Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι, απλά θεωρώ πιο βολικο το δωρο να κραταει περισσοτερες ημερες. Της κοσμοτε ειναι μονο για 3 μερες και πρεπει να ζητιανεψεις απο 3 φίλους για να εχεις μεξιμουμ 1,5 γίγα.
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο με το περσινό 2016:

σας ήρθε κάποιο μήνυμα?

 

 

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σας ήρθε κάποιο μήνυμα?

 

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7420642#post7420642

το ενεργοποίησα και εγώ σε φοιτητικο cu! τα λεπτά προς όλους ήθελα και μια χαρά! έστειλα λ στο 1252. και έλαβα το παρακάτω μυνημα << TO ΔΩPO ΣOY ENEPΓOΠOIHΘHKE! ME TA 1000' ΠPOΣ OΛOYΣ ΠOY EΠEΛEΞEΣ AΠO THN XPIΣTOYΓENNIATIKH ΠPOΣΦOPA ΘA MIΛAΣ OΣO ΘEΣ AΠO TIΣ 25/12, 00:01 MEXPI K TIΣ 31/12, 23:59!>>

Screenshot_2017_12_14_13_11_56.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

προχθές έγραψα για την φραγή που έχω σε ένα φοιτητικό cu student με τελευταία ανανέωση από το 2014. Ξαφνικά σήμερα μπορώ και χρησιμοποιώ τα data! (που δεν μπορούσα προχθες). Οπότε είμαι εντάξει, αφου την σιμ αυτη την χρησιμοποιώ περιστασιακά για ιντερνετ σε tablet.

 

Όμως επειδή προσπάθησα να κάνω ανάκτηση του κωδικού στο myCU app και δεν μου έρχεται το sms λόγω φραγής δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το app. Υπάρχει κάποια λύση για αυτό; Αν βάλω κάρτα θα λήξει σε 4 μήνες το υπόλοιπο λογικά.

Με αυτά τα δεδομένα ξέρουμε πότε λήγουν τελείως οι αριθμοί;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

προχθές έγραψα για την φραγή που έχω σε ένα φοιτητικό cu student με τελευταία ανανέωση από το 2014. Ξαφνικά σήμερα μπορώ και χρησιμοποιώ τα data! (που δεν μπορούσα προχθες). Οπότε είμαι εντάξει, αφου την σιμ αυτη την χρησιμοποιώ περιστασιακά για ιντερνετ σε tablet.

 

Όμως επειδή προσπάθησα να κάνω ανάκτηση του κωδικού στο myCU app και δεν μου έρχεται το sms λόγω φραγής δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το app. Υπάρχει κάποια λύση για αυτό; Αν βάλω κάρτα θα λήξει σε 4 μήνες το υπόλοιπο λογικά.

Με αυτά τα δεδομένα ξέρουμε πότε λήγουν τελείως οι αριθμοί;

 

Ζήτησε από την εξυπηρέτηση πελατών στο chat, μέσω του Vodafonecu.gr να σου πουν τον κωδικό / ανακτήσουν. Με επιβεβαίωση ταυτότητας αριθμού θα το κάνουν.

 

Το χρηματικό υπόλοιπο λήγει στους 3 μήνες. Στο φοιτητικό δεν γνωρίζω, ίσως λιγάκι αργότερα.

 

Ο αριθμός λήγει στους 12 μήνες. Η παράταση που δίνεται είναι του ενός μηνός. Άρα ανεπίσημα στους 13 μήνες.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

προχθές έγραψα για την φραγή που έχω σε ένα φοιτητικό cu student με τελευταία ανανέωση από το 2014. Ξαφνικά σήμερα μπορώ και χρησιμοποιώ τα data! (που δεν μπορούσα προχθες). Οπότε είμαι εντάξει, αφου την σιμ αυτη την χρησιμοποιώ περιστασιακά για ιντερνετ σε tablet.

;

 

Μη "τολμήσεις" ν'αλλαξεις κάτι στις ρυθμίσεις δικτύου Voda στο tablet σου (πχ να επιλέξεις από max 4G σε 3G only κλπ ή να ανοιγοκλείσεις τα data ή να κάνεις επανεκκινηση στο tablet σου)

Γιατί θα σου "φύγουν" τα data!!!

Οσπου να σου ξανάρθουν μετά από κάποιες μέρες (ή και ώρες)!!!

 

Δε ξέρω πως δικαιολογείται αυτό στις φραγες 4μηνου της Voda.

