Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Οσοι το εχετε για πειτε απο οθονη τη λεει πως ειναι και τα home buton ειναι βαμενα?

 

διαβασες καθολου τα ποστς οσων το εχουν ηδη? :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε αναβάθμιση για miui απο needrom του emjot που έχει νέα εφαρμογή για κάμερα. Το βίντεο πλέον είναι σε mp4 και πραγματικά σε fullhd τα σπάει. Οσοι έχετε αυτην τη ρομ απλα κατεβάζετε το zip στην sd και με recovery χωρις wipe κτλ κατευθείαν install και γινεται αναβαθμιση χωρίς backup και restore.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα

Αγόρασα κ εγω το coolpad f1 απο το vickimall με signature post. ειναι 2η μερα κ ακομαδεν εχει φυγει,μου εχουν δωσει tracking n.

ποσες μερες κανει να ερθει? Εκανα καλή επιλογη?? Ημουν μεταξυ honor 3c k coolpad f1 ,,τελικα επελεξα f1

Απ οτι διαβαζω εχει τα λιγοτερα προβληματα

εκανα καλα?

Link to comment
Share on other sites

Αργια χθες κ σημερα για τους κινεζους

Κ το πλεον σημαντικο...

Διαβασε τον οδηγο του gerstavros....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.σκεφτομαι κι εγω να παραγγειλω το κινητο αυτες τις μερες απλα θελω να λυσω καποια σημαντικα θεματα πριν το παραγγειλω.οποιος ξερει ας βοηθησει:

1) ποσες ωρες κραταει η μπαταρια του με φυσιολογικη χρηση;

2) δε δεχονται ολα τα κινητα με τον mtk6592 το xposed installer για να ενεργοποιησεις για παραδειγμα το greenify donation (Πολυ σημαντικο για τις ωρες μπαταριας αλλα και για την εξοικονομηση ραμ του κινητου).ξερουμε αν αυτο το κινητο δεχεται το xposed installer;;μπορει να το κατεβασει καποιος απο google και να το δοκιμασει για να μας πει;;

3) εχουμε τελικα link με την μεχρι τωρα πιο επιτυχημενη rom για το κινητο καθως και καμια καλη recovery;;

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε αναβάθμιση για miui απο needrom του emjot που έχει νέα εφαρμογή για κάμερα. Το βίντεο πλέον είναι σε mp4 και πραγματικά σε fullhd τα σπάει. Οσοι έχετε αυτην τη ρομ απλα κατεβάζετε το zip στην sd και με recovery χωρις wipe κτλ κατευθείαν install και γινεται αναβαθμιση χωρίς backup και restore.

Αν κατάλαβα καλά από την απάντηση του emjot, αυτή η έκδοση δεν έχει ελληνικά. Είναι έτσι;

 

Άλλο θέμα.

Παράκληση προς όλους όσους βαριούνται να διαβάσουν προς τα πίσω το θέμα ή "αγωνιούν" ή απλά θέλουν κάποιος άλλος να τους τα λέει όλα αμέσως χωρίς να προσπαθήσουν πρώτα και λίγο μόνοι τους. Μην το κάνετε ...έτσι! Μετά από λίγο καιρό θα ψάχνουμε όλοι να βρούμε κάτι ενδιαφέρον που έχει γραφτεί πιο πριν και θα είναι εκνευριστικά δύσκολο! Σκεφτείτε τον ...εαυτό σας! αν δεν σκέφτεστε τους άλλους!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

μετά από σχεδόν 35 ώρες με το κινητό, τα συμπεράσματά μου (για τις δικές μου προτιμήσεις και το τι περίμενα) είναι:

 

Θετικά

-Αρκετά ελαφρύ και λεπτό για το μέγεθός του

-Πολύ καλή ανάλυση οθόνης, ευανάγνωστη στο άμεση ηλιακό φως

-Πολύ γρήγορο μενού

-Πολύ καλή λήψη WiFi

-Πολύ καλή λήψη GPS

-Πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας (από εχθές 10:00 το φορτίζω σήμερα 19:00 με την μπαταρία στο 25%)

-Σχετικά γρήγορη φόρτιση μπαταρίας...νομίζω (το έβαλα στην πρίζα στο 25%, μετά από 1ω15λ δείχνει 80% με το WiFi να είναι ανοιχτό. Έκλεισα το WiFi και είδα ότι φόρτισε 100% σε 2 ώρες ακριβώς).

