Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάνε στο ποστ 4726 και κατέβασε τα αρχεία,την Ε3 με το δεύτερο αρχείο.Μόλις κάνεις εγκατάσταση την hypercam κανε αποδοχή σε ότι σου ζητάει.Πανε στην διαχείριση αρχείων,πάτησε πάνω στον φάκελο δίπλα στον μεγεθυντικο φακό,βρες τον φάκελο με την gcam και άνοιξε τον.Δημιούργησε έναν φάκελο μέσα(όχι μέσα στον φάκελο libs) με το όνομα Config.Μετα κάνε λήψη του αρχείου με τις ρυθμίσεις.Πανε στα αρχεία ξανά ,άνοιξε τον φάκελο δίπλα στο μεγεθυντικο φακό ,βρες το αρχείο ,πάτησε πάνω σου βγάζει κάτι επιλογές,επελεξε μετακίνηση και πάνε ριξτο μέσα στον φάκελο Config.Μετά πάνε ξανάνοιξε την hypercam κάνε διπλό tap στο κενό δίπλα από εκεί που πατάς να βγάλει φωτό και πάτησε την επιλογή restore.Η κάμερα θα κάνει επανεκκίνηση και είσαι έτοιμος.Ελπιζω να βοήθησα.Οτι χρειαστείς ρώτησε,όλο και κάποιος θα βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Κατέβασα κ εγκατέστησα την hypercam και ανοίγει κανονικά η εφαρμογή, ωστόσο καλό θα ήταν φαντάζομαι να κάνω όλη την διαδικασία που μου αναφέρεις.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις μεγαλύτερη διαφορά ναι,πρέπει να κατεβάσεις το αρχείο και να το περάσεις.
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει ας δοκιμασει και την Gcam 7.2.014 απο τον Bulkin

 

https://drive.google.com/file/d/178uo6jSt76TBwsjPs9trOkcR40KtPyA6

δεν την εγκαθιστά. ίσως φταίει το miui 11.

 

άλλου δημιουργού την πέρασε κανονικά

- BSG. MGC_7.2.018_RPII.MiVIII_V0b.apk έχει διαφορές στο μενού της, κυρίως στις ρυθμίσεις σε σχέση με εκδόσεις που είναι βασισμένες στην 6. δεν έχει astrography (ίσως η μοναδική).

- cstark27 μπήκε η έκδοση (PXv4.2_GoogleCamera_7.2.014) (χτεσινή) και δούλεψε. δεν εμπλέκεται και με τις άλλες. η συγκεκριμένη έχει και το astrography + dev ρυθμίσεις να πειράξεις.

- marlin-ku (GCam_7.2.018_Nokia_8.1_V004) πάτησε πάνω στην hyper cam (και είναι και για nokia 8.1). έχει κι αυτή astrography συν κάποιες ρυθμίσεις.

- the_dise (DMGC_7.2.018_ver.3.10) έγινε εγκατάσταση. - εμπλέκεται με του BSG. έχει το astrography + μερικές ακόμα ρυθμίσεις.

- Urnyx05 (GCam_7.2.010_Urnyx05-v1.8) πάτησε πάνω στην hyper cam κι αυτή. έχει το astrography + αρκετές ακόμα ρυθμίσεις.

- Parrot043 (PMGC_7.2.014_Relesed_V1) για να εγκατασταθεί θέλει αφαίρεση άλλων εκδόσεων από άλλους χρήστες. αρκετές ρυθμίσεις. βέβαια όλα είναι στα αγγλικά (σε άλλες version είναι και στα ελληνικά). Μπορεί να συνυπάρχει μαζί με τις εκδόσεις των marlin-ku ή Urnyx05. αυτή συν αυτή από τον cstark27 έχουν τις περισσότερες ρυθμίσεις από τις άλλες εφαρμογές.

 

κατέληξα σε 3 για να τσεκάρω καλύτερα στις Parrot043, Urnyx05, cstark27.

 

αυτά τσέκαρα από το celsoazevedo

γιατί κάποιος να προτιμήσει τις εκδόσεις 6 που αναφέρετε (βλέπε hyper και fu24) και όχι τις 7.2???

Edited by notisjunior
Link to comment
Share on other sites

Συντόμευση για τον χρόνο που θα είναι αναμμένη η οθόνη δεν βλέπω να υπάρχει.

Μήπως μπορώ να την δημιουργήσω κι αν ναι πως

Κανείς; :(
Link to comment
Share on other sites

Κανείς; :(
Ρυθμίσεις/οθόνη περιβάλλοντος & κλειδώματος/αδράνεια

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την Ε3 το superx η δοκίμασε και το v2 το καινούριο .