Εγώ του'βαλα με CashBack του app 7€ γιατί είναι το βασικό μου νούμερο >15 χρόνια

Και όλα ΟΚ.

 

 

Ευχαριστουμε παιδια για την πληροφορια.

 

Θα δείχνει τα υπολοιπόμενα από τις προσφορές και στα apps από φέτος:

 

CU_Xmas_2017.jpg

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Είδα 1€ λιγότερο από τα διαθεσιμα χρήματα. Τι μπορεί να έχει συμβεί ;

Δεν υπάρχει κάπου καταγεγραμμένη η χρήση διάθεσης/αγορών ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Είδα 1€ λιγότερο από τα διαθεσιμα χρήματα. Τι μπορεί να έχει συμβεί ;

Δεν υπάρχει κάπου καταγεγραμμένη η χρήση διάθεσης/αγορών ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

ένα € χρεώνουν την επέκταση υπόλοιπου πάντως των 6€ η 5 κωδικούς...

μίλησε με chat θα σου πουν αν υπάρχει κάποια χρέωση που έκανες και δεν θυμάσαι

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Θα δείχνει τα υπολοιπόμενα από τις προσφορές και στα apps από φέτος:

τίποτα δεν δείχνει,μπας και είναι φοιτητικό και μπερδεύεται και μας?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα οπως ειχε αναφερθει και στο δελτιο τυπου σημερα βγηκε το παρακατω νεο πακετο , ευτυχως εχει και μπονους 100 λεπτα προς ολους αμα γινει online η ενεργοποιηση! την καταργηση του cu talk a lot 600 που θα κανει στις 20 μαρτιου 2018 συμφωνα με το δελτιο τυπου ( http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40549&dateFrom=&dateUntil= ) και ουσιαστικα αντικαθισταται με το νεο αυτο πακετο πανε να κανουνε αλλα απο την αλλη κοβει 100 λεπτα προς cu αλλα δινει 100 λεπτα προς ολους ,με αυξηση 1 ευρω καπως πιο δικαιο το βλεπω παντως. http://i67.tinypic.com/91giur.png Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα οπως ειχε αναφερθει και στο δελτιο τυπου σημερα βγηκε το παρακατω νεο πακετο , ευτυχως εχει και μπονους 100 λεπτα προς ολους αμα γινει online η ενεργοποιηση! . http://i67.tinypic.com/91giur.png

 

Καλησπέρα,

 

Με πρόλαβες για λίγα δευτερόλεπτα φίλε! Δεν το λες και κακό πακέτο. Στην ουσία -100' προς CU και +100' προς όλους, με +1€. Σε σχέση με αυτό που θα καταργηθεί.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα οπως ειχε αναφερθει και στο δελτιο τυπου σημερα βγηκε το παρακατω νεο πακετο , ευτυχως εχει και μπονους 100 λεπτα προς ολους αμα γινει online η ενεργοποιηση! την καταργηση του cu talk a lot 600 που θα κανει στις 20 μαρτιου 2018 συμφωνα με το δελτιο τυπου ( http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40549&dateFrom=&dateUntil= ) και ουσιαστικα αντικαθισταται με το νεο αυτο πακετο πανε να κανουνε αλλα απο την αλλη κοβει 100 λεπτα προς cu αλλα δινει 100 λεπτα προς ολους ,με αυξηση 1 ευρω καπως πιο δικαιο το βλεπω παντως. http://i67.tinypic.com/91giur.png

Ναι, θετική τη βλέπω κι'εγώ την αλλαγή. Ωστόσο, φοβάμαι μήπως μόλις καταργηθεί το παλιό πακέτο, κόψουν και το online bonus του νέου. Το λέω αυτό, διότι αν παραμείνει ως έχει, ουσιαστικά θα κανιβαλίζει τα μεγαλύτερα πακέτα των 8,5€, αφού θα δίνει τα ίδια ακριβώς (400) λεπτά προς όλους. Θα δούμε, μακάρι να διαψευσθώ. Υγ. Λέτε στα νέα πακέτα των 8,5€ από Μάρτη, να διατηρηθούν εκτός των 100' προς όλους από το online bonus, και τα 100' προς όλους της ειδικής προσφοράς? Εγώ πάντως δεν το νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θετική τη βλέπω κι'εγώ την αλλαγή. Ωστόσο, φοβάμαι μήπως μόλις καταργηθεί το παλιό πακέτο, κόψουν και το online bonus του νέου. Το λέω αυτό, διότι αν παραμείνει ως έχει, ουσιαστικά θα κανιβαλίζει τα μεγαλύτερα πακέτα των 8,5€, αφού θα δίνει τα ίδια ακριβώς (400) λεπτά προς όλους. Θα δούμε, μακάρι να διαψευσθώ. Υγ. Λέτε στα νέα πακέτα των 8,5€ από Μάρτη, να διατηρηθούν εκτός των 100' προς όλους από το online bonus, και τα 100' προς όλους της ειδικής προσφοράς? Εγώ πάντως δεν το νομίζω.

