Jump to content

Lenovo S850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Του περασες την 5αρα?αν ναι ειδες διαφορα στο τηλέφωνο την αντέχει ή πάει πιο αργά;

 

Η lolipop είναι ακόμη σε beta και έχει αρκετά bugs ακόμη για καθημερινή χρήση. Η φωτογραφία είναι απο το κινέζικο official lenovo forum το http:// bbs.lenovo.com/s850/

Οπως και να είναι , έχει δρομολογηθεί η επίσημη αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 477
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εκτος αν το πας στο σερβις της Ελλαδας και πληρωσεις.....

 

Βρήκες κάποια λύση φίλε μου? Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

εγω το εκανα με το root genius οπως και ενα παλικαρι πιο πανω .οδηγιες εδω

 

Φιλε μου μολις εκανα root το κινητο, ακολουθησα τις οδηγιες απτο βιντεο και ολα κομπλε τουλαχιστον ετσι διχνει.

Να σε ρωτησω ομως, εβαλα αυτο το super su που ελεγε (το οποιο δεν εχω καταλαβει σε τι ακριβως χρησιμευει, μπορεις μηπως να μου εξηγησεις το τι ειναι?) και μολις ανοιγω καποιες εφαρμογες μου πεταει ενα μηνυμα και μου λεει αποκλεισμος ή χορηγησε, καποιες φορες το πεταει και στο ξεκαρφωτο για το security που εχει μεσα απο μονο του το κινητο.Η συγκεκριμενη εφαρμογη (super cu) χρειαζετε να την εχω μεσα και αν ναι για ποιον λογο?επισης εγκαταστηθηκε και το pdanet και εγκατεστησα και το root checker (απτο οποιο ειδα οτι το κινητο μου ειναι πλεον root) αυτες χρειαζοντε μεσα, χρισημευουν σε κατι?

Edit:όλα κομπλε παλικάρια τα καταφερα όλα και βρήκα λύση για τα προβλήματα που αντιμετωπιζα.σε λατρεύω ευχαριστώ φιλέ μου για την βοήθεια σου.

Έχετε δει διάφορα στην απόδοση της μπαταρίας χρησιμοποιόντας το battery callibration γιατί σκέφτομαι να το δοκιμασω.

Edited by kjtzemis
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μολις εκανα root το κινητο, ακολουθησα τις οδηγιες απτο βιντεο και ολα κομπλε τουλαχιστον ετσι διχνει.

Να σε ρωτησω ομως, εβαλα αυτο το super su που ελεγε (το οποιο δεν εχω καταλαβει σε τι ακριβως χρησιμευει, μπορεις μηπως να μου εξηγησεις το τι ειναι?) και μολις ανοιγω καποιες εφαρμογες μου πεταει ενα μηνυμα και μου λεει αποκλεισμος ή χορηγησε, καποιες φορες το πεταει και στο ξεκαρφωτο για το security που εχει μεσα απο μονο του το κινητο.Η συγκεκριμενη εφαρμογη (super cu) χρειαζετε να την εχω μεσα και αν ναι για ποιον λογο?επισης εγκαταστηθηκε και το pdanet και εγκατεστησα και το root checker (απτο οποιο ειδα οτι το κινητο μου ειναι πλεον root) αυτες χρειαζοντε μεσα, χρισημευουν σε κατι?

Edit:όλα κομπλε παλικάρια τα καταφερα όλα και βρήκα λύση για τα προβλήματα που αντιμετωπιζα.σε λατρεύω ευχαριστώ φιλέ μου για την βοήθεια σου.

Έχετε δει διάφορα στην απόδοση της μπαταρίας χρησιμοποιόντας το battery callibration γιατί σκέφτομαι να το δοκιμασω.