 

πρέπει να σβήσουμε το άλλο για να το περάσουμε ή αν κάνω διπλό κλικ θα μου ζητήσει να διαλέξω

Link to comment
Share on other sites

Η καινούρια hypercam E3 για Android pie

 

https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/HyperCam_E3.0_P.apk

 

Δε μου την κάνει λήψη.

Μήπως δεν πρέπει να την κάνω από το τηλέφωνο αλλά από το PC;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρυθμίσεις/οθόνη περιβάλλοντος & κλειδώματος/αδράνεια

 

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά για δημιουργία συντόμευσης πάνω στην μπάρα στης λειτουργείς αυτής θα ήθελα από το να πηγαίνω στις <<Ρυθμίσεις>>.
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να σβήσουμε το άλλο για να το περάσουμε ή αν κάνω διπλό κλικ θα μου ζητήσει να διαλέξω
Διπλό κλικ και διαλέγεις.
Link to comment
Share on other sites

τελικά ποιο xml πρέπει να περάσουμε για καλύτερα αποτελέσματα?

 

 

 

έχω κατεβάσει 3 που έχω δει εδώ μέσα:

 

 

 

☘️HE3.XLibV2.ry@m

 

☘️hyperE3.ry@m.superX☘️

 

☘️ryamHYPERe2_zoom☘️

 

 

 

ποιο είναι καλύτερο?

Το xlib v2

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν την εγκαθιστά, παρότι υπάρχει android 9 που αναφέρει και ο δημιουργός. όπως και προηγούμενη έκδοση.

αυτή άλλου δημιουργού την πέρασε κανονικά BSG. MGC_7.2.018_RPII.MiVIII_V0b.apk έχει διαφορές στο μενού της, κυρίως στις ρυθμίσεις σε σχέση με εκδόσεις που είναι βασισμένες στην 6.

cstark27 μπήκε η έκδοση 7.2.014 (χτεσινή) και δούλεψε. δεν εμπλέκεται και με του BSG. η συγκεκριμένη έχει και το astrography + dev ρυθμίσεις να πειράξεις.

της marlin-ku (GCam_7.2.018_Nokia_8.1_V004) πάτησε πάνω στην hyper cam (και είναι και για nokia 8.1)

the_dise (DMGC_7.2.018_ver.3.10) έγινε εγκατάσταση. - εμπλέκεται με του BSG. έχει το astrography.

Urnyx05 (GCam_7.2.010_Urnyx05-v1.8) μπήκε αφού αφαίρεσα άλλη εφαρμογή με το ίδιο όνομα. έχει μπάρες για ζουμ και φωτεινότητα αυτόματες.

του fu24 ψάχνω να δω ποια πρόσφατη μπαίνει και ποια όχι (αν κάποιος ξέρει ας μας πει).

 

αυτά τσέκαρα από το celsoazevedo

γιατί κάποιος να προτιμήσει τις εκδόσεις 6 που αναφέρετε (βλέπε hyper και fu24) και όχι τις 7.2???

Αν θέλετε 7.2 για το τηλέφωνο μας μόνο του tiger ο οποίος έχει την συσκευή μας και την τροποποιεί όπως πρέπει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε μου την κάνει λήψη.

 

Μήπως δεν πρέπει να την κάνω από το τηλέφωνο αλλά από το PC;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά για δημιουργία συντόμευσης πάνω στην μπάρα στης λειτουργείς αυτής θα ήθελα από το να πηγαίνω στις <<Ρυθμίσεις>>.

Άνοιξε από τον browser και όχι από το tapatalk

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν την εγκαθιστά, παρότι υπάρχει android 9 που αναφέρει και ο δημιουργός. όπως και προηγούμενη έκδοση.

αυτή άλλου δημιουργού την πέρασε κανονικά BSG. MGC_7.2.018_RPII.MiVIII_V0b.apk έχει διαφορές στο μενού της, κυρίως στις ρυθμίσεις σε σχέση με εκδόσεις που είναι βασισμένες στην 6.

cstark27 μπήκε η έκδοση 7.2.014 (χτεσινή) και δούλεψε. δεν εμπλέκεται και με του BSG. η συγκεκριμένη έχει και το astrography + dev ρυθμίσεις να πειράξεις.

της marlin-ku (GCam_7.2.018_Nokia_8.1_V004) πάτησε πάνω στην hyper cam (και είναι και για nokia 8.1)

the_dise (DMGC_7.2.018_ver.3.10) έγινε εγκατάσταση. - εμπλέκεται με του BSG. έχει το astrography.

Urnyx05 (GCam_7.2.010_Urnyx05-v1.8) μπήκε αφού αφαίρεσα άλλη εφαρμογή με το ίδιο όνομα. έχει μπάρες για ζουμ και φωτεινότητα αυτόματες.

του fu24 ψάχνω να δω ποια πρόσφατη μπαίνει και ποια όχι (αν κάποιος ξέρει ας μας πει).

