Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα, θα στειλω στο tinydeal.

ρε παιδια προσπαθω να το κανω root με τον οδηγο στην πρωτη σελλιδα αλλα τιποτα. παλι πηγε να μπρικαρει. υπαρχει κανενας αλλος τροπος?

letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα, θα στειλω στο tinydeal.

ρε παιδια προσπαθω να το κανω root με τον οδηγο στην πρωτη σελλιδα αλλα τιποτα. παλι πηγε να μπρικαρει. υπαρχει κανενας αλλος τροπος?

εγκατάσταση από TWRP recovery

Stable: http://download.chainfire.eu/supersu-stable

Beta: http://download.chainfire.eu/supersu-beta

Latest: http://download.chainfire.eu/supersu

 

Edit :

για τους νέους χρήστες του κινητού μας

πως κάνουμε εγκατάσταση ένα αρχείο .zip π.χ. το SuperSu , ίδιες rom κ.λ.π.

κατεβάζουμε π.χ. το τελευταίο (Latest) , BETA-SuperSU-v2.74-2 ,

https://download.chainfire.eu/964/SuperSU/BETA-SuperSU-v2.74-2-20160519174328.zip?retrieve_file=1

βλέπουμε ότι είναι αρχείο με επέκταση .zip , όπως και οι roms , άρα θα το εγκαταστήσουμε σα να είναι rom

αυτό που κατεβάσαμε το τοποθετούμε στο κινητό όπως το κατεβάσαμε (Δεν το απασυμπιέζουμε)

κλείνουμε το κινητό , πατάμε τα δύο κουμπιά του κινητού ταυτόχρονα και παρατεταμένα τα : αριστερά τoν Ήχο έντασης+ και δεξιά το on/off(power)

είμαστε στο twrp recovery

κάνουμε: Reboot=>Recovery (για να μπορέσει να δει σωστά τo αρχείο .zip)

πατάμε το wipe

πατάμε το ADVANCED WIPE , και επιλέγουμε dalvik cache , και το cache

γυρίζουμε πίσω με το αριστερό βελάκι , μέχρι να δούμε την αρχική σελίδα του recovery TWRP

πατάμε το Install , βρίσκουμε το "BETA-SuperSU-v2.74-2-20160519174328 " ,(είναι χαμηλά στο τέλος)

το επιλέγουμε , και κάνουμε εγκατάσταση με το swipe από αριστερά προς τα δεξιά

μόλις εγκατασταθεί πατάμε το wipe caches (είναι σα να τσεκάρουμε στο wipe τα dalvik cache και το cache)

και μετά το reboot to system

καλό είναι να κάνουμε στο κινητό ένα με δύο reboot , βοηθάει για να μην έχουμε αστάθεια ..

 

(για να μπούμε σε recovery , κατεβάζουμε π.χ. την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=phongit.quickreboot&hl=el , πρέπει να είμαστε root)

αν έχουμε την rom του @cuoco92 : ρυθμίσεις=>Περισσότερα=>reboot setings

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

@CrisBal Επειδή τα έφαγα κι εγώ στη μάπα με το true dialer and contacts, να ξέρεις μια λύση είναι να εγκαταστήσεις το true phone (σκέτο) που το δέχεται σαν default. Το πρώτο δυστυχώς που είναι και καλύτερο δεν το δέχεται..
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

@CrisBal Επειδή τα έφαγα κι εγώ στη μάπα με το true dialer and contacts, να ξέρεις μια λύση είναι να εγκαταστήσεις το true phone (σκέτο) που το δέχεται σαν default. Το πρώτο δυστυχώς που είναι και καλύτερο δεν το δέχεται..

