Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 μέρες ήταν ανέκαθεν.

Αυτό που άλλαξε είναι ότι δεν ενσωματώνεται με τα υπόλοιπα mb & ως εκ τούτου δεν επεκτείνεται πέραν των 15ημερών.

 

Πότε έδινε με κάθε ανανέωση 10 €, 1 gb για ένα μήνα; 15 μέρες ξέρω πως ήταν πάντα.

 

ναι ναι εχετε δικαιο εγω μπερδευτικα αλλαξε αυτο οτι δεν μεταφέρεται πλεον με αλλο πακετο για ενα μηνα συγγνώμη!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

έβαλα δεκάρα κάρτα και έμειναν 8.93 ευρώ.

Πόσα είναι τα μάξιμουμ data που μπορώ να πάρω κάτι με ποιο τρόπο; μήνυμα η κάτι άλλο;

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

Link to comment
Share on other sites

έβαλα δεκάρα κάρτα και έμειναν 8.93 ευρώ.

Πόσα είναι τα μάξιμουμ data που μπορώ να πάρω κάτι με ποιο τρόπο; μήνυμα η κάτι άλλο;

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

 

500Mb+500mb(δωρο)συνολο 1gb=5ευρω οπως θες το παιρνεις το πακετο η τηλ στο 1330 η μεσο της εφαρμογης

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Τον περασμενο μηνα για πρωτη φορα εβαλα στην κοσμοκαρτα 10 ευρω online και πηρα 1 gb για 15 μερες, δεν το ηξερα πριν. Εβαλα και με 3 ευρω 250 mb (νομιζω) και το 1 gb εγινε διαρκειας 1 μηνα αφου "κολλησε" με τα λιγα mb που αγορασα.

 

Πανω που μιας και εβαζα παντα 10 ευρω, σκεφτηκα πως ελυσα ετσι φθηνα το θεμα ιντερνετ, τωρα διαβαζω πως πλεον δεν κολλανε τα mb και το 1gb παραμενει με 15 μερες χρονο.

Κριμα.

 

Μαλλον θα σταματησω να βαζω χρονο ομιλιας και με τα ιδια χρηματα θα βαζω ιντερνετ. Μιας και τα 200 λεπτα ομιλιας που βαζω σπανιως τα καταναλωνω και τα χανω,

Εχω σκεφτει να αγορασω μοναδες στο viber και ΑΝ χρειαστει να κανω κληση θα κανω απο εκει.

Φανταζομαι οτι στο viber οι μοναδες δεν θα ληγουν σε ενα μηνα. Οποτε μαλλον κερδος θα εχω.

Link to comment
Share on other sites

Viber με paypal και τέλος τα πακέτα για χρόνο ομιλίας. Αρκεί να έχετε καλό ίντερνετ εκεί που είστε. Τα Credit του viber δεν λήγουν ποτέ.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην βαλει κανεις μεχρι τελος Σεμπτ καρτα /paypal στο viber

 

 

Ειδική προσφορά Viber για Ελλάδα: Δωρεάν κλήσεις σε σταθερά και κινητά ακόμη και από το εξωτερικό

 

http://news247.gr/eidiseis/texnologia/eidikh-prosfora-viber-gia-ellada-dwrean-klhseis-se-stathera-kai-kinhta-akomh-kai-apo-to-ekswteriko.4200091.html

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Μην βαλει κανεις μεχρι τελος Σεμπτ καρτα /paypal στο viber

 

 

Ειδική προσφορά Viber για Ελλάδα: Δωρεάν κλήσεις σε σταθερά και κινητά ακόμη και από το εξωτερικό

 

http://news247.gr/eidiseis/texnologia/eidikh-prosfora-viber-gia-ellada-dwrean-klhseis-se-stathera-kai-kinhta-akomh-kai-apo-to-ekswteriko.4200091.html

Προφανώς αλλά και καταλαθος να βαλει πάλι μένουν στο viber του για όταν λήξει η προσφορά.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να ξέρετε ότι κάθε 10 Λεπτα κόβετε η γραμμή αλλα μπορετέ να ξαναπάρετε τηλέφωνο....

 

{ Πολιτική Ορθής Χρήσης } και καλα!

