Jump to content

Lenovo S820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω τον contact manager v3.4.527.140829.4152a8f_all αλλά δεν μου βγάζει την επιλογή για Number match bits. την αναβαθμιση σε 3.4 την εκανα μεσα απο την εφαρμογη. μπορει καποιο φιλος να ανεβασει καποιο apk που δουλευει? εστω και την προηγουμένη έκδοση 2.7. Αρκείι να λυθεί το ζητημα
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια rom έχεις; Νομίζω ότι το number match είναι επιλογή που την υποστηρίζει η VIBE ROM από την έκδοση 1.5 και νεότερη, δηλαδή μετά την αναβάθμιση του λειτουργικού σε 4.4.2 kitkat.
Link to comment
Share on other sites

ναι μου ήρθε εγκατεστημένο το facebook και δεν μπορώ να το σβήσω απάντηση στο 1108 Edited by odiss
Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβσα οτι η lenovo εβγαλε Update για 4.4 κιτ κατ στο s820! εγω π το αγορασα απο Minideal και εχω ελλινικα μεσα γινεται να κανει Update se 4.4 ? αν ναι πως γτ δεν βρισκει update το κινητο ... λογικα νομιζω επειδη εχ ελληνικα δεν εχω και την official rom Νομιζω

 

διαβασα επισης οτι εχει πολλα θεματα το 4.4 με μπαταρια λαγκσ μπαγκσ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβσα οτι η lenovo εβγαλε Update για 4.4 κιτ κατ στο s820! εγω π το αγορασα απο Minideal και εχω ελλινικα μεσα γινεται να κανει Update se 4.4 ? αν ναι πως γτ δεν βρισκει update το κινητο ... λογικα νομιζω επειδη εχ ελληνικα δεν εχω και την official rom Νομιζω

 

διαβασα επισης οτι εχει πολλα θεματα το 4.4 με μπαταρια λαγκσ μπαγκσ κλπ

Ναι, έχει κάνει update εδώ και καιρό σε 4.4.2 kitkat. Τις επίσημες ROM τις βρίσκεις εδώ αλλά να ξέρεις ότι οι official έχουν μόνο αγγλικά και κινέζικα. Στις νεότερες εκδόσεις δεν υπάρχουν προβλήματα, λειτουργούν μια χαρά. Από εκεί και πέρα μπορείς να βρεις και κάποιες 4.4 με ελληνικά στο needrom αλλά θα είναι custom ROM.

ναι μου ήρθε εγκατεστημένο το facebook και δεν μπορώ να το σβήσω απάντηση στο 1108

Περίεργο, από που το αγόρασες; Σε κάθε περίπτωση, μπορείς να εγκαταστήσεις το System app remover (ROOT) ή το Titanium Backup ★ root (εφόσον είναι root το τηλέφωνο) και να κάνεις απεγκατάσταση της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

και κατεβαζω και τα 3? αλλα και κατι αλλο υσχειουν οτι εχει πολλα θεματα με μπαταρια κλπ? οσο για το σερωιψε π ηρθε ελλαδα εμεις με αυτο το κινητο μπορουμε να κανουμε τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

και κατεβαζω και τα 3? αλλα και κατι αλλο υσχειουν οτι εχει πολλα θεματα με μπαταρια κλπ?

Όχι, κατεβάζεις μία από τις δύο τελευταίες επιλογές (ST ή DEV), απλά επειδή προφανώς δεν το έχεις ξανακάνει, πρέπει να διαβάσεις λίγο το θέμα για να δεις πώς γίνεται η εγκατάσταση για κάθε μία περίπτωση. Ξεκίνα από το πρώτο post του νήματος που σε κατευθύνει.

οσο για το σερωιψε π ηρθε ελλαδα εμεις με αυτο το κινητο μπορουμε να κανουμε τιποτα?

Δε κατάλαβα τι ρωτάς εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, κατεβάζεις μία από τις δύο τελευταίες επιλογές (ST ή DEV), απλά επειδή προφανώς δεν το έχεις ξανακάνει, πρέπει να διαβάσεις λίγο το θέμα για να δεις πώς γίνεται η εγκατάσταση για κάθε μία περίπτωση. Ξεκίνα από το πρώτο post του νήματος που σε κατευθύνει.

 

Δε κατάλαβα τι ρωτάς εδώ...

 

ρωταω για το αν εχουμε service απο την lenovo Μιας και ηρθε ελλαδα πλεον

Link to comment
Share on other sites

ρωταω για το αν εχουμε service απο την lenovo Μιας και ηρθε ελλαδα πλεον

Θεωρώ πως όχι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει κανείς θέμα με το σήμα στο S820; Μήπως φταίει η rom που έχω;
Link to comment
Share on other sites

Τι θέμα ακριβώς; Χάνεις το σήμα; Έχεις ασθενές σήμα; Πες μας το πρόβλημα ποιο είναι...
Link to comment
Share on other sites

Τι θέμα ακριβώς; Χάνεις το σήμα; Έχεις ασθενές σήμα; Πες μας το πρόβλημα ποιο είναι...