-Δυνατότητα επιλογής επαφών προς εμφάνιση (κάρτα Sim ή Κινητό ή Λογαριασμός Gmail)

 

Αρνητικά

-Δεν παραμετροποιούνται τα προφίλ ήχου, ως προς τη μετονομασία τους και τη δημιουργία νέων

-Αδυναμία έντασης ηχείου και σχεδόν σίγαση εάν είναι ακουμπισμένο σε τραπέζι (χωρίς θήκη)

-Όχι ιδιαίτερα δυνατό ηχείο, όταν ακούω μουσική

-Τα κουμπιά αύξησης-μείωσης έντασης είναι στα αριστερά (όπως το κοιτάμε) και όχι δεξιά όπως σε όλα τα προηγούμενα κινητά μου, δεν βολεύει η χρήση τους (το έκανα με τον αντίχειρα πάντα)

-Παρουσίαση ηχούς σε μια εκ των συνομιλιών μου, από το ακουστικό του

-Δεν λειτουργεί η δυνατότητα 160 χαρακτήρων στην μανίσια εφαρμογή μηνυμάτων και δεν υπάρχει δυνατότητα (δεν τη βρήκα) απενεργοποίησης της ειδοποίησης, εάν έχεις εγκατεστημένη άλλη εφαρμογή (Handcent SMS).

-Όταν πατάω το κουμπί "Έλεγχος για αναβαθμίσεις συστήματος", με πετάει στην αρχική οθόνη βγάζοντας μήνυμα ότι κράσαρε η εφαρμογή.....(?????)

-Μέτρια έως κακή λειτουργία ακουστικού Handsfree (δοκιμάστηκε σε άλλα 2 κινητά και δουλεύει τέλεια) όταν συνδέεται στο κινητό. Εκτός του ότι ακούγομαι πολύ λίγο, όταν απομακρύνεται η συσκευή από το ακουστικό (πράγμα φυσιολογικό, αφού γιαυτό το πήρα το Handsfree), μπουκώνει τελείως....(????)

 

Θα συνεχίσω το "σκάλισμα" μετά την πλήρη φόρτιση.....και το διάβασμα της ενότητας αυτής για τυχόν λύση του θέματος της έντασης του ηχείου:cool:

 

UPDATE: Μετά από 4 ώρες στην αναμονή μετά την πλήρη φόρτιση, χωρίς WiFi ανοιχτό και χωρίς να το πειράζω ή να δεχθώ κλήσεις-μνμ, κοίταξα την μπαταρία και εξακολουθεί να γράφει 100%.....

 

ΥΓ: Παρήγγειλα από Ebay και αυτή την μεταλλική θήκη σε μπλέ, μαζί με αυτήν την ζελατίνα οθόνης tempered glass.......και από Public αυτό το ακουστικό Handsfree.....:cool:

 

Ενημέρωση του ποστ μου με το νέο θέμα του ακουστικού Handsfree....:confused:

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά από την απάντηση του emjot, αυτή η έκδοση δεν έχει ελληνικά. Είναι έτσι;

 

Άλλο θέμα.

Παράκληση προς όλους όσους βαριούνται να διαβάσουν προς τα πίσω το θέμα ή "αγωνιούν" ή απλά θέλουν κάποιος άλλος να τους τα λέει όλα αμέσως χωρίς να προσπαθήσουν πρώτα και λίγο μόνοι τους. Μην το κάνετε ...έτσι! Μετά από λίγο καιρό θα ψάχνουμε όλοι να βρούμε κάτι ενδιαφέρον που έχει γραφτεί πιο πριν και θα είναι εκνευριστικά δύσκολο! Σκεφτείτε τον ...εαυτό σας! αν δεν σκέφτεστε τους άλλους!

