Jump to content

Meizu Pro 6 Plus


giannhsdimitriou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να το ξεκαθαρίσουμε, έχεις wind?

 

Δεν έχει να κάνει μόνο με την wind... Επαρχία και εγώ μενω,εχω wind και Vodafone, και τα δύο δίκτυα χρησιμοποιούν για το 4Gτην Β20(800) μπάντα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εμείς με cosmote είμαστε εντάξει?(ασε που εχω κινητά με 4g και πάντα δουλεύω 3g χωρις να θελω κατι παραπάνω)
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με cosmote σε επαρχεία, μέσα σε σπίτι που με redmi note 3 pro έπιανα σε ένα δύο σημεία για κληση, με το meizu pro 6 plus πιάνω σχεδόν σε όλο τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω Wind και δεν το παίζω ειδικός σε καμια περίπτωση. Επειδή όμως είπες ότι συμβαίνει σε κλειστό χώρο και επειδή η b20 έχει αρκετά μεγαλύτερη διεισδυτικότητα εντός κτηρίων, λέω ότι μπορεί να φταίει αυτό. Κουβέντα να γίνεται.

 

Στάλθηκε από το HTC Desire 825 dual sim μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με 21% μπαταρία 6ωρες και 20λεπτα sot. Flume 5.performance mode και αυτόματη φωτεινότητα. Edited by johndrama
Link to comment
Share on other sites

μέχρι στιγμής η καινούργια 6.3.0.0G πάει μια χαρά δεν έχω εντοπίσει κάποιο πρόβλημα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να ρυθμίσεις σωστά τις εφαρμογές από τις ρυθμίσεις. Δηλαδή ειδοποιήσεις, συγχρονισμός κλπ. ώστε να μην τρώνε πολύ μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται...

Κατέβαζουμε το FlymeFirmwareChecker.

Στην πρώτη οθόνη πατάμε READ και βγάζει τα στοιχεία της εγκατεστημένης rom.

Στο πινακάκι Mask id στο πεδίο Type: γράφουμε daily. Αφήνουμε κενά τα Is rooted και Is international (χωρίς check) .

Πατάμε FIND και μετά από 2-3 λεπτά μας φέρνει την τελευταία κινέζικη daily rom. κάνουμε κλικ πάνω της και με τον browser μας πάει στη λήψη.

Κάνουμε καθαρή εγκατάσταση με διαγραφή δεδομένων και πλέον έχουμε εγκατεστημένη την τελευταία κινέζικη rom.

Αν δεν τα πάμε καλά με τα αγγλικά ή τα κινέζικα :rolleyes: εγκαθιστούμε το LocaleMorePro και ακολουθούμε τα βήματα που μας λέει για να τρέξει σε android 7 (σύνδεση σε Η/Υ με adb κλπ.). Προσοχή: για να δει τη συσκευή στο cmd πρέπει να είναι σε κατάσταση μόνο φόρτιση και USB Debugging ON. Μετά από αυτό, έχουμε Settings αγγλικά και όλα τα υπόλοιπα ελληνικά.

Τσακάρουμε την ενημέρωση (αν μας βγάλει update το κάνουμε εγκατάσταση) ώστε να είμαστε 100% σίγουροι ότι έχουμε την τελευταία daily.

 

Ακολουθούμε τα βήματα για να εγγραφούμε στους early testers της flyme 7

 

Προσοχή (μετάφραση από τη σελίδα):

Η συσκευή πρέπει να φοράει την τελευταία έκδοση της κινέζικης rom και ΔΕΝ πρέπει να είναι rooted.

Οι συσκευές που δεν ενημερώνονται συχνά στις τρέχουσες updates δεν θα λαμβάνουν επερχόμενες beta εκδόσεις.

Αν εγκριθεί το registration, η Meizu θα στείλει κατευθείαν το update στην ενημέρωση, χωρίς άλλη ειδοποίηση, να τσεκάρετε τις ενημερώσεις της συσκευής.

 

Κάνουμε εγγραφή στο forum με τo λογαριασμό Meizu και κατέβάζουμε το app στη συσκευή.

