Jump to content

Doogee HOMTOM HT6


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

I dont know if you can use another charger but you can ask from seller to send you the original eu charger and then maybe it works with an adapter like this http://www.ebay.com/itm/1x-Portable-US-AU-EU-Europe-to-UK-Power-Socket-Plug-Adapter-Travel-Converter-C1-/271926696128?hash=item3f501818c0:g:CFMAAOSwQItT-o5w
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 543
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα

 

Μπορεί με βοηθήσει κάποιος πως θα το κανουμε roοt?

και ξερει κανείς γιατί δε μπορουμε να εγκαταστήσουμε το Google plus στη συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Root το έκανα με τον ίδιο τρόπο που γίνεται και στο x5 pro http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6404129#post6404129

twrp recovery του πέρασα απο http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=64481943&postcount=42

και το πέρασα με flashify http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6335395#post6335395

Πρώτα θα πας με ota unrooted στην R12 και μετά θα κάνεις root.Αν κάνεις root,δε θα μπορεις να πάρεις τα ota updates

Για το G+ το έλεγξα τώρα όντως δε περνάει.Για κάποιο λόγο το βγάζει μη συμβατό..

Link to comment
Share on other sites

Θέλει να περάσεις πάλι την ρομ "καθαρή" μέσω sp flash tools,να κάνεις τα updates και μετά να ξαναρουτάρεις,στήνεις απο την αρχή κτλ.

Edit

Ειχα και δει και άλλες περιπτώσεις στο 4pda σαν του radiofighter που έσπασαν τα πλαστικά "αυτάκια" του sim slot και φυσικά μένει "τρύπα" δεξιά και αριστερά του κινητού.Προσοχή λοιπόν σε όσους το ανοίγετε συχνά να μην σας μείνει...Σήμερα λοιπόν πήγα να ανοίξω το sim slot για να βάλω μια sd που χρειαζόμουν και μου έμεινε στο χέρι..Επικοινώνησα με banggood απο όπου και το αγόρασα και μου είπαν ότι δεν έχουν ανταλακτικό και αν θέλω να το στείλω πίσω και να μου καλύψουν και τα έξοδα αποστολής.Μετά σκέφτηκα να επικοινωνήσω με vickmall.Βρήκαν άμεσα ανταλλακτικό και μου ζήτησαν 7$ για αποστολή μέσω Sg post με tn.Τους τα έστειλα και περιμένω να μου το στείλουν.Αυτή είναι και η διαφορά μεταξύ των καταστημάτων..Αν και για να είμαι ειλικρινής με την διαφορά τιμής που είχε όταν το αγόρασα απο εκεί (σχεδόν 20$ λιγότερα μαζί με το κουπόνι του 10% απο το app τους) πάλι απο εκει θα το έπαιρνα..

 

Eμφανίστηκε ota update R13.Επειδή ήμουν root φλάσαρα μέσω sp flash tools την R09 που έχω ήδη κατεβασμένη και στο καπάκι έκανα τις αναβαθμίσεις R12 και R13.Για να δούμε αν αλλάζει κάτι..

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Μπορεί με βοηθήσει κάποιος πως θα το κανουμε roοt?

και ξερει κανείς γιατί δε μπορουμε να εγκαταστήσουμε το Google plus στη συσκευή?

 

Hi Mate ,,, now you can install googlr+ and many more apps .

Few days ego i just spoke with homttom workers . I told him about your problem .

They said thank you for this information and we fix it on next updating R13 .

Updating is available now , so just go menu , turn on updating and restart device .

Now you can see visible option "Google+ " install .: D

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους :cool: Παρέλαβα σήμερα το κινητό και έχω κάποιες απορίες.Εκανα αναβάθμιση στην R14 αλλά στο σχετικά με το τηλέφωνο γράφει πάλι R12.Είναι λογικό αυτό; Επίσης για να έχω wifi hotspot με vodafone sim πρέπει οπωσδήποτε να το κάνω root; Είναι εύκολο το root; Και όταν έρθει νέα αναβάθμιση πως την περνάμε;

Διάβασα για μια διαδικασία που κόβεις την κάρτα sim και την κολλάς επάνω στην sd και έτσι 2 sim και sd.Το έχει δοκιμάσει κάποιος αν λειτουργεί; Γίνεται σε κάποια επαφή να βάλουμε διαφορετικό ήχο κλήσης;

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας :)

Link to comment
Share on other sites

Καλομίλητο το κινητό σου.Ναι και σε μένα έτσι γράφει.Αλλά η έκδοση kernel γράφει 14/01/2016 που είναι και η ημερομηνία του R14 update οπότε θεωρώ ότι είναι οκ.Για το wifi hotspot με vodafone δεν έχω βρει άλλη λύση πλην του root.Μπορείς να το κάνεις εύκολα με την διαδικασία που περιγράφεται εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6404129#post6404129 για να κάνεις αναβάθμιση πρέπει να ξαναεγκαταστήσεις καθαρή τη ρομ μέσω sp flash tools.Και αφού κάνεις τα updates μπορείς πάλι να κάνεις root.

