Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία!!! Όταν εχεις καποιες πρωτες εντυπώσεις πες μας ποια ακριβως εβαλες κ πως σου φαίνεται απο λαγκ, μπαταρία κλπ ;)

Η μπαταρία του συγκεκριμένου είναι σχεδόν κατεστραμμένη και δεν μπορώ να βγάλω συμπεράσματα. Άλλωστε τη συσκευή έχω αιώνες να την χρησιμοποιήσω σαν βασική και δεν θυμάμαι τίποτα. Σαν συμπεριφορά τώρα, μια χαρά πηγαίνει (ανάλογα με τα χρόνια της), εκτός της εφαρμογής του facebook που κομπιάζει αρκετά και του dialer που είναι έτσι κι έτσι. Έχω βάλει blinkfeed launcher και HTC πληκτρολόγιο και λειτουργούν και τα δύο μια χαρά. Bugs δεν βρήκα, απλά λόγω μικρής ανάλυσης δεν μπορώ από την lockscreen να δω τις έξτρα επιλογές σε μεγάλες ειδοποιήσεις (πχ να διαγράψω ένα mail) αφού η οθόνη δεν φτάνει!

Έχω μια ακόμα μπαταρία, original και σχεδόν καινούρια αλλά όταν τη βάζω να φορτίσει μου βγάζει το σήμα μιας μπαταρίας που αναβοσβήνει και μάλλον δεν την φορτίζει. Η συσκευή τη στιγμή που είναι στην πρίζα ζεσταίνεται αλλά δεν ανάβει. Επειδή ζεσταίνεται φοβάμαι να την αφήσω μην έχω καμιά δυσάρεστη εξέλιξη. Έχετε καμία γνώμη;

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά, κατέληξα (για αυτή τη βδομάδα :) ) στην http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6072677#post6072677 με το setup του @coreyhalkis και είμαι πολύ ευχαριστημένος! την είχα βγάλει μπας και έσπρωχνα τη συσκευή, αλλά δύσκολο τελικά το βλέπω. Στα χέρια μου θα τα παίξει!
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Neatrom forever....

ξυπνήστε αδέρφια! :)

Έχεις δίκιο, αλλά με την κιτ κατ έχω διπλάσια μπαταρία. Εκτός αν γίνεται να κάνω κάτι με την neat και δεν το ξέρω. .

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, αλλά με την κιτ κατ έχω διπλάσια μπαταρία. Εκτός αν γίνεται να κάνω κάτι με την neat και δεν το ξέρω. .

 

Βρε αν μου καθόταν καλά η KK με Neat θα ήμουν; :lol:

 

2 μέρες μπαταρία btw, καλά δεν είναι; :rolleyes:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

Πέρασα την neatrom 6.4 πάνω από την 6.3 (μόνο με cache, dalvik delete) αλλά μου βγάζει πολλά σφάλματα και το τηλέφωνο ουσιαστικά δεν χρησιμοποιειται. Κάποια από αυτά είναι google.process.gapps ή κάποιο άλλο παρόμοιο has stopped. Έχει να κάνει με το installation, πρέπει να περάσω gapps (αν ναι, κάποιο λινκ) ή κάτι άλλο (οπως πχ δεν έκατσε καλά). Τι λέτε?

Resurrection Remix Rom 5.5.8

(Προηγούμενο σετάρισμα: Neatrom v6.4 XXMS3- Apolo 4.15b Regular - Μόντεμ: xxms4)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

Πέρασα την neatrom 6.4 πάνω από την 6.3 (μόνο με cache, dalvik delete) αλλά μου βγάζει πολλά σφάλματα και το τηλέφωνο ουσιαστικά δεν χρησιμοποιειται. Κάποια από αυτά είναι google.process.gapps ή κάποιο άλλο παρόμοιο has stopped. Έχει να κάνει με το installation, πρέπει να περάσω gapps (αν ναι, κάποιο λινκ) ή κάτι άλλο (οπως πχ δεν έκατσε καλά). Τι λέτε?

 

Δεν πρέπει να περάσεις τίποτα επιπλέον

Αφού δεν σου έκατσε με dirty flash, κράτα backup apps & data με titanium

και στην συνέχεια κάνε ένα CLEAN install της ROM

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα ...

σε neat rom προτεινετε στοκ κερνελ η κατι αλλο?

 

θα φλασαρω την ρομ στο κινητο ενος φιλου μου και ρωταω αν υπαρχει καλυτερη επιλογη!

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα ...

σε neat rom προτεινετε στοκ κερνελ η κατι αλλο?

 

θα φλασαρω την ρομ στο κινητο ενος φιλου μου και ρωταω αν υπαρχει καλυτερη επιλογη!

 

apolo... επέλεξε τον απο το aroma...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Στη συνέχεια, μετά την εγκατάσταση της rom, μπορείς να τον αναβαθμίσεις στην τελευταία του έκδοση μέσω του παρακάτω λινκ. Βέβαια, όχι πως έχει κάποιο πρόβλημα η έκδοση που έρχεται μαζί με τη rom.

 

https://www.copy.com/s/t%3AyTOopqyQTUjy3vil%3Bp%3A%252FApolo/Apolo%204.x%20(for%20Samsung%20ROMS%204.1.2)/TWRP%202.6.3%20(recovery%20in%20English)

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως, ο pedestre δημιουργος του Apolo σταματαει την δουλεια για το S2 επειδη χαλασε το S2! Πληροφοριες εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=60949265&postcount=5778

 

Μην χαλασει το δικο σας γτ σε λιγο θα ανεβασω το Chroma για το S2!

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έκανα την αλλαγή σε Nexus 6, μέσω της προσφοράς της Wind.

 

Δεν θα πω τίποτα, πέρα του ότι η συσκευή είναι απόλαυση. Το μέγεθος το συνήθισα αμέσως. Από επιδόσεις δεν χρειάζεται συζήτηση.

 

Όταν με το καλό κάνετε τη μετάβαση σε νέα συσκευή, φροντίστε να είναι σε stock android, ή μια ελαφρώς παραλλαγή του.

 

Φυσικά τον θρύλο τον έχω ακόμα σε λειτουργία, χωρίς sim, για βασικά πραγματάκια εντός σπιτιού καμιά φορά.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως, ο pedestre δημιουργος του Apolo σταματαει την δουλεια για το S2 επειδη χαλασε το S2! Πληροφοριες εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=60949265&postcount=5778

 

Μην χαλασει το δικο σας γτ σε λιγο θα ανεβασω το Chroma για το S2!

Που θα το ανεβάσεις; Τι είναι αυτό; Πόσο άσχετος μπορεί να είμαι;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως, ο pedestre δημιουργος του Apolo σταματαει την δουλεια για το S2 επειδη χαλασε το S2! Πληροφοριες εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=60949265&postcount=5778

 

Μην χαλασει το δικο σας γτ σε λιγο θα ανεβασω το Chroma για το S2!

Ο pedestre τα παράτησε, ο Sale τα παράτησε και εγώ τώρα τελευταία δεν νοιώθω καλά... :lol:

Πρόσφατα έκανα την αλλαγή σε Nexus 6, μέσω της προσφοράς της Wind.

 

Δεν θα πω τίποτα, πέρα του ότι η συσκευή είναι απόλαυση. Το μέγεθος το συνήθισα αμέσως. Από επιδόσεις δεν χρειάζεται συζήτηση.

 

Όταν με το καλό κάνετε τη μετάβαση σε νέα συσκευή, φροντίστε να είναι σε stock android, ή μια ελαφρώς παραλλαγή του.

 

Φυσικά τον θρύλο τον έχω ακόμα σε λειτουργία, χωρίς sim, για βασικά πραγματάκια εντός σπιτιού καμιά φορά.

Ωωωωωωω! Μεγειά!!!!!! Καλοδούλευτο!!!! :)

Που θα το ανεβάσεις; Τι είναι αυτό; Πόσο άσχετος μπορεί να είμαι;

Είσαι άσχετος δεν είσαι;;;;

...

