Jump to content

Ενσύρματα ακουστικά (Hands free)


greek_aeras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:worry: - ειναι handsfree της turbo-x φιλε μου,με το χοντρο καρφακι δουλευει στο δικο μου νοκια αλλα και στης γυναικας που δοκιμασα

με το λεπτο καρφακι δεν παιζει πουθενα,λες λογω μαρκας να την πατησα (?)

 

Αν είναι TurboX και γράφει (ή σου είπαν) ότι είναι συμβατό με τις συσκευές σου ή γενικότερα με συσκευές ΝΟΚΙΑ, να το πας στο ΠΛΑΙΣΙΟ και να τους το πεις. Μην το σκέφτεσαι καν! Άλλωστε όταν παίρνεις κάτι από εκεί, το after sales service πληρώνεις επιπλέον. Ή νομίζεις ότι τα TurboX δεν είναι κινέζικα...; :) Είτε θα σου το αλλάξουν είτε θα σου δώσουν τα χρήματά σου πίσω.

free yourself
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 577
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχουν καλή ποιότητα ήχου για κάποιον που μιλά καθημερινά πολλές ώρες ή θα είναι κουραστικό όσον αφορά την ποιότητα;

 

http://www.public.gr/product/apple/iphone/iphone-accessories/handsfree-iphone/iluv-neon-sound-iep336-universal-akoystika-handsfree-portokali/prod4580217pp/

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ειδα τα ακουστικα/handsfree της xiaomi τα piston και θελω να ρωτησω αν δουλευουν κανονικα και με αλλα android εκτος απο xiaomi; Εχω το note 3.

Καποιος που τα εχει και τα λειτουργει γενικα και με αλλες συσκευες android;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα τα ακουστικα/handsfree της xiaomi τα piston και θελω να ρωτησω αν δουλευουν κανονικα και με αλλα android εκτος απο xiaomi; Εχω το note 3.

Καποιος που τα εχει και τα λειτουργει γενικα και με αλλες συσκευες android;

 

Εγώ τα έχω και δουλεύουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έχω και δουλεύουν κανονικά.

 

Pektis7 εισαι ευχαριστημενος απο τα συγκεκριμενα ακουστικα;

Απο ποιότητα πως ειναι;

Τα παράγγειλα απο amazon.de στα 25 ευρώ.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Pektis7 εισαι ευχαριστημενος απο τα συγκεκριμενα ακουστικα;

Απο ποιότητα πως ειναι;

Τα παράγγειλα απο amazon.de στα 25 ευρώ.

 

Εγώ από pandawill γύρω στα 13€ και είναι τα γνήσια σίγουρα. Ακριβά τα πήρες. Δεν μου στέκονται καλά στο αυτί, καλή ποιότητα κατασκευής και με τον ήχο δεν τρελάθηκα κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

γιατί και στο Jiayu G3S αλλά και στο F1 και σε άλλα κινέζικα τα ακουστικά μου http://www.e-shop.gr/sony-ericsson-mh750-stereo-headset-black-p-TEL.009661 ακούγονται λες και έρχεται ο ήχος από το πηγάδι?

Με κάτι άλλα φτηνιάρικα που έχω είναι πραγματικά πολύ καλά

 

Τα ακουστικά που παρέθεσα στον λινκ σε άλλο κινητό δουλεύουν καμπάνα

Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρει και στην περιγραφή "Συμβατό μόνο με τις νέες συσκευές Xperia Sony(από το XPERIA S και μετά) και με Iphone". Πιθανόν να λειτουργεί και σε άλλες συσκευές αλλά στις περισσότερες θα έχει το θέμα που αναφέρεις.
Link to comment
Share on other sites

Ή νομίζεις ότι τα TurboX δεν είναι κινέζικα...; :) Είτε θα σου το αλλάξουν είτε θα σου δώσουν τα χρήματά σου πίσω.

 

:mad: - παραειναι κινεζικα φιλε, πηρα το ΒΤ τους το 400,ειναι για πολλες κλωτσιες

δεν χανει την συνδεση του ευκολα αλλα εχει θορυβους ιδιως σε κλειστο χωρο,χαμηλη ενταση,το λαστιχακι για το αυτι ειναι σκληρο,το γαντζακι σε "κοβει" στο αυτι,το μετανοιωσα που το πηρα τσαμπα λεφτα εδωσα αναθεμα την ωρα μεσα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

γιατί και στο Jiayu G3S αλλά και στο F1 και σε άλλα κινέζικα τα ακουστικά μου http://www.e-shop.gr/sony-ericsson-mh750-stereo-headset-black-p-TEL.009661 ακούγονται λες και έρχεται ο ήχος από το πηγάδι?

