Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αλλα εμενα οταν μου στελνουν φωτο απο το sharp ειναι full screen, και εξαλου η φωτο που στελνω δεν ειναι στην μεγιστη αναλυση οποτε δεν ειναι και πολλα kbytes. δεν εχει στειλει κανεναs mms σε αλλο κινητο να μου πει αν εχει το ιδιο προβλημα?

Aυτο ειναι προβλημα του sharp.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λοιπόν βρήκα έναν απλό τρόπο για να μετατρέπετε οποιοδήποτε αρχειο βίντεο σε mp4 με πολλη ικανοποιητική ποιοτητα.

1. Κατεβαζουμε απο εδω http://www.pspvideo9.com το PSP Video 9 (ειναι freeware)

2. Aφου το εγκαταστήσουμε παμε στo μενού setup και στην καρτέλα profile

3. Eκει βαζουμε μια οποιαδήποτε αναλυση για το βιντεο (δεν μας ενδιαφερει ακόμα γιατι θα αλλαχτει πιο μετα),bitrate εγω όρισα 128,framerate 14.985 και passes 2. Για τον ήχο bitrate 32,channels mono και volume 100%. Τις παραπανω επιλογες τις πήρα βάσει των ρυθμίσεων που είχε το demo βιντεακι του k750.Ολες τις παραπανω ρυθμίσεις τις σώζουμε σε ένα νεο προφιλ.Μετά πηγαινουμε στην καρτέλα settings και δηλώνουμε ως default profile αυτο που δημιουργήσαμε προηγουμένως

4. Επειδή το προγραμμα απο μόνο του δεν δίνει επιλογή για αναλυση βίντεο 176χ144 πάμε στο φάκελο που εγκαταστήσαμε το προγραμμα και ανοιγουμε με το notepad το αρχείο profiles.xml. Εκει ψαχνουμε να βρουμε τις 3 γραμμες που αντιστοιχούν στο προφιλ που φτιάξαμε και αλλαζουμε το σημείο που αναφέρεται στην αναλυση σε 176χ144 (δηλ. resolution="176x144").Επισης μπορούμε να αλλαξουμε και το samplerate γιατι σύμφωνα με το demo βιντεακι ήταν στα 16.000 (οπότε κι εγώ το αλλαξα σε samplerate="16000")

5. Σωζουμε τις αλλαγες που κάναμε στο profiles.xml και ειμαστε έτοιμοι να μετατρέψουμε οποιοδήποτε αρχειο βίντεο σε ικανοποιητικής αποδοσης mp4

 

ΥΓ. Τον παραπανω οδηγό τον εγραψα γιατι καποια αλλα προγράμματα που αναφέρθηκαν για τη μετατροπη βιντεο σε αρχειo αναγνωρήσιμα απο το κ750 δεν μου εδιναv το επιθυμητό αποτέλεσμα στο θέμα ποιότητα.Τα *.3gp είναι σαφώς κατώτερα απο τα mp4 ενώ τα mp4 που εφτιαξα με το ImTOO 3GP Video Converter και άλλα ομοια προγραμματα ήταν κι αυτα χειρότερα απο εκεινα που δημιούργησα με το PSP Video 9 (ειτε υπήρχε ασυγχρονισμός μεταξύ εικόνας και ήχου,ειτε δεν μου δινόταν επιλογή να μικρηνω το μεγεθος του κλιπ κ.α)

 

ΥΓ2. Τι κερδίζω που είμαι το 1000στο ποστ; :) άντε να τα 10.000ρίσουμε

Link to comment
Share on other sites

Δε λεω καλο το κινητακι,αλλα ορισμενα πραγματα που προσπαθει να προωθησει η "μαμα" Σονυ Εριξον με εχουν εκνευρισει αφανταστα...(κυριως επειδη δε μας ειχε συνηθισει στο παρελθον κατι τετοιο-μονο η νοκια τα εκανε :p ).Π.χ. οταν λεει στη διαφημιση "τραβηξτε την καλυτερη φωτογραφια σας μ'ενα κινητο" αισθανομαι οτι με δουλευουν κανονικα! :mad: Ποια φωτο βρε κακομοιρηδες?Για βαλτε τη στο pc ή,ακομα χειροτερα,εκτυπωστε την να τη δειτε!Κι αν δειτε τιποτα ελατε να μου το πειτε... :lol: βαλτε διπλα μια οποιαδηποτε ψηφιακη μηχανη ακομα & του 1 μεγκαπιξελ(εχω μια τετοια κοντακ του 2001 :p )& συγκρινετε τις φωτογραφιες...απλα,καμια σχεση :!:

