Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει. Τι σε κάνει να πιστεύεις το αντίθετο;

 

sent from my Amstrad CPC6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Στο επομενο ρομ 26.06.16 εχω ενσωματωσει τα καινουργια google service εχω αυξησει την εμβελεια του bt εχω αυξησει τους ηχους σε ολο το συστεμ εχω φτιαξει τις βιντεοκλησεις γιατι στα πορτ δεν δουλευουν κυκλοφορισαν καποια φιξ τα εβαλα μηπως κερδισω χρονο αλλα φρουδες τελικα τα εφτιαξα μονος μου κανα αλλο bug υπαρχει στο τελευταιο ρομ???Αντε πειτε γιατι θελω να παω να κανω κανα μπανιο στη θαλασσα... Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Αντε πειτε γιατι θελω να παω να κανω κανα μπανιο στη θαλασσα...

Βαλε το tw οπως λενε παραπανω default...

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει το air command με τον NOVA στο τελευταίο rom του Άκη αλλά εγώ θα προτιμούσα τον touchwiz και ας έχω αγοράσει τον NOVA αρκεί να μπορείς να βάλεις 5 εφαρμογές στη σειρά στον app drawer και 4 στην αρχική οθόνη αν και υπάρχει fix για αυτό. :P

Κατά τα άλλα εγώ δεν έχω κανένα θέμα με το rom αν εξαιρέσουμε ότι προσωπικά δεν μου αρέσουν οι default ήχοι αλλά αυτά νομίζω αλλάζουν.

 

Edit:Παρατηρώ ότι με την τελευταία rom του Άκη έχω θέμα με το συγχρονισμό από gmail, δεν μου έρχονται τα νέα mail σαν ειδοποίηση... πρέπει να μπω στην εφαρμογή να κάνω από εκεί ανανέωση για να μου τα βγάλει.

Edited by tsilas1
Link to comment
Share on other sites

Ας υπαρχει δυνατοτητα επιλογης μεταξυ two και nova.Κανε το καλο και ριχτο στο γιαλο ακη μου...εκει που θα πας για μπανακι!
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το μόνο που με "ξένισε" στην τελευταία ρομ του Άκη ήτανε ο Nova. Όχι ότι είναι κακός απλά εγώ έχω συνηθίσει τον touchwiz και ο νόβα έχει πάρα πολλές παραμέτρους που δεν χρειάζομαι.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδες ξέρετε πως αλλαζει ή απενεργοποιήται ο απαισιος ηχος οταν φτανει η μπαταρία στο 15%;

Εχω την τελευταια ρομ του ακη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξέρετε πως αλλαζει ή απενεργοποιήται ο απαισιος ηχος οταν φτανει η μπαταρία στο 15%;

Εχω την τελευταια ρομ του ακη.

 

Πήγαινε στον φάκελο system/media/audio/ui και βρες το LowBattery.ogg. Σβήσε το ή καλύτερα μετονόμασέ το σε κάτι άλλο.

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε δει ποστ από την pReHiStoRik περίοδο...! Ακη άρχισες τα μπάνια η να περιμένουμε...?

 

Εσεις δεν πατε για μπανακι ? Γιατι λετε μονο για μενα ?:p

Link to comment
Share on other sites

Εσεις δεν πατε για μπανακι ? Γιατι λετε μονο για μενα ?:p

Νάσαι καλά Άκη, καλά έκανα και σε περίμενα, σε ευχαριστούμε ΠΟΛΎ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΉ ΔΟΥΛΕΙΆ ΣΟΥ! ΚΑΛΌ ΚΑΛΟΚΑΊΡΙ!

Edited by dimirass
Link to comment
Share on other sites

Εσεις δεν πατε για μπανακι ? Γιατι λετε μονο για μενα ?:p

 

Το καλύτερο δώρο για τη γιορτή μου σήμερα! Ευχαριστωωωωω!!! :)

Edited by ilmas

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο το μαύρο, κάποια άλλη διαφορά από την 17.07 ?

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι για την ωρα Κωστα μονο τα μαυρα πανελ και δειχνει ποιο υπακουη στο ανοιγμα των εφαρμογων..Ενσωματωθηκε το ραδιο.:rolleyes:

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Αααααα....Πιο υπάκουο στο άνοιγμα των app...με σκότωσες τώρα....Πριν από λίγο τελείωσα με το σεταρισμα της 17.07...

 

sent from my Galaxy NoteII

 

Ασε μας τωρα λες και δεν θα την βαλεις εσυ:lol:Ε αυτο το ρομ ειναι γιαυτους που θελουν μαυραααα και αραχνα....

επισης...

Για να δουλεψουν οι βιντεοκλησεις και το ραδιο τροποποιηθηκαν καμια 20αρια αρχεια . Δεν γινοταν πριν γιατι εριχνε τις κλησεις...επισης διορθωσα τα fc των google service μια και η google δημιουργησε πολλα προβληματα στους χρηστες...

 

Παω για μπανιο τωρα τα ξαναλεμε...

 

<<<ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ILMA :up::up::up:>>>

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Και γω πριν από λίγο τελείωσα με το σετάρισμα της 17.07 και θέλω πιο υπάκουο άνοιγμα των app, radio και video calls αλλά δεν μου αρέσει το μαύρο. :/

Πάντως όσο δούλεψα την 17.07 είναι άψογη! :D

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρωστε μια χαρα γρηγορα δουλευουν για Deodex Οσο για το μαυρο ειναι γιαυτους που τους αρεσει και ειναι ποιο ξεκουραστο στα ματια:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να βάλω το radio app από το XDA αλλά δεν το κάνει install... εντάξει δεν ασχολούμαι και πολύ με το radio οπότε δεν με πειράζει.Πάντως γενικά η rom πάει σφαίρα!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,Ακη σε ευχαριστω ιδιαιτερα για τις καινουριες rom που ανεβασες

εγω,να πω πως περιμενα πως και πως για μια dark edision,γιατι τοσο καιρο ειχα βολευτει για την πολυ καλη μια εμενα D.F.N5 STYLE Onirama Lite 06-01-16 και απο πανω ειχα φλασαρει με twrp ενα μαυρο θεμα απο eclipse rom,οσο για την εφαρμογη του ραδιο,την οποια την ειχα παρει απο το system μιας eclipse pom και την μετεφερα στην Onirama Lite 06-01-16 και ειχα αλαξει και τα permision της εφαρμογης,εβρισκε σταθμους και εδειχνε οτι επαιζε ο ηχος,αλλα χωρις να ακουγεται ηχος απο τα ακουστικα η απο το ηχειο,

υποψιαστηκα οτι θα χρειαζονται και αλλα αρχεια να πειραχτουν οποτε δεν το συνεχισα παραπανω

ετσι με λιγα λογια ολα αυτα τα βρηκα στην καινουρια ρομ που ανεβασες,να εισαι καλλα και καλες βουτιες σε ολους σας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...