Με κάτι άλλα φτηνιάρικα που έχω είναι πραγματικά πολύ καλά

 

Τα ακουστικά που παρέθεσα στον λινκ σε άλλο κινητό δουλεύουν καμπάνα

 

:blink: - αγορασα απο πλαισιο ενα hands free για Nokia,μεσα ειχε ανταπτορα με χοντρο καρφακι αλλα και το ψιλο για τα παλαιοτερα μοντελα

το κουφο ειναι πως δουλευει σαν ραδιοφωνο και μαλιστα δυνατα αλλα για κλησεις οχι (!) δεν ακουω τιποτα ουτε ακομη εαν παρω ηχογραφημενες οδηγιες του παροχου,επισης το on-off κουμπακι δεν δουλευει - μα καλα πως γινεται αυτο (?)

Να σημειωσω πως γινεται σε 2 Nokia που εχω,δεν ειναι να πεις φταιει η μια συσκευη.

 

εχει να κανει με το προτυπο που ακολουθει ο κατασκευαστης για το βυσμα 3.5

Μολις πριν λιγο ποσταρα κατι σχετικο στο θεμα του Coolpad F1, οποτε ριξε μια ματια εκει αν θελεις περισσοτερες πληροφοριες

Οτι αλλο θελεις, ρωτα εδω ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

σκέφτομαι να πάρω handsfree που να έχει και καλό ήχο σε μουσική αλλά και να ακούω τι μου λέει ο άλλος στο τηλέφωνο γιατί τα ακουστικά handsfree που έχει μέσα,δεν έχουν πολύ καλό ήχο και επίσης το αριστερό ακουστικό συνέχεια φεύγει -.-

 

κοιτάζω πάρα πολύ τα urbeats2 by dr dre

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/handsfree/129712-beats-urbeats-2-in-ear-matte-black

 

αλλά ανησυχώ γιατί έχω δει πολλά reviews που λένε οτι δε κρατάνε πάνω από 6 μήνες...χώρια που είναι πανάκριβα στα 100 ευρώ

 

έχετε να μου προτείνετε κάποια ενναλακτική?

 

να σημειώσω οτι έχω δοκιμάσει ακουστικά iluv και ενώ δούλευε στο κινητό android ενός φίλου μου,στο δικό δεν αναγνωριζόταν.

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να πάρω handsfree που να έχει και καλό ήχο σε μουσική αλλά και να ακούω τι μου λέει ο άλλος στο τηλέφωνο γιατί τα ακουστικά handsfree που έχει μέσα,δεν έχουν πολύ καλό ήχο και επίσης το αριστερό ακουστικό συνέχεια φεύγει -.-

 

κοιτάζω πάρα πολύ τα urbeats2 by dr dre

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/handsfree/129712-beats-urbeats-2-in-ear-matte-black

 

αλλά ανησυχώ γιατί έχω δει πολλά reviews που λένε οτι δε κρατάνε πάνω από 6 μήνες...χώρια που είναι πανάκριβα στα 100 ευρώ

 

έχετε να μου προτείνετε κάποια ενναλακτική?

 

να σημειώσω οτι έχω δοκιμάσει ακουστικά iluv και ενώ δούλευε στο κινητό android ενός φίλου μου,στο δικό δεν αναγνωριζόταν.

 

100 euro ακουστικα, για κινητο τηλεφωνο τοσο παλιο?

Δεν το βρισκεις υπερβολικο?Πιο μεγαλη αξια εχουν τα ακουστικα απο το τηλεφωνο σου :O

 

Παρε απο το ebay τα MH1 ή οταν τα ξαναβγαλει σε προσφορα το e-chop

7-9 ευρω κοστιζουν και ειναι ισαξια με ακουστικα των 50-70 ευρω ανετα

Το τηλεφωνο σου πρεπει να ειναι με ΟΜΤΡ προτυπο (το παλιο) οποτε τα MH1 θα παιζουν

Link to comment
Share on other sites

είχα δει αυτά τα ακουστικά αλλά επειδή ήταν sony ericcson νόμιζα πως ήταν τα standard ακουστικά που είχε μαζί το κινητό αλλά τώρα που το έψαξα λίγο είναι τελείως διαφορετικά ακόμα και στην όψη.

 

είδα τα έχει το public 60 ευρω ενώ άλλα μαγαζιά στο internet το δίνουν 10 ευρω...λέω να πάω στο public να το δοκιμάσω αν γίνεται.

 

μήπως υπάρχει άλλη πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

Παρε απο το ebay τα MH1 ή οταν τα ξαναβγαλει σε προσφορα το e-chop

7-9 ευρω κοστιζουν και ειναι ισαξια με ακουστικα των 50-70 ευρω ανετα

Το τηλεφωνο σου πρεπει να ειναι με ΟΜΤΡ προτυπο (το παλιο) οποτε τα MH1 θα παιζουν

 

Έχει επιβεβαιώσει κανείς αν παίζουν πλήρως στις νέες συσκευές της SONY και συγκεκριμένα στο xperia Z1 compact.

Γιατί έχουν τόσο τεράστια διαφορά στην τιμή ανάμεσα στα μαγαζιά; Παίζουν 2 ποιότητες;

 

Έχετε να προτείνετε κάποιο δοκιμασμένο handsfree για αυτή τη συσκευή με flat καλώδιο?

Edited by tegeatis
Link to comment
Share on other sites

Έχει επιβεβαιώσει κανείς αν παίζουν πλήρως στις νέες συσκευές της SONY και συγκεκριμένα στο xperia Z1 compact.