Απο την προηγουμενη εχει ήδη Ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση του ποστ μου με το νέο θέμα του ακουστικού Handsfree....:confused:

 

Για το handsfree, ειναι γνωστο θεμα με ολα τα ΜΤΚ

Δεν κανουν ολα γιατι ειναι αντιστραμενη η πολικοτητα

 

Θα πρεπει ειτε να παρεις ενα ανταπτορακι απο ebay με 1-2€ ή να βρεις συμβατα ακουστικα

 

Στο θεμα του ZTE V967S που εχω αυτη τη στιγμη, υπαρχουν αρκετες αναφορες και για ακουστικα κ για ανταπτορες

Ριξε εκει μια ματια αν θελεις ;)

 

Εγω εχω καποια ΖΤΕ (ντεμεκ) που ειναι συμβατα καθως και καποια που στελνουν τωρα τελευταια τα κινεζομαγαζα (με ενα b σαν λογοτυπο εταιριας)

 

Με 2-3€ βρισκεις συμβατα ακουστικα παντως.

Αλλιως ανταπτορας οπως ειπα και πιο πριν

Ο ανταπτορας βγαινει κ σε μορφη προεκτασης που ειναι πιο φθηνος, αλλα τωρα απο το κιν δεν μπιρω να τον βρω.

Αυριο θα τον ποσταρω

Link to comment
Share on other sites

Για το handsfree, ειναι γνωστο θεμα με ολα τα ΜΤΚ

Δεν κανουν ολα γιατι ειναι αντιστραμενη η πολικοτητα

 

Θα πρεπει ειτε να παρεις ενα ανταπτορακι απο ebay με 1-2€ ή να βρεις συμβατα ακουστικα

 

Στο θεμα του ZTE V967S που εχω αυτη τη στιγμη, υπαρχουν αρκετες αναφορες και για ακουστικα κ για ανταπτορες

Ριξε εκει μια ματια αν θελεις ;)

 

Εγω εχω καποια ΖΤΕ (ντεμεκ) που ειναι συμβατα καθως και καποια που στελνουν τωρα τελευταια τα κινεζομαγαζα (με ενα b σαν λογοτυπο εταιριας)

 

Με 2-3€ βρισκεις συμβατα ακουστικα παντως.

Αλλιως ανταπτορας οπως ειπα και πιο πριν

Ο ανταπτορας βγαινει κ σε μορφη προεκτασης που ειναι πιο φθηνος, αλλα τωρα απο το κιν δεν μπιρω να τον βρω.

Αυριο θα τον ποσταρω

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, ομολογώ πως δεν το ήξερα το πρόβλημα αυτό.....εάν έχεις την καλοσύνη, δώσε και κανένα link από κινεζο-ακουστικά φθηνά που να είναι συμβατά...

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Hammer εσύ το έχεις δοκιμάσει καθόλου με BT handsfree?

Αν ναι ποιες οι εντυπώσεις σου;

 

Edit. Με κάλυψε η απάντηση του Crazy Ant!

Link to comment
Share on other sites

Εφτασε Ελλαδα επιτελους και αν ολα πανε καλα αυριο το αργοτερο μεθαυριο θα το εχω στα χερια μου,επειδη θελω να το φορτωσω κατευθειαν εφαρμογες-παιχνιδια-xbmc κ.τ.λ εχω σκοπο να κρατησω την οποια ρομ βαλω για αρκετους μηνες γι'αυτο παιδια ποια ειναι τελικα η καλυτερη ρομ με Ελληνικα (γρηγορη,σταθερη και με την καλυτερη διαρκεια μπαταριας)και εχει και την καλυτερη καμερα(ποσα καρε τραβαει η miui σε full hd?)?
Link to comment
Share on other sites

Εφτασε Ελλαδα επιτελους και αν ολα πανε καλα αυριο το αργοτερο μεθαυριο θα το εχω στα χερια μου,επειδη θελω να το φορτωσω κατευθειαν εφαρμογες-παιχνιδια-xbmc κ.τ.λ εχω σκοπο να κρατησω την οποια ρομ βαλω για αρκετους μηνες γι'αυτο παιδια ποια ειναι τελικα η καλυτερη ρομ με Ελληνικα (γρηγορη,σταθερη και με την καλυτερη διαρκεια μπαταριας)και εχει και την καλυτερη καμερα(ποσα καρε τραβαει η miui σε full hd?)?