Όταν έκανα το registration έπεσα σε κινέζικα και επέλεγα ότι έβλεπα έντονο μπλε και όταν υπήρχε παραπάνω από μια επιλογή, το δεξιά.

 

Μετά από αυτό, κάποια στιγμή στην ενημέρωση βρήκα την Flyme 7 να με περιμένει. Μέχρι τώρα πάει πολύ καλά και είναι στην ενημέρωση 7.8.5.1 daily.

 

Βάζω κι ένα βιντεάκι με τη Flyme 7

Edited by Pavlos_P
Προσθήκη Video
Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που φοράω global δεν μου βγάζει Daily, τι πρέπει να βάλω ακριβώς για να την βγάλει;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που φοράω global δεν μου βγάζει Daily, τι πρέπει να βάλω ακριβώς για να την βγάλει;

 

Όπως το γράφω:

Στο πινακάκι Mask id στο πεδίο Type: γράφουμε daily. Αφήνουμε κενά τα Is rooted και Is international (χωρίς check).

 

Εσένα στο πεδίο Type: θα γράφει "stable". Το σβήνεις και γράφεις "daily".

 

Αν θέλεις να βρεις την τελευταία έκδοση της Global θα τικάρεις το Is international, αν θέλεις να πας για Flyme 6.3.0.2Α (Chinese) και να δεις τι παίζει με flyme 7, δεν τικάρεις τίποτα.

Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

6.3.0.2A μόνο βρίσκω, σε flyme 7 δεν βρίσκει τίποτα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όπως γράφω, πρέπει να βάλεις την 6.3.0.2Α, να κάνεις τις ενημερώσεις που θα σου βγάλει και να εγγραφείς μεσω του app του flyme forum για early tester. Αν σε εγκρϊνουν θα σου στείλουν οι κινέζοι update σε flyme 7 στο κινητό.
Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Κάθεσαι και ασχολείσαι φίλε με τον κάθε άσχετο που μπαίνει απλά να περάσει την ώρα του. Το τηλέφωνο είναι άριστο σε όλα του στην τιμή που τι πήραμε δεν υπάρχει αντίπαλος.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστω πολύ για τον χαρακτηρισμό .

Όταν για σένα κάποιος εκφέρει κόσμια μια γνώμη, όταν αυτός έχει στα χέρια του meizu 1,5 χρόνο τώρα ( είχα και mx6) προερχόμενος από ναυαρχιδες , μπαίνεις εσυ να μας χαρακτηρίσεις άσχετους;

Η θες να μας πεις επειδή τα πήραμε φτηνά πρέπει να επωμιζόμαστε και τα οποία προβλήματα που προκύψουν χωρίς να κάνουμε μια σύγκριση τιμής;

Ξαναλέω σε ευχαριστω θερμά.....μπράβο σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι ευχαριστημένος από την φωτογραφική μηχανή!

Έχει να προτείνει κάποιος να κάνω μερικές ρυθμίσεις μήπως και βελτιωθεί η κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι ο μοναδικός φίλε μου. Τσέκαρε το φακό αν είναι καθαρός, κανένα χτυπηματάκι κλπ. Αλλιώς μην είναι κανένα σφάλμα εργοστασιακό στην κάμερα. Η δική μου κάμερα είναι άψογη από την αρχή, χωρίς να πειράξω καμία ρύθμιση.
Παύλος Meizu Pro 6 Plus :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι ευχαριστημένος από την φωτογραφική μηχανή!

Έχει να προτείνει κάποιος να κάνω μερικές ρυθμίσεις μήπως και βελτιωθεί η κατάσταση;

 

η καμερα ειναι εξαιρετικη εως και τελεια.

πηγαινε εφαρμογες και κανε εκκαθαριση στην εφαρμογη καμερα.

μετα οτι ειπε το παλληκαρι πιο πισω

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το redmi note 3 pro που είχα η φωτογραφική είναι πολύ καλύτερη. Η επιλογη macro μου αρέσει πολύ μιας και βγάζει πολύ καλές κοντινές φώτο. Ακόμα και σε πιο χαμηλό φωτισμό βγάζει πολύ καλύτερες φώτο από το redmi. Εξαρτάται με τι συγκρίνεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν είμαι ευχαριστημένος από την φωτογραφική μηχανή!

