Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παλι η εφαρμογη εχει θεμα ελεος με τους ερασιτεχνες δεν μπορεις να δεις τα υπολοιπα σου λεει τα δικα της για dual σιμ εκανα και εκκαθάριση της εφαρμογης αλλα τα ιδια!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6871400

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

 

δεν εχω ντουαλ συσκευη αδερφε το ελυσα τελικα και για τους υπολοιπους αν βαζετε καμια φορα τηλεφωνικα τα πακετα και έρχονται κλασικά τα sms οτι μπηκαν κανονικα και ειστε με wifi για να τα δειτε στην εφαρμογη πρεπει να κλεισετε το wifi να συνδεθει με δεδομενα καντε μια ανανεωση σας τα δειχνει ολα κανονικα και μετα ξανα ενεργοποίηση του wifi και λειτουργει ως εχει η εφαρμογη εγω τουλαχιστον ετσι το ελυσα και μου το εχει ξανακανει

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

τελικα με τη βοηθεια σας βρηκα τη λυση και οι διαφημισεισ σταματησαν! Οφειλονταν σε καποιο προγραμμα που ειχα κατεβασει απο το play store. Εσβησα αρχικα οσα ήταν απο μη γνωστη πηγη και κρατησα τα ακρως απαραιτητα. Τελικα εσβησα το Dog Repeller απωθητικο σκυλων με υπερηχους. Τοτε λυθηκε το προβλημα και ανασανα. Δυστυχως αυτες οι διαφημισεις εμφανιζονται ενα μηνα μετα για να μην καταλαβεις τι υπουλο πραγμα κατεβασες. Μαλιστα αυτο το χαζο εγραφε σε μερικες διαφημισεις πανω στην μπαρα το ονομα Dog Repeller. Επρεπε να το ειχα καταλαβει.

 

 

Σας ευχαριστω σωθηκα!

 

 

 

Τουλάχιστον γλίτωσες το hard reset.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σε ποιον αριθμό στέλνουμε κάποιο σμσ για να πάρουμε τον κωδικό του COSMOTE - DEALS for YOU δεν το θυμάμαι και το σαιτ του κοσμοτε είναι πεσμένο από το πρωί και δεν μπορώ να το δω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σε ποιον αριθμό στέλνουμε κάποιο σμσ για να πάρουμε τον κωδικό του COSMOTE - DEALS for YOU δεν το θυμάμαι και το σαιτ του κοσμοτε είναι πεσμένο από το πρωί και δεν μπορώ να το δω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στο 19019 μπες και στο http://www.cosmote.gr/dfy

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σε ποιον αριθμό στέλνουμε κάποιο σμσ για να πάρουμε τον κωδικό του COSMOTE - DEALS for YOU δεν το θυμάμαι και το σαιτ του κοσμοτε είναι πεσμένο από το πρωί και δεν μπορώ να το δω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Μπήκα στην εφαρμογή του Whats up μου και μου αναφέρει τον αριθμό 19019.Δεν ξέρω αν ισχύει παντού γιατί εγώ έχω whats up φοιτητικό.Ελπίζω να βοήθησα.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

εκανα αιτηση φορητοτητας απο wu σε q.

ειδα οτι με καλεσαν, αλλα δε το προλαβα.

επίσης εστειλαν 2 φορες σμσ λεγοντας να καλεσω στο ταδε νούμερο για μία πολύ καλη προσφορα στο καρτοκινητο μου.

γνωριζουμε περι τινος προκειται?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εκανα αιτηση φορητοτητας απο wu σε q.

ειδα οτι με καλεσαν, αλλα δε το προλαβα.

επίσης εστειλαν 2 φορες σμσ λεγοντας να καλεσω στο ταδε νούμερο για μία πολύ καλη προσφορα στο καρτοκινητο μου.

γνωριζουμε περι τινος προκειται?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

 

Ειναι για να σου δωσουν προσφορα να παραμεινεις στο δικτυο

Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινουν 400 λεπτα προς ολους και 600μβ με ανανεωση 5 ευρω καθε μηνα για 13 μηνες...πολυ καλη προσφορα!
Link to comment
Share on other sites

μονο ανανέωση ή και κοστος πεντε ευρω?

κατι εντελως δωρεαν (χωρις ανανεωση) δε παιζει να δωσουν?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινουν 400 λεπτα προς ολους και 600μβ με ανανεωση 5 ευρω καθε μηνα για 13 μηνες...πολυ καλη προσφορα!

