Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εγεινε δεν πήρε κανένας κανένα vectoraki από την νέα σειρά που έχουν βγάλει??

Να αρχίσουμε να ασχολούμαστε με κάτι. όλο για κάρτες και προσφορές μιλάμε.:(:(

Τα έχουν λίγο τσιμπημένα στην τιμή εκτός από κάνα δυο..

Ελπίζω να κάνουν καμιά καλή προσφορά τώρα το Πάσχα.....;)

Πάντως έμαθα πως το μεγάλο που έχουν ξεκλειδώνει μόνο του.

Αυτήν η dis θα μας χαλάσει το forum έτσι όπως πάει. :lol::lol::p

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!! Ενδιαφέρομαι για κάρτα 4 gb αλλά δεν ξέρω ποια μάρκα είναι συμβατή η με τον τύπο SD High Capacity (SDHC) που έχουν οι καινούργιες οι κάρτες. Εχει βάλει κανείς 4άρα?

Έχω το 380

ευχαριστώ

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Ενδιαφέρομαι για κάρτα 4 gb αλλά δεν ξέρω ποια μάρκα είναι συμβατή η με τον τύπο SD High Capacity (SDHC) που έχουν οι καινούργιες οι κάρτες. Εχει βάλει κανείς 4άρα?

Έχω το 380

ευχαριστώ

kαλημερα φίλε

από όσο γνωρίζω από τον φίλο papajo που φοράει 4g στο 380 του δουλεύει μια χαρά.και από τα λεγόμενα πιο πάνω απο τον baxev2005

η ταχύτητα είναι για γρήγορη μεταφορά αρχείων αντιγραφής στην κάρτα και το αντίστροφο

Απο οσο γνωρίζω και έχω δει στα μαγαζιά κάρτες SDHC έχουν σχεδόν ολες οι μαρκες lexar nokia kingston κτλ...

άλλωστε αυτές βγαίνουν στην taiwan με το τσουβάλι και μετά οι εταιρίες χτυπάν την στάμπα τους πάνω.

Αν την θες για το 380 σου προτίμησε μια απλή 4αρα κυρίως για λόγους κόστους γιατί και εγώ που είχα 4αρα στο 590 δεν είδα καμιά απολύτως διαφορά στην μεταφορά δεδομένων κατά την χρήση.της πλοήγησης.

Περισσότερες πληροφορίες μπορεί να μάθεις από τον φίλο papajo που έχει χαθεί τώρα τελευταία από την παρέα μας και εχει παρει την ξενιτια(ολο σε ξενα side σε συναντω φιλε μου).:lol::lol::p:p

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση

μήπως γνωρίζει κανένας πως μπορούμε να τροποποιησουμε μια εικόνα

jpeg η αλλης μορφης σε απλο εικονιδιο (οπως αυτα που υπαρχουν μεσα στο skin του φιλου bbbb)

πεδευωμε τόση ώρα και τίποτα:wacko::wacko:

Αν ξέρει κανένας θα παρακαλούσα να μου απάντησή :O

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να μετατρέψεις τα αρχεία jpg σε ico.Αυτό γίνεται με ένα converter ή icon maker.Υπάρχουν βέβαια και έτοιμες συλλογές με icons για κατέβασμα σε ποικιλία σχεδιών και διαστάσεων.
Zoom-Zoom
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!..

Εχω μια απορια κ πιστευω ειναι ευκολη για πολλους απο εσας εδω μεσα!..:O

 

Εχω το vector 380 (δανεικο) το οποιο εχει πλοηγο το 'Papago!R12' με χαρτη της Ελλαδας. Τελος της βδομαδας φευγω εξωτερικο και θα ηθελα να χρησιμοποιησω το GPS.Αλλα πως? Ο φιλος 'bbbb' μου ειπε αρχικα να βρω το iGo. Το βρηκα. Απο δω και περα?μηπως μπορει καποιος να μου πει με απλα βηματα τι να κανω?(ας ειναι και πολλα!δεν πειραζει..:p)

(αν ειναι μεγαλη η απαντηση στειλτε τη με pm)

Χιλια Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Αν την θες για το 380 σου προτίμησε μια απλή 4αρα κυρίως για λόγους κόστους γιατί και εγώ που είχα 4αρα στο 590 δεν είδα καμιά απολύτως διαφορά στην μεταφορά δεδομένων κατά την χρήση.της πλοήγησης.