Έχει να προτείνει κάποιος να κάνω μερικές ρυθμίσεις μήπως και βελτιωθεί η κατάσταση;

 

Το ακριβός δεν σου άρεσε? Μήπως μπορούμε να βοηθήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το redmi note 3 pro που είχα η φωτογραφική είναι πολύ καλύτερη. Η επιλογη macro μου αρέσει πολύ μιας και βγάζει πολύ καλές κοντινές φώτο. Ακόμα και σε πιο χαμηλό φωτισμό βγάζει πολύ καλύτερες φώτο από το redmi. Εξαρτάται με τι συγκρίνεις.

 

Ε οχι και πολυ καλυτερη. Εχω και τα δυο. 10 φορες εβγαλα τη σφραγιδα μου απο την ιδια αποσταση και με τα δυο. Με το redmi 5 plus μια σωστη δεν ειδα. Τα γραμματα με το 3pro φαι οντουσαν 100 φορες καλυτερα. Κατα τις 20:00 το απογευμα με σχετικα χαμηλο φωτισμο. Το redmi 5 plus βγαζει πιο φωτεινες φωτογραφιες, αλλα μου φαινονται υπερκορεσμενα τα χρωματα και οχι τοσο αληθινα. Επισης τα προσωπα παραμορφωνονται πολυ σε σχεση με το 3 pro. Εγω ειμαι απογοητευμενος απο την καμερα του 5 plus για δυο χρονια νεοτερο κινητο

 

ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΓΡΑΦΤΗΚΕ Σ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΗ.

Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάτε για την κάμερα. Μετά από πολλές δοκιμές στο manual, δοκιμάστε ταχύτητα κλείστρου 0,8 και ISO έως 200. Αν έχετε σταθερό χέρι, στις βραδυνές λήψεις χωρίς κινούμενα αντικείμενα θα δείτε πολύ καλύτερα αποτελέσματα σε σχέση με το auto, απλά καλού κακού τραβήξτε την φωτογραφία περισσότερες από 1 φορά για να επιλέξετε την καλύτερη.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Η κύρια κάμερα είναι πάρα πολύ καλή, για τα χρήματα που κοστίζει η συσκευή, η μπροστινή είναι απλά μέτρια, οπότε μην σε προβληματίζει ο θόρυβος, όταν δεν έχει πολύ φως.
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το redmi note 3 pro που είχα η φωτογραφική είναι πολύ καλύτερη. Η επιλογη macro μου αρέσει πολύ μιας και βγάζει πολύ καλές κοντινές φώτο. Ακόμα και σε πιο χαμηλό φωτισμό βγάζει πολύ καλύτερες φώτο από το redmi. Εξαρτάται με τι συγκρίνεις.

 

Ε οχι και πολυ καλυτερη. Εχω και τα δυο. 10 φορες εβγαλα τη σφραγιδα μου απο την ιδια αποσταση και με τα δυο. Με το redmi 5 plus μια σωστη δεν ειδα. Τα γραμματα με το 3pro φαι οντουσαν 100 φορες καλυτερα. Κατα τις 20:00 το απογευμα με σχετικα χαμηλο φωτισμο. Το redmi 5 plus βγαζει πιο φωτεινες φωτογραφιες, αλλα μου φαινονται υπερκορεσμενα τα χρωματα και οχι τοσο αληθινα. Επισης τα προσωπα παραμορφωνονται πολυ σε σχεση με το 3 pro. Εγω ειμαι απογοητευμενος απο την καμερα του 5 plus για δυο χρονια νεοτερο κινητο

 

Με κανονικό φως δεν είχα παράπονο από το redmi note 3. Όταν μειωνόταν το φως ήταν κάτω του μετρίου. Θεωρώ πως τα πάει καλύτερα εκεί το meizu.

 

Άσχετο, το μενού επίσης θεωρώ πως είναι αρκετά εύχρηστο αλλά δεν παίζει και πολύ ρόλο αυτό.

 

Οσο αφορά το redmi 5 plus είχα δει δείγματα και επισης και δεν μου αρεσαν.

 

Κοντά στα 200 δεν ξέρω αν μπορεί κάποιος να βρει κάτι πολύ καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu Pro 6 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...