 

Αυτη η προσφορα ειναι "ταριφα" για καποιον που ζηταει να κανει αλλαγη εταιρειας?

 

Επισης ξερετε ποσο καιρο μπορουμε να ειμαστε σε μια εταιρεια πριν κανουμε αιτηση φορητοτητας;

Δηλαδη υπαρχει καποιο ελαχιστο διαστημα παραμονης πριν κανουμε αλλαγη;

Link to comment
Share on other sites

καποτε έπρεπε να κλεισεις μηνα και μετα να φύγεις.

δε ξερω αν ισχυει ακομη

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η προσφορα ειναι "ταριφα" για καποιον που ζηταει να κανει αλλαγη εταιρειας?

 

Επισης ξερετε ποσο καιρο μπορουμε να ειμαστε σε μια εταιρεια πριν κανουμε αιτηση φορητοτητας;

Δηλαδη υπαρχει καποιο ελαχιστο διαστημα παραμονης πριν κανουμε αλλαγη;

 

Tην εκαναν σε μενα με τα απο αιτηση φορητοτητας απο Frog σε F2G...φυσικα το αποδεχτηκα και παρεμεινα στην Cote

Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινουν 400 λεπτα προς ολους και 600μβ με ανανεωση 5 ευρω καθε μηνα για 13 μηνες...πολυ καλη προσφορα!

 

 

Η προσφορα αυτη ισχυει αν βαζεις 5€ καθε μηνα ή σε χρεωνουν 5€ και σου δινουν αυτο το πακετο;

 

Πολυ καλη προσφορα παντως, κατα πολυ ανωτερη απο πολλες συνδεσεις συμβολαιου.

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει με την ελαχιστη ανανεωση(5€) καθε μηνα...αν δεν ανανεωσεις καποιο μηνα δεν μπαινει η προσφορα...αα και τα 5 € μένουν στην καρτα..συν του οτι τα 600μβ προστιθονται στα ηδη υπαρχοντα και τα ανανεωνουν για 1 μηνα Edited by GPOWER
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει με την ελαχιστη ανανεωση(5€) καθε μηνα...αν δεν ανανεωσεις καποιο μηνα δεν μπαινει η προσφορα...αα και τα 5 € μένουν στην καρτα..συν του οτι τα 600μβ προστιθονται στα ηδη υπαρχοντα και τα ανανεωνουν για 1 μηνα

 

:blink::wacko:

Παω για αιτηση φορητοτητας...χθες!

 

Δεν πιστευω να μην με παρουν τηλ για την προσφορα και να γινει κανονικα η αλλαγη στον αλλο παροχο, ετσι;

Καποιος ειχε πει οτι του ειχε γινει κανονικα η αλλαγη χωρις να τον παρουν τηλεφωνο για αντιπροσφορα.

Link to comment
Share on other sites

:blink::wacko:

Παω για αιτηση φορητοτητας...χθες!

 

Δεν πιστευω να μην με παρουν τηλ για την προσφορα και να γινει κανονικα η αλλαγη στον αλλο παροχο, ετσι;

Καποιος ειχε πει οτι του ειχε γινει κανονικα η αλλαγη χωρις να τον παρουν τηλεφωνο για αντιπροσφορα.

 

σε μενα παντως με αιτηση στην βονταφον δεν με πηραν τηλ ποτε!!!μετα το γυρισα απο συνδεση σε wu και παλι δεν με πηραν τηλ ευτυχως ομως γιατι σώθηκα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εστειλα το MI στο 1333. Απο εδω και στο εξης θελω να σιγουρευτω.

1 Εστω οτι εχει 2 ευρω στην καρτα και ανοιξει τα δεδομενα χωρις να εχει πακετο mb, τοτε απλα εχουν μπλοκαρει τα δεδομενα απο την κοσμοτε και πηγαινει μονο του σε σελιδα αντιστοιχη για αγορα πακετων;

2 Εχει δωρεαν mb απο το reload it ή απο καποια αγορα πακετου, τοτε αν τελειωσουν τα mb θα χρεωνει η κοσμοτε και θα φαει ολοκληρη την καρτα για πλακα; Προκειται για ατομο μιας καποιας ηλικιας και φοβαμαι την υπερβολικη χρεωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εστειλα το MI στο 1333. Απο εδω και στο εξης θελω να σιγουρευτω.

