Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αξίζει να το πάρει κανείς σήμερα; η τιμή του έχει πέσει κάτω από τα 140 δολλάρια http://www.pandawill.com/lenovo-p780-smartphone-mtk6589-android-42-50-inch-gorilla-glass-screen-3g-gps-otg-p78042.html
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Ανάλογα τις απαιτήσεις σου. Αν η αυτονομία είναι από τα πιο σημαντικά κριτήρια για εσένα, τότε ναι, αξίζει να το πάρεις σε αυτή την τιμή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το αγοράσω. Οι προδιαγραφές μου κάνουν.

Απ οκ αυτά που γράφετε αναρωτιέμαι

Θα δουλέψει απροβλημάτιστα; μια SIM θέλω να του βάλω και τέλος.

Την εμπειρία σας παρακαλώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατά τη γνώμη μου όχι.

Εγώ το έχω πάνω από χρόνο τώρα με τη ROM που αγοράστηκε (S125_130529).

Πού και πού (μια - δυο φορές το μήνα) μπορεί να τρώει κανένα κόλλημα το οποίο φτιάχνει με μια επανεκίνηση, κατά τα άλλα κανένα πρόβλημα.

 

Αυτή είναι και η δική μου αγωνία ως υποψήφιος αγοραστής. Προορίζεται για την γυναίκα μου κ δεν θέλω να ακαλισω τίποτα. Δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

για την συγκεκριμενη τιμη του θα ηθελα να το αγορασω και εγω.

αν δεν πειραξω τιποτα εχει κανενα προβλημα?

οι σιμ λειτουργουν σωστα?

απωλειες σηματος?

wifi bluetooth menu και γενικα το λειτουργικο του εχει κανενα προβλημα?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

για την συγκεκριμενη τιμη του θα ηθελα να το αγορασω και εγω.

αν δεν πειραξω τιποτα εχει κανενα προβλημα?

οι σιμ λειτουργουν σωστα?

απωλειες σηματος?

wifi bluetooth menu και γενικα το λειτουργικο του εχει κανενα προβλημα?

 

Η συμβουλή μου για το κινητό αυτό είναι "ΜΗΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ". Σαν κινητό είναι φοβερό (ειδικά η μπαταρία του, δεν αδειάζει με τίποτα), απλά υπάρχει μεγάλο ποσοστό να σου κάτσει ελλατωματικό ή να σου βγάλει πρόβλημα στο μέλλον. Εμένα προσωπικά μου παρουσίασε μετά από λίγες μέρες το γνωστό πρόβλημα απώλειας σήματος από τις sim. Το έστειλα πίσω για επισκευή, μου είπαν ότι το έφτιαξαν και το έστειλαν πίσω και το περιμένω από μέρα σε μέρα. Το έχω αγοράσει από τον Ιούλιο και κινητό δεν έχω στα χέρια μου από τότε. Με λίγο ψάξιμο και σε ξένα φόρουμ, διαπίστωσα ότι υπάρχουν πολλά προβλήματα σε μεγάλο ποσοστό και σε άλλες χώρες. Στα ίδια λεφτά πάνω κάτω βρίσκεις κινητά με 2GB RAM που πετάνε και δεν παρουσιάζουν τόσα προβλήματα. Αν αγόραζα πάντως τώρα κινητό, θα έπαιρνα το ZENFONE 5 ή ακόμα καλύτερα το 6 της ASUS στα 2GB RAM. Τα έχω δει live και τα δύο και είναι άπαιχτα και απροβλημάτιστα. Οπότε ποιος ο λόγος να ρισκάρεις?

HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα χρονο το κινητο και μεχρι τωρα το μονο προβλημα ηταν στην αρχη με το σημα της Vodafone (SIM1).

Με αναβαθμηση λογισμικου και ειδικα με την ROW_S226 , αλλα και με του minideal 1347 που ειχε και Ελληνικα

ολα ειναι αψογα.

Πριν μερικους μηνες αγορασα αλλα 2 για φιλους .......απλα αψογα χωρις κανενα προβλημα.

Και ετσι αποφασισα να κανω και ενα δωρο στο βαφτηστιρι μου. Εδω και 4 μηνες μια χαρα το κινητο.

Το μονο κακο που εχει .........δεν τελειωνει η μπαταρια του :lol:

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Η συμβουλή μου για το κινητό αυτό είναι "ΜΗΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ". Σαν κινητό είναι φοβερό (ειδικά η μπαταρία του, δεν αδειάζει με τίποτα), απλά υπάρχει μεγάλο ποσοστό να σου κάτσει ελλατωματικό ή να σου βγάλει πρόβλημα στο μέλλον. Εμένα προσωπικά μου παρουσίασε μετά από λίγες μέρες το γνωστό πρόβλημα απώλειας σήματος από τις sim. Το έστειλα πίσω για επισκευή, μου είπαν ότι το έφτιαξαν και το έστειλαν πίσω και το περιμένω από μέρα σε μέρα. Το έχω αγοράσει από τον Ιούλιο και κινητό δεν έχω στα χέρια μου από τότε. Με λίγο ψάξιμο και σε ξένα φόρουμ, διαπίστωσα ότι υπάρχουν πολλά προβλήματα σε μεγάλο ποσοστό και σε άλλες χώρες. Στα ίδια λεφτά πάνω κάτω βρίσκεις κινητά με 2GB RAM που πετάνε και δεν παρουσιάζουν τόσα προβλήματα. Αν αγόραζα πάντως τώρα κινητό, θα έπαιρνα το ZENFONE 5 ή ακόμα καλύτερα το 6 της ASUS στα 2GB RAM. Τα έχω δει live και τα δύο και είναι άπαιχτα και απροβλημάτιστα. Οπότε ποιος ο λόγος να ρισκάρεις?

με βοηθησες πολυ για το asus γιατι το χαλβαδιαζω εδω και καιρο.

απο μπαταρια πως τα πηγαινει μιας και το εχεις δει live?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Χθες έκανα κάτι άσκοπες ενημερώσεις(δεν ξέρω αν οφείλεται σε αυτό το πρόβλημα) μέσω google store, και σήμερα το κινητό δεν λειτουργεί. Άνοιξε μετά από πολλά reboot με κόλλημα στο logo, και ενώ έδειξε να λειτουργεί κόλλησε μόλις πάτησα το κουμπί κλειδώματος. Πάτησα αρκετές φορές το κόκκινο κουμπί από πίσω αλλά πάλι τα ίδια. Μια φορά που άνοιξε έκανα uninstall ότι μπόρεσα με το kinguser, δεν άφησα σχεδόν τπτ μέσα από εφαρμογές, αλλά πάλι μόλις κλείδωνε το κινητό κολλούσε.

 

Το κινητό το πήρα από minideal τον Φεβρουάριο με την γνωστή rom που περνάνε και το μόνο που είχα κάνει ήταν το root με το v-root.

Λειτουργούσε κανονικά γενικά δεν είχα πρόβλημα.

 

Ακολούθησα τις οδηγίες:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5172872#post5172872

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία, αλλά ενώ έδειχνε πως όλα καλά , ξανά στο κλείδωμα κολλούσε

Δεν είχα ξανακάνει κάτι με το flashtool.

Με λίγα λόγια, μπορώ με λίγη προσπάθεια να το ανοίξω αλλά αυτό δεν κρατά για πολύ.

Ευχαριστώ, περιμένω κάποια βοήθεια καθώς είμαι χωρίς κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Η συμβουλή μου για το κινητό αυτό είναι "ΜΗΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ". Σαν κινητό είναι φοβερό (ειδικά η μπαταρία του, δεν αδειάζει με τίποτα), απλά υπάρχει μεγάλο ποσοστό να σου κάτσει ελλατωματικό ή να σου βγάλει πρόβλημα στο μέλλον. Εμένα προσωπικά μου παρουσίασε μετά από λίγες μέρες το γνωστό πρόβλημα απώλειας σήματος από τις sim. Το έστειλα πίσω για επισκευή, μου είπαν ότι το έφτιαξαν και το έστειλαν πίσω και το περιμένω από μέρα σε μέρα. Το έχω αγοράσει από τον Ιούλιο και κινητό δεν έχω στα χέρια μου από τότε. Με λίγο ψάξιμο και σε ξένα φόρουμ, διαπίστωσα ότι υπάρχουν πολλά προβλήματα σε μεγάλο ποσοστό και σε άλλες χώρες. Στα ίδια λεφτά πάνω κάτω βρίσκεις κινητά με 2GB RAM που πετάνε και δεν παρουσιάζουν τόσα προβλήματα. Αν αγόραζα πάντως τώρα κινητό, θα έπαιρνα το ZENFONE 5 ή ακόμα καλύτερα το 6 της ASUS στα 2GB RAM. Τα έχω δει live και τα δύο και είναι άπαιχτα και απροβλημάτιστα. Οπότε ποιος ο λόγος να ρισκάρεις?

Μη συγκρίνεται ανόμοια πράγματα το 780 έχει 140$ και το ASUS ZenFone 6 έχει 300$ δεν μπορεί να είναι το ίδιο.Για το ZENFONE 5 με την μπαταρία που έχει κλάφτα.Προσωπικά το έχω ένα χρόνο καιι κάτι δεν έβγαλε τίποτα και το έσκισα και σε δοκιμές ρομ κλπ.Προχθές παρήγγειλα ένα ακόμη για την κόρη μου.(Προσωπική άποψη)

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, εγώ έκανα repartition εύκολα την κινέζικη s125 και την κράτησα κανένα τρίμηνο χωρίς πρόβλημα. Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=368063&page=28 post 415.Επισης υπάρχει οδηγός και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370996.

 

 

Κι εγώ για αυτό το λόγο έκανα το repartition.

Πλέον, όμως, δεν υπάρχει λόγος για repartition γιατί η Lenovo με το kitkat update στην row s220 έχει ενοποιήσει τον αποθηκευτικό χώρο σε 4gb:) Εγώ φοράω την row s222 ένα μήνα τώρα και μπορώ να πω ότι είναι αρκετά καλή ρομ. Υπάρχει ήδη διαθέσιμο update για s223 και σε λίγο καιρό θα υπάρξει και ένα αρκετά μεγάλο update που έχει ήδη ανακοινωθεί, σε s226.

Τσιμπάει λίγο παραπάνω ραμ,πράγμα που θα διορθώσουν στο νέο update, αλλά η μπαταρία που αναφέρθηκε από άλλο συμφορουμίτη ότι δε διαρκεί πολύ, να πω ότι δεν είναι έτσι. Η μπαταρία στρώνει μετά από καμιά βδομάδα χρήσης, λόγω νέας ρομ, και η διάρκεια της είναι πολύ καλή. Η μεγάλη κατανάλωση είναι οταν ενεργοποιούνται τα δεδομένα. Κατά τα άλλα όλα καλά.

Το λινκ για την ρομ, που φλασαρεται με flashtool, είναι αυτό http://www.needrom.com/download/4-4-2-row-for-china-baseband-p780/

Και όσο αφορά αυτό που ρωτησες, για τις επαφές, έχει δίκιο ο φίλος nek4d, αλλά εχε υπόψιν σου και το Lenovo syncit. Θα το βρεις στο playstore. Είναι καλό εργαλείο για backup επαφών, μηνυμάτων και αρχείων κλήσεων.

Βγήκε η s226; Λύθηκε το πρόβλημα με τη RAM;

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγεί στις 19/9.Η ελεύθερη ram είναι γύρω στα 200/250 mb.

 

αξίζει η αλλαγή; μου δίνεις λινκ να την κατεβάσω και να δω feedback από χρήστες

Link to comment
Share on other sites

αξίζει η αλλαγή; μου δίνεις λινκ να την κατεβάσω και να δω feedback από χρήστες

 

Εδώ είσαι http://www.needrom.com/download/4-4-2-row-for-china-baseband-p780/.Επίσης δες κι εδώ https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Phones/LENOVO-P780-PROBLEMS/td-p/1250941/page/94 για περισσότερο feedback.

Η γνώμη μου είναι οτι αξίζει η αλλαγή. Ποιά Ρομ φοράς τώρα;

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Την 1403 έχω και έχω κάποια lags, θέλω να την αλλάξω διότι δεν υπάρχει χώρος για εγκατάσταση νέων εφαρμογών. Εσένα από την εμπειρία χρήσης πως σου φαίνεται; Στο φόρουμ είναι ψιλοαρνητικοί ειδικά με το θέμα της RAM.
Link to comment
Share on other sites

Την 1403 έχω και έχω κάποια lags, θέλω να την αλλάξω διότι δεν υπάρχει χώρος για εγκατάσταση νέων εφαρμογών. Εσένα από την εμπειρία χρήσης πως σου φαίνεται; Στο φόρουμ είναι ψιλοαρνητικοί ειδικά με το θέμα της RAM.

 

Δεν την έχω τώρα.Φλασαρα την official 1437,γιατί μου άρεσαν τα εφέ της,τα χρώματά της και φυσικά το theme centre με τις άπειρες επιλογές για customisation.Αν ενοποιουσαν και σε αυτή τον αποθηκευτικό χώρο θα ηταν το τέλειο.

Λοιπόν, στην s226 τώρα.Είναι πολύ καλή. Με την ενοποίηση του αποθηκευτικού χώρου δεν θα σε ανησυχεί πλέον η εγκατάσταση ή η ενημέρωση εφαρμογών.

