεία της συσκευής. Η τιμή είναι πολύ καλή, αν δεν έχεις άλλες αξιώσεις. Να σκεφτείς μόνο ότι με τα ίδια χρήμτα αγοράζεις ΣΚΕΤΟ MP3+MP4 player, και μάλιστα σε προσφορά. Εδώ παίρνεις και ένα στοιχειώδες πρόγραμμα πλοήγησης.

Απλά καλό είναι ο καθένας να γνωρίζει τι αγοράζει και να αποφασίζει ανάλογα με τις ανάγκες του. Οι εμπειρίες του καθενός απο την κάθε συσκευή σχηματίζουν σιγά-σιγά πρόσθετη γνώση. Δεν χρειάζεται να κριτικάρουμε οτιδήποτε, χωρίς τουλάχιστον να απαντάμε επί της ουσίας.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου φιλέ μου papajo ότι δίνεις παίρνεις.

και στην συγκεκριμένη περίπτωση παίρνεις αρκετά για τα λεφτά του.

Ας μην τα θέλουμε και όλα.

Ακόμη θα ήθελα να πω να μην σχολιάζουμε συμφοριτες μας με ειρωνεία

Είμαστε εδώ μέσα για να μοιραζόμαστε στοιχειά εμπειρία και βοήθεια

Κανένας νομίζω δεν επιδιώκει την παραπληροφόρηση και την φαγωμάρα.

Καλό θα ήταν λοιπών να κρατήσουμε κάποιο καλό επίπεδο στην συζήτηση και ο καθένας να απορροφά της πληροφορίες που του χρειάζονται;);) .

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μην μου βρηκε δορυφορους στο dest6-dest7 αλλα απο ταχυτητα στο ανοιγμα και υπολογισμο διαδρομης τα παει μια χαρα,σε σχεση με το htc-3300 που εχω παει πολυ ποιο γρηγορα.αν το πιασετε στα χερια σας ειναι φανταστικο ,ποιοτητα κατασκευης,οθονη,αυτονομια .πηγα και ειδα το vector590 μπορει να ειναι πιο καλο αλλα προσωπικα δεν μου αρεσε το μεγεθος του kai to design του.θα προτιμουσα ενα vector 300

εαν εβρησκε δορυφορους στο destinator.

και μιλαμε για 99ευρω.

το θεμα ειναι να βρεθει καποιος να μπορεσει να ξεκλειδωσει το gps(u-navi) για να παιζει με destinator

Link to comment
Share on other sites

Eκτός από destinator προσπάθησε να το βάλει κανείς να τρέξει άλλο πρόγραμμα?? igo plus η οτιδήποτε αλλο??:confused:

τα τρέχει ?? λοκαρει δορυφόρους η το πρόβλημα είναι μόνο με το dest??

Yπαρχει πιθανότητα να έχουν κλειδώσει την κεραία μόνο για το papago/

Ας απαντήσει κανένας που δοκίμασε σας παρακαλω :) :)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...