Jump to content

[Επίσημο] LG G4 Dual [H818P/N]


ParafronGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
συμφωνω απολυτα.εφοσον ξερουμε οτι υπαρχουν τα θεματα bootloop πρεπει να ειμαστε καλυμενοι με εγγυηση...προσοχη λοιπον και σε αυτο!

 

Ναι... αν και το δίκαρτο δεν φαίνεται να παρουσιάζει τέτοια θέματα με bootloop.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 891
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εξαιρετικό τηλέφωνο σε φανταστική τιμή, το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι προσπαθώ από συνήθεια να ανοίξω τις άλλες android συσκευές, ταμπλετ, κινητό της γυναίκας μου, των φιλων μου με double tap!!!:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

καινουργιο το πήρα απο phonegallery.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Όσο περισσοτερο το δουλεύω τόσο το εκτιμώ.... Τηλέφωνο με τέτοιες προδιαγραφες,επώνυμο και με τέτοια τιμή δύσκολα βρίσκεις.

Το μόνο αρνητικό είναι ότι αν θες να αλλάξεις κάρτα που θες για δεδομένα απο σιμ1 σε σιμ2 εκτός απο την αλλαγή με το κουμπί που πατώντας παρατεταμένα σε παει στο μενου της διπλής σιμ πρέπει να πας στις ρυθμισεις μετα στα δίκτυα και να κανείς την σιμ1 μόνο gsm και μετά τη σιμ2 αυτόματο lte...και μετα αν υες να ξαναλλάξεις σιμ για δεδομένα πάλι την ίδια διαδικασία... Λίγο μπελαλίδικο αυτό...καλό και λογικό θα ήταν να γινόταν αυτόματα αυτό

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by PanaGeorge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω αν ξέρει ή έχει βρει κανένας κάποιο τρόπο να λειτουργεί το ξυπνητήρι αλλα με κλειστό το τηλ; Το Alcatel 6040D που είχα αλλά και το Blackview BV5000 που έχω το ξυπνητήρι χτυπά ακόμα και με κλειστό το τηλ, Ενώ στο LG G4 818P που πήρα, δυστυχώς δεν λειτουργεί.

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να χτυπήσει το πρωί αν το κλείσω το βράδυ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Απλα δεν γίνεται όπως στις περισσότερες επώνυμες συσκευές. Την ικανότητα να ανοίγει μια κλειστή συσκευη για να χτυπήσει το ξυπνητήρι την έχουν ως επί των πλείστον οι mediatek based συσκευές.

 

Η λύση για συσκευές σαν τη δίκη σου είναι να ενεργοποιείς το flight mode ναι να την κλείνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια.το κινητο τελειο.πρωτη μερα χρησης σημερα με marshmallow .μεχρι στιγμης ολα καλα.και μου αρεσει που δεν αλλαζει και τα δεδομενα με το κουμπακι κατω αυτοματα.γιατι κανα δυο φορες το πατησα κατα λαθος και ημουν στην σιμ 2.γιατι να χρεωθω τζαμπα δεδομενα που ξεχασα να το επαναφερω?

να ρωτησω ομως κατι.υπαρχει λογος να βγαλω το εργοστασιακο προστατευτικο που ειχε αψογα επανω η οθονη για να βαλω αλλη ζελατινα?μεχρι να ερθει το γυαλακι που παραγγειλα απο ebay?

Θα έλεγα πως όχι...απλά να προσέχεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος του lg g4 dual εδώ και 10 μέρες. Όλα καλά !ε τη συσκευή, εκτός από τη μπαταρία. Δεν έχω δει ποτέ πάνω από δυομισι- τρεις ώρες οθόνης χωρίς να χρειάζεται να ξαναφορτισω, και μάλιστα χωρίς να κάνω βαριά χρήση ( κυρίως browsing, whatsapp, viber kλπ). Επιπλέον χάνει αρκετά ακόμα και όταν είναι σε αδρανεια, ειδικά αν δεν έχω κλείσει τις εφαρμογες στο παρασκήνιο. Μιλάω για ποσοστά της τάξης του 5-10% την ώρα. Τέλος φορτίζει παρά πολύ αργά με ανοιχτή οθόνη. Υπάρχει κάποιος τρόπος να βελτιωθεί η κατασταση? Λέτε να έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή μου η ετσι ειναι σε όλους? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος του lg g4 dual εδώ και 10 μέρες. Όλα καλά !ε τη συσκευή, εκτός από τη μπαταρία. Δεν έχω δει ποτέ πάνω από δυομισι- τρεις ώρες οθόνης χωρίς να χρειάζεται να ξαναφορτισω, και μάλιστα χωρίς να κάνω βαριά χρήση ( κυρίως browsing, whatsapp, viber kλπ). Επιπλέον χάνει αρκετά ακόμα και όταν είναι σε αδρανεια, ειδικά αν δεν έχω κλείσει τις εφαρμογες στο παρασκήνιο. Μιλάω για ποσοστά της τάξης του 5-10% την ώρα. Τέλος φορτίζει παρά πολύ αργά με ανοιχτή οθόνη. Υπάρχει κάποιος τρόπος να βελτιωθεί η κατασταση? Λέτε να έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή μου η ετσι ειναι σε όλους? Ευχαριστώ!