Τα μείον της είναι οτι η κάμερα είναι λίγο χειρότερη απο την κάμερα της 1347,της jellybean δηλαδή.Κάτι επιπλέον που παρατήρησα είναι οτι δεν ανταποκρίνονται καλά τα σχετικά βαριά παιχνίδια όπως real racing 3,dead trigger. Κάποιες φορές με πεταγανε έξω. Βασικά,προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν και τόσο τα παιχνίδια, δοκιμαστικά τα εγκατέστησα.Θυμάμαι όμως οτι στην 1347 το real racing 3 έπαιζε πολύ καλά.

Τέλος,η μπαταρία όπως είπα και σε προηγούμενο ποστ στρώνει μετά απο καμιά βδομάδα χρήσης.

Εμένα προσωπικά μου άρεσε αρκετά.Έχω κρατημενο back up της s226 σε περίπτωση που με κουράσει η έλλειψη χώρου στην official 1437.

Α,επιπλέον το θέμα της ram που αναφέρουν εμένα δεν με ενόχλησε ή εμπόδισε σε κάτι.

Ελπίζω να βοήθησα.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παιδια.. προσπαθησα να κανω αναβαθμιση μεσο φλασ τοολ το λενοωο 780 ενος φιλου.. κατεβασα την ρομ και το flashtool απο needrom την περασα αλλα μολις τελειωσε το φλασαρισμα και προσπαθησα να ανοιξω το κινητο ..δεν ανοιγει με τπτ~ τι μπορω να κανω για να ανοιξει ξανα η συσκευη??

 

τωρα το συνδεω στον υπολογιστη μου αλλα χτυπαει συνεχεια ο ηχος του usb..γκλιν γκλιν... προσπαθω να φλασαρω αλλη ρομ με το φλαστοολ παλι αλλα μαλλον το pc δεν βλεπει το κινητο.....

 

σωστε με γιατι εκανα λαλακια σε κινητο φιλου και θα με φαει ζωντανο/...χαχαχαα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια σε ολους μια βοηθεια με θεμα την μπαταρια μου που δειχνει να τελειωνει πχ κατω απο 10 ακομα και 2-3 και μολις βαλω φορτιστη δειχνει 16 και σε 5 λεπτα 40 και σε λιγοτερο απο ωρα 95...
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παιδια.. προσπαθησα να κανω αναβαθμιση μεσο φλασ τοολ το λενοωο 780 ενος φιλου.. κατεβασα την ρομ και το flashtool απο needrom την περασα αλλα μολις τελειωσε το φλασαρισμα και προσπαθησα να ανοιξω το κινητο ..δεν ανοιγει με τπτ~ τι μπορω να κανω για να ανοιξει ξανα η συσκευη??

 

τωρα το συνδεω στον υπολογιστη μου αλλα χτυπαει συνεχεια ο ηχος του usb..γκλιν γκλιν... προσπαθω να φλασαρω αλλη ρομ με το φλαστοολ παλι αλλα μαλλον το pc δεν βλεπει το κινητο.....

 

σωστε με γιατι εκανα λαλακια σε κινητο φιλου και θα με φαει ζωντανο/...χαχαχαα

 

 

Μάγκες οποίος μπορεί ας βοηθήσει.. Έχουμε φρικαρη εδω..κατέβασα άλλο tool μαζί με rom s116... Και δεν μπορω να την περάσω... Μου βγάζει ο υπολογιστης εντοπίστηκε άγνωστη συσκευή.......

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατεστησε τους Drivers και ξανα περασε τους.

Ετσι οπως τα λες βλεπω προβλημα στους drivers ή στο καλωδιο USB.

Δοκιμασε και ενα αλλο καλωδιο.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα καλώδιο..εβγαλα έβαλα τους drivers... Το εκανα και επανεκκίνηση...το ιδιο μήνυμα..κ το δοκιμασα κ στο λάπτοπ κ στο σταθερό..! Σε win xp kai win7 αντίστοιχα...τι άλλο να δοκιμασω..εσκασααα

 