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Μην βαλει κανεις μεχρι τελος Σεμπτ καρτα /paypal στο viber

 

 

Ειδική προσφορά Viber για Ελλάδα: Δωρεάν κλήσεις σε σταθερά και κινητά ακόμη και από το εξωτερικό

 

http://news247.gr/eidiseis/texnologia/eidikh-prosfora-viber-gia-ellada-dwrean-klhseis-se-stathera-kai-kinhta-akomh-kai-apo-to-ekswteriko.4200091.html

Γιατί να μη βάλει κανεις? Εγώ έχω βάλει το πακέτο των 9,99€ πριν καμία βδομάδα. Δεν πειραζει και να βάλει τώρα αν θέλει κάποιος. Έτσι κ Αλλιώς Δεν θα του τα καταναλώνει τώρα γιατί ήμαστε ακόμα στην δωρεάν περίοδο. Θα αρχίσει να τραβάει μονάδες viber από Οκτώβριο και μετά! Ήμαστε εκτός θέματος όμως εδώ... Απαντάω απλά γιατί σε είδα λίγο κατηγορηματικο στο να μη βάλει κάποιος τώρα :D απλά τα βάζεις τώρα αν θες και σου μένουν όπως έχουν έως αρχές Οκτωβρίου.

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

500Mb+500mb(δωρο)συνολο 1gb=5ευρω οπως θες το παιρνεις το πακετο η τηλ στο 1330 η μεσο της εφαρμογης

επειδή η ρημαδο εφαρμογή what's up εδώ και καιρό δεν μπορεί λέει να επιβεβαιώσει τον αριθμό μου παρότι έχω την σιμ πρώτη θέση και ανοιχτά δεδομένα κοσμοτε

μπορώ να αγοράσω πακέτο μέσω της εφαρμογής cosmote?

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει επιλογή δοκίμασε να επιλέξεις δεδομένα+κλήσεις+SMS να γίνονται από την πρώτη κάρτα. Αυτό κάνω στη δικιά μου συσκευή, και έτσι και το δει μια φορά μετά δουλεύει. Ακόμη και αν αλλάξω πχ τα sms και τις κλήσεις να γίνονται με ερώτηση κάθε φορά,η εφαρμογή what's συνεχίζει να λειτουργεί.
Link to comment
Share on other sites

τελικα με τη βοηθεια σας βρηκα τη λυση και οι διαφημισεισ σταματησαν! Οφειλονταν σε καποιο προγραμμα που ειχα κατεβασει απο το play store. Εσβησα αρχικα οσα ήταν απο μη γνωστη πηγη και κρατησα τα ακρως απαραιτητα. Τελικα εσβησα το Dog Repeller απωθητικο σκυλων με υπερηχους. Τοτε λυθηκε το προβλημα και ανασανα. Δυστυχως αυτες οι διαφημισεις εμφανιζονται ενα μηνα μετα για να μην καταλαβεις τι υπουλο πραγμα κατεβασες. Μαλιστα αυτο το χαζο εγραφε σε μερικες διαφημισεις πανω στην μπαρα το ονομα Dog Repeller. Επρεπε να το ειχα καταλαβει.

Σας ευχαριστω σωθηκα!

Link to comment
Share on other sites

επειδή η ρημαδο εφαρμογή what's up εδώ και καιρό δεν μπορεί λέει να επιβεβαιώσει τον αριθμό μου παρότι έχω την σιμ πρώτη θέση και ανοιχτά δεδομένα κοσμοτε

μπορώ να αγοράσω πακέτο μέσω της εφαρμογής cosmote?

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

 

δυστυχως απο εφαρμογή κοσμοτε δεν μπορεις να ενεργοποιησεις πακετα.

Αν εχεις συνδεθει με wifi και εχεις ως ενεργη καρτα της κοσμοτε,τοτε λογικα πρεπει να δουλεψει η εφαρμογη whatsup.

Μήπως είναι dual active η συσκευή με ενεργες και τις δυο καρτες και γι'αυτο δεν παιζει? Στην περιπτωση που ειναι συνδεδεμενο με wifi στελνει μηνυμα σε 5ψηφιο (12χχχ) ,μηπως εχεις καποια φραγη για τετοια νουμερα?

Δοκιμασε να κλεισεις εντελως την 2η σιμ και δες αν αλλαζει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει επιλογή δοκίμασε να επιλέξεις δεδομένα+κλήσεις+SMS να γίνονται από την πρώτη κάρτα. Αυτό κάνω στη δικιά μου συσκευή, και έτσι και το δει μια φορά μετά δουλεύει. Ακόμη και αν αλλάξω πχ τα sms και τις κλήσεις να γίνονται με ερώτηση κάθε φορά,η εφαρμογή what's συνεχίζει να λειτουργεί.

