Jump to content

Sony Ericsson K700i


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς τον φίλο MaIdeN αλλά και όλους μας.... :worry:

 

Έχει αποδειχθεί ότι προκαλούν καρκίνο του εγκεφάλου ύστερα από πολλά χρόνια χρήσης τους, εξαιτίας των ραδιενεργών κυμάτων που εκπέμπουν. Επιπλέον προκαλούν μείωση της κινητικότητας των σπερματοζωαρίων όταν τοποθετούνται σε μικρή απόσταση από τα γεννητικά όργανα μεταξύ τους καθώς και προκαλούν προβλήματα σε άτομα που έχουν βηματοδότες στην καρδιά.

Όμως υπάρχουν τρόποι αποφυγής ή περιορισμού των παραπάνω συνεπειών με τους εξής τρόπους:

* Περιορισμός της χρήσης των κινητών τηλεφώνων

* Προτίμηση επικοινωνίας με γραπτά μηνύματα (sms) παρά με τηλεφωνήματα

* Κατά την διάρκεια τηλεφωνήματος να έχουμε τοποθετημένο το κινητό σε όσον το δυνατό μεγαλύτερη απόσταση από το αυτί έτσι ώστε να μειωθεί η λήψη ραδιενεργών κυμάτων. Αυτό επιτυγχάνεται με την χρήση handsfree

* Η τοποθέτηση του κινητού μας σε θέση όσον το δυνατόν μακριά από τα γεννητικά όργανα και την καρδιά, δηλαδή σε τσέπες που βρίσκονται πίσω από το παντελόνι ή σε τσέπες που βρίσκονται στο πόδι προς το γόνατο........ (Πηγή : zortal.gr)

 

 

Πολλές ηλεκτρικές συσκευές που χρησιμοποιούμε στην καθημερινότητά μας, ακόμη και ένα αθώο καλώδιο ενός σεσουάρ, εκπέμπουν αρκετά μεγάλα ποσά ηλεκτρομαγνητικής ενέργειας. Σχετικές έρευνες έχουν αποδείξει διεθνώς, πως η πλέον επικίνδυνη ακτινοβολία είναι εκείνη που εκπέμπεται στην περιοχή συχνοτήτων από 30 έως 300 MHz. Δυστυχώς, σε αυτήν ακριβώς την περιοχή λειτουργεί και η κινητή τηλεφωνία η οποία έχει δικαίως κατηγορηθεί πολλές φορές για πρόκληση καρκίνου του εγκεφάλου. Υπάρχουν ενδείξεις για αύξηση κρουσμάτων παιδικής λευχαιμίας κατά 50% και όγκων του εγκεφάλου, ιδιαίτερα στην δεξιά πλευρά ή για εγκαύματα που σχετίζονται με τη χρήση κινητών........ (Πηγή : kinita.snn.gr)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

thanx didimos ara yparxei kinndinos opote kala lene makria apo ta genetika organa k tin kardia pou exo akousi.yparxoune kai idikes thikes gia na bazeis to kinito sto podi sto xeri klp klp tha psaxto kialo na matho kialla an k ayta pou eipes htane mia perilipsi na se diorthoso mono ekei pou les gia to hands free oti den vlapti apoti na milas me to kinito kanonika isa isa exo akousi oti vlapti para poly piio poly apoti na milas kanonika.... tora den 3ero ti pezei apla etsi akousa apo atomo pou einai psagmeno tha ksanarotiso na sigoureyto thanx pados !! :) to kinito apo dw k pera stin kolotsepi k as kanei bathoulomata an tixi k to 3exaso na t vgalo k to katso kalytera ayto para stiros :P k kati teleyteo otan to kinito einai apenergopihmeno paly dexomaste kymata; kati tetio exo akousi apadise :)
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...... vlaptoume ton egefalo mas k ta organa mas klp klp ospou mas petaei kati opou k xestika leei kanane kati ereynes se pedia pou hxane kinito apo 13 xronon k tora einai 25 xronon k meinane stiri apo tin aktinobolia epidei to eixane sti tsepi sinexia dipla apo ta @@idia tous k xestika egw exo kinito apo 10 xronon k to bazo sti tsepi tora ean alitheyi ayto ti na pw ntaxei tha mino stiros...... :)

 

file MaIdeN kai sunadelfe Paoktsi...., min se anisuxei i aktinovolia tou kinitou, den

einai perisoteri apo auti pou 'roufame' kathimerina akoma kai ston dromo (kalodia,pulones,keraies...ktl) !!!

Pantos ama kamia mera ksupniseis kai deis to pouli sou prasino tote sigoura tha ftaiei to kinito sou :alien: :alien: :alien:

Link to comment
Share on other sites

Εμεις που εχουμε χωρις το Λαιβ δεν εχουμε ποτε προβληματα σταθεροτητας..αμα το βγαλεις θα βρεις την υγεια σου..

 

Καλημερα φιλε μου!!!Να σε ρωτησω και πως μπορουμε να βγαλουμε το LIVE απο το τηλεφωνο?

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου!!!Να σε ρωτησω και πως μπορουμε να βγαλουμε το LIVE απο το τηλεφωνο?

Ευχαριστω!!!

http://www.9volto.gr check this out...... :O

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

me klasane oloi telos padon gamisteto tha rotiso pouthena alou

Άντε πάλι τα ίδια...

Τί θα γίνει τελικά MaIdeN;Δεν καταλαβαίνεις από λόγια κι από ευγένια;

Καταρχήν κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να σου απαντήσει,κατά δεύτερον μάθε να γράφεις/ποστάρεις είναι πραγματικά κουραστικό να διαβάζεις ολόκληρη παράγραφο στα greeklish,με μισές λέξεις και χωρίς σημεία στίξης.

Και 3ον δε μπορώ να καταλάβω "πώς την έχεις δει" και βρίζεις για "ψύλλου πήδημα".Να'σαι σίγουρος ότι δε θα αφήσω ένα άτομο να κάνει το φόρουμ άνω-κάτω. :)

Η επόμενη φορά που θα πας για banιο θα είναι κι η οριστική οπότε συμμορφώσου με τους κανόνες του φόρουμ όσο είναι καιρός. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Δίδιμε σε αυτά που έγραψες σχετικά με τις επιπτώσεις που έχουν τα κινητά στον άνθρωπο υπάρχουν μερικές σοβαρές ανακρίβιες που υπεύθυνη είναι η πηγή σου φυσικά και όχι εσύ εφόσον την μετέφερες αυτούσια.

 

Έχει αποδειχθεί ότι προκαλούν καρκίνο του εγκεφάλου ύστερα από πολλά χρόνια χρήσης τους, εξαιτίας των ραδιενεργών κυμάτων που εκπέμπουν.
καρκίνο μπορεί να προκαλούν αλλά ραδιενεργά κύματα δεν εκπέμπουν παρά μόνο ηλεκτρομαγνητικά και τα τελείως ακίνδινα υπέρυθρη ακτινοβολία και ηχητικά κύματα (ήχος).

 

Σχετικές έρευνες έχουν αποδείξει διεθνώς, πως η πλέον επικίνδυνη ακτινοβολία είναι εκείνη που εκπέμπεται στην περιοχή συχνοτήτων από 30 έως 300 MHz. Δυστυχώς, σε αυτήν ακριβώς την περιοχή λειτουργεί και η κινητή τηλεφωνία η οποία έχει δικαίως κατηγορηθεί πολλές φορές για πρόκληση καρκίνου του εγκεφάλου.
Η πλέον επικίνδυνη ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία είναι εκείνη που εκπέμπεται στην περιοχή συχνοτήτων πάνω από τα 600MHz

περίπου εκεί που τελειώνει η περιοχή της τηλεόρασης και ξεκινάει η μικροκυματική περιοχή στην οποία λειτουργεί και η κινητή τηλεφωνία ( 800-900-1800 MHz )

 

Το συμπέρασμα είναι οτι όλα τα τεχνητά μέσα επικοινωνίας επηρεάζουν αρνητικά τα όργανα του ανθρώπου και άυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να τα χρησημοποιούμε όσο το δυνατόν λιγότερο και σε όσο το δυνατόν μεγαλύτερη απόσταση από τα ζωτικά μας μέρη που είναι και πιο ευαίσθητα όπως ο εγκέφαλος, η καρδιά, τα γεννητικά όργανα.

Τα hands-free κατά την δική μου γνώμη μας προστατεύουν πολύ

επίσης θήκες με εσωτερική μεταλική επένδυση ανάμεσα στο δέρμα και το βελούδο (και ένα φυλο αλουμινίου κάνει δουλειά) στην μεριά του σώματός μας που λειτουργεί ως θωράκιση στην ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία.

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

Τα ΒΤ handsfree ειναι βλαβερα παιδια;Καλυτερα να μιλας απο το κινητο η απο ΒΤ handsfree; :O
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες , ενα είναι το σίγουρο, τα αποτελέσματα απο την χρήση των κινητών θα φανούν σε μας (που τα χρησιμοποιούμε απο μικροί) , οταν θα φτάσουμε 40-50 !!

και όλες οι εταιρίες που μας διαβεβαιώνουν οτι τα ηλεκτρομαγν. ή ραδιενεργά ή οτι αλλο, είνα ακίνδυνα , μπαρούφες λένε...που το ξέρουν! σκεφτειτε ποτε ηρθαν τα κινητα!

θέλει χρόνια μελέτη για να ξέρουν ακριβώς τις επιπτώσεις!ελπίζω σε μερικά χρόνια μην γίνω ετσι :alien: !!!!!

:!: Αλλα δεν νομίζω οτι ειναι κατάλληλο το τόπικ αυτο για ν'αρχίσουμε τέτοιου είδους συζήτηση, σίγουρα θα υπάρχει κάτι σχετικό!!

 

 

Υ.Γ.1 φίλε gjimmys , φυσικά και με το Handsfree(απλό) είναι καλύτερα! Οσο πιο μακριά το κινητο απο το κεφάλι, τόσο καλύτερα!!!Με τα ΒΤ Handsfree δεν ξέρω,δεν τα εμπιστεύομαι και πολυ!

Υ.Γ.2 Δεν είμαστε επιστήμονες...γνώμες λέμε!!! προς αποφυγή παρεξήγησης :)

Link to comment
Share on other sites

Τα ΒΤ handsfree ειναι βλαβερα παιδια;Καλυτερα να μιλας απο το κινητο η απο ΒΤ handsfree; :O

 

Όπως είπαμε όλα είναι βλαβερά.

Τα BT hands-free είναι σαφώς πολύ λιγότερο βλαβερά από το κινητό στο αυτί και περισσότερο βλαβερό από το ενσύρματο hands-free.

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

ενταξει μωρε πως κανετε ετσι ολοι θα πεθανετε καποτε....!!

 

Α καλό !!! :D

 

Υ.Γ. 1

( MaIdeN , μην ανυσηχείς για το θέμα της στειρότητας . Εδώ και χρόνια μπορούν

από μια σου τρίχα να κάνουν όσους κλώνους σου θέλεις ! )

 

Υ.Γ. 2

( Φαντάζεστε να υπάρχουν καμιά 20αριά MaIdeN εδώ μέσα ; :eek: )

 

Υ.Γ. 3

( Πολύ off topic ... βγήκαμε :innocent: )

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ρωτησει αρκετες φορες για διαφορα θεματα που δυστυχως δεν απαντηθηκαν ποτε.Εχω αρχισει να νομιζω οτι τι forum ειναι για να μιλανε 5 ατομα και να ανταλλασουν αποψεις για να τις διαβαζουν οι υπολοιποι.Εχω αδικο?
Link to comment
Share on other sites

Εχω ρωτησει αρκετες φορες για διαφορα θεματα που δυστυχως δεν απαντηθηκαν ποτε.Εχω αρχισει να νομιζω οτι τι forum ειναι για να μιλανε 5 ατομα και να ανταλλασουν αποψεις για να τις διαβαζουν οι υπολοιποι.Εχω αδικο?

 

Ναι, δεν θέλω να σε στεναχωρέσω, αλλά φίλε μου έχεις άδικο!

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

4/3/05

Παιδια καλησπερα.Αντιμετωπιζω ενα προβλημα.Χρειαζομαι αναβαθμιση στο κινητο.Το κινητο υποψην ειναι εντος εγγυησης οποτε πρεπει να το παω σε εξουσιοδοτημενο για να μην πληρωσω και την αναβαθμιση.Στον πειραια που μενω ρωτησα και μου ζητανε να μου κρατησουν το κινητο για δυο μερες.Δεν μπορω να το αφησω λογω δουλειας αλλα και οικογενειακων υποχρεωσεων.Αν γνωριζει καποιος καποιο sony center το οποιο να κανει αναβαθμιση αμεσα ας ενημερωσει.

 

8/3/05

Εχω ρωτησει αρκετες φορες για διαφορα θεματα που δυστυχως δεν απαντηθηκαν ποτε.Εχω αρχισει να νομιζω οτι τι forum ειναι για να μιλανε 5 ατομα και να ανταλλασουν αποψεις για να τις διαβαζουν οι υπολοιποι.Εχω αδικο?

 

Φίλε μου , υποθέτω πως κανείς μας δεν γνωρίζει κάποιο Sony center που να

κάνει αναβάθμιση άμεσα στο κινητό σου , το οποίο έχει και κάποιο πρόβλημα .

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

ΓΙα οσους εχουν καρτοκινητο και θελουν πραγματικο Ιντερνετ με ΤΙΜ κοιταξτε το θεμα που ανοιξα και λυνονται πολλες αποριες...http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=61874
Link to comment
Share on other sites

makari na ypirxane 20 maiden edw mesa didimos kali fasi tha htane.... fadazese :)

 

Υ.Γ. den mporei na mou epibali kaneis edw mesa ton tropo me ton opio thelei aytos na grafo egw.Egw grafo me ton diko mou tropo k as einai se merikous akatanohtos! apo ti stigmi pou me apadane 10 atoma d nomizo na eimai akatanohtos kala den leo? isa isa alous exo dei Pou d mporoune na grafoune sosta, k kanw 241421 ores na diavaso to post tous! den lew onomata ayta gia ton moderator ton arxigo :) eyxaristo pados giatis apadiseis ssas sxetika me tis aktinovolies.

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλες και φίλοι ,

με χαρά σας ανακοινώνω την νέα έκδοση του Εορτολογίου! :)

 

:!: Πλέον προστέθηκε και η εμφάνιση των αργιών του έτους (το έτος μπορεί να το ορίσει ο χρήστης). Εκτός από την ημ/νία των αργιών (που έτσι κι αλλιώς συνήθως είναι γνωστή) εμφανίζεται και η μέρα της εβδομάδας που πέφτει η κάθε αργία.

:!: Τέλος υπάρχει σημαντικότατη διόρθωση στον υπολογισμό των κινητών εορτών.

 

Επίσης να σας γνωστοποιήσω ότι η εφαρμογή μπορεί πλέον να τρέχει σε όλα τα κινητά που υποστιρίζουν τη Java™ 2 Micro Edition, με MIDP 1.0 και CLDC 1.0

 

Την νέα έκδοση θα την βρείτε στο http://www.myphone.gr/software/file-332.html

 

 

Η τελευταία έκδοση είναι η 2.5

(και για όσους έχουν την απορία πώς πάμε στην 2.5 θα ήθελα να σημειώσω, ότι αυτή που υπήρχε πριν στο forum ήταν η 2.0, εύλογα θα αναρωτηθείτε που πήγε η 1.0, αλλά δυτυχώς αυτή περιορίστηκε σε private priview):secret:

 

Σας ευχαριστώ,

και όπως πάντα περιμένω σχόλια, προτάσεις και αναφορές σφαλμάτων για να κάνουμε την εφαρμογή ακόμα καλύτερη! :wink:

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Φίλες και φίλοι ,

με χαρά σας ανακοινώνω την νέα έκδοση του Εορτολογίου! :)

 

 

Την νέα έκδοση θα την βρείτε στο http://www.myphone.gr/software/index.php?action=file&id=332

 

 

Η τελευταία έκδοση είναι η 2.5

(και για όσους έχουν την απορία πώς πάμε στην 2.5 θα ήθελα να σημειώσω, ότι αυτή που υπήρχε πριν στο forum ήταν η 2.0, εύλογα θα αναρωτηθείτε που πήγε η 1.0, αλλά δυτυχώς αυτή περιορίστηκε σε private priview):secret:

 

Σας ευχαριστώ,

και όπως πάντα περιμένω σχόλια, προτάσεις και αναφορές σφαλμάτων για να κάνουμε την εφαρμογή ακόμα καλύτερη! :wink:

 

nase kala file mou poli kali doulia!!!!!!!!

 

pantos kalo 8a eitan na mporousame na simplironame eortes opou de exeis opos kai alagi tou xromatos ton gramaton esto giati sto T610 den fenonte ta gramata. kai pali se sigxero filika tasos.

Link to comment
Share on other sites

nase kala file mou poli kali doulia!!!!!!!!

 

pantos kalo 8a eitan na mporousame na simplironame eortes opou de exeis opos kai alagi tou xromatos ton gramaton esto giati sto T610 den fenonte ta gramata. kai pali se sigxero filika tasos.

Το πρόβλημα με το χρώμα οφείλεται σε ορισμένα θέματα, που ορίζουν το χρώμα του κειμένου παραπλήσιο αυτό του φότνου.

 

Θα κοιτάξω αν μπορώ να το τροποποιήσω, αλλά νομίζω ότι θα πρέπει να θυσιάσω τη συμβατότητα με παλαιότερα κινητά (κάτι που δεν θέλω), διότι θα πρέπει να χρησιμοποιήσω τάξεις ή μέλοι τάξεων που ανήκουν στο MIDP 2.0

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Φίλες και φίλοι ,

με χαρά σας ανακοινώνω την νέα έκδοση του Εορτολογίου! :)

 

Την νέα έκδοση θα την βρείτε στο http://www.myphone.gr/software/index.php?action=file&id=332

 

 

 

QUOTE]

 

 

 

Που αρκιβως μπορουμε να το βρουμε??

 

Το παραπανω δεν το ανοιγει

Link to comment
Share on other sites

Που αρκιβως μπορουμε να το βρουμε??

Το παραπανω δεν το ανοιγει

 

Σ' ευχαριστώ dinosss για την επισήμανση.

Η σωστή διεύθυνση είναι http://www.myphone.gr/software/file-332.html

 

Το διόρθωσα και στην παραπάνω ανακοίνωσή μου.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Φίλες και φίλοι ,

με χαρά σας ανακοινώνω την νέα έκδοση του Εορτολογίου! :)

 

:!: Πλέον προστέθηκε και η εμφάνιση των αργιών του έτους (το έτος μπορεί να το ορίσει ο χρήστης). Εκτός από την ημ/νία των αργιών (που έτσι κι αλλιώς συνήθως είναι γνωστή) εμφανίζεται και η μέρα της εβδομάδας που πέφτει η κάθε αργία.

:!: Τέλος υπάρχει σημαντικότατη διόρθωση στον υπολογισμό των κινητών εορτών.

 

Επίσης να σας γνωστοποιήσω ότι η εφαρμογή μπορεί πλέον να τρέχει σε όλα τα κινητά που υποστιρίζουν τη Java™ 2 Micro Edition, με MIDP 1.0 και CLDC 1.0

 

Την νέα έκδοση θα την βρείτε στο http://www.myphone.gr/software/file-332.html

 

 

Η τελευταία έκδοση είναι η 2.5

(και για όσους έχουν την απορία πώς πάμε στην 2.5 θα ήθελα να σημειώσω, ότι αυτή που υπήρχε πριν στο forum ήταν η 2.0, εύλογα θα αναρωτηθείτε που πήγε η 1.0, αλλά δυτυχώς αυτή περιορίστηκε σε private priview):secret:

 

Σας ευχαριστώ,

και όπως πάντα περιμένω σχόλια, προτάσεις και αναφορές σφαλμάτων για να κάνουμε την εφαρμογή ακόμα καλύτερη! :wink:

Ενα σφαλμα που εγω εντοπισα ειναι οτι Καθαρη Δευτερα εχουμε φετος 14 Μαρτιου και οχι Απριλιου που δινει η εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...