Καλημέρα! όταν λες "σκέτο" τι ακριβώς εννοείς? Απλή εγκατάσταση σαν τις άλλες εφαρμογές? Γιατί από εκεί ξεκίνησα και δεν το έβλεπε στα default settings! :confused:

edit να μην ξεχνιώμαστε παιδιά! Όλοι εγγραφή και μήνυμα παραπόνων για την υποστήριξη των US εδώ:http://forum.le.com/us/index.php?threads/open-support-for-model-letv-le1-x800-pro_us.1614/

Αν και η τελευταία απάντηση που πήρα ήταν αυτή: «We will provide more information when we have more information available. At the moment I do not have any additional information for you, nor do I know what form the resolution to this issue will take. I do want to clearly communicate that we do hear you and this is a priority for us. We are working hard to provide a resolution, but at the moment I do not have any additional information for you beyond this.

In the meantime, I strongly urge any affected customer to contact the reseller the phone was purchased from. The local reseller should handle any service requests for you.»

- See more at: http://forum.le.com/us/index.php?threads/open-support-for-model-letv-le1-x800-pro_us.1614/page-3#sthash.zdbJBHNg.dpuf

Η ελπίδα πεθαίνει πάντως τελευταία...

Edited by CrisBal
πρόσθεση προτάσεων

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

εγκατάσταση από TWRP recovery

Stable: http://download.chainfire.eu/supersu-stable

Beta: http://download.chainfire.eu/supersu-beta

Latest: http://download.chainfire.eu/supersu

 

Edit :

για τους νέους χρήστες του κινητού μας

πως κάνουμε εγκατάσταση ένα αρχείο .zip π.χ. το SuperSu , ίδιες rom κ.λ.π.

κατεβάζουμε π.χ. το τελευταίο (Latest) , BETA-SuperSU-v2.74-2 ,

https://download.chainfire.eu/964/SuperSU/BETA-SuperSU-v2.74-2-20160519174328.zip?retrieve_file=1

βλέπουμε ότι είναι αρχείο με επέκταση .zip , όπως και οι roms , άρα θα το εγκαταστήσουμε σα να είναι rom

αυτό που κατεβάσαμε το τοποθετούμε στο κινητό όπως το κατεβάσαμε (Δεν το απασυμπιέζουμε)

κλείνουμε το κινητό , πατάμε τα δύο κουμπιά του κινητού ταυτόχρονα και παρατεταμένα τα : αριστερά τoν Ήχο έντασης+ και δεξιά το on/off(power)

είμαστε στο twrp recovery

κάνουμε: Reboot=>Recovery (για να μπορέσει να δει σωστά τo αρχείο .zip)

πατάμε το wipe

πατάμε το ADVANCED WIPE , και επιλέγουμε dalvik cache , και το cache

γυρίζουμε πίσω με το αριστερό βελάκι , μέχρι να δούμε την αρχική σελίδα του recovery TWRP

πατάμε το Install , βρίσκουμε το "BETA-SuperSU-v2.74-2-20160519174328 " ,(είναι χαμηλά στο τέλος)

το επιλέγουμε , και κάνουμε εγκατάσταση με το swipe από αριστερά προς τα δεξιά

μόλις εγκατασταθεί πατάμε το wipe caches (είναι σα να τσεκάρουμε στο wipe τα dalvik cache και το cache)

και μετά το reboot to system

καλό είναι να κάνουμε στο κινητό ένα με δύο reboot , βοηθάει για να μην έχουμε αστάθεια ..

 

(για να μπούμε σε recovery , κατεβάζουμε π.χ. την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=phongit.quickreboot&hl=el , πρέπει να είμαστε root)

αν έχουμε την rom του @cuoco92 : ρυθμίσεις=>Περισσότερα=>reboot setings

 

Για να βαλουμε αλλη ρομ πχ την 14 πρεπει να κανουμε αυτα που γραφεις η κατι αλλο;

TWRP recovery εχει το κινητο μου και ειναι root

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς την 14s για το US?

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=64249

ported απο το Χ900 και σε 5.0.2 πάλι.