 

Με τη νεα καμερα της miui σε mp4 format και 1080fullhd 30 καρε/δευτερολεπτο

Link to comment
Share on other sites

Εφτασε Ελλαδα επιτελους και αν ολα πανε καλα αυριο το αργοτερο μεθαυριο θα το εχω στα χερια μου,επειδη θελω να το φορτωσω κατευθειαν εφαρμογες-παιχνιδια-xbmc κ.τ.λ εχω σκοπο να κρατησω την οποια ρομ βαλω για αρκετους μηνες γι'αυτο παιδια ποια ειναι τελικα η καλυτερη ρομ με Ελληνικα (γρηγορη,σταθερη και με την καλυτερη διαρκεια μπαταριας)και εχει και την καλυτερη καμερα(ποσα καρε τραβαει η miui σε full hd?)?

Αφού είσαι από Θεσσαλονίκη, στο επόμενο Myphone Meeting θα έχουμε από κοντά ανταλλαγή απόψεων με τα Coolpad μας!:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Η συνεισφορά σας είναι ανεκτίμητη ιδιαίτερα σε χρήστες που μέχρι στιγμής δεν έχουν καμία εμπειρία στο φλασάρισμα.

Μου έχει έρθει από την Παρασκευή το κινητό και θα ήθελα να αλλάξω Rom. Έχω σαν ευαγγέλιο την διαδικασία που αναλυτικά έχει περιγράψει ο Johnickz1 (respect). Χθες προσπάθησα αλλά κόλλησα στο ότι δεν μπορούσα να μπω στο recovery mode. (από κλειστό το κινητό πατάω ταυτόχρονα το vol + [πάνω] και το κουμπί του on/off μέχρι που εμφανίζεται το logo του coolpad αλλά δεν γίνεται τίποτα, ξεκινάει κανονικά το τηλέφωνο. Που κάνω λάθος, τι πρέπει να προσέξω για να μπω στην recovery mode. Και τέλος θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, αξίζει να φλασάρω την miui_f1_emjot_4.5.30_multi_v03a ? (πιστεύω ότι περιλαμβάνει τα ελληνικά, σωστά?)

Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι από Θεσσαλονίκη, στο επόμενο Myphone Meeting θα έχουμε από κοντά ανταλλαγή απόψεων με τα Coolpad μας!:p

 

Kαι ποτε ειναι αυτο το meeting,γιατι αν ειναι σε 2-3 μηνες ετσι οπως παμε χλωμο το βλεπω να εχω το coolpad ακομη!

Ρε τους κινεζους απο'εκει που κρατουσαμε ενα τηλ. τουλαχιστον ενα χρονο μας εχουν κανει να θελουμε να τ'αλλαζουμε σαν τα πουκαμισα,ηδη απο χθες ειδα που στα χερια ενος το honor 3x ακομη δεν εχω παρει στα χερια μου το coolpad και αρχισαν να μου τρεχουν τα σαλια για 5,5 ιντες, ποιοτικοτατο-καλη οθονη-σφεντονα και πολυ σημαζεμενο για 5,5 ιντσες το huawei!

Link to comment
Share on other sites

Kαι ποτε ειναι αυτο το meeting,γιατι αν ειναι σε 2-3 μηνες ετσι οπως παμε χλωμο το βλεπω να εχω το coolpad ακομη!