 

Γιατι το αλλο?"Το μονο κινητο με αυτοματη εστιαση"? :lol: :w00t: Ε και τι παει να πει αυτο οταν δεν εχει καθολου ζουμ το κινητο(εννοω οπτικο)?Ναι μεν διευκολυνει στη ληψη της φωτογραφιας,αφου εστιαζει πιο γρηγορα,αλλα & να μην υπηρχε δε θα αλλαζαν πολλα... :rolleyes:

 

Τελικα πιστευω πως ολες οι εταιριες εχουν ριξει στο μαρκετινγκ ολα τα οπλα τους & προσπαθουν να συγκρινουν πραγματα που δεν συγκρινονται...με θυμα βεβαια τον καταναλωτη,που νομιζει πως θα παρει τη σουπερ γουαου κινηταρα με τη φοβερη καμερα & οταν βλεπει τις φωτογραφιες που τραβαει ψιλοαπογοητευεται...

 

Υ.Γ.Εννοειται πως εχω δοκιμασει το κινητο & τα λεω αυτα...και δεν θα τα εγραφα καθολου,αν δεν ακουγα χτες σε γερμανο της περιοχης μου υπαλληλο να λεει σε ανυποψιαστα θυματα οτι "το ιδιο ειναι η καμερα αυτου του κινητου με μια απλη ψηφιακη των ιδιων μεγκαπιξελς"...απλα ΕΛΕΟΣ... :mad:

File mou mallon den exeis katalavei peri tinos prokeitai...

Exw apo to 1999 mia SONY DSC-F55 twn 2 megapixels - h prwth mou psifiakh- kai oi fwtografies pou travoun ayth kai to K750i einai efamilles. Tote h F55 htan mia apo tis kalyteres. Apo tote, exoun perasei apo ta xeria mou mia Mavica 300, Mia Nikon Coolpix 775, mia 885, mia 4500 pou exw akomh, mia 8700 kai h teleytaia mou mia D70s. Thelw na pw pws den eimai asxetos me thn poiothta mias psifiakhs. Fysika mhn perimeneis na antikatasthseis thn pihfiakh sou alla mou fainetai ligo xazo - me to sympatheio - na les pws den exei shmasia to autofocus, apo th stigmh pou se ena portreto (h mia macro) einai to pleon shmantiko, pio poly ki apo thn analysh.

Oi fwto pou trava to K750i einai poly kales. Einai mia psifiaki camera panta sto tsepaki mas. Ki an oi apaithseis sou einai megalyteres gia mia kalh fwtografia, koitakse sto gallery sou - exeis peiraksei toso poly to saturation pou tis pio polles fwtografies sou tis exeis katastrepsei...

There are only 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
Link to comment
Share on other sites

prospa8o na steilo meso bluetooth tis foto sto forhto pc mou.molis steilei ta 43kb stamataei thn sundesh kai h fotografia den pernaei telika.eno alla opos ringtones ktl pane xoris problhma.ti ftaei?thanks!

http://www.jesuslovesyou.gr

Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΓΑΠΗ !

Link to comment
Share on other sites

Mia voitheia please!!! Loipon pigan stin selida opou einai einai kataxarimena mesa se briefcases paixndia gia to k750i (edw sto myphone), ta apothykefsa stin epifaneia erasias stou pc kai ta arxeia einai se rar.

Paw loipon panw se ena paixnidaki kanw dexi klik kai mou emfanizei ena menu. Epilegw to "extract files here" , kai mou emfanizode ena ouranokatevato apo diafora files pou zexiparistikan apo tin epilogn aftn?

Etsi omws den boresa na ta perasw mesa sto kinito apo to pc suite giati den xerw ti prepei na kanw.

Borei kapoios na me boithisei????

 

Episns otan syndew to usb kalwdio tou kinitou me to pc kai anoigw to programmataki tou kinitou blepw to phone memory tou kinitou kai an paw kai ston afairoumeno disko (memory stick) blepw kai ekei ta arxeia pou exei. Mesa ekei uparxoun oi fakeloi : themes, audio , video kai enas fakelos pou legete άλλος. O fakelos twn paixnidiwn den uparxei oyte sto memory stick oute sto phone memory. Pou loipon tha perasw ta paixnidia apo to pc sto kinito???