Εγώ όχι, αλλά από ότι διάβασα, έχει κι αυτή τα θεματάκια της... Περισσότερα εδώ: http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/510500-rom-letv-x800-4-64-versione-usa-ovvero-le1pro_us-marchiato-ce-58.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να βαλουμε αλλη ρομ πχ την 14 πρεπει να κανουμε αυτα που γραφεις η κατι αλλο;

TWRP recovery εχει το κινητο μου και ειναι root

Αυτά που λέει ο @tora33 κάνε Λευτέρη, γιατι και η 14s είναι Lollipop οπότε την παίρνει πάνω απο την 11s-12s .Ρίχνεις το zip της rom χύμα στο τηλέφωνο, μπαίνεις στο TWRP πατάς Reboot=>Recovery (για να μπορέσει να δει σωστά τo αρχείο .zip)

πατάς το wipe+>μετά το ADVANCED WIPE , και επιλέγεiς το dalvik cache , και το cache=> slide to done

γυρίζεις πίσω με το αριστερό βελάκι στην αρχική σελίδα του recovery TWRP και πατάς το Install της rom.Όταν κάνει την εγκατάσταση, πατάς πάλι, το wipe caches και μετά reboot to system.

Ας επιβεβαιώσει και ο @tora33 φυσικα

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ναι έτσι είναι , αν βάλουμε ίδιες rom του ίδιου dev , π.χ. του @cuoco92 , και ίδια έκδοση android(lollipop)

αρκεί στην νέα rom να μην έχει αλλάξει τις ρυθμίσεις (data , δεδομένα) , αυτό δεν το ξέρουμε , μπορεί (λέμε τώρα) να έχει αλλάξει το desktop , τον dialer , αλλαγές στην κάμερα κ.λ.π. αν ναι θα μπερδευτούν οι παλιές με τις νέες ρυθμίσεις ,

(αυτό θα το καταλάβουμε αν πέρασε κάποιος την rom και έχει προβλήματα με την κάμερα κ.λ.π.)

σ΄αυτήν την περίπτωση είναι σα να περνάμε διαφορετικές rom και θέλει στο recovery : wipe =>Factory Reset και θα χάσουμε τις εφαρμογές μας ,και τις ρυθμίσεις του συστήματος (γλώσσα κ.λ.π.), τις εφαρμογές μας θα τις επαναφαίρουμε αργότερα με το π.χ. titanium backup

Ας ελπίσουμε ότι δεν άλλαξε κάτι σοβαρό, οπότε ισχύουν τα παραπάνω

εγώ σε οποιαδήποτε rom κάνω πάντα Factory Reset η καλύτερα από ADVANCED WIPE , τα επιλέγω όλα εκτός από την internal storage , για να είμαι σίγουρος

και αν κάτι δεν πάει καλά ξέρω ότι φταίει η rom , βάζω άλλη

 

μια rom είναι καλή όταν βασίζεται στην μαμά rom , με πινελιές του dev που δεν ενοχλούν την rom , αυτή δεν βασίζεται ούτε καν στο κινητό μας

ο @cuoco92 θα βγάλει μερικά update (fix) , του είναι πιο εύκολο από το να φτιάξει από την αρχή μια σωστή rom αν δεν χρησιμοποιεί σαν βάση την official του κινητό μας , ίσως να υπάρχουν λάθη που θα τα ανακαλύπτουμε σε βάθος χρόνου

 

άσχετο : στο cn έβαζα ότι rom πετούσε και γύριζα σε μια καλή που είχα σε backup

στο us , έβαλα μόνο την 11s του @cuoco92 που βασίζεται έστω στην όχι πολύ καλή international με την οποία μας ήλθε το κινητό , μετά από τα update , έγινε χωρίς ορατά λάθη

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ναι έτσι είναι , αν βάλουμε ίδιες rom του ίδιου dev , π.χ. του @cuoco92 , και ίδια έκδοση android(lollipop)

αρκεί στην νέα rom να μην έχει αλλάξει τις ρυθμίσεις (data , δεδομένα) , αυτό δεν το ξέρουμε , μπορεί (λέμε τώρα) να έχει αλλάξει το desktop , τον dialer , αλλαγές στην κάμερα κ.λ.π. αν ναι θα μπερδευτούν οι παλιές με τις νέες ρυθμίσεις ,

(αυτό θα το καταλάβουμε αν πέρασε κάποιος την rom και έχει προβλήματα με την κάμερα κ.λ.π.)