Ρε τους κινεζους απο'εκει που κρατουσαμε ενα τηλ. τουλαχιστον ενα χρονο μας εχουν κανει να θελουμε να τ'αλλαζουμε σαν τα πουκαμισα,ηδη απο χθες ειδα που στα χερια ενος το honor 3x ακομη δεν εχω παρει στα χερια μου το coolpad και αρχισαν να μου τρεχουν τα σαλια για 5,5 ιντες, ποιοτικοτατο-καλη οθονη-σφεντονα και πολυ σημαζεμενο για 5,5 ιντσες το huawei!

Δεν ξέρω ακόμη.

Πάντως το συγκεκριμένο κινητό το επέλεξα με προοπτική να το κρατήσω 2 χρόνια.

Το έψαξα πολύ πριν καταλήξω σε αυτό. Τα χαρακτηριστικά που έχει από rom, ram, κάμερα κλπ νομίζω ότι για τον μέσο χρήστη είναι υπέρ αρκετά για προοπτική τέτοιου χρονικού διαστήματος.

Δεν λέω, είναι πειρασμός για όσους μπορούν οικονομικά να αλλάζουν συχνά συσκευές οι επιλογές από Κίνα, αλλά καλώς ή κακώς δεν μπορούν όλοι να το κάνουν αυτό.

Άσε που έκανα την υπέρβαση να πάρω...γκουμούτσα!:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ακόμη.

Πάντως το συγκεκριμένο κινητό το επέλεξα με προοπτική να το κρατήσω 2 χρόνια.

Το έψαξα πολύ πριν καταλήξω σε αυτό. Τα χαρακτηριστικά που έχει από rom, ram, κάμερα κλπ νομίζω ότι για τον μέσο χρήστη είναι υπέρ αρκετά για προοπτική τέτοιου χρονικού διαστήματος.

Δεν λέω, είναι πειρασμός για όσους μπορούν οικονομικά να αλλάζουν συχνά συσκευές οι επιλογές από Κίνα, αλλά καλώς ή κακώς δεν μπορούν όλοι να το κάνουν αυτό.

Άσε που έκανα την υπέρβαση να πάρω...γκουμούτσα!:p

 

Ωραια στο επομενο meeting εδω πανω η επιλογη μαγαζιου θα γινει αναλογα με το ποσο μεγαλα τραπεζακια εχει το μαγαζι για να χωρεσουμε τα coolpad

Link to comment
Share on other sites

εμπιστεύτηκα την εμπειρία των παιδιών και το παράγγειλα κ εγώ από chinatronic ali...άντε υπομονή τώρα..

 

στην aosp είπαν οτι έχει προεγκατεστημένο το xposed, το επιβεβαιώνεται?

 

(μου ειπε ο chinatronic οτι θα γραψει mobilephone for gift value 20 $, τώρα αυτό ειναι καλό? ή θα έχω ιστορίες λέτε?)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ακόμη.

Πάντως το συγκεκριμένο κινητό το επέλεξα με προοπτική να το κρατήσω 2 χρόνια.

Το έψαξα πολύ πριν καταλήξω σε αυτό. Τα χαρακτηριστικά που έχει από rom, ram, κάμερα κλπ νομίζω ότι για τον μέσο χρήστη είναι υπέρ αρκετά για προοπτική τέτοιου χρονικού διαστήματος.

Δεν λέω, είναι πειρασμός για όσους μπορούν οικονομικά να αλλάζουν συχνά συσκευές οι επιλογές από Κίνα, αλλά καλώς ή κακώς δεν μπορούν όλοι να το κάνουν αυτό.