 

φιλε μου 5-10% μπαταρια την ωρα ειναι τραγικο κατι σου τρωι την μπαταρια σιγουρα !!!η μπαταρία του δεν ειναι καλη αλλα αυτο που γραφεις δεν στέκει κανε καμια επαναφορά αν δεν στρώσει τοτε κανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με συνέχεια ανοικτό το wifi, 4G, bluetooth συγχρονισμους κτλ κρατάει από νωρίς το πρωϊ μέχρι αργά το βραδύ... Μου βγάζει τη μέρα ανετά με τη χρήση που κάνω. Το αγόρασα και είχε λόλιποπ και πέρασα κατευθείαν την 6.0.1και είναι όλα ΟΚ

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

την v20d δεν εχεις? εαν ναι αυτη σε μενα βγαζει android 6.0 και δεν λεει 6.0.1

Και εμένα έτσι είναι

V20d = 6.0

Link to comment
Share on other sites

την v20d δεν εχεις? εαν ναι αυτη σε μενα βγαζει android 6.0 και δεν λεει 6.0.1

Ναι δίκιο έχετε... Κατά λάθος έγραψα 6.0.1 αντί 6.0 ;)

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά πάν ως βλέπω ότι το dual sim δεν παρουσιάζει τα προβλήματα του μονοκαρτου.Τι λέτε?

 

Sent from my XT1068 using Tapatalk

 

Το έχουμε ξαναπεί πολλές φορές, αν μιλάς για το bootloop όχι, δεν υπάρχουν τέτοια κρούσματα εδω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο τρισαθλια η μπαταρία του, με το ζόρι μου βγάζει τη μέρα σε Wifi. Φαντάζομαι σε 4g θα θέλει φορτιστή από τις 15.00

 

Εχει πάρει κανείς το επίσημο σετ επιτραπέζιου φορτιστή-μπαταρίας;

 

Το σκέφτομαι γιατί κατά τα άλλα το κινητό μου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο τρισαθλια η μπαταρία του, με το ζόρι μου βγάζει τη μέρα σε Wifi. Φαντάζομαι σε 4g θα θέλει φορτιστή από τις 15.00

 

Εχει πάρει κανείς το επίσημο σετ επιτραπέζιου φορτιστή-μπαταρίας;

 

Το σκέφτομαι γιατί κατά τα άλλα το κινητό μου κάνει.

 

μη με παρεξηγήσεις αλλα ευτυχως που υπαρχουν και άλλοι που έχουν θέμα με τη μπαταρία.

Πραγματικά εχει περασει μέρα που το φορτισα δυο φορες!!!!!! εαν το έχω να καθεται δεν τρωει πολυ μπαταρία, εαν το χρησιμοποιώ όμως ...... πραγματικά τρωει 1% ανα λεπτο χρήσης.

Εχω κάνει hard reset και εγκατασταση σαν νεο κινητο, εχω αφαιρέσει πραγματα που δεν χρησιμοποιώ, εκλεισα το nfc.

Εγω το χρησιμοποιώ, όπως και κάθε κινητό μου με, δεδομενα ανοικτα, bluetooth ανοικτο λογω χρήσης smartwatch, gps ανοικτο, wifi ανοικτα. Τα παραπάνω δεν κλείνουν ποτε.

4 λογαριασμους email push και δυο ελεγχο ανα δυο ωρες.

Facebook, twiter, instagram, skype, viber, messenger ενεργα

σε πολλούς θα φανουν ίσως πολλα αλλα έτσι είχα όλα μου τα κινητά και τετοια μπαταρία πουθενα.

 

Να πάρω καμία πιο μεγάλη μπαταρία; Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

μη με παρεξηγήσεις αλλα ευτυχως που υπαρχουν και άλλοι που έχουν θέμα με τη μπαταρία.

Πραγματικά εχει περασει μέρα που το φορτισα δυο φορες!!!!!! εαν το έχω να καθεται δεν τρωει πολυ μπαταρία, εαν το χρησιμοποιώ όμως ...... πραγματικά τρωει 1% ανα λεπτο χρήσης.

Εχω κάνει hard reset και εγκατασταση σαν νεο κινητο, εχω αφαιρέσει πραγματα που δεν χρησιμοποιώ, εκλεισα το nfc.

Εγω το χρησιμοποιώ, όπως και κάθε κινητό μου με, δεδομενα ανοικτα, bluetooth ανοικτο λογω χρήσης smartwatch, gps ανοικτο, wifi ανοικτα. Τα παραπάνω δεν κλείνουν ποτε.