 

Opoios borei as boithisei giati den vgazw akrn .... n' apla eimai polu asxetos

Link to comment
Share on other sites

pol,

 

Σε τι ακριβως χρειαζεται το autofocus για να τραβηξεις φωτο απ'το κινητο?Πως θα βγαλεις μακρο,με το φακο του κ750? :lol: Ειπαμε,εστιαζει λιγο πιο γρηγορα αλλα περα απ'αυτο... :worry: Ξαναλεω οτι η καμερα για κινητο ισως ειναι η καλυτερη(δε μπορω να πω με σιγουρια,μιας & δεν εχω δοκιμασει ολες τις καμερες των κινητων),αλλα δεν μπορει να συγκριθει με τις αντιστοιχες ψηφιακες στα ιδια μεγκαπιξελς.Και ο κυριος λογος που εγραψα το παραπανω ποστ δεν ηταν ουτε για να μειωσω τη SE(οπως ειπε ενας φιλος παραπανω),μιας & τα τελευταια χρονια αγοραζω κινητα της,ουτε για να θαψω το τηλεφωνο σας...απλα κατηγορησα ολο αυτο το μαρκετινγκ που χρησιμοποιουν για να το προωθησουν,που-προσωπικη γνωμη-λιγη σχεση εχει με την πραγματικοτητα... ;)

 

Υ.Γ.Ισως εχεις δικιο για το saturation στις φωτογραφιες μου,αλλα πιστευω οτι στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν φαινεται τοσο ασχημα...οποιεσδηποτε συμβουλες δεκτες παντως... :)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν βρήκα έναν απλό τρόπο για να μετατρέπετε οποιοδήποτε αρχειο βίντεο σε mp4 με πολλη ικανοποιητική ποιοτητα.

1. Κατεβαζουμε απο εδω http://www.pspvideo9.com το PSP Video 9 (ειναι freeware)

2. Aφου το εγκαταστήσουμε παμε στo μενού setup και στην καρτέλα profile

3. Eκει βαζουμε μια οποιαδήποτε αναλυση για το βιντεο (δεν μας ενδιαφερει ακόμα γιατι θα αλλαχτει πιο μετα),bitrate εγω όρισα 128,framerate 14.985 και passes 2. Για τον ήχο bitrate 32,channels mono και volume 100%. Τις παραπανω επιλογες τις πήρα βάσει των ρυθμίσεων που είχε το demo βιντεακι του k750.Ολες τις παραπανω ρυθμίσεις τις σώζουμε σε ένα νεο προφιλ.Μετά πηγαινουμε στην καρτέλα settings και δηλώνουμε ως default profile αυτο που δημιουργήσαμε προηγουμένως

4. Επειδή το προγραμμα απο μόνο του δεν δίνει επιλογή για αναλυση βίντεο 176χ144 πάμε στο φάκελο που εγκαταστήσαμε το προγραμμα και ανοιγουμε με το notepad το αρχείο profiles.xml. Εκει ψαχνουμε να βρουμε τις 3 γραμμες που αντιστοιχούν στο προφιλ που φτιάξαμε και αλλαζουμε το σημείο που αναφέρεται στην αναλυση σε 176χ144 (δηλ. resolution="176x144").Επισης μπορούμε να αλλαξουμε και το samplerate γιατι σύμφωνα με το demo βιντεακι ήταν στα 16.000 (οπότε κι εγώ το αλλαξα σε samplerate="16000")

5. Σωζουμε τις αλλαγες που κάναμε στο profiles.xml και ειμαστε έτοιμοι να μετατρέψουμε οποιοδήποτε αρχειο βίντεο σε ικανοποιητικής αποδοσης mp4

 

ΥΓ. Τον παραπανω οδηγό τον εγραψα γιατι καποια αλλα προγράμματα που αναφέρθηκαν για τη μετατροπη βιντεο σε αρχειo αναγνωρήσιμα απο το κ750 δεν μου εδιναv το επιθυμητό αποτέλεσμα στο θέμα ποιότητα.Τα *.3gp είναι σαφώς κατώτερα απο τα mp4 ενώ τα mp4 που εφτιαξα με το ImTOO 3GP Video Converter και άλλα ομοια προγραμματα ήταν κι αυτα χειρότερα απο εκεινα που δημιούργησα με το PSP Video 9 (ειτε υπήρχε ασυγχρονισμός μεταξύ εικόνας και ήχου,ειτε δεν μου δινόταν επιλογή να μικρηνω το μεγεθος του κλιπ κ.α)