 

αυτά τσέκαρα από το celsoazevedo

γιατί κάποιος να προτιμήσει τις εκδόσεις 6 που αναφέρετε (βλέπε hyper και fu24) και όχι τις 7.2???

 

την συγκεκριμενη την εχω σε android 9 (της ελληνικης κοινοτητας). δε ξερω γιατι δε μπαινει σε σενα, δυστυχως.. εχω ανεβασει και φωτο απο την εκδοση αυτη, δοκιμαστικες..

Link to comment
Share on other sites

την συγκεκριμενη την εχω σε android 9 (της ελληνικης κοινοτητας). δε ξερω γιατι δε μπαινει σε σενα, δυστυχως.. εχω ανεβασει και φωτο απο την εκδοση αυτη, δοκιμαστικες..

 

ανέφερα μετά πως το android 9 είναι το miui 11. ίσως αυτό φταίει.

 

 

[/color]Αν θέλετε 7.2 για το τηλέφωνο μας μόνο του tiger ο οποίος έχει την συσκευή μας και την τροποποιεί όπως πρέπει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και του Parrot043 το λέει και στο Infos της εφαρμογής. τώρα για αυτού που λες δεν την βρήκα ακόμα.

Edited by notisjunior
Link to comment
Share on other sites

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων της Ε3 και ξανά βάλε τις ρυθμίσεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ανέφερα μετά πως το android 9 είναι το miui 11. ίσως αυτό φταίει.

 

 

 

και του Parrot043 το λέει και στο Infos της εφαρμογής. τώρα για αυτού που λες δεν την βρήκα ακόμα.

Του Parrot043 έχει ρυθμίσεις με xml(δεν βρήκα ) η μπαίνουν χειροκίνητα;
Link to comment
Share on other sites

Του Parrot043 έχει ρυθμίσεις με xml(δεν βρήκα ) η μπαίνουν χειροκίνητα;

 

Από όσο θυμάμαι ποτέ δεν είχε xml ο parrot (συνέχεια της bulkin).

Link to comment
Share on other sites

Για την περίπτωση που δε βρήκες ακόμα λύση / που έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα:

Το πατατήρησα εδώ και 2 περίπου μέρες και στο δικό μου Mi 9T και σήμερα και στο Note 7 φίλου.

Πρέπει να οφείλεται σε κάποιο μικρο-update του Miui (κάτι μου είπε ο φίλος ότι είδε να κατεβαίνει προ διημέρου - εγώ δεν το πήρα χαμπάρι), γιατί οι ίδιοι δεν είχαμε πειράξει τίποτα...

Πηγαίνετε στις ρυθμίσεις των εφαρμογών που έχουν τα widgets, πάτε στα "Other permissions" και κάνετε (ξανα)enable το "Display pop-up windows while running in the background".

Κάτι φαίνεται να πήγε και να το αφαίρεσε από όλες τις εφαρμογές!

Έχεις δίκιο φίλε μου αυτό ήταν. Σ ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από όσο θυμάμαι ποτέ δεν είχε xml ο parrot (συνέχεια της bulkin).
Σπάσιμο να κάνεις τις ρυθμίσεις χειροκίνητα.
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, να καταθέσω κι εγώ την ταπεινή μου άποψη για το μέγα θέμα των Gcams:D

απ την αρχή ήμουνα με την 6.2 του bulkin (την 3η) και φυσικά ευχαριστημένος.

μόλις ανέβηκε εδώ η πρώτη hypercam E2 την δοκίμασα και μου φάνηκε ανώτερη από του bulkin συνολικά. Η E3 ακόμη λίγο πάνω, (πάντα τραβώντας σκοτεινά θέματα).

με το 2ο xml του vag74 βγαίνουν λίγο πιο φωτεινές, αλλά νομίζω χάνουν μια ιδέα σε λεπτομέρεια και χρώματα.

Ενώ γενικά δουλεύει αξιόπιστα, μερικές φορές κολλάει και δεν τραβάει με HDR παρά μόνο χωρίς αυτό. όταν συμβαίνει αυτό δεν επανέρχεται με τίποτα - ούτε διαγραφή δεδομένων, ούτε αλλαγή xml, παρά μόνο με reboot.

Μετά είδα τις φωτογραφίες του baxalo και είπα να δοκιμάσω και την 7.2.014 του bulkin

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/themes/google-camera-v7-1-015-bulkin043-aka-t3984305

κατ αρχήν μια χαρά μπαίνει σε miui 11,

επίσης παίζει παράλληλα με την hypercam.

την δοκίμασα όπως ήταν από ρυθμίσεις, μιας και δεν βρήκα xml, και πιθανόν να μην παίρνει.