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Statyss εκανες soft brick το κιν. Την πατησα και γω με την πρωτη ρομ που περασα. Λοιπον, θα σου πω πως νομιζω οτι το εκανα εγω. Δεν ειμαι απολυτα σιγουρος οτι τα εκανα μ αυτη τη σειρα αλλα δεν χανεις τπτ να δοκιμασεις. Εφοσον εχεις εγκαταστησει ολους τους drivers. Ανοιγεις το flash tool με αποσυνδεμενο κινητο. Επιλεγεις απο το scater loading το αρχειο MT6589_Android_scatter_emmc, τσεκαρεις το DA DL ALL WITH CHECK SUM και εδω ειναι το λαθος που εκανες πιθανοτατα. :!: απο την λιστα απο κατω βρισκεις το preloader τικαρισμενο και διπλα λεει μια διαδρομη που καταληγει σε 2013. Εσυ πρεπει να επιλεξεις το 2014 για να λειτουργησει η ρομ. αυτο το κανεις με διπλο κλικ στο preloader και βρισκεις και ανοιγεις το αρχειο preloader_prada_2014. Στην συνεχεια πατας Firmware->update. Στη συνεχεια, πριν συνδεσεις το κιν με τον υπολογιστη κρατας κρατημενο το κοκκινο κουμπι (reset) και συνδεεις το κιν στο pc με κρατημενο το reset. Αφηνεις το reset και λογικα θα αρχισει να περναει την ρομ. Edited by pakopa45
Link to comment
Share on other sites

Statyss εκανες soft brick το κιν. Την πατησα και γω με την πρωτη ρομ που περασα. Λοιπον, θα σου πω πως νομιζω οτι το εκανα εγω. Δεν ειμαι απολυτα σιγουρος οτι τα εκανα μ αυτη τη σειρα αλλα δεν χανεις τπτ να δοκιμασεις. Εφοσον εχεις εγκαταστησει ολους τους drivers. Ανοιγεις το flash tool με αποσυνδεμενο κινητο. Επιλεγεις απο το scater loading το αρχειο MT6589_Android_scatter_emmc, τσεκαρεις το DA DL ALL WITH CHECK SUM και εδω ειναι το λαθος που εκανες πιθανοτατα. :!: απο την λιστα απο κατω βρισκεις το preloader τικαρισμενο και διπλα λεει μια διαδρομη που καταληγει σε 2013. Εσυ πρεπει να επιλεξεις το 2014 για να λειτουργησει η ρομ. αυτο το κανεις με διπλο κλικ στο preloader και βρισκεις και ανοιγεις το αρχειο preloader_prada_2014. Στην συνεχεια πατας Firmware->update. Στη συνεχεια, πριν συνδεσεις το κιν με τον υπολογιστη κρατας κρατημενο το κοκκινο κουμπι (reset) και συνδεεις το κιν στο pc με κρατημενο το reset. Αφηνεις το reset και λογικα θα αρχισει να περναει την ρομ.

 

σε ευχαριστω για την απαντηση..προσπαθησα να κανω αυτα που μου λες..αλλα απο την ταραχη μου μηπως κατι μου ξεγυφε..!! δεν ξεκινησε να περναει την ρομ το flash παλι..!! το preloader δεν λεει 2013 η 14..!! ειναι ολα μηδενικα..δες λιγο..

http://postimg.org/image/zfyc3b99n/b3c10ac5/

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Α συγγνωμη δεν ρωτησα ποια ρομ ειχες και ποια θες να περασεις, 2 preloader εγω βρηκα στην s226. H s135 που προσπαθεις βλεπω εχει εναν preloader. Εισαι σιγουρος πως οι driver ειναι κομπλε? Οι δυο driver ειναι αυτοι Mediatek-USB-VCOM-Driver,

LenovoUsbDriver_autorun_1.0.10. Εγω τους εχω κατεβασει απο εδω http://www.needrom.com/download/4-4-2-row-for-china-baseband-p780/comment-page-7/#comments . Πες μας την ρομ που ειχες πριν και ποια προσπαθησες να βαλεις.

Edited by pakopa45
Link to comment
Share on other sites

Α συγγνωμη δεν ρωτησα ποια ρομ ειχες και ποια θες να περασεις, 2 preloader εγω βρηκα στην s226. H s135 που προσπαθεις βλεπω εχει εναν preloader. Εισαι σιγουρος πως οι driver ειναι κομπλε? Οι δυο driver ειναι αυτοι Mediatek-USB-VCOM-Driver,

LenovoUsbDriver_autorun_1.0.10. Εγω τους εχω κατεβασει απο εδω http://www.needrom.com/download/4-4-2-row-for-china-baseband-p780/comment-page-7/#comments . Πες μας την ρομ που ειχες πριν και ποια προσπαθησες να βαλεις.

 

πες μου λιγο απο την αρχη... να κατεβασω την ρομ που δινεις να περασω?? με ενδιαφερει σε πρωτη φαση να ανοιξει το κινητο ..!!

 

αυτην ηθελα να βαλω..

http://www.needrom.com/download/lenovo-p780-4-4-2-vibe-ui-2-0/

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...