Περισσότερες πληροφορίες μπορεί να μάθεις από τον φίλο papajo που έχει χαθεί τώρα τελευταία από την παρέα μας και εχει παρει την ξενιτια(ολο σε ξενα side σε συναντω φιλε μου).:lol::lol::p:p

 

Στα ξένα πήγα ρε xrupista πράγματι. Μόλις προχτές γύρισα απο Κωνσταντινούπολη. Φύσαγε το vector380. Μια χαρά δούλεψε με τους χάρτες Τουρκίας τόσο στο destinator 6 και 7, όσο και στο igo2006plus. Μιλάμε μέχρι και τους ταξιτζήδες έλεγχα στο πίσω κάθισμα, αν μου κάνανε κύκλους. Για όλα μπορεί να γκρινιάξω με τους τούρκους, αλλά όχι για κλέψιμο. Ούτε μία φορά δεν φύγανε απο την προτεινόμενη διαδρομή.

Όσο για τα ξένα sites, μπορεί να τα παρακολουθώ, αλλά διαβάζω και το myphone. Αλλά δεν υπάρχει τίποτε να κάνω. Να είσαι σίγουρος ότι, αν κάποιος ρωτήσει (όχι εμένα, γενικά το λέω)κάτι που μπορώ να βοηθήσω, θα το κάνω σχεδόν αμέσως. Έχω στείλει αρκετά ΠΜ σε requests κάποιων. Απλά αυτά δεν φαίνονται. Οι λίγες μέρες που έλλειψα μόνο με απομάκρυναν απο το site μας.

:ninja:Και το καρφάκι τώρα: Για να με διαβάζεις σε ξένα site, πάει να πει ότι και εσύ κάπου εκεί κυκλοφορείς.:lol::p;)

Για τις κάρτες τώρα. Μια χαρά τρέχει η απλή 4άρα και στο 380 και στο 390. Γράφω σβύνω ταινίες, μια χαρά. Για να χρειαστεί κάποιος υψηλής ταχύτητας κάρτα, πρέπει να έχει ειδικές απαιτήσεις, που σίγουρα ξεφεύγουν απο τις ανάγκες του μέσου χρήστη. Ποιο πολύ χρειάζονται όπως ξέρω σε φωτογραφικές μηχανές, για να γίνεται γρήγορα το save των λήψεων, ώστε να προχωράει η μηχαβή στην επόμενη ενέργεια, όποια και να είναι αυτή. Για την πλοήγηση, την παρακολούθηση video, την ακρόαση mp3 και το γράψε σβύσε στην κάρτα, η ταχύτητα όποια και να είναι μου φαίνεται πολύ ικανοποιητική, τόσο στο 380 όσο και το 390

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Πριν ένα μήνα ήμουν και γω Κωνσταντινούπολη.Όντως destinator και igo δούλευαν άψογα.Τους ταξιτζήδες τους τσέκαρα και εγώ αλλά δεν είχαν καμμία πρόθεση να σε κλέψουν.Το vectorάκι φάνηκε πολύ χρήσιμο και στο mode για πεζούς αφού τα pois των dest και igo ήταν πολύ καλά ενημερωμένα.
Zoom-Zoom
Link to comment
Share on other sites

Είδα διαφήμιση για τα Carrefour και έλεγε ότι σήμερα και αύριο θα έχει το Vector Master (δεν έλεγε μοντέλο βέβαια) στα 99 Ευρώ.

Όσοι ενδιαφέρονται νομίζω είναι καλή ευκαιρία...

Link to comment
Share on other sites

το είδα και εγώ.vector master 300 οθόνη 3.5 επεξεργαστής στα 266 και χάρτης papago12τιμή 99 ευρώ...ξέρει κανείς για το μηχάνημα αυτό η να το πάρουμε μονο για τους χάρτες
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!..