δεν έχει μεγάλες διαφορές από την hypercam E3, αλλά φωτεινότερο αποτέλεσμα με μάλλον λίγο καλύτερη λεπτομέρεια/εστίαση.

Αλλά είναι σίγουρα πιο σβέλτη και προτιμώ την πρόσβαση που έχεις στις βασικές ρυθμίσεις. το μόνο bug νομίζω έχει να κάνει με το portrait, τραβάει κανονικά αλλά αν πατήσεις στην φωτογραφία να την δεις κρασάρει.

Αν δεν τρώει και τα κολλήματα του HDR της hypercam θα ήταν μάλλον η επιλογή μου αν έπρεπε να κρατήσω μόνο μία. :)

 

*φαντάζομαι με λίγο "πείραγμα" στις ρυθμίσεις πολλά αλλάζουν και τα γούστα του καθένα...άβυσσος...

η αξιοπιστία όμως της εφαρμογής είναι προτεραιότητα για μένα, τι να το κάνεις το καλύτερο αν την ώρα που το χρειαστείς.....το πουλάκι πέταξε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί κάποιος να στείλει την g cam με τις ρυθμίσεις του Ανδρέα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7886707#post7886707

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συντόμευση για τον χρόνο που θα είναι αναμμένη η οθόνη δεν βλέπω να υπάρχει.

Μήπως μπορώ να την δημιουργήσω κι αν ναι πως;(

εγώ παλιά χρησιμοποιούσα το QCustomShortcuts

φαντάζομαι στο play υπάρχουν κι άλλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλα οκ με την ελληνική, σαφώς καλύτερο πιο ελαφρύ και γρήγορο τηλέφωνο από την στοκ , ξεκινάω λιγο διάβασμα να δω για την καμερα τώρα .

εννοείται!:)

Edited by xnikos
Link to comment
Share on other sites

H μικρή μας πήρε το κινητό της συζύγου έκανε τα δικά της πατώντας στην οθόνη και έκανε την αναβάθμιση σε 11.

Δυστυχώς μετά από αυτό βγάζει ειδοποίηση η εφαρμογή Gboard διακόπτεται και με λίγο ψάξιμο είδα πως είναι το πληκτρολόγιο εξαφανίστηκε και δεν μπορεί να γράψει τίποτα.

 

Τι κάνουμε ;;;

Link to comment
Share on other sites

H μικρή μας πήρε το κινητό της συζύγου έκανε τα δικά της πατώντας στην οθόνη και έκανε την αναβάθμιση σε 11.

 

Δυστυχώς μετά από αυτό βγάζει ειδοποίηση η εφαρμογή Gboard διακόπτεται και με λίγο ψάξιμο είδα πως είναι το πληκτρολόγιο εξαφανίστηκε και δεν μπορεί να γράψει τίποτα.

 

 

 

Τι κάνουμε ;;;

Προσπαθείς να μπεις στις ρυθμίσεις εφαρμογές, να βρεις την gboard και να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων. Και αν δεν πετύχει μπαίνεις playstore και κάνεις ενημέρωση την εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Νικο την εκδοση αυτη (7.2.014) την λειτουργω πολυ καιρο και εχω βγαλει παρα πολλες φωτο.

Ειναι οπως τα ειπες. Γι αυτο μπηκα κι ολας στον "κοπο" να βγαλω συγκριτικο με την hyper γιατι γραφτηκε οτι ειναι λιγο χειροτερη απο την στοκ!!!! :X

Το bug που αναφερεις στα πορτραιτα ισχυει (φυσικα μεσα απο τη συλλογη φαινεται κανονικα).. Αλλο κολλημα με το HDR κτλ δεν με εχει βγαλει μεχρι στιγμης.

Link to comment
Share on other sites

Από όσο θυμάμαι ποτέ δεν είχε xml ο parrot (συνέχεια της bulkin).

Στη σελίδα του στο κάτω μέρος έχει xml για κάθε κινητό από άλλους δες εδώ

Link to comment
Share on other sites

H μικρή μας πήρε το κινητό της συζύγου έκανε τα δικά της πατώντας στην οθόνη και έκανε την αναβάθμιση σε 11.

Δυστυχώς μετά από αυτό βγάζει ειδοποίηση η εφαρμογή Gboard διακόπτεται και με λίγο ψάξιμο είδα πως είναι το πληκτρολόγιο εξαφανίστηκε και δεν μπορεί να γράψει τίποτα.

 

Τι κάνουμε ;;;

για αρχή, βρίσκεται το Gboard στην διαχείριση εφαρμογών και κάνετε μια διαγραφή δεδομένων.

ή για να κάνετε την δουλειά σας μπορείτε να βάλετε απ το play το swiftkey που είναι και καλύτερο

μπορείτε να το εγκαταστήσετε/στείλετε απ το PC (play store)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...