Άσε που έκανα την υπέρβαση να πάρω...γκουμούτσα!:p

 

Το προηγουμενο μου τηλ. που το κρατησα 3,5 μηνες μου κοστισε 120 ευρω με ολα τα εξτρα του και το εδωσα σε φιλο 100 ευρω ,δεν ειπαμε να βγαλουμε κι'ολας αλλα ουτε και να χασουμε και αξιολογο ποσο,αλλιος μια χαρα ημουν με το συγκεκριμενο κινητο και θα το κρατουσα ,δηλ. και εγω ολο κι'ολο ενα 20ρικο εχασα και ο φιλος δεν περιμενε 1 μηνα για να του'ρθει το τηλ. ,μου ειπε το δινεις 100 ευρω και του ειπα παρτο,ετσι τωρα οπως το coolpad λέω π.χ αν το βαρεθω σε 2-3 μηνες και που μου στοιχισε 150 ευρω με ολη την προικα του το δοσω 130 και φθηνηνει π.χ το honor 3X( καθολου γκουμουτσα και ελαχιστα πιο μεγαλο απο το coolpad αλλα με 5,5 ιντσες οθονη οτι πρεπει για την πρεσβιοποια μου!) και παει στα 230$ δεν ειναι δα και τρομερο ποσο να χωσω 40 ευρω και να το παρω!

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορούσα να μπω στο recovery mode. (από κλειστό το κινητό πατάω ταυτόχρονα το vol + [πάνω] και το κουμπί του on/off

 

Εχεις περασει την CWM Recovery (για την οποια δινεται και download link στον οδηγο?)

Εαν οχι ειναι λογικο

Αν το εχεις κανει αυτο, κατι δεν πηγε καλα και δεν την εχεις περασει ;)

Κατεβασε το mobileuncle tools (MTK Tools), ριξε χυμα το αρχειο recovery.img μεσα στην sd σου, ανοιξε την εφαρμογη και επελεξε recovery update.

Απο εκει θα επιλεξεις το αρχειο που εχεις βαλλει μεσα στην sd card σου (προσοχη να επιλεξεις το δικο σου αρχειο, γιατι εμφανιζει και δικα της η εφαρμογη) και θα επιλεξεις update :D

 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, ομολογώ πως δεν το ήξερα το πρόβλημα αυτό.....εάν έχεις την καλοσύνη, δώσε και κανένα link από κινεζο-ακουστικά φθηνά που να είναι συμβατά...

 

Να πω πως το "θεμα" που υπαρχει με τα ακουστικα δεν ειναι καποια δυσλειτουργεία, αλλα ειναι διαφορετικο το "προτυπο" που χρησιμοποιει η καθε εταιρια

Αλλες ακολουθουν το ΟΜΤΡ, ενω αλλες το CTIA

Η διαφορα τους ειναι στην πολικοτητα της γειωσης και του μικροφωνου ;)

Για αυτο και σε ακουστικα με ΟΜΤΡ ακουγεται πολυ βαθια ο ηχος, ενω σε handsfree με ΟΜΤΡ, συνηθως δεν λειτουργει και το κουμπακι για να δεχομαστε κλησεις.

Οταν δε, κραταμε πατημενο το κουμπακι, τα ακουστικα ακουγονται κανονικα (το μικροφωνο εξακολουθει να μην λειτουργει ομως)

 

επισυναπτω και εικονα με τις διαφορες των 2 "προτυπων"

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=45735&stc=1&d=1401805666

 

Ο ανταπτορας που χρειαζομαστε ειναι CTIA to OMTP

 

Υπαρχουν ανταπτορες και προεκτασεις

Οι προεκτασεις ειναι πιο φθηνες και κανουν ακριβως την ιδια δουλεια (ειναι και μετατροπεις παραλληλα), οποτε δεν ειναι απαραιτητο να δωσεις τα 5πλασια χρηματα για τον μετατροπεα

Ειναι και πιο βολικες για μενα γιατι ειναι με καλοδιακι, ενω οι ανταπτορες ειναι βυσματα σκετα

Ο ανταπτορας που επισυναπτω υποτιθεται πως ειναι και επιχρυσωμενος, αρα με καλυτερο θεωριτικα αποτελεσμα

 

Links

Προεκτασεις

1 , 2 (αυτη καποιος εχεις αναφερει οτι δεν του επαιξε σωστα σε καποια συγκεκριμενη συσκευη) , 3

Ανταπτορας

 

Τωρα οσον αφορα τα ακουστικα, θα σας πω ποια εχω χρησιμοποιησει εγω και για ποια γνωριζω οτι δουλευουν

Σιγουρα υπαρχουν και αλλα, απλα δεν τα εχω δοκιμασει εγω

 

Ιδια χρηση

 

ΖΤΕ αυτα που εχω παραλαβει και απο obostore και απο το minideal , διαφερουν στο εξης

Δεν εχουν αυτα τα earpads στα ακουστικα.