Εχω μια απορια κ πιστευω ειναι ευκολη για πολλους απο εσας εδω μεσα!..:O

 

Εχω το vector 380 (δανεικο) το οποιο εχει πλοηγο το 'Papago!R12' με χαρτη της Ελλαδας. Τελος της βδομαδας φευγω εξωτερικο και θα ηθελα να χρησιμοποιησω το GPS.Αλλα πως? Ο φιλος 'bbbb' μου ειπε αρχικα να βρω το iGo. Το βρηκα. Απο δω και περα?μηπως μπορει καποιος να μου πει με απλα βηματα τι να κανω?(ας ειναι και πολλα!δεν πειραζει..:p)

(αν ειναι μεγαλη η απαντηση στειλτε τη με pm)

Χιλια Ευχαριστω!

 

Αντιγράφεις το iGO στην κάρτα, ανοίγεις το engine.ini και βάζεις την διαδρομή (πχ \iGO_MyWay_PNA_2006\igopna.exe), ανοίγεις το sys.txt που βρίσκεται στον φάκελο του iGO και βάζεις τα παρακάτω (αν δεν τα έχει ήδη):

[gps]

protocol="NMEA"

port=2

speed=4800

και τελείωσες.

 

 

Εναλλακτικά βάζεις το scriptaki του bbbb όπου μπορείς να έχεις πολλά προγράμματα πλοήγησης ταυτόχρονα.

1-2 freddy is coming, 3-4 better lock your door...
Link to comment
Share on other sites

το είδα και εγώ.vector master 300 οθόνη 3.5 επεξεργαστής στα 266 και χάρτης papago12τιμή 99 ευρώ...ξέρει κανείς για το μηχάνημα αυτό η να το πάρουμε μονο για τους χάρτες

 

Το αγόρασα σήμερα από το carrefour.

Τζάμπα πράμα ρε παιδιά, 99 ευρώ τιμή. Παίζει μουσική , φωτογραφίες , αλλά όχι βίντεο. Σαν κατασκευή δείχνει πολύ στιβαρή, η οθόνη είναι φωτεινή και ποιοτική, η βεντούζα για το αυτοκίνητο είναι άψογη. Παιδεύτηκα καμιά ώρα να περάσω Destinator 6 ή 7 , αλλά τίποτα. Μέσα στην SD κάρτα του πακέτου πώλησης (1GB) υπάρχει ένας φάκελος MagaNavi καθώς και ένα αρχείο Navigation .

 

Κάθε βοήθεια δεκτή παιδιά !!!!!

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Είδα διαφήμιση για τα Carrefour και έλεγε ότι σήμερα και αύριο θα έχει το Vector Master (δεν έλεγε μοντέλο βέβαια) στα 99 Ευρώ.

Όσοι ενδιαφέρονται νομίζω είναι καλή ευκαιρία...

 

Το αγόρασα σήμερα από το carrefour.

Τζάμπα πράμα ρε παιδιά, 99 ευρώ τιμή. Παίζει μουσική , φωτογραφίες , αλλά όχι βίντεο. Σαν κατασκευή δείχνει πολύ στιβαρή, η οθόνη είναι φωτεινή και ποιοτική, η βεντούζα για το αυτοκίνητο είναι άψογη. Παιδεύτηκα καμιά ώρα να περάσω Destinator 6 ή 7 , αλλά τίποτα. Μέσα στην SD κάρτα του πακέτου πώλησης (1GB) υπάρχει ένας φάκελος MagaNavi καθώς και ένα αρχείο Navigation .

 

Κάθε βοήθεια δεκτή παιδιά !!!!!

 

δοκίμασες τον χάρτη PAPAGOR12 στο FURTUNA σου

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφεις το iGO στην κάρτα, ανοίγεις το engine.ini και βάζεις την διαδρομή (πχ \iGO_MyWay_PNA_2006\igopna.exe), ανοίγεις το sys.txt που βρίσκεται στον φάκελο του iGO και βάζεις τα παρακάτω (αν δεν τα έχει ήδη):

[gps]

protocol="NMEA"

port=2

speed=4800

και τελείωσες.

 

 

Εναλλακτικά βάζεις το scriptaki του bbbb όπου μπορείς να έχεις πολλά προγράμματα πλοήγησης ταυτόχρονα.

 

Ευχαριστω πολυ freddy!!:)

Link to comment
Share on other sites

Στα ξένα πήγα ρε xrupista πράγματι. Μόλις προχτές γύρισα απο Κωνσταντινούπολη. Φύσαγε το vector380. Μιλάμε μέχρι και τους ταξιτζήδες έλεγχα στο πίσω κάθισμα, αν μου κάνανε κύκλους. Για όλα μπορεί να γκρινιάξω με τους τούρκους, αλλά όχι για κλέψιμο.