σ΄αυτήν την περίπτωση είναι σα να περνάμε διαφορετικές rom και θέλει στο recovery : wipe =>Factory Reset και θα χάσουμε τις εφαρμογές μας ,και τις ρυθμίσεις του συστήματος (γλώσσα κ.λ.π.), τις εφαρμογές μας θα τις επαναφαίρουμε αργότερα με το π.χ. titanium backup

Ας ελπίσουμε ότι δεν άλλαξε κάτι σοβαρό, οπότε ισχύουν τα παραπάνω

εγώ σε οποιαδήποτε rom κάνω πάντα Factory Reset η καλύτερα από ADVANCED WIPE , τα επιλέγω όλα εκτός από την internal storage , για να είμαι σίγουρος

και αν κάτι δεν πάει καλά ξέρω ότι φταίει η rom , βάζω άλλη

 

μια rom είναι καλή όταν βασίζεται στην μαμά rom , με πινελιές του dev που δεν ενοχλούν την rom , αυτή δεν βασίζεται ούτε καν στο κινητό μας

ο @cuoco92 θα βγάλει μερικά update (fix) , του είναι πιο εύκολο από το να φτιάξει από την αρχή μια σωστή rom αν δεν χρησιμοποιεί σαν βάση την official του κινητό μας , ίσως να υπάρχουν λάθη που θα τα ανακαλύπτουμε σε βάθος χρόνου

 

άσχετο : στο cn έβαζα ότι rom πετούσε και γύριζα σε μια καλή που είχα σε backup

στο us , έβαλα μόνο την 11s του @cuoco92 που βασίζεται έστω στην όχι πολύ καλή international με την οποία μας ήλθε το κινητό , μετά από τα update , έγινε χωρίς ορατά λάθη

 

Καλημερα Γιωργο. Μηπως πηρε το ματι σου τιποτα για το χ900?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Στην 14 εχει προσθεσει το Chrome μεσα που παλι καλα που ειναι root για να φαει διαγραφη γιατι την εχει βαλει σαν εφαρμογη συστηματος.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα...

 

Κοίταξα στους ιταλούς, δεν πολυφαίνεται ποιες είναι οι όποιες αλλαγές στην 14s για το us μοντέλο ...

 

δεν υπάρχει κάποια προσωπική σελίδα του dev, όπου να φαίνεται κάποιο change-log ή κάτι αντίστοιχο ;;;

 

κάποιο μέλος που να την έβαλε και να έχει αποκρυσταλλώσει άποψη ?

 

προσωπικά, αν δεν είχε φανεί (καθυστερημένα, ομολογώ) το malware θα καθόμουν στα αυγά μου μια χαρά με την 11s ... αλλά τώρα είμαι σε επαγρύπνηση ...

 

καλή εβδομάδα να έχουμε !

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικαρια το μυνημα που μου βγαζει καθε φορα που κανω εγκατασταση μια εφαρμογη apk να ελεγχει η Google κλπ κλπ πως το βγαζω γιατι μου εσπασε τα νευρα.
Link to comment
Share on other sites

Στις εφαρμογες στο ολα στο τελος βλεπω 3 Κινεζικες οι δυο εχουν το σσημα της LE και η τελευταια εχει το πρασινο ανθρωποακι Android

 

Τι ειναι αυτες να τις βγαλω με το System App Remover Pro ?

Link to comment
Share on other sites

εγκατάσταση από TWRP recovery

Stable: http://download.chainfire.eu/supersu-stable

Beta: http://download.chainfire.eu/supersu-beta

Latest: http://download.chainfire.eu/supersu

 

Edit :

για τους νέους χρήστες του κινητού μας

πως κάνουμε εγκατάσταση ένα αρχείο .zip π.χ. το SuperSu , ίδιες rom κ.λ.π.

κατεβάζουμε π.χ. το τελευταίο (Latest) , BETA-SuperSU-v2.74-2 ,

https://download.chainfire.eu/964/SuperSU/BETA-SuperSU-v2.74-2-20160519174328.zip?retrieve_file=1

βλέπουμε ότι είναι αρχείο με επέκταση .zip , όπως και οι roms , άρα θα το εγκαταστήσουμε σα να είναι rom

αυτό που κατεβάσαμε το τοποθετούμε στο κινητό όπως το κατεβάσαμε (Δεν το απασυμπιέζουμε)

κλείνουμε το κινητό , πατάμε τα δύο κουμπιά του κινητού ταυτόχρονα και παρατεταμένα τα : αριστερά τoν Ήχο έντασης+ και δεξιά το on/off(power)

είμαστε στο twrp recovery

κάνουμε: Reboot=>Recovery (για να μπορέσει να δει σωστά τo αρχείο .zip)

πατάμε το wipe

πατάμε το ADVANCED WIPE , και επιλέγουμε dalvik cache , και το cache

γυρίζουμε πίσω με το αριστερό βελάκι , μέχρι να δούμε την αρχική σελίδα του recovery TWRP

πατάμε το Install , βρίσκουμε το "BETA-SuperSU-v2.74-2-20160519174328 " ,(είναι χαμηλά στο τέλος)

το επιλέγουμε , και κάνουμε εγκατάσταση με το swipe από αριστερά προς τα δεξιά

μόλις εγκατασταθεί πατάμε το wipe caches (είναι σα να τσεκάρουμε στο wipe τα dalvik cache και το cache)

και μετά το reboot to system

καλό είναι να κάνουμε στο κινητό ένα με δύο reboot , βοηθάει για να μην έχουμε αστάθεια ..

 

(για να μπούμε σε recovery , κατεβάζουμε π.χ. την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=phongit.quickreboot&hl=el , πρέπει να είμαστε root)

αν έχουμε την rom του @cuoco92 : ρυθμίσεις=>Περισσότερα=>reboot setings

Αυτο το κανουμε για να βαλουμε το twrp οταν ειμαστε root. Εγω δεν ειμαι root και θελω να το κανω αλλα δεν τα καταφερνω..βοηθεια

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

CrisBal, είναι 2 διαφορετικές εφαρμογές. Η true phone dialer and contacts και η true phone. Ή 2η μπαίνει default.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κανουμε για να βαλουμε το twrp οταν ειμαστε root. Εγω δεν ειμαι root και θελω να το κανω αλλα δεν τα καταφερνω..βοηθεια

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το twrp, το έχεις

Διαβασετο πάλι ,είναι το SuperSu

Το αρχείο ειναι για να γίνει root το κινητο

Αυτο που θα κατεβάσεις θα το εγκαταστήσεις μέσω recovery ....

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

CrisBal, είναι 2 διαφορετικές εφαρμογές. Η true phone dialer and contacts και η true phone. Ή 2η μπαίνει default.

Το ξέρω ότι είναι διαφορετικές..Πάντως αυτή Screenshot_2016_07_04_14_04_54.jpg δεν μπαίνει default με τίποτα! Ευχαριστώ πάντως...:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις εβαλα την 14 για να δουμε τι θα δουμε.

Λευτέρη για πες εντυπώσεις, εκτός από chrome as default browser, τι άλλο καλούδι έχει? Είναι πιο γρήγορη σαν rom? dialer & contacts είναι ίδια με την μαμά του tinydeal?..Για πες??:wacko:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι είναι διαφορετικές..Πάντως αυτή Screenshot_2016_07_04_14_04_54.jpg δεν μπαίνει default με τίποτα! Ευχαριστώ πάντως...:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λευτέρη για πες εντυπώσεις, εκτός από chrome as default browser, τι άλλο καλούδι έχει? Είναι πιο γρήγορη σαν rom? dialer & contacts είναι ίδια με την μαμά του tinydeal?..Για πες??:wacko:

 

Τα ιδια ειναι τωρα για ποιο γρηγορη δεν ξερω δεν ειδα καποια διαφορα εκτος απο οτι γραφει σωστα πλεον τον επεξεργαστη.

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια ειναι τωρα για ποιο γρηγορη δεν ξερω δεν ειδα καποια διαφορα εκτος απο οτι γραφει σωστα πλεον τον επεξεργαστη.

οκ..Δοκίμασε την λίγο ακόμα και βλέπουμε. Μένω με την 12s πρός το παρόν...:lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1) Απουσιάζει το double tap αφού είναι βασισμένη στο X900.

2) Στα ίδια σημεία που είχα 4G με την 11s είχα H+ με τη 14s. Edit: Μετά από 2η δοκιμή, δεν έχει ΠΟΥΘΕΝΆ 4G. Μεγάλο bug.

3) Wifi ένα κλικ καλύτερο θα έλεγα. Όχι πως λύσαμε το πρόβλημα μας. Απλά ένα κλικ καλύτερο.

4) Φαίνεται να είναι ελαφρώς γρηγορότερο το τηλ.

5) Έχει ρυθμίσεις για τα χρώματα της οθόνης.

 

Μετά την απεγκατάσταση των περιττών εφαρμογών και την επανεκκίνηση, το εικονίδιο του Google app που είναι στα χαμηλά δεν έφευγε. Ενώ είχα απεγκατασταθεί επιτυχώς η εφαρμογή το εικονίδιο δεν το κουνάει με τίποτα!

 

Ξαναγυρνώ στην 11s και αναμένω κίνηση της LeEco (μάλλον θα γεράσω πρώτα :lol::lol:)..

Edited by Christian27
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Το twrp, το έχεις

Διαβασετο πάλι ,είναι το SuperSu

Το αρχείο ειναι για να γίνει root το κινητο

Αυτο που θα κατεβάσεις θα το εγκαταστήσεις μέσω recovery ....

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

δεν εχει twrp το δικο μου. εχω κατεβασει την εφαρμογη αλλα λεει οτι θελει root για να λειτουργισει. οταν παταω το vol + & το on/of δεν μου βγαζει twrp αλλα EUI recovery αν το λεω σωστα....

letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρες,

 

μόλις παρέλαβα tempered glass και θήκη για το X800

 

MoFi High Quality 9H 2.5D tempered glass από Vickmall με $9.99

κορυφαία ποιότητα & τέλεια εφαρμογή - αντίστοιχο του Nillkin που είχα περάσει στο Χ600

 

Θήκη MOSKII από Oppomart $2.99

δεν εφαρμόζει τέλεια - είναι λίγο loose αλλά την κάνει την δουλειά (προτασία τζαμιού) και έχει καλό grip

 

και videακι με το unpacking και εφαρμογή tempered glass...

ZUK Z2 - (πρώην) LeTv Χ800 - (πρώην) LeTv X600 - - και ότι βγάζει η Xiaomi γενικώς..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μεγάλη ατυχία , καθώς σήμερα το πρωί παρέλαβα το Χ800 US version και προσπαθούσα μέχρι πριν λίγο να περάσω TWRP χωρίς επιτυχία, αφού άφησα το τηλέφωνο στην άκρη να δουλέυει (με την stable11s επάνω), πήγα να πάρω ένα βιβλίο και γυρίζοντας έπειτα από λίγο το βρήκα κλειστό (απενεργοποιημένο) και να μην μπορεί με τίποτα αφενός να ενεργοποιηθεί, αφετέρου να μην μπορεί και να φορτίσει !!!!.

Φοβάμαι πιθανότητα brickαρίσματος και θα ήθελα οποιονδήποτε μπορεί να προσφέρει κάποια βοήθεια.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...