το superuser χρειαζεται για να δινει αδεια στις εφαρμογες .τα αλλα μπορεις να τα βγαλεις .ενα καλο προγραμμα ειναι το titanium backup.οσον αφορα το bat calibration βοη8αει αρκετα.απλα ισως χρειαστει να το κανεις κανα δυο φορες.εχει οδηγιες.ακολουθησε τες πιστα

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , έχει βγει αντικαταστάτης του μοντελου? Γιατι βρίσκω ενα lenovο s850 c, oταπυρηνο, 4g, σε πολυ καλη τιμη , αλλα δεν το βρισκω το ιδιο σε youtube και σε google....http://www.aliexpress.com/item/Original-Android4-4-Phone-Lenovo-A820-w-MTK6592-Octa-Core-1-4Ghz-2GB-ram-4-5/1875675823.html?biz_type=sitePromo_wto_buyer360_alert&crm_mtn_tracelog_task_id=97ebfe9d-765d-4125-bb93-7c345f471c1b&crm_mtn_tracelog_log_id=3116705326
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , έχει βγει αντικαταστάτης του μοντελου? Γιατι βρίσκω ενα lenovο s850 c, oταπυρηνο, 4g, σε πολυ καλη τιμη , αλλα δεν το βρισκω το ιδιο σε youtube και σε google....http://www.aliexpress.com/item/Original-Android4-4-Phone-Lenovo-A820-w-MTK6592-Octa-Core-1-4Ghz-2GB-ram-4-5/1875675823.html?biz_type=sitePromo_wto_buyer360_alert&crm_mtn_tracelog_task_id=97ebfe9d-765d-4125-bb93-7c345f471c1b&crm_mtn_tracelog_log_id=3116705326

 

Μακριά από τέτοια. Δεν έχουν καμια σχέση με Lenovo και τα χαρακτηριστικά είναι 100% ψεύτικα. Πιο "μαϊμού" δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σκεφτομαι να προβω σε μια αγορα κ ειμαι αναμμεσα σε levovo s850 κ στο Ascend G750 .

και τα 2 κινητα εχουνε πανω κατω την ιδια τιμη κ καποιες ομοιοτητες κ διαφορες μεταξυ τους.

εγω θελω να μαθω ποιο απο τα 2 αυτα κινητα εχουνε καλυτερα φωτογραφικα χαρακτηριστικα ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σκεφτομαι να προβω σε μια αγορα κ ειμαι αναμμεσα σε levovo s850 κ στο Ascend G750 .

και τα 2 κινητα εχουνε πανω κατω την ιδια τιμη κ καποιες ομοιοτητες κ διαφορες μεταξυ τους.

εγω θελω να μαθω ποιο απο τα 2 αυτα κινητα εχουνε καλυτερα φωτογραφικα χαρακτηριστικα ;

το λενοβο παντως εχει πολυ καλη φωτογραφικη με πολυ δυνατο φλας

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

δες εδω, η επίσημη με ελληνικά http://www.needrom.com/download/lenovo-s850-row/

καλημερα! τελικα το εφτιαξες το θεμα με το Wifi που αποσυνδέετε? Γιατι το εχω κι εγω αυτο το προβλημα και το βαζω να μην το κανει αλλα το κανει! ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα σκεφτομαι να προβω σε μια αγορα κ ειμαι αναμμεσα σε levovo s850 κ στο Ascend G750 .

και τα 2 κινητα εχουνε πανω κατω την ιδια τιμη κ καποιες ομοιοτητες κ διαφορες μεταξυ τους.

εγω θελω να μαθω ποιο απο τα 2 αυτα κινητα εχουνε καλυτερα φωτογραφικα χαρακτηριστικα ;

 

Γράφεις σε λάθος μέρος, απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371911

 

Στο παρόν θέμα συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για τα themes (Θέματα).

Προσωπικά ακόμα δεν τα δοκίμασα.

 

Όλα τα θέματα που είναι διαθέσιμα μέχρι τώρα.

 

Εγκατάσταση θεμάτων:

- Αποσυμπίεση του αρχείου και αντιγραφή στο φάκελο του τηλεφώνου SD:\.LenovoTheme\Download\themesuite

Ο φάκελος .LenovoTheme είναι κρυφός. Επιλέγουμε "εμφάνιση των κρυφών φακέλων" για να το δούμε!

- Επανεκκίνηση.

- Μέτα από το κέντρο θεμάτων επιλέγουμε το θέμα που θέλουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά . Θελω να ρωτησω πως γινεται το τηλεφωνο να δειχνει την ωρα οταν ειναι κλεστο το πορτακι της θηκης αντι να ειναι μαυρη ολη η οθονη οπως ειναι τωρα.