 

Kαλως όρισες φίλε μου Ελπίζω να πέρασες καλά στην Πόλη.

όνειρο μου είναι να πάω αλλα....δεν μπορώ!!

To ξέρεις οτι η απουσία σου γίνετε αισθητή όταν λείπεις και αυτό σημαίνει ότι είσαι αρχηγοπουλο (που λέει και η Αννιτα Πάνια):lol::lol:;)

 

Οσο για το vectoraki που βγάλανε στην προσφορά θα ήθελα να ρωτήσω και τους κατόχους 290 που από ότι φενετε έχουν τον ίδιο επεξεργαστή αν το dest7 to τρέχανε απροβλημάτιστα

Γιατί κάπου διάβασα ότι για να τρέξει καλά το dest7 (και δεν ενθυμούμε που)καλά είναι να έχει 400 επεξεργαστή

και ακόμα η κεραία του βλέπω ότι είναι u-NAV και οχι SIRF starIII όπως τα άλλα.

τι σημαίνει αυτό??

ειναι νέα τεχνολογία η επειδή έπρεπε να πιάνει δορυφόρους του έβαλαν μια κεραία για τα λεφτά του

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

στο 290 μου μέχρι την προηγούμενη εκδοση της mls και τον χάρτη νοεμβρίου όλα ήτνα οκ...τώρα με την νέα έκδοση και τον 1.97 χάρτη κάνει τρελλά και δε σε κλειδώνει πάντα σταθερά,αργεί περισσότερο στον επανυπολογισμό και μέχρι να βρει νέα διαδρομή πήγε περίπατο η προηγούμενη...πάντως και με το rye 3503 με 400 επεξεργαστή μη φανταστείς τρελλές διαφορές απλά λίγο καλύτερη κίνηση και ταχύτερο κλείδωμα...δε ξέρω όμως αν παίζει ρόλο που και στα 2 τρέχει από sd το dest7....

γνώμη μου είναι στο vector 300 βάλτε την έκδοση 6.1 που στο vectoraki μου με τον 1.98 πήγαινε καλύτερα...

 

στις δικές μου ερωτήσεις τώρα...κανα τεστ drive να κάνουμε σε igo παίζει σε sd? και δεύτερη ερώτηση πώς μπορώ να έχω μαζί dest6 kai 7 στο rye?Για κάποιο λόγο το rye αρνείτε να παίξει το dest 6.1...το menu που χαμε στο vector μπορούμε να το τρέχουμε στο rye?ποιο είναι το εκτελέσιμο αρχείο?

 

Σας ευχαριστώ και συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις:)

Link to comment
Share on other sites

to Vector Master 300 το εχει παρει φιλος μου,εβαλα destinator7 αλλα δεν βρισκει το gps,στο destinator6 βρισκει το gps αλλα δεν βρισκει δορυφορους,το αφησα και 40λεπτα αλλα τιποτα ,μηπως δεν συνεργαζετε με GPS : u-NAV που εχει το vector 300;

.

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση του 6 χρησιμοποίησες?Στο 6.1.0 για pna γράφει ότι η κεραία είναι συνδεδεμένη,ακόμη και αν δεν είναι!!!Τώρα στο 7 αν κάνεις αναζήτηση gps μέσα από τις ρυθμίσεις και δεν το βρίσκει:

1.Eχεις ανοιχτό στο παρασκήνιο το papago

2.Eχουν κλειδώσει την κεραία gps στο papago.

3.Υπάρχει ασυμβατότητα λόγω u-nav που δεν ξέρω τι διαφορά έχει σε σχέση με το sirf star iii :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση του 6 χρησιμοποίησες?Στο 6.1.0 για pna γράφει ότι η κεραία είναι συνδεδεμένη,ακόμη και αν δεν είναι!!!Τώρα στο 7 αν κάνεις αναζήτηση gps μέσα από τις ρυθμίσεις και δεν το βρίσκει:

1.Eχεις ανοιχτό στο παρασκήνιο το papago

2.Eχουν κλειδώσει την κεραία gps στο papago.