 

Η αλήθεια είναι πως δεν είμαι 100% σίγουρος... το έδωσα το κινητό σε έναν φίλο μου και λέει χάνει το σήμα.. κατάλαβα ότι πέφτει και το ξαναβρίσκει μετά από λίγο, όταν σε άλλους στον ίδιο χώρο είναι σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κάνει αυτό μόνο στα σημεία όπου το σήμα δεν είναι τόσο δυνατό, χάνει προς στιγμήν το σήμα και μετά από μερικά δευτερόλεπτα επανέρχεται, κυρίως στο σπίτι μου που δεν έχω καλό σήμα...
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε στις επιλογες του data να βαλετε auto γιατι μαλλον ειναι στην επιλογη 3g γι αυτο χανει το σημα και το ξανα βρισκει μετα. Λογικα αυτο ειναι.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει κανείς θέμα με το σήμα στο S820; Μήπως φταίει η rom που έχω;

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ, ασταθές αλλα και αδύναμο σήμα. Ποια ρομ έχεις ;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε στις επιλογες του data να βαλετε auto γιατι μαλλον ειναι στην επιλογη 3g γι αυτο χανει το σημα και το ξανα βρισκει μετα. Λογικα αυτο ειναι.

Η οποία ρύθμιση βρίσκεται; Ψάχνω, ψάχνω αλλά δεν...

Link to comment
Share on other sites

Η οποία ρύθμιση βρίσκεται; Ψάχνω, ψάχνω αλλά δεν...

 

Τωρα δεν εχω το 820 στα χερια μου αλλα σιγουρα ειναι στις ρυθμισεις-->περισσότερα--> καπου εκει μεσα θα το βρεις.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Στα More των Settings έχει μόνο Default SMS App, VPN και Hotspot. Έχω VIBE 2.0

 

Εμενα vibe 2 1347 official και εχει επιλογη

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

 

σήμερα παρέλαβα το κινητό έχουν βάλει από το mini deal ελληνικά αλλά δεν έχουν μεταφραστεί όλα. Υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό και να μεταφραστουν όλα και τα υπομενου κλπ. έστω με κάποια αλλή rom??

 

Ευχαριστώ

3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει κανείς θέμα με το σήμα στο S820; Μήπως φταίει η rom που έχω;

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ, ασταθές αλλα και αδύναμο σήμα. Ποια ρομ έχεις ;

 

Είχα την AOSP και τώρα έβαλα του Yaaki

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Να κάνω μία ερώτηση μιας και σκοπεύω να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό.

Στο minideal στα specs του κινητού δεν αναφέρει πλέον σε 3G σύνδεση WCDMA 900/2100 παρά μόνο 2100!.

Έχει αλλάξει κάτι και δεν υποστηρίζει πλέον 3G δίκτυα στην Ελλάδα; Επίσης το to2c.com αναφέρει ότι ΔΕΝ πουλάει πλέον το συγκεκριμένο κινητό γιατί ότι κυκλοφορεί στην αγορά από S820 είναι refurbished!!! Έχετε ακούσει κάτι τέτοιο;;;

Link to comment
Share on other sites

Είχα την AOSP και τώρα έβαλα του Yaaki

Αυτή έχω και εγώ τώρα, το σήμα δεν είναι και το καλύτερο αλλά ούτε και το χειρότερο με αυτή τη ρομ (νομίζω η καλύτερη ρομ που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα)

Με άλλες ρομ είχα και πολύ χειρότερο σήμα.

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να δοκιμάσεις και άλλα μόντεμ.

Το καλύτερο σήμα το είχα με το V51+S820 άλλα το οποίο μάλλον δεν δουλεύει με 4.4.2 (εγώ δεν μπόρεσα να το εγκαταστήσω)

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπόρεσα να βρω άλλο μόντεμ για 4.4.2 με καλύτερα αποτελέσματα. (μάλλον δεν πρέπει να υπάρχει ακόμα)

Νομίζω ότι μάλλον φταίει και ο πάροχος για το κακό σήμα. Εγώ έχω wind, εσύ;

Δεν ξέρω αν σε μπέρδεψα, αλλά έχει πολύ καιρό που ψάχνομαι με αυτό το θέμα και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Να κάνω μία ερώτηση μιας και σκοπεύω να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό.

Στο minideal στα specs του κινητού δεν αναφέρει πλέον σε 3G σύνδεση WCDMA 900/2100 παρά μόνο 2100!.

Έχει αλλάξει κάτι και δεν υποστηρίζει πλέον 3G δίκτυα στην Ελλάδα; Επίσης το to2c.com αναφέρει ότι ΔΕΝ πουλάει πλέον το συγκεκριμένο κινητό γιατί ότι κυκλοφορεί στην αγορά από S820 είναι refurbished!!! Έχετε ακούσει κάτι τέτοιο;;;

 

Φίλε το 3G δουλεύει κανονικότατα εδώ.Πάρε το κινητό αν θέλεις από minideal ή vickmall.Εγώ προχθές παρέλαβα 2 από minideal

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...