 

ΥΓ2. Τι κερδίζω που είμαι το 1000στο ποστ; :) άντε να τα 10.000ρίσουμε

ean h analisi einai 220x176 den exei full screen
sk8 or die :hunter:
Link to comment
Share on other sites

loipon paidia pira kai egw to K750i kai mporo na pw oti eimai euxaristimenos mexri stigmis...ithela na rotiso kati pramatoudia pou isos exoun anaferthei proigoumenos alla den pisteuw pos tha itan kopos na me voithisete.

1)proti fortisi to ekana 15 ores.... 2 kai 3 fortisi pos tha ginoun...?

2)otan travaw videaki mporo mexri 9 secs mono ?

Link to comment
Share on other sites

loipon paidia pira kai egw to K750i kai mporo na pw oti eimai euxaristimenos mexri stigmis...ithela na rotiso kati pramatoudia pou isos exoun anaferthei proigoumenos alla den pisteuw pos tha itan kopos na me voithisete.

1)proti fortisi to ekana 15 ores.... 2 kai 3 fortisi pos tha ginoun...?

2)otan travaw videaki mporo mexri 9 secs mono ?

gia to video pigene stis rit8miseis tou video kai vale aperioristo 2 kai 3 fortisi kane mexri na gemeisei h bataria (1me 1.30 wra)

sk8 or die :hunter:
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις πώς μπορω να κανω να χτυπαει το τηλεφωνο στα ακουστικα οταν ειναι συνδεδεμενο το handsfree ?

MENOY-ρυθμισεις-κλησεις-χαντςφρει-επιλογη τελος-ΜΙΑ επωτηση σε οσους εβαλαν νεα βερσιον στις υπενθιμισης διορθωθηκε τιποτα Η παλι τα ιδια ??? δεν μπορη να βαλη επαναλαμβανομενες κλπ ΑΝ τα στειλουμε απο αλλο κινητο { ΠΧ ρ900 } ολα τα κανη παντως απλα απο μονο του ειναι ΧΑΖΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΗ ΝΑ ΚΑΝΗ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

loipon paidia pira kai egw to K750i kai mporo na pw oti eimai euxaristimenos mexri stigmis...ithela na rotiso kati pramatoudia pou isos exoun anaferthei proigoumenos alla den pisteuw pos tha itan kopos na me voithisete.

1)proti fortisi to ekana 15 ores.... 2 kai 3 fortisi pos tha ginoun...?

2)otan travaw videaki mporo mexri 9 secs mono ?

 

15 ώρες ?!?! :blink: :rolleyes: Σιγά μην κάνεις και 3 μέρες....όχι υπερβολές ρε παιδιά, δεν μιλάμε για (παλαιο)λιθικές μπαταρίες :lol: Η πρώτη και δεύτερη φόρτιση πρέπει να διαρκέσουν 1-2 ώρες το πολύ αφού έχει ήδη δείξει "full" το κινητό. Το σημαντικό είναι ότι θα πρέπει ενδιάμεσα η μπαταρία να αδειάσει εντελώς ;)

 

Εάν τραβάει μόνο 9sec, τότε είναι ρυθμισμένο για video MMS. Απλώς επέλεξε να τραβάς video υψηλής ευκρίνειας, και μπορείς να τραβήξεις όσο έχεις μνήμη :cool:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

pol,

 

Σε τι ακριβως χρειαζεται το autofocus για να τραβηξεις φωτο απ'το κινητο?Πως θα βγαλεις μακρο,με το φακο του κ750? :lol: Ειπαμε,εστιαζει λιγο πιο γρηγορα αλλα περα απ'αυτο... :worry: Ξαναλεω οτι η καμερα για κινητο ισως ειναι η καλυτερη(δε μπορω να πω με σιγουρια,μιας & δεν εχω δοκιμασει ολες τις καμερες των κινητων),αλλα δεν μπορει να συγκριθει με τις αντιστοιχες ψηφιακες στα ιδια μεγκαπιξελς.Και ο κυριος λογος που εγραψα το παραπανω ποστ δεν ηταν ουτε για να μειωσω τη SE(οπως ειπε ενας φιλος παραπανω),μιας & τα τελευταια χρονια αγοραζω κινητα της,ουτε για να θαψω το τηλεφωνο σας...απλα κατηγορησα ολο αυτο το μαρκετινγκ που χρησιμοποιουν για να το προωθησουν,που-προσωπικη γνωμη-λιγη σχεση εχει με την πραγματικοτητα... ;)

 

Υ.Γ.Ισως εχεις δικιο για το saturation στις φωτογραφιες μου,αλλα πιστευω οτι στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν φαινεται τοσο ασχημα...οποιεσδηποτε συμβουλες δεκτες παντως... :)

Dimitris79,

Το autofocus δεν ειναι για να εστιαζει πιο γρηγορα, είναι για να εστιάζει! Οι άλλες κάμερες κινητών δεν έχουν καθόλου focus, είναι όπως λέμε fixed focus, δηλαδή δεν εστιάζουν καθόλου. Με το autofocus, εκτός από το ότι νετάρεις το θέμα σου καλύτερα (δηλαδή αποκτά καλύτερη ευκρίνεια), επιπλέον σου επιτρέπει να το απομονώσεις από το περιβάλλον - γι' αυτό μίλησα για τα πορτρέτα όπου συνηθίζουμε να φλουτάρουμε το background.

Εξάλλου φίλε Δημήτρη, ξέρεις πως η όποια σύγκριση πρέπει να γίνεται μέσα σε ορισμένα πλαίσια. Δε μπορείς να συγκρίνεις το το k750i με μια Nikon D1 επειδή έχουν ίδιο αριθμό πιξελς όπως δε μπορείς να συγκρίνεις Μια Mercedes C180 ενα VW Golf επειδή έχουν τα ίδια κυβικά. Η τιμή είναι μια παράμετρος που λαμβάνουμε υπόψη μας.

Όσο για τις φωτογραφίες σου, μου αρέσουν πραγματικά. Όμως προσωπικά εγώ, όσον αφορά τις παρεμβάσεις που κάνω στο Photoshop, έχω στο μυαλό μου τον κανόνα "Less Is More".

There are only 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
Link to comment
Share on other sites

Dimitris79 την απαντηση την εδωσες μονος σου!εχει την καλυτερη καμερα για κινητο!Η διαφημιση για κινητο μιλαει!το κ750 κινητο ειναι...οχι ψηφιακη μηχανη..μην τα μπερδευεις.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδια αυτό αφορά όσους δεν έχουν αγοράσει ακόμα το Κ750, αλλά και όχι μόνο...

 

Πήγα την Παρασκευή στον Γερμανο (Κατερίνης) για να το αγοράσω και μου είπαν ότι θα υπάρχει διαθερημότητα από τις 17 και μετα :mad: . Υπήρχε μόνο σε Βοδαφον!(Μακρια...) Τέλος παντον πήγα στον ΟΤΕ, ξεκίνησα τιν διαδικασία για νέα σύνδεση και τελικά δεν πρόλαβε να ολοκληροθεί γιατί ξεκινίσαν στις 11:30 το πρωί να κάνουν ανακένιση. Στην μέση δεν μπορούσαν να με αφήσουν και έτσι εφυγα :mad:

 

Τελικά πήγα σήμερα Θεσσαλονίκη να το πάρω και εντελός τυχέα ρώτησα αν ειπάρχει και κανένα δώρο μαζι με το κινητό. Κοιτάξανε στα χαρτιά και μου είπαν ότι από την Πεμπτη θα έχει εκτυπωτή Lexmark z515. ;)

 

Οπότε οποιος δεν βιάζεται...... ;) ;) ....εγώ θα περιμένω

Link to comment
Share on other sites

Εγω πήγα απο Κοτσόβολο σημερα και τους είπα να μου το κρατήσουν για να παώ αύριο το πρωι να το πάρω. Αλλα πριν πάω στο Κοτσόβολο, πήγα στο Γερμανό και όταν τους είπα ότι θέλω τη κανονική έκδοση κανανε τους κινέζους :lol: και μου είπαν ότι έχουν μόνο 1 κομάτι αλλα σε live (όχι πως προοθούν τα VF live :X:whistle: ) και τους την έκανα και πήγα απο τον Κοτσόβολο που είχαν 4 κομάτια και θα έχουν και τη Παρασκευή παραλαβές
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδια αυτό αφορά όσους δεν έχουν αγοράσει ακόμα το Κ750, αλλά και όχι μόνο...

 

Πήγα την Παρασκευή στον Γερμανο (Κατερίνης) για να το αγοράσω και μου είπαν ότι θα υπάρχει διαθερημότητα από τις 17 και μετα :mad: . Υπήρχε μόνο σε Βοδαφον!(Μακρια...) Τέλος παντον πήγα στον ΟΤΕ, ξεκίνησα τιν διαδικασία για νέα σύνδεση και τελικά δεν πρόλαβε να ολοκληροθεί γιατί ξεκινίσαν στις 11:30 το πρωί να κάνουν ανακένιση. Στην μέση δεν μπορούσαν να με αφήσουν και έτσι εφυγα :mad:

 

Τελικά πήγα σήμερα Θεσσαλονίκη να το πάρω και εντελός τυχέα ρώτησα αν ειπάρχει και κανένα δώρο μαζι με το κινητό. Κοιτάξανε στα χαρτιά και μου είπαν ότι από την Πεμπτη θα έχει εκτυπωτή Lexmark z515. ;)

 

Οπότε οποιος δεν βιάζεται...... ;) ;) ....εγώ θα περιμένω

Από που το πήρες τελικά; Γερμανό ή oteshop ή από κάπου αλλού;

(Δηλαδή ποιος δίνει το δώρο;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους σας

Ειμαι καινουρια σ'αυτην την σελιδα και θα ηθελα καποια κατατοπιση.

Θελω να παρω κινητο αυτες τις μερες και κλινω προς το sony ericsson z800 Αλλα δεν ειμαι και πολυ σιγουρη ακομα.Θελω ενα 3g. Το προηγουμενο μου ηταν το nokia 6600 Aλλα δεν μπορω να πω οτι ειμαι και πολυ ευχαριστημενη.Θα ηθελα την γνωμη σας.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Mia erotisi paidia, exo ena 6230 kai pira tora to k750i, exo sim cosmote, otan tin vazo sto k750i fenontai poly liga apo ta minimata pou exo stili/lavei me to 6230 (kai osa fenontai ine me lathos imerominia), yparxei tropos na ta metaferw ola ? exo usb kai gia tis 2 siskeves. Efxaristw
Link to comment
Share on other sites

Μοναδικό διαπιστωμένο bug στην 1L μέχρι στιγμής (και αφού το έχω χρησιμοποιήσει πολλές ώρες): το κινητό χάνει μετά από λίγο (μερικά λεπτά, αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς το προκαλεί) το καθορισμένο shortcut για την "δεξιά" κίνηση του joystick :worry:

 

Για τους φίλους που ρωτάνε για τα SMS, παίζει ρόλο αν έχετε επιλέξει να στέλνετε τα μηνύματα ως UTF ή ASCII χαρακτήρες. Με τον πρώτο τρόπο υπάρχουν όλοι οι ελληνικοί χαρακτήρες (αλλά το μέγεθος περιορίζεται στους 60 χαρακτήρες), ενώ με το δεύτερο τρόπο υπάρχουν μόνο κεφαλαία ελληνικά, και μπορείτε να στείλετε κανονικό μήνυμα 160 χαρακτήρων. Αυτό ισχύει για όλα τα κινητά που υποστηρίζουν UTF, οπότε μην παραξενεύεστε.

 

Και για πολλοστή φορά: η κάμερα του Κ750i είναι απλούστατα η ΚΑΛΥΤΕΡΗ που υπάρχει σε κινητό αυτή τη στιγμή. Όπως μαθαίνω η Samsung ετοιμάζει κάμεροκινητό (πραγματικό όμως), το SPH-V7800, το οποίο έχει 5MP κάμερα, παίζει "κανονικά" παιχνίδια, και τραβάει video σαν κανονική ψηφιακή κάμερα. Τιμή άγνωστη ακόμα, αλλά μην περιμένετε κάτω από 600-700€ σαν συσκευή...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Ενα πρόβλημα που βρήκα στο Κ750i είναι οτι ξαφνικά ενω πατάω το κουμπι της κάμερας με πάει στην κάμερα και μετα απο 15 δευτερολεπτα κλείνει η κάμερα και πάει πίσω ...

Καμια ιδέα?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...