Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα lek88 προσωπικα εγω γι αυτο το δερματινο καπακι το παραγγιλα απο την αγγλια το κινητο ξανα για δευτερη φορα επειδη τωρα εχω το ασπρο χρυσο εκδοση αυτη την εκδοση που ειναι για τις γυναικιες και για νεους χρηστες.

 

 

Έχεις ήδη το G4 και παρηγγειλες ξανα ολόκληρο το κινητό αντι απλά να πάρεις ενα δερμάτινο καπάκι;:O:confused::wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μιας και βλέπω ήδη δυο σελίδες με συζητήσεις για... καπάκια, να θυμίσω κάτι που σας έχει προφανώς ξεφύγει. Έχουμε ξεχωριστό θέμα για τα αξεσουάρ του G4.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δει από κοντά σε καφέ δέρμα για να σου πω. Αλλά φαντάζομαι ότι θα είναι ωραίο. Και σαν αίσθηση θα σου αρέσει. Δεν θα σου γλιστράει. Δεν το εχω φέρει σε επαφή με νερό (ποσό μάλλον στην βροχη) για να δω αν βρέχεται! Ούτε καν πάνω σε τραπεζάκι δεν το αφήνω για να μην γρατζουνιστει. Υποθέτω πως αν γρατζουνιστει μένει έτσι μιας και δεν έχει την αυτοϊαση που είχε το gflex. Είμαι πολύ περίεργη γενικά με τα κινητά μου. Το αφήνω μόνο πάνω σε μαλακες επιφάνειες (καναπε ας πουμε) η oταν βγω έξω το εχω στην τσέπη που όσο δεν το χρησιμοποιώ. Δεν το αφήνω πάνω σε σκληρή επιφάνεια όπως τραπεζακι που μπορεί είτε να γρατζουνιστει είτε να χυθει κάτι πάνω του. Είναι πολλοί βέβαια που θα μου πούνε ότι κακώς το προσέχω τόσο κ ας το χαρώ περισσότερο .... Αλλά.....

Το'χω αυτό με τα κινητά μου τι να κάνουμε :D

Εκτως κ αν τους βάλω καποια θήκη... Τότε τα αφήνω οπου νανε μιας και δεν έχω τον φόβο της γρατζουνιας. Όσο όμως το εχω γυμνό το παρακανω λίγο με την προσοχή του.

 

Είναι από τα ακριβά κινητά και δεν θέλω να το βλέπω μέσα στα χτυπήματα και τις γρατζουνιές όπως βλέπω να τα έχουν μερικοί. Ούτε γρατζουνιές ούτε υγρασίες ούτε νερά ούτε τιποτα

Συγνωμη για το μεγάλο κείμενο αλλά είπα να πω τον πόνο μου! Ευχαριστω! Χαχα :D

 

λες και λεει καποιος για μενα με τη μανια που εχω με τα κινητα μου.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ήδη το G4 και παρηγγειλες ξανα ολόκληρο το κινητό αντι απλά να πάρεις ενα δερμάτινο καπάκι;:O:confused::wacko:

Ναι φιλε μου καλημερα τι σε προβλιματιζει εσενα ; Το αναμενω να ερθη με αγωνια στις 2/φλεβαρη 2016.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν το εχω δει από κοντά σε καφέ δέρμα για να σου πω. Αλλά φαντάζομαι ότι θα είναι ωραίο. Και σαν αίσθηση θα σου αρέσει. Δεν θα σου γλιστράει. Δεν το εχω φέρει σε επαφή με νερό (ποσό μάλλον στην βροχη) για να δω αν βρέχεται! Ούτε καν πάνω σε τραπεζάκι δεν το αφήνω για να μην γρατζουνιστει. Υποθέτω πως αν γρατζουνιστει μένει έτσι μιας και δεν έχει την αυτοϊαση που είχε το gflex. Είμαι πολύ περίεργη γενικά με τα κινητά μου. Το αφήνω μόνο πάνω σε μαλακες επιφάνειες (καναπε ας πουμε) η oταν βγω έξω το εχω στην τσέπη που όσο δεν το χρησιμοποιώ. Δεν το αφήνω πάνω σε σκληρή επιφάνεια όπως τραπεζακι που μπορεί είτε να γρατζουνιστει είτε να χυθει κάτι πάνω του. Είναι πολλοί βέβαια που θα μου πούνε ότι κακώς το προσέχω τόσο κ ας το χαρώ περισσότερο .... Αλλά.....

Το'χω αυτό με τα κινητά μου τι να κάνουμε :D

Εκτως κ αν τους βάλω καποια θήκη... Τότε τα αφήνω οπου νανε μιας και δεν έχω τον φόβο της γρατζουνιας. Όσο όμως το εχω γυμνό το παρακανω λίγο με την προσοχή του.