Τί είπαμε πως είναι αυτό; :confused:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

εντέλει μάθαμε τίποτα για αυτό το chroma? είναι ...σκούρο; ανοικτό; Κάτι για το Ν6 είδα πως είναι αλλά πως μπορεί να γίνει port για το δικό μας;
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

εντέλει μάθαμε τίποτα για αυτό το chroma? είναι ...σκούρο; ανοικτό; Κάτι για το Ν6 είδα πως είναι αλλά πως μπορεί να γίνει port για το δικό μας;

 

Εγω το κανα Port και δουλευει τελεια. Θελω να φτιαξω κατι bugs και ανεβαινει. Οποιος θελει για Testing να αφησει ενα πμ εδω.

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εγω το κανα Port και δουλευει τελεια. Θελω να φτιαξω κατι bugs και ανεβαινει. Οποιος θελει για Testing να αφησει ενα πμ εδω.

Σωραίος! Αλλά δεν έχω καταλάβει τι είναι, ακόμη. Νέα ROM? Κερνελ?

Βρα παιδιά, μια απορία. Έβαλα την CM11 Linaro την τελευταία από εδώ: http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/development-derivatives/rom-cyanogenmod-11-t2686887 και όταν κάνουν update τα G Services, γ@$@$@# ο δίας και βγάζει συνεχώς error message σε σημείο να μη μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη συσκευή.

'Εχει κανείς το ίδιο θέμα; δοκίμασα clear τα πάντα και εγκατάσταση από το 0 αλλά πάλι τπτ...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε το GPS mode σε device only, και παρακολούθησέ το ξανά.

Μπα, τπτ. Βασικά το κάνω off και με το που το κάνω on πάλι λέει high accuracy ενώ προηγουμένως το έχω κουμπώσει σε device only. Ταγικό... το μνμ βγαίνει κάθε 2 δευτερόλεπτα.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Μπα, τπτ. Βασικά το κάνω off και με το που το κάνω on πάλι λέει high accuracy ενώ προηγουμένως το έχω κουμπώσει σε device only. Ταγικό... το μνμ βγαίνει κάθε 2 δευτερόλεπτα.

Εμένα έτσι λύθηκε. Κράτα το πατημένο από το quick tile και βάλε το στο device only, χωρίς να το κλείσεις.

 

Απ' ότι έχω διαβάσει είναι γενικό θέμα, αλλά ίσως επηρεάζει μόνο custom roms.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έτσι λύθηκε. Κράτα το πατημένο από το quick tile και βάλε το στο device only, χωρίς να το κλείσεις.

 

Απ' ότι έχω διαβάσει είναι γενικό θέμα, αλλά ίσως επηρεάζει μόνο custom roms.

Πάλι το ίδιο κάνει... Και μετά από reboot. Το κάνει και σε CM12; γνωρίζει κανείς; όπως και να έχει σε ευχαριστώ πολύ!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε εκκαθάριση δεδομένων στα google services και reboot τη συσκευή, μήπως στρώσει.

Τώρα που το είχα αφήσει ώρα χωρίς να ασχοληθώ μαζί του, φαίνεται πως έστρωσε. Αλλά πρέπει να βάλει γρήγορα update η Google. Θενκς και πάλι!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το είχα αφήσει ώρα χωρίς να ασχοληθώ μαζί του, φαίνεται πως έστρωσε. Αλλά πρέπει να βάλει γρήγορα update η Google. Θενκς και πάλι!

Δεν επηρεάζει τους πάντες. Δηλαδή, σε συσκευή με stock 5.1.1 με τα τελευταία services δεν έχει κάνει το παραμικρό. Οπότε, δεν ξέρω αν το fix πρέπει να έρθει από τη Google, ή από τους devs.

 

Όπως και να έχει, μακάρι να λύθηκε προσωρινά με τις παραπάνω αλλαγές, γιατί όντως είναι πολύ εκνευριστικό.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δώσει το s2 στη γυναίκα αλλά τελευταία έχει διαφορά θέματα το κινητό. Αυτήν τη στιγμή τρέχει σε carbon rom 4.4.4. Για να δοκιμάσω να περάσω lollipop τι χρειάζεται; γίνεται με ένα απλό φλασαρισμα από recovery;
Smile...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...