 

ξερει καποιος καποιο link με πληρες manual για το κινητο γιατι δεν μπορω να βγαλω ακρη

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

1. οταν παω να κανω backup μου γραφει system and userdata wont backup

2.κανει πανω απο μιση ωρα και το κινητο κανει συνεχεια restart και κολλαει και ετσι το σταματαω

 

υποψιν εχει γινει root kai το σηματακι κατω αριστερα ειναι πρασινο (root shell)

στο c:\ εχει 800 mb

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα και χρόνια πολλά . Θελω να ρωτησω πως γινεται το τηλεφωνο να δειχνει την ωρα οταν ειναι κλεστο το πορτακι της θηκης αντι να ειναι μαυρη ολη η οθονη οπως ειναι τωρα.

 

Αν θυμάμαι καλά δεν υποστηρίζεται αυτή η δυνατότητα από τη συγκεκριμένη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1. οταν παω να κανω backup μου γραφει system and userdata wont backup

2.κανει πανω απο μιση ωρα και το κινητο κανει συνεχεια restart και κολλαει και ετσι το σταματαω

 

υποψιν εχει γινει root kai το σηματακι κατω αριστερα ειναι πρασινο (root shell)

στο c:\ εχει 800 mb

 

Δοκίμασε να ξεκινήσεις στο Twrp recovery και απο εκεί να συνδεθεις με mtkdroidtools. Επίσης έλεγξε αν είναι σωστα εγκατεστημένοι οι google adb drivers.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά δεν υποστηρίζεται αυτή η δυνατότητα από τη συγκεκριμένη συσκευή.

 

Αν ισχυει κατι τετοιο θα το πεταξω στα σκουπιδια. Τελικα οτι πληρωνεις περνεις , samsung και παλι samsung.

κραταω μια επιφυλαξη γιατι μου ειπε φιλος πως ισως γινεται αυτο με εφαρμογη απο το playstore.

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχυει κατι τετοιο θα το πεταξω στα σκουπιδια. Τελικα οτι πληρωνεις περνεις , samsung και παλι samsung.

κραταω μια επιφυλαξη γιατι μου ειπε φιλος πως ισως γινεται αυτο με εφαρμογη απο το playstore.

 

Προσωπικά σύγκρινα το s850 με το Galaxy S3 και ... κατέληξα στο s850.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν ισχυει κατι τετοιο θα το πεταξω στα σκουπιδια. Τελικα οτι πληρωνεις περνεις , samsung και παλι samsung.

κραταω μια επιφυλαξη γιατι μου ειπε φιλος πως ισως γινεται αυτο με εφαρμογη απο το playstore.

 

Αυτή η εφαρμογή από το playstore σου έχει τον proximity sensor σε συνεχή λειτουργία = αύξηση κατανάλωσης αλλά και όχι απροβλημάτιστη συμπεριφορά όπως γίνεται στην native λειτουργία της smart case.

 

Και φυσικά δεν έχει να κάνει με το ότι πληρώνεις παίρνεις. Είναι πολλές συσκευές που δεν έχουν αυτό το feature, δεν σημαίνει ότι είναι για πέταμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρες είναι εύκολο να ανεβάσετε καμιά φωτό να δούμε κάμερα;

αν γίνεται και σε σκοτάδι με φλας

διάβασα ένα post σε αυτό το θέμα στο οποίο ένας φίλος είχε δει και το s850 και το s860 από κοντά έχουν μεγάλη διαφορά οι διαστάσεις του ενός με του άλλου;

έχουν την ίδια κάμερα;

εννοείτε οι φωτογραφίες να είναι σε βέλτιστη ποιότητα

ευχαριστώ πολύ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
διάβασα ένα post σε αυτό το θέμα στο οποίο ένας φίλος είχε δει και το s850 και το s860 από κοντά έχουν μεγάλη διαφορά οι διαστάσεις του ενός με του άλλου;

 

Αν έχεις κοντά σου κάποιο public πήγαινε δες τα, τα έχει και τα δύο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κοντά σου κάποιο public πήγαινε δες τα, τα έχει και τα δύο.