Γιατί έχουν τόσο τεράστια διαφορά στην τιμή ανάμεσα στα μαγαζιά; Παίζουν 2 ποιότητες;

 

Έχετε να προτείνετε κάποιο δοκιμασμένο handsfree για αυτή τη συσκευή με flat καλώδιο?

 

αυτο φανταζομαι. Δεν ειναι βλακες στα public να τα πουλανε 5 φορες πανω απο το σκρουτζ.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιβεβαιώσει κανείς αν παίζουν πλήρως στις νέες συσκευές της SONY και συγκεκριμένα στο xperia Z1 compact.

Γιατί έχουν τόσο τεράστια διαφορά στην τιμή ανάμεσα στα μαγαζιά; Παίζουν 2 ποιότητες;

 

Έχετε να προτείνετε κάποιο δοκιμασμένο handsfree για αυτή τη συσκευή με flat καλώδιο?

 

Tα SONY (σκετο) χρησιμοποιουν CTIA (νεοτερο προτυπο) σε αντιθεση με τα Sony&Ericcsson που χρησιμοποιουσαν ΟΜΤΡ

Για να παιξουν στο Ζ1 το μονο που χρειαζεσαι ειναι ενα ενα ανταπτορακι που κοστιζει 60-70 σεντς

 

Η εκδοση των ΜΗ1 που ειναι για CTIA εχει αλλη ονομασια και ειναι τα MH1C, τα οποια και βρισκεις στην τριπλασια τιμη απο τα ΜΗ1

 

αυτο φανταζομαι. Δεν ειναι βλακες στα public να τα πουλανε 5 φορες πανω απο το σκρουτζ.

 

Τι εννοεις?

Δεν ειπε κανεις πως ειναι βλακες φυσικα, αλλα η τιμολογιακη πολιτικη της καθε επιχειρησης ειναι αδιαφορη σαν επιχειρημα

Τα ακουστικα ειναι τα ιδια

Το μονο που ενδεχομενως μπορει να αλλαζει και το λεω με επιφυλαξη γιατι ειναι δικη μου υποθεση, ειναι οτι το παμπλικ μπορει να τα δινει σε πληρη συσκευασια, ενω οι αλλοι σε bulk (σακουλακι) μονο τα ακουστικα με τα εξτρα earpads

 

To e-chop τα βγαζει συχνα πυκνα σε προσφορα στα 7-9 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ψάχνω εδω και μερικές μέρες ένα συγκεκριμένο συνδυασμό handsfree τον οποίο δεν φαίνεται να βρίσκω πουθενά. Ξεκινάω.

Θα ήθελα να:

-ΜΗΝ είναι ψείρες. Προτιμώ τα κλασικά ακουστικά που ξέρουμε όλοι μας εδω και χρόνια και θα έκανα ίσως ένα συμβιβασμό για αυτα που γαντζώνουν στο αυτί (αλλα και πάλι να μην είναι ψείρες)

-έχουν κουμπί για να σηκώνω τηλέφωνα (προφανές για handsfree)

-έχουν ρύθμιση έντασης ΑΛΛΑ όχι με κουμπακια αλλα με ενα ρυθμιστικό τύπου ποτενσιομετρο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρήγγειλα το Nokia lumia 630ds και διαπίστωσα οτι στο πακέτο δν περιλαμβάνονται ακουστικά , έχω κατι παλια handsfree από ενα sony erricson παλίο μοντέλο ειναι 3,5 jack ,θα ταιριάζουν η οχι?πρεπει να πάρω καινουργια?εχετε να προτείνετε καποιο οικονομικο αν ειναι να αγορασω??
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως αυτά είναι συμβατά σε διάφορες συσκευές. Αν δεις ότι δεν λειτουργούν σωστά αυτά που έχεις θα βρεις αρκετά ακουστικά σε χαμηλή τιμή για βασική χρήση

http://www.skroutz.gr/c/584/hands-free.html?keyphrase=nokia

http://www.e-shop.gr/handsfree-l?table=TEL&category=HANDSFREE&filter-6966=1

 

Η αλήθεια είναι ότι και σε αυτά υπάρχει θέμα συμβατότητας από nokia σε nokia. Πχ αυτά τα ακουστικά που τα είχα στο N81 δεν λειτουργούν σωστά στο lumia 620. Τα πλήκτρα έντασης και μουσικής δεν έκαναν τίποτα. Στα απλά όμως ακουστικά δε νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση Navi55, υπαρχει περιπτωση να δημιουργηθει καποιο θεμα λογω αλλης μαρκας ,πιο πολυ φοβαμαι μην υπαρξει θεμα με την υποδοχει και χαλασει?παντως σιγουρα ειναι το σωστο μεγεθος
Link to comment
Share on other sites

Τα xiaomi pistons από το geekbuying είναι τα αυθεντικά;

Τελικά έκανα την αγορά από merimobiles, ελπίζω να είναι τα αυθεντικά!

Edited by giorgosgeo4

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...