Για τον ήχο κλήσης σε μια επαφή πας στην επαφή που θες πατάς μενού--->επεξεργασία-->τις 3 τελείες πάνω δεξιά και επιλέγεις ήχος κλήσης

Για τη sim+sd το είδα και εγώ και το δοκίμασα αλλά τελικά δε λειτούργησε και το παράτησα..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ένα θέμα με το κινητό μου που δεν φορτίζει παρά μόνο με τον φορτιστή του, σκέφτομαι για άλλο. Αλλά για μην την ξαναπατήσω, δοκιμασε κανείς να φορτίσει το HT6 με φορτιστή γενικής χρήσης (τον λευκό κινέζικο που γράφει 1000 mah (μιας και έχω 4 τέτοιους)) ή με θύρα usb (υπολογιστή ή αυτοκινήτου) ή άλλο φορτιστή και να φορτίσει κανονικά; Όχι απαραίτητα quick charge, αλλά αν μείνεις απο μπαταρία (ναι ξέρω, κρατάει δυο μερες να το σκίζεις) να μπορείς να του δώσεις μια πνοή για ένα τηλεφωνηματάκι.
Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από μια παραγγελία ενός Doogee X5 pro από geekbuying που δεν ήρθε ποτέ μετά από 2,5 βδομάδες, μιας και δεν υπήρχε σε απόθεμα, έβαλα κάτι παραπάνω και θα μου στείλουν ένα HT6. Μάλλον αξίζει τον κόπο και τα παραπάνω χρήματα..
Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από μια παραγγελία ενός Doogee X5 pro από geekbuying που δεν ήρθε ποτέ μετά από 2,5 βδομάδες, μιας και δεν υπήρχε σε απόθεμα, έβαλα κάτι παραπάνω και θα μου στείλουν ένα HT6. Μάλλον αξίζει τον κόπο και τα παραπάνω χρήματα..

Δεν ειναι στην ιδια κατηγορια σας συσκευες,αλλα ναι εαν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα δεν ειναι ασχημο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

To κινητό είναι καλύτερο απο το x5 pro.Προσωπικά θεωρώ πως έκανα μια καλή αναβάθμιση.Τελικά το κολπάκι για να έχουμε 2 sim + sd δεν είναι πολύ δύσκολο να γίνει.Το έκανα χθες βράδυ με επιτυχία.Ολη η μανούρα είναι το πως θα ξεκολλήσει το τσιπάκι της sim απο το πλαστικό χωρίς να καταστραφεί.Μετά με λίγη κόλλα uhu ή λεπτή ταινία διπλής όψης το κολλάμε πάνω στην sd και είμαστε έτοιμοι.Ισως δεν πετύχει με την πρώτη το σημείο που πρέπει να κολληθεί για να αναγνωρίζονται και οι 2 αλλά με λίγη προσπάθεια,το αποτέλεσμα έχει επιτυχία.Yπάρχουν και σχετικά βίντεο στο youtube για όποιον θέλει να δοκιμάσει

http://s16.postimg.org/b4mxc00wh/Screenshot_2016_01_22_03_11_18.jpg

http://s16.postimg.org/6nukdbmoh/sd_plus_sim_ht6.jpg

Επειδή έχω ένα θέμα με το κινητό μου που δεν φορτίζει παρά μόνο με τον φορτιστή του, σκέφτομαι για άλλο. Αλλά για μην την ξαναπατήσω, δοκιμασε κανείς να φορτίσει το HT6 με φορτιστή γενικής χρήσης (τον λευκό κινέζικο που γράφει 1000 mah (μιας και έχω 4 τέτοιους)) ή με θύρα usb (υπολογιστή ή αυτοκινήτου) ή άλλο φορτιστή και να φορτίσει κανονικά; Όχι απαραίτητα quick charge, αλλά αν μείνεις απο μπαταρία (ναι ξέρω, κρατάει δυο μερες να το σκίζεις) να μπορείς να του δώσεις μια πνοή για ένα τηλεφωνηματάκι.