Ειναι τα κλασικα ακουστικακια οπως ειχαμε παλια στα γουοκμαν

 

Συμβατα μαρκας(??) b

Εχω δοκιμασει τα λευκα και τα κοκκινα

επισης αυτα που εχω εγω στα χερια εχουν καποιες μικροδιαφορες στο κουμπακι, στο βυσμα (εμενα ειναι ισιο κυλινδρικο, ενω του λινκ πλακε υπο γωνια 90°) και στην διακλαδωση των καλωδιων

Λογικα ειναι διαφορετικες παρτιδες

Εμενα μου τα εστειλαν απο το minideal και απο τις φωτογραφιες που μου εστειλε το vickmall, τα ιδια μου εστειλαν και αυτοι αλλα σε μαυρο χρωμα

Το λογοτυπο ειναι ιδιο στα πλαινα των ακουστικων παντως

 

Τα b τα θεωρω καλυτερα και σαν αισθηση και σαν ακοη αλλα κυριως γιατι εχουν πλακυ καλωδιο που δεν μπλεκεται και αντε μετα να το ξεκουλουριασεις :cry:

 

Γνωριζω επισης οτι δουλευουν σωστα τα sony ericsson mh1, που τα εβγαλε 2-3 φορες σε προσφορα το e-chop στα 8-9 ευρω , καθως επισης και τα xiaomi pistons, τα οποια φυσικα ειναι αλλης κατηγοριας ακουστικα

Κοστιζουν απο 25$ και πανω (οπου τα βρειτε φθηνοτερα μαλλον ειναι μουφα) και θεωρουνται ακουστικα επιπεδου 70-80 ευρω

Για οποιον θελει περισσοτερες πληροφοριες για αυτα υπαρχουν πολλα reviews @ google

Παραθετω ενα απο το XDA και ενα απο ενα site που ασχολειται με τον ηχο head-fi.org review

Δεν εχω προσωπικη εμπειρια απο τα πιστονια παντως, αλλα διαβαζω τα καλυτερα

Ενας φιλος που τα πηρε, (2 διαφορετικες εκδοσεις του, τα v2.1 και τα limited edition "if") ειναι κατενθουσιασμενος παντως

Eνα ζευγαρι το αγορασε απο το merimobiles , ενα (εκδοση "if) απο το xiaomiworld και ενα απο ibuygou (παλι "if"), για οποιον ενδιαφερεται για αγορα γνησιων.

 

 

Edit:

Υπαρχει και παρουσιαση στο φορουμ πλεον (thanks @ FrOsT_frt)

Edited by CrazyAnt
προσθηκη link παρουσίασης
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να παρω γω το τουμπανακι!τι μου προτεινετε να το παρω με multi(θα χασω τις ενημερωσεις αλλα αυτες ειναι σημαντικες;;;) ή με την official ch/en δεν εχω θεμα με τα αγγλικα!τι λετε;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσαν τα παιδιά που χρησιμοποιούν τις διάφορες ROM να συνεχίσουν να μας λένε εντυπώσεις?

Διαβάζω σε διάφορα forum πως κάποιες ROM έχουν πιο αδύναμη λήψη σε Wi-Fi και τηλεφωνικό σήμα.

Επίσης ισχύει ότι η stock σε αγγλικά συνεχίζει να εμφανίζει κάποια μηνύματα στα κινέζικα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε αν υποστηριζει miracast το Coolpad f1?

 

Eιμαι αναμεσα σε αυτο και σε Jiayu G4S που επισης δεν ξερω αν εχει Miracast..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...