3.Υπάρχει ασυμβατότητα λόγω u-nav που δεν ξέρω τι διαφορά έχει σε σχέση με το sirf star iii :worry:

 

 

το 6.1.0 για pna εβαλα.την καρτα την εχω κανει format και υπαρχει μονο το

destinator μεσα οποτε σιγουρα δεν τρεχει το papago.

:)

Link to comment
Share on other sites

to Vector Master 300 το εχει παρει φιλος μου,εβαλα destinator7 αλλα δεν βρισκει το gps,στο destinator6 βρισκει το gps αλλα δεν βρισκει δορυφορους,το αφησα και 40λεπτα αλλα τιποτα ,μηπως δεν συνεργαζετε με GPS : u-NAV που εχει το vector 300;

.

 

φίλε μου γεια σου

Καταρχήν θα ήθελα να σε ρωτήσω με ποιον τρόπω ξεκλείδωσες το Vector 300

Ειναι κάτι αντίστοιχο με το 380 η με το 590??

Καλό θα ήταν να ενημερωνόμαστε γιαυτό το μηχανάκι για της δυνατότητες του και τα μειονεκτήματα του κτλ ;)

Γιατί η τιμή του είναι αρκετά δελεαστική και αν δουλεύει καλά και με άλλα προγράμματα αυτό θα ήταν θαυμάσιο για όλους μας.:)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου γεια σου

Καταρχήν θα ήθελα να σε ρωτήσω με ποιον τρόπω ξεκλείδωσες το Vector 300

Ειναι κάτι αντίστοιχο με το 380 η με το 590??

Καλό θα ήταν να ενημερωνόμαστε γιαυτό το μηχανάκι για της δυνατότητες του και τα μειονεκτήματα του κτλ ;)

Γιατί η τιμή του είναι αρκετά δελεαστική και αν δουλεύει καλά και με άλλα προγράμματα αυτό θα ήταν θαυμάσιο για όλους μας.:)

 

 

 

δεν βρισκω την σελιδα που το ειδα.

FLASHDISK

 

Τροποποιείτε το αρχείο FLASHDISK\APShell.ini

[shell]

Version=1.0.0.12

Language=12

[Navigation]

Path=\SDMMC\ΕΔΩ ΕΒΑΛΑ ΤΟ PATH TOU DESTINATOR

Caption=Navigation

ClassName=

 

[Hardware]

Gain=10

 

[setting]

Volume=6

BackLightLevel=10

BackLightBatteryTimer=0

BackLightACTimer=0

HourSystem=12

EnableTap=1

SuspendBattery=180

SuspendAC=0

 

[Calibration]

CalData=

 

 

για windows NEWMENU..http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=174595&highlight=newmenu&page=8

 

 

ΣΑΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ

για τα λεφτα της τελεια,αλλα deistinator οχι

Link to comment
Share on other sites

Ok φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

Ελπίζω να βρεθεί τρόπος να παίξει και το dest6 kai 7 :shifty:

Να μας κρατάς ενήμερους για ότι καινούργιο προκύψει

Να σε καλά και καλή υπομονή μέχρι να βρεθεί το ζητούμενο.:):p

 

Μόλις είδα ότι ανοίξατε καινούργιο post για το vector300 θα ενημερωνόμαστε από εκεί να στε καλά

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Ok φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

Ελπίζω να βρεθεί τρόπος να παίξει και το dest6 kai 7 :shifty:

Να μας κρατάς ενήμερους για ότι καινούργιο προκύψει

Να σε καλά και καλή υπομονή μέχρι να βρεθεί το ζητούμενο.:):p

 

Μόλις είδα ότι ανοίξατε καινούργιο post για το vector300 θα ενημερωνόμαστε από εκεί να στε καλά

Καλησπέρα ....

Σήμερα είδα το "300" το οποίο είναι μία σταλιά.....

Κατά την γνώμη μου παρόλο που κοστίζει 99€, δεν συγκρίνεται με το "590

(επεξεργαστής και κεραία) το οποίο αν και φαινομενικά κοστίζει 199€ στην ουσία κοστίζει 149 € (50 € επιστροφή με δωροεπιταγή)..

Τι να πω η επιλογή είναι δική σας.. αλλά αν δεν σηκώνει και πολλά το μηχανάκι, τότε τι να το κάνεις;;;;

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...