 

Μην ξεχνάς τα 400' προς Vodafone, που είναι ανώτερα από τα προς CU του συγκεκριμένου πακέτου. Οπότε δε νομίζω πως κανιβαλίζει κάποιο. Εξάλλου από τον Μάρτιο θα καταργηθεί το CU Talk A Lot 600, καθώς και το Talk To Vodafone 300.

 

Τέλος θα αναβαθμιστεί το CU Combo 600 σύντομα.

 

Προσωπικά δεν πιστεύω πως θα υπάρξει κατάργηση των μπόνους. Διότι υπάρχουν εδώ και πάρα πολύ καιρό.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς τα 400' προς Vodafone, που είναι ανώτερα από τα προς CU του συγκεκριμένου πακέτου. Οπότε δε νομίζω πως κανιβαλίζει κάποιο. Εξάλλου από τον Μάρτιο θα καταργηθεί το CU Talk A Lot 600, καθώς και το Talk To Vodafone 300.

 

Τέλος θα αναβαθμιστεί το CU Combo 600 σύντομα.

 

Προσωπικά δεν πιστεύω πως θα υπάρξει κατάργηση των μπόνους. Διότι υπάρχουν εδώ και πάρα πολύ καιρό.

 

to cu combo 600 γιατί να αναβαθμίστει ?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

to cu combo 600 γιατί να αναβαθμίστει ?

 

Το γιατί το γνωρίζει η Vodafone. Σύμφωνα με την ανακοίνωση της Vodafone GR:

 

Το πακέτο CU Combo 600 που προσφέρει 200’ λεπτά ομιλίας και 200 SMS προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής, και 400’ λεπτά ομιλίας και 400 SMS προς CU, και 60MB για 30 μέρες με χρέωση 8€, θα παρέχει πλέον 300’ λεπτά ομιλίας και 300 SMS προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής, και 300’ λεπτά ομιλίας και 300 SMS προς CU, και 100MB για 30 μέρες με χρέωση 8,5€.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω refill σε ένα πακέτο και ανανέωση του πριν τη λήξη, ο χρόνος που θα μείνει από το refill μεταφέρεται στον επόμενο μήνα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

 

Μια χαρά! Θα έπρεπε όμως να το προσθέσουν και στην εφαρμογή.

Διάρκεια 7 ημέρες, πολύ καλύτερα από κάτι άλλες με διάρκεια 3 ημέρες.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά! Θα έπρεπε όμως να το προσθέσουν και στην εφαρμογή.

Διάρκεια 7 ημέρες, πολύ καλύτερα από κάτι άλλες με διάρκεια 3 ημέρες.

 

Χθες, στο Vodafonecu.gr, έβαλαν εικόνα με τα δώρα και προέτρεπε τον αναγνώστη να μπει στο My CU app να διαλέξει.

 

Μετά από κάποια λεπτά κατέβηκε από τη σελίδα τους. Εντάξει... πόσο δύσκολο ήταν να προστεθεί στο app ποια...

 

Βέβαια τα Χριστουγεννιάτικα δώρα στο CU, είναι πολύ ανώτερα του What's Up!

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Χθες, στο Vodafonecu.gr, έβαλαν εικόνα με τα δώρα και προέτρεπε τον αναγνώστη να μπει στο My CU app να διαλέξει.

 

Μετά από κάποια λεπτά κατέβηκε από τη σελίδα τους. Εντάξει... πόσο δύσκολο ήταν να προστεθεί στο app ποια...

 

Βέβαια τα Χριστουγεννιάτικα δώρα στο CU, είναι πολύ ανώτερα του What's Up!

 

Εννοείται πολύ καλύτερα! Λίγο το δίκτυο τους να φτιαχνανε και θα ήμασταν καλύτερα... Δε λέω πιάνει 3g αλλά κάπου κάπου το χάνει εδώ στα Ιωάννινα.

Τα φοιτητικά μάλλον μας τα αφήνουν ως έχει;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...