1 Εστω οτι εχει 2 ευρω στην καρτα και ανοιξει τα δεδομενα χωρις να εχει πακετο mb, τοτε απλα εχουν μπλοκαρει τα δεδομενα απο την κοσμοτε και πηγαινει μονο του σε σελιδα αντιστοιχη για αγορα πακετων;

2 Εχει δωρεαν mb απο το reload it ή απο καποια αγορα πακετου, τοτε αν τελειωσουν τα mb θα χρεωνει η κοσμοτε και θα φαει ολοκληρη την καρτα για πλακα; Προκειται για ατομο μιας καποιας ηλικιας και φοβαμαι την υπερβολικη χρεωση.

Παλαιότερα αν παταγες κατά λάθος στο κινητό το εικονίδιο του ίντερνετ και και το αφηνες ανοιχτό, σου τραβαγε λεφτά αβερτα..... Τώρα έχει μπει όριο σε αυτό. Τραβάει μέχρι 1€ την ημέρα αν μπει ηλικιωμένο άτομο κατά λάθος στο ίντερνετ. Άσε που θα του έρθει μήνυμα που θα λέει ότι μπήκε. Ολόκληρη την κάρτα δεν θα την φάει αφού δεν θα βάλει να κατεβάζει πράγματα απο το ίντερνετ.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Link to comment
Share on other sites

σε μενα παντως με αιτηση στην βονταφον δεν με πηραν τηλ ποτε!!!μετα το γυρισα απο συνδεση σε wu και παλι δεν με πηραν τηλ ευτυχως ομως γιατι σώθηκα

 

Μη μου λες τετοια!

 

Και κατι τελευταιο γιατι σας τα εχω κανει τουμπ@ν@, το οποιο χρηματικο υπολοιπο εχω, θα μεταφερθει και αυτο σε περιπτωση αλλαγης παροχου ή τα κλαιω τα λεφτα και ξεκιναω απο το μηδεν;

Link to comment
Share on other sites

Μη μου λες τετοια!

 

Και κατι τελευταιο γιατι σας τα εχω κανει τουμπ@ν@, το οποιο χρηματικο υπολοιπο εχω, θα μεταφερθει και αυτο σε περιπτωση αλλαγης παροχου ή τα κλαιω τα λεφτα και ξεκιναω απο το μηδεν;

 

χαχχααχαχ οχι ρε μεγαλε αν φυγεις απο κοσμοτε και πας βονταφον δεν μεταφερονται δεν γίνονται αυτα ειπαμε.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα αν παταγες κατά λάθος στο κινητό το εικονίδιο του ίντερνετ και και το αφηνες ανοιχτό, σου τραβαγε λεφτά αβερτα..... Τώρα έχει μπει όριο σε αυτό. Τραβάει μέχρι 1€ την ημέρα αν μπει ηλικιωμένο άτομο κατά λάθος στο ίντερνετ. Άσε που θα του έρθει μήνυμα που θα λέει ότι μπήκε. Ολόκληρη την κάρτα δεν θα την φάει αφού δεν θα βάλει να κατεβάζει πράγματα απο το ίντερνετ.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Eχει μπει οριο και οταν τελειωσουν τα mb καποιου πακετου;

Link to comment
Share on other sites

Eχει μπει οριο και οταν τελειωσουν τα mb καποιου πακετου;

 

Το καλύτερο είναι το Cosmote My Internet. Μπες από το κινητό σου με δεδομένα κινητού στο http://myinternet.cosmote.gr ενεργοποίησε την υπηρεσία και δεν θα σε χρεώσουν ποτέ ξανα για επιπλέον mb ή στείλε MI στο 1333.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εστειλα το MI στο 1333. Απο εδω και στο εξης θελω να σιγουρευτω.

1 Εστω οτι εχει 2 ευρω στην καρτα και ανοιξει τα δεδομενα χωρις να εχει πακετο mb, τοτε απλα εχουν μπλοκαρει τα δεδομενα απο την κοσμοτε και πηγαινει μονο του σε σελιδα αντιστοιχη για αγορα πακετων;

2 Εχει δωρεαν mb απο το reload it ή απο καποια αγορα πακετου, τοτε αν τελειωσουν τα mb θα χρεωνει η κοσμοτε και θα φαει ολοκληρη την καρτα για πλακα; Προκειται για ατομο μιας καποιας ηλικιας και φοβαμαι την υπερβολικη χρεωση.

 

από την στιγμή που έχεις ενεργοποιήσει το my internet δεν θα χρεωθείς τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...