4 λογαριασμους email push και δυο ελεγχο ανα δυο ωρες.

Facebook, twiter, instagram, skype, viber, messenger ενεργα

σε πολλούς θα φανουν ίσως πολλα αλλα έτσι είχα όλα μου τα κινητά και τετοια μπαταρία πουθενα.

 

Να πάρω καμία πιο μεγάλη μπαταρία; Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω

 

Τα ιδια ηταν και το G3 φιλε μου, δυστυχως δεν εβαλε μυαλο η LG.

Εσυ εχεις και Facebook πανω; Ακομα χειροτερα.

 

Ή θα παρω την δευτερη μπαταρια με τον φορτιστη ή θα το δωσω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολσ αγορασα Lg H818P με το μαυρο δερματινο καπακι και μεσα στην συσκευασια δεν ειχε αλλο.

Ετσι ειναι???Τα δυκαρτα δεν εχουν αλλο καπακι χρυσο???

Και ενα αλλο εχω βγαλει καρτα Q αλλα δεν μπορω να συνδεθω στο νετ με την χρηση δεδομενων.

Τι πρεπει να κανω?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα δίκαρτα έχουν μόνο ένα καπάκι. Όσον αφορά τα δεδομένα σου, σιγουρέψου οτι το apn είναι σωστό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη....

Θα πας ρυθμίσεις,δικτυα περισσότερα-δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και θα δεις πιο apn(access point name) έχει δηλωμένο.Θα βάλεις το κατάλληλο για q.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

ΟΝΟΜΑ: Q Internet

APN: myq

MCC: 202

MNC: 09

ΤΥΠΟΣ APN: DEFAULT

ολα τα αλλα κενα.

Παταω ενεργοποιηση περιαγωγης,ανοιγω δεδομενα αλλα δεν μου εμφανιζει κατι.

Link to comment
Share on other sites

ΟΝΟΜΑ: Q Internet

APN: myq

MCC: 202

MNC: 09

ΤΥΠΟΣ APN: DEFAULT

ολα τα αλλα κενα.

Παταω ενεργοποιηση περιαγωγης,ανοιγω δεδομενα αλλα δεν μου εμφανιζει κατι.

Ενεργοποίηση περιαγωγης δεν σε ενδιαφέρει.Το ενεργοποίηση δεδομένων σε ενδιαφέρει.Δοκίμασε και στην άλλη θέση σιμ και αν έχεις ενεργά και τα δεδομένα και δεν έχεις ίντερνετ πάλι κάτι παίζει με την κάρτα σου.( θεωρώ αυτονόητο ότι στο μενού της διπλής κάρτας σιμ έχεις επιλέξει ποια κάρτα θες για δεδομένα)

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και Χριστός Ανέστη.

Κάτοχος του G4 Dual 818P εδώ και 4 μέρες, πάνω που τελείωσα χτες βράδυ το σετάρισμά του και ήρθα στη δουλειά όλο χαρά.

Ένα παιχνίδι μου ζήτησε update, το έβαλα να το κατεβάζει και το άφησα στην ησυχία του.

5 λεπτά μετά πάω να δω αν ολοκληρώθηκε, χτυπάω δύο φορές την οθόνη και τίποτα.

Κράτησα το power πατημένο 10 δευτερόλεπτά, το κράτησα μαζί με το volume down άλλα 10, τα κράτησα και τα 3 μαζί άλλα 10. ΤΙΠΟΤΑ!

Ούτε λαμπάκια, ούτε λογότυπα ούτε τίποτα. Κανένα ίχνος ζωής.

Έβγαλα και έβαλα τη μπαταρία και δοκίμασα ξανά, τα δοκίμασα χωρίς μπαταρία, τα δοκίμασα με το καλώδιο στην μπρίζα, με το καλώδιο στον υπολογιστή... ΤΙΠΟΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ΤΙΠΟΤΑ!

Έχω στα χέρια μου και επίσημα το πρώτο νεκρό G4 dual στο forum ο τυχερούλης?

Υπάρχει το παραμικρό που μπορώ να του κάνω εκτός από το να το γυρίσω για αντικατάσταση με την εγγύηση;

Με γεια μου και μακριά από εσάς!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

Από το askadam.gr το αγόρασα αλλά επειδή το πήρα online και το έστειλα επαρχία για να το παραλάβω απ'ευθείας από εκεί ίσως οριακά τις έχω χάσει τις 7 μέρες...

Το άφησα στη Lolipop δεν είχα σκοπό να το αναβαθμίσω.

601KPWQ954233 είναι το serial

Ένα από αυτά που με προβληματίζουν τώρα αν δεν υπάρχει άλλη λύση πέραν της επιστροφής, είναι που έχω όλους μου τους κωδικούς αποθηκευμένους στη συσκευή και θα πρέπει να τους αλλάξω από παντού...

Οπότε δεν υπάρχει κάτι άλλο να δοκιμάσω; Μόνη λύση η επιστροφή;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...