Mε αυτούς τους φορτιστές των 5v/1A φορτίζει μεν αλλά φορτίζει πολύ αργά με 0.5Α oπότε δε λέει.Εγώ έχω αυτόν http://www.ebay.com/itm/171544019581?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT δίνει 5.3v 1.6-1.7A στο κινητό σύμφωνα με το εργαλείο μέτρησης και φορτίζει αρκετά γρήγορα.Οχι βέβαια τόσο γρήγορα όσο ο γνήσιος που δίνει 9v αλλά για την δουλειά που το θες,είναι μια χαρά.Βασικά το κινητό για να φορτίσει σχετικά γρήγορα θέλει η τάση του φορτιστή να είναι σταθερά πάνω απο 5v.Αυτοι οι κινέζικοι φορτιστές που αναφέρεις συνήθως δε δίνουν ουτε καν 5v στην έξοδο και έτσι δε μπορεί να φορτίσει το κινητό.Το τίμημα του να έχεις μεγάλη μπαταρία..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Αναμένω κι εγώ το τηλέφωνο.

Έρχεται με ζελατίνα στην οθόνη; από θήκη αυτές που κυκλοφορούν κάνουν;

Η μπαταρία καλό είναι να ξεφορτησει και μετά να γίνει πλήρης φόρτιση ή να το βάλω όταν το πάρω στα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

Εχει μια προστασία οθόνης περασμένη και άλλη μια στο πακέτο.Και μια πλαστική θήκη πλάτης.Τις άλλες που κυκλοφορούν δεν τις έχω δοκιμάσει.Το βάζεις να φορτίσει μέχρι να φτάσει στο 100% και είσαι οκ.Δώσε προσοχή στον τρόπο που βγάζεις το sim slot.Θέλει απαλή κίνηση στο βάλε-βγάλε γιατι τα "αυτάκια" δεξια-αριστερα σπάνε σχετικά εύκολα.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λεπτή και δεν το κάνει γκουμούτσα ή πιο βαρύ από ότι είναι ήδη και προστατεύει τις γωνίες του κινητού αρκετά καλά.
Link to comment
Share on other sites

ψηνομαι να παρω αυτό

το βρηκα 100$

ή το Asus Zenfone MAX, που εχει 140$

 

Εχει καλο GPS?

Eiναι κρίσιμης σημασιας για εμενα αυτό με το gps

to Cubot H1 to εδιωξα λογω μετριου GPS

 

Επίσης βγάζει 9-10 ωρες οθονη με δυναμικη χρηση??

Ti λενε οι κάτοχοι?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

ψηνομαι να παρω αυτό

το βρήκα 100$....................

Που ? Δώσε κανένα λινκ :blink:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Από την κάμερα όσοι το πήρατε, τι εντυπώσεις έχετε;

Αν η συσκευή είναι πανομοιότυπη με το Doogee T6, τότε μάλλον πρέπει να φοράει τον αισθητήρα imx219 της Sony.

Και κάτι άλλο, τελικά γυροσκόπιο έχει; Σε 2 site με χαρακτηριστικά αναφέρει πως ναι.

Link to comment
Share on other sites

Που ? Δώσε κανένα λινκ :blink:

 

http://www.everbuying.net/product1098109.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από την κάμερα όσοι το πήρατε, τι εντυπώσεις έχετε;

Αν η συσκευή είναι πανομοιότυπη με το Doogee T6, τότε μάλλον πρέπει να φοράει τον αισθητήρα imx219 της Sony.

Και κάτι άλλο, τελικά γυροσκόπιο έχει; Σε 2 site με χαρακτηριστικά αναφέρει πως ναι.

 

καμερα της πλακας λενε τα review

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Για δώσε κανένα link.

Πιστεύω το της πλάκας είναι σχετικό. Δεν θα είναι καλές συγκρινόμενο με ναυαρχίδες, αλλά από το Doogee X5 που έχω θα μου φανεί μεγάλη αναβάθμιση... :lol:

Aν όντως φοράει αυτόν τον αισθητήρα της Sony που αναφέρω προηγουμένως, τότε είναι ο ίδιος που έχει το Lenovo A7000 ( review ). Φυσικά παίζει ρόλο και πως έχει υλοποιήσει ο κατασκευαστής το όλο θέμα της κάμερας, hardware και εφαρμογή, αλλά αν είναι περίπου όπως αυτές που έχει στη δοκιμή του Lenovo, νομίζω θα είμαι ευχαριστημένος. Για περιστασιακή χρήση δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

to τσιμπησα μαζι με προστασια παραλαβης κ κατι ψιλα στα 96Ε......

Για να δουμε.....καιγομαι για οθονη 10 ωρες και super GPS

 

 

για να δουμε

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...