Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ μπορούμε να αναφέρουμε, να ρωτάμε, να συζητάμε οτιδήποτε έχει σχέση με τα καρτοκινητά της Cosmote!

 

 

Ανανέωση χρόνου ομιλίας με PayPal ή χρέωση χρεωστικής/πιστωτικής κάρτας

 

Εξυπηρέτηση πελατών ! 2106513888 = 13888.

Υπάρχουν και αυτοί οι αριθμοί χωρίς χρέωση

13788 (για σταθερή τηλεφωνία ΟΤΕ) και 13738 (για κινητή τηλεφωνία - Cosmote)

 

Μέθοδος απόκτησης 1400MB με συνολική ανανέωση 10€ και χρήση του "Πάρε μοίρασε".

Edited by Vasileios
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ωραια.

 

Να εκφρασω μια απορια λοιπον.

 

Πριν λιγο καιρο, εκανε ανανεωση συμβολαιου ο πατερας μου & του εδωσαν ενα δωρεαν νουμερο καρτοκινητο. Η απορια μου εγκειται στο εξης: κατα ποσο "δωρεαν" ειναι αυτο το νουμερο & γιατι δε μπορεις να μη το παρεις; Η κοπελα επεμενε, οτι δε γινεται, πρεπει να το παρουμε!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωραια.

 

Να εκφρασω μια απορια λοιπον.

 

Πριν λιγο καιρο, εκανε ανανεωση συμβολαιου ο πατερας μου & του εδωσαν ενα δωρεαν νουμερο καρτοκινητο. Η απορια μου εγκειται στο εξης: κατα ποσο "δωρεαν" ειναι αυτο το νουμερο & γιατι δε μπορεις να μη το παρεις; Η κοπελα επεμενε, οτι δε γινεται, πρεπει να το παρουμε!

 

Εάν δεν σου χρειάζεται η δεν το θέλεις πέτα το … Κ εμένα μου είχαν δώσει 1 cosmosκάρτα την οποία την ενεργοποίησα πρόσφατα για τη πρόσφορα 0,10 ανά κλήση … δεν με χάλασε :O Δεν χρειάζεται να είμαστε αρνητικοί .

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι καθολου αρνητικος. Μου κανει εντυπωση το γεγονος οτι τους λες οτι δεν την θελεις & οτι δεν την χρειαζεσαι, και παρολα αυτα, επιμενουν.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δώσουν και ένα καρτοκινητό με τη συσκευή επιδότησης, πώς θα ανεβάσουν τον αριθμό των συνδρομητών τους; Ξύπνησε και η κοσμοτέ και κάνει ό,τι και οι υπόλοιποι!

Πάρτο και κάνε το δώρο σε ένα φίλο σου στην τελική, ή πέτα το στο καλάθι έξω από το μαγαζί...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote το κάνει τα τελευταία 3-4 χρόνια σίγουρα !απλά δεν το κάνουν όλοι οι αντιπρόσωποι …Π.χ ο γερμανός δίνει

 

Όμως η διάφορα με τη voda είναι ότι δεν είναι ΠΡΟ ενεργοποιημένα τα ενεργοποιείς όποτε θέλεις :)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote το κάνει τα τελευταία 3-4 χρόνια σίγουρα !απλά δεν το κάνουν όλοι οι αντιπρόσωποι …Π.χ ο γερμανός δίνει

 

Όμως η διάφορα με τη voda είναι ότι δεν είναι ΠΡΟ ενεργοποιημένα τα ενεργοποιείς όποτε θέλεις :)

 

Κανονικά ούτε η vodafone τα δίνει προενεργοποιημένα! Απλώς πολλά καταστήματα τα προενεργοποιούν για να πιάσουν τον μηνιαίο στόχο τους ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

hello! auto pou thelw na rwthsw einai pws exw kartokinhto cosmote kai to siemens cx65. pws energopoiw ta mms?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

hello! auto pou thelw na rwthsw einai pws exw kartokinhto cosmote kai to siemens cx65. pws energopoiw ta mms?

 

Θα στείλεις το μήνυμα MMS στο 1651 αλλά θα πρέπει να περάσεις και ρυθμίσεις στη συσκευή σου. Καλύτερα πήγαινε σε κάποιο κατάστημα της Cosmote ή στο Γερμανό, ή αν προτιμάς κάλεσε 1313 από το κινητό σου και θα σου στείλουν από εκεί τις ρυθμίσεις σε κάποιο fax ή στο mail σου :)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Exω μια καρτα ΚΟΣΜΟΤΕ και αλλαζοντας συσκευη σταματησε να ερχεται μυνημα ,οταν ειναι κλειστο το τηλ, για τις κλησεις που ειχα.Πως μπορω να ενεργοποιησω παλι αυτη της υπηρεσια;
Link to comment
Share on other sites

Θα στείλεις το μήνυμα MMS στο 1651 αλλά θα πρέπει να περάσεις και ρυθμίσεις στη συσκευή σου. Καλύτερα πήγαινε σε κάποιο κατάστημα της Cosmote ή στο Γερμανό, ή αν προτιμάς κάλεσε 1313 από το κινητό σου και θα σου στείλουν από εκεί τις ρυθμίσεις σε κάποιο fax ή στο mail σου :)

 

Eπειδη εχω την ιδια συσκευη για siemens δεν υπαρχουν αυτοματες ρυθμισεις ουτε μπορουν να σου τις στειλουν,η απαντηση του 1313 ειναι "δες τις ρυθμισεις απο το internet" αμα δεν εχεις προσβαση στο διαδικτυο δεν εχει ρυθμισεις,μπραβο cosmote η Νο1 εταιρια κινητης τηλεφωνιας :mad:

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη εχω την ιδια συσκευη για siemens δεν υπαρχουν αυτοματες ρυθμισεις ουτε μπορουν να σου τις στειλουν,η απαντηση του 1313 ειναι "δες τις ρυθμισεις απο το internet" αμα δεν εχεις προσβαση στο διαδικτυο δεν εχει ρυθμισεις,μπραβο cosmote η Νο1 εταιρια κινητης τηλεφωνιας :mad:

 

Μπορείς να πας σε κάποιο κατάστημα και να σου τις περάσουν εκεί...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας σε κάποιο κατάστημα και να σου τις περάσουν εκεί...

σε ποια καταστηματα???σε αυτα τα οteshop?? :lol:

και κατι αλλο ειδα την διαφημηση που δινει μπονους στα καρτοκινητα...επιστροφη χρηματων...κτλ...αυτο που παρατηρησα στην κοσμοτε..ειναι οτι βγαζει μια τετοια "υπηρεσια" λειτουργει..ξεχνιεται..και μετα την ξαναβγαζουν σε διαφημηση και ο κοσμος χερεται!!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

σε ποια καταστηματα???σε αυτα τα οteshop?? :lol:

και κατι αλλο ειδα την διαφημηση που δινει μπονους στα καρτοκινητα...επιστροφη χρηματων...κτλ...αυτο που παρατηρησα στην κοσμοτε..ειναι οτι βγαζει μια τετοια "υπηρεσια" λειτουργει..ξεχνιεται..και μετα την ξαναβγαζουν σε διαφημηση και ο κοσμος χερεται!!

 

Στο Γερμανό...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι για την ειδοποιηση κλησεων ξερει κανενας ποσα νουμερα κραταει στη μνημη και για ποσο καιρο?εχω να το ανοιξω περιπου 2 εβδομαδες θα με ενημερωσει για τις κλησεις μου ή διαγραφονται μετα απο λιγες μερες?
http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

μΕχρι 20 διαφορετικούς αριθμους και μεχρι 2 ή 3 μέρες...δεν θυμάμαι...

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Skefthka oti tha htan xrhsimo na einai diathesimes oi xreoseis ton dyo kartokinhton ths Cosmote.

 

COSMOKARTA:

Klhseis pros kinhta idioy diktyoy,stathera,kinhta alloy diktyoy:0.0055 eyro/deyterolepto.

SMS:0,11 eyro

MMS:0,37 eyro

 

WHAT'S UP:

Klhseis pros kinhta idioy diktyoy,stathera,kinhta alloy diktyoy:0,0067 eyro/deyterolepto.

SMS:0,072-0,065(1-100SMS:0,072 eyro,100-250 SMS:0,071 eyro,251-500SMS:0,070 eyro,500+SMS:0,065 eyro)

MMS:0,37 eyro

 

Prosopikos thlefonhths:0,0046 eyro/deyterolepto

Grammh eksyphrethshs pelaton kartokinhths:0,10 eyro h klhsh

 

EDIT: DEN exo Ellhnikoys xarakthres sto Word.Mono apo Internet Cafe exo th dynatothta na grafo me Ellhnikoys xarakthres.

Link to comment
Share on other sites

Skefthka oti tha htan xrhsimo na einai diathesimes oi xreoseis ton dyo kartokinhton ths Cosmote.

 

COSMOKARTA:

Klhseis pros kinhta idioy diktyoy,stathera,kinhta alloy diktyoy:0.0055 eyro/deyterolepto.

SMS:0,11 eyro

MMS:0,37 eyro

 

WHAT'S UP:

Klhseis pros kinhta idioy diktyoy,stathera,kinhta alloy diktyoy:0,0067 eyro/deyterolepto.

SMS:0,072-0,065(1-100SMS:0,072 eyro,100-250 SMS:0,071 eyro,251-500SMS:0,070 eyro,500+SMS:0,065 eyro)

MMS:0,37 eyro

 

Prosopikos thlefonhths:0,0046 eyro/deyterolepto

Grammh eksyphrethshs pelaton kartokinhths:0,10 eyro h klhsh

 

 

Ξέχασες 2 βασικά χαρακτηριστικά τους

Για το what’s up?

 

Το sms Choice με πακέτα sms – το πακέτο των 100 sms κοστίζει 4,2 , 5 με το ΠΑ

 

Και για τη Cosmoκάρτα

 

Το bonus εξερχόμενων και εισερχομένων κλήσεων

 

ps

Αφού μπήκες στο κόπο να κανείς παράθεση των τιμών θα ήταν ευκολότερο για όλους μας να τα έγραφες στα ελληνικά για να μη βγάζουμε τα μάτια μας …Φιλικά

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αυτό έχει ξεχαστεί καιρό τώρα... Θέλω να πιστεύω ότι είναι πρόβλημα εφαρμογής στην πλατφόρμα των καρτοκινητών. Αλλιώς δεν βρίσκω το λόγο να μη θέλει να βγάλει λίγο λιγότερο από 1 ευρώπουλο/λεπτό απ'όσους θα θελήσουν να βλέπονται με το συνομιλητή τους !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που θα γίνει η διακοπή της σύνδεσης σε 2 μέρες(μπορεί και νωρίτερα) κάνεις μια κλήση οπουδήποτε χωρίς να χρεωθείς και γίνεται η ενεργοποίηση με 3€ μέσα στον λογαριασμό σου.

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Μπορείτε να με ενημερώσετε εαν παίζει τπτ από προσφορές στα καρτοκινητά της co/te?

thanx προκαταβολικά. :)

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να παίξει κάτι πριν τα Χριστούγεννα... Και αν παίξει λογικά θα είναι για νέους συνδρομητές μόνο... Η κοσμοτέ δεν συνηθίζει να δίνει προσφορές στους παλιούς...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...