Επιτέλους! ! ! Αυτό ήταν! μπράβο ρε φίλε γιατί στην κοσμοτε ούτε κατέληξαν τι έφταιγε! μπράβο!

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

Link to comment
Share on other sites

Viber με paypal και τέλος τα πακέτα για χρόνο ομιλίας. Αρκεί να έχετε καλό ίντερνετ εκεί που είστε. Τα Credit του viber δεν λήγουν ποτέ.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άν θέλουν να σε καλεσουν, τότε τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Άν θέλουν να σε καλεσουν, τότε τι γίνεται;

Σε καλουν κανονικα στο νουμερο σου ... το viber δειχνει το ελληνικο νουμερο που εχεις κανει εγγραφη Π.Χ 6977xxxxxx αταν καλεις μεσω του viber out

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνω αλλαγή από cosmokarta σε what's up τα υπόλοιπα σε Mb, χρόνο ομιλίας από πακέτο και χρηματικό παραμένουν?

 

From m2 note with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνω αλλαγή από cosmokarta σε what's up τα υπόλοιπα σε Mb, χρόνο ομιλίας από πακέτο και χρηματικό παραμένουν?

 

From m2 note with Tapatalk

 

Το δεύτερο όχι

Link to comment
Share on other sites

Τραγικές οι ειδοποιήσεις της cosmote με sms....

Μου χαλασαν το τελευταιο σαββατοκυριακο διακοπων, παει ο υπνος...

Σαββατο πρωι, στις 8 παρακαλω, sms οτι την Κυριακη ληγει το πακετο με το 'δωρο' 1gb.

Κυριακη πρωι, ξανα στις 8, sms οτι εληξε το πακετο.

Πανε με τα καλα τους;

Δηλαδη αν το sms το εστελναν στις 10, μια λογικη ωρα τελωσπαντων, θα χαλαγε η σουπα;

Τι να πω με δαυτους....

:(

Link to comment
Share on other sites

Μην τα θέλουμε όλα δικά μας... Αν δεν είχε αντίστοιχη ειδοποίηση και χρέωνε ημερήσιο internet, πάλι θα γκρινιάζαμε. :P

Οκ, μπορείς να έχεις και άλλα δεδομένα και να μη σε απασχολεί που λήγει ένα bonus, αλλά καλό είναι που ειδοποιεί.

 

Προσωπικά, όταν κοιμάμαι το τηλέφωνο μπαίνει σε flight mode. Διαφορετικά δε υπήρχε περίπτωση να κλείσω μάτι όλο το βράδυ...

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

πιο πολυ με ενοχλει παντως το γεγονος οτι το πακετο συμφωνα με τις αρχικες ειδοποιησεις μπορει να ληγει στις 12:00 το μεσημερι,αλλα το μηνυμα ειδοποιησης ληξης ερχεται 11.40. Σε αυτα τα 20' λεπτα αν καποιος δεν το καταλαβει προφανως θα χρεωθει για οτι επιπλεον κανει.
Link to comment
Share on other sites

πιο πολυ με ενοχλει παντως το γεγονος οτι το πακετο συμφωνα με τις αρχικες ειδοποιησεις μπορει να ληγει στις 12:00 το μεσημερι,αλλα το μηνυμα ειδοποιησης ληξης ερχεται 11.40. Σε αυτα τα 20' λεπτα αν καποιος δεν το καταλαβει προφανως θα χρεωθει για οτι επιπλεον κανει.

 

Αν προσέξεις (τουλάχιστον για λεπτά ομιλίας προς Whats up), ακόμα και όταν έρχεται το μήνυμα λήξης πχ 11:40,τα λεπτά παραμένουν μέχρι τις 12 κανονικά.Δηλαδη αν στείλεις Y στο 1330 στις 11:45,θα σου πει κανονικά ότι έχεις λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν το sms το εστελναν στις 10, μια λογικη ωρα τελωσπαντων, θα χαλαγε η σουπα;

Τι να πω με δαυτους....

Δε γίνεται αυτό που λες γιατί το πρώτο μήνυμα έρχεται ακριβώς 24 ώρες πριν λήξει το πακέτο και το δεύτερο όταν λήξει.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

παλι η εφαρμογη εχει θεμα ελεος με τους ερασιτεχνες δεν μπορεις να δεις τα υπολοιπα σου λεει τα δικα της για dual σιμ εκανα και εκκαθάριση της εφαρμογης αλλα τα ιδια!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...