είμαι στο χωριό τώρα και είμαι μέσω usb tethering από laptop

μόλις πάω Αθήνα δεν χάνω και τίποτα μόνο μερικά euro 70e αν προβώ σε αγορά από Ελλάδα

θα πάω να δω χαρακτηριστικά ευχαριστώ πολύ

αν γίνεται ας ανέβει και καμιά φωτό για να έχουμε κάποια εικόνα για την ποιότητα της κάμερας

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερωτηση.

Σήμερα προσεξα πως ενω έχω κλειδομενο το κινητό το φωτακι με το λογότυπο της lenovo αναβοσβηνει χωρίς λογο έκλεισαν το κινητό το εκανα επανεκινηση τπτ το ίδιο κανει το κανει και σε άλλον αυτό γτ εγώ σήμερα το προσεξα αυτό δεν το έχω ξαναπροσεξει και είπα μήπως κόλλησε...το γνωρίζω πως ανάβει όταν το ξεκλειδωνω και όταν μιλάω στο τηλ καθ όταν το φορτιζω μένει συνέχεια ανοιχτό αλλα έχοντας το κλειδομενο πρωτη φορά το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερωτηση.

Σήμερα προσεξα πως ενω έχω κλειδομενο το κινητό το φωτακι με το λογότυπο της lenovo αναβοσβηνει χωρίς λογο έκλεισαν το κινητό το εκανα επανεκινηση τπτ το ίδιο κανει το κανει και σε άλλον αυτό γτ εγώ σήμερα το προσεξα αυτό δεν το έχω ξαναπροσεξει και είπα μήπως κόλλησε...το γνωρίζω πως ανάβει όταν το ξεκλειδωνω και όταν μιλάω στο τηλ καθ όταν το φορτιζω μένει συνέχεια ανοιχτό αλλα έχοντας το κλειδομενο πρωτη φορά το βλέπω.

 

κάποια ειδοποίηση υπάρχει και για αυτό αναβοσβήνει.

Κάπου στις ρυθμίσεις υπάρχει επιλογή για αυτές!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρες είναι εύκολο να ανεβάσετε καμιά φωτό να δούμε κάμερα;

αν γίνεται και σε σκοτάδι με φλας

διάβασα ένα post σε αυτό το θέμα στο οποίο ένας φίλος είχε δει και το s850 και το s860 από κοντά έχουν μεγάλη διαφορά οι διαστάσεις του ενός με του άλλου;

έχουν την ίδια κάμερα;

εννοείτε οι φωτογραφίες να είναι σε βέλτιστη ποιότητα

ευχαριστώ πολύ!!!

 

Οι φωτογραφιες ειναι καλες . στο ιδιο επιπεδο με samsung s4 . το φλας ειναι δυνατοτερο απο αλλα κινητα στα λεφτα του αλλα αρκετα κατωτερο σε

σχεση με ενα iphone 6 Που το συγκρινα Επισης προς μεγαλη μου εκπληξη ειχε πιο ευρυγωνια καμερα (κυριως στο πανω κατω) σε σχεση

με το lg g2 φιλου μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή η εφαρμογή από το playstore σου έχει τον proximity sensor σε συνεχή λειτουργία = αύξηση κατανάλωσης αλλά και όχι απροβλημάτιστη συμπεριφορά όπως γίνεται στην native λειτουργία της smart case.

 

Και φυσικά δεν έχει να κάνει με το ότι πληρώνεις παίρνεις. Είναι πολλές συσκευές που δεν έχουν αυτό το feature, δεν σημαίνει ότι είναι για πέταμα.

 

ξερεις ποια ειναι αυτη η εφαρμογη για να την δοκιμασω γιατι δεν μπορω να την βρω.

Edited by am13704
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφιες ειναι καλες . στο ιδιο επιπεδο με samsung s4 . το φλας ειναι δυνατοτερο απο αλλα κινητα στα λεφτα του αλλα αρκετα κατωτερο σε

σχεση με ενα iphone 6 Που το συγκρινα Επισης προς μεγαλη μου εκπληξη ειχε πιο ευρυγωνια καμερα (κυριως στο πανω κατω) σε σχεση

με το lg g2 φιλου μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

θα ήθελα να δω τις φωτογραφίες που βγάζει σε εικόνα υπολογιστή αν σου είναι εύκολο να ανεβάσεις καμία γιατί αν πάω σε public δεν μπορώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...