 

Είναι από τα ακριβά κινητά και δεν θέλω να το βλέπω μέσα στα χτυπήματα και τις γρατζουνιές όπως βλέπω να τα έχουν μερικοί. Ούτε γρατζουνιές ούτε υγρασίες ούτε νερά ούτε τιποτα

Συγνωμη για το μεγάλο κείμενο αλλά είπα να πω τον πόνο μου! Ευχαριστω! Χαχα :D

Δεν πειραζει για το μεγαλο το κειμενο φιλη μου :D

Εσυ να υποθεσω οτι εχεις το μαυρο ή κοκκινο δερματινο σωστα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έψαχνα για το καφέ κ τελικά κατέληξα σε μαύρο. Το καφέ μου φάνηκε πιο φτηνό. Επίσης θα το προτιμούσα λίγο πιο σκούρο αλλά γούστα είναι αυτά. Το μόνο που με προβληματίζει στο πώς το αφήνω είναι η κάμερα. Δυστυχώς ούτε η quick circle την προστατεύει (το καπάκι έτσι κι αλλιώς αλλάζει).

 

Το τζαμάκι της κάμερας αλλάζει ολόκληρο με 3€ από e-bay με 2 βίδες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα....μετα απο την κλοπη του G3 32GB ψάχνομαι για νεα συσκευη ο takaros ξερει την φαση απο τον νημα του τηλ....βασικα οι αποριες μου ειναι οι εξης.....φθηνο μεν το ιδιο τηλ να παρω αλλα σκεφτομαι να κανω την υπερβαση και να ερθω στο 4αρι εχουν παρουσιαστει θεματα οπως με καποιες εκδόσεις του 3????εριξα μια ματια στο νημα εδω αλλα δεν βρηκα κατι ουσιαστικο που να με αποτρεψει...ερωτηση 2 με τον ερχομο του 5 η τιμη θα πεσει προτείνεται να κανω λιγο υπομονη η το πενταρι θα ερθει κοντα στο καλοκαιρι επομενος δωρο αδωρο!!αν μπορει καποιος να μου κανει ενα review θα το εκτιμουσα και τελος στα λεφτα του το τηλ σε σχεση με την χρηση ειναι value αγορα η να ριξω και μια ματια σε κατι αλλο σε αυτα τα λεφτα!!!

ευχαριατω εκ των προτέρων takare τελκα ποσα τηλ εχεις ρε αδερφε !!αχααχαχαχαχαχαχ

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα....μετα απο την κλοπη του G3 32GB ψάχνομαι για νεα συσκευη ο takaros ξερει την φαση απο τον νημα του τηλ....βασικα οι αποριες μου ειναι οι εξης.....φθηνο μεν το ιδιο τηλ να παρω αλλα σκεφτομαι να κανω την υπερβαση και να ερθω στο 4αρι εχουν παρουσιαστει θεματα οπως με καποιες εκδόσεις του 3????εριξα μια ματια στο νημα εδω αλλα δεν βρηκα κατι ουσιαστικο που να με αποτρεψει...ερωτηση 2 με τον ερχομο του 5 η τιμη θα πεσει προτείνεται να κανω λιγο υπομονη η το πενταρι θα ερθει κοντα στο καλοκαιρι επομενος δωρο αδωρο!!αν μπορει καποιος να μου κανει ενα review θα το εκτιμουσα και τελος στα λεφτα του το τηλ σε σχεση με την χρηση ειναι value αγορα η να ριξω και μια ματια σε κατι αλλο σε αυτα τα λεφτα!!!

ευχαριατω εκ των προτέρων takare τελκα ποσα τηλ εχεις ρε αδερφε !!αχααχαχαχαχαχαχ

 

Θα στο πω απλά και απο εδω! Είναι ενα βελτιωμένο G3 σε όλα τα επίπεδα. Πολύ καλύτερη οθόνη, πολύ καλύτερη κάμερα, καλύτερος ήχος, πιο προσεγμένα υλικά απ'οσο φαίνεται χωρίς μέχρι τώρα παρατράγουδα με ρωγμές κτλ, το G3 πιο καλό σε αναλογία bezel οθόνης, καλύτερο σήμα χωρίς σκαμπανεβάσματα και 4G+, καλύτερη ποιότητα ήχου στις κλήσεις. Για την μπαταρία δεν μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα καθώς η δίκη μου η συσκευή δεν τα πάει και τόσο καλά με την χρήση που κάνω αλλά μάλλον είναι θέμα δικό μου και της μπαταρίας που φοράω και οχι του συνόλου. Προβλήματα σε παρτίδες δεν υπάρχουν ευρέως όπως υπήρχαν αρχικά με το G3 αλλά όσο νεότερο πάρεις τόσο το καλύτερο. Τα λεφτά που έχει τα αξίζει μέχρι τελευταίο cent και για μένα είναι vfm δεδομένου οτι μιλάμε για ενα ολοκληρωμένο προϊόν με επίσημη εγγύηση σε πολύ καλή τιμή. Σε αυτά τα λεφτά για Ελλάδα πάντα μπορείς να κοιτάξεις S6 με παραχωρήσεις σε μέγεθος οθόνης, ράδιο, αποσπώμενη μπαταρία και κάρτα sd, κατα τάλλα είναι ένα πολύ καλό τηλέφωνο και αυτό! Τώρα η τίμη δεν πιστεύω οτι θα πέσει πολύ όταν θα έρθει το G5 όπως δεν έπεσε του G3 πολύ όταν ήρθε το 4 και του 2 όταν ήρθε το 3...

 

Sorry αν κούρασα με το post...

 

Υ.Γ. Δεν έχω τόσα πολλά φίλος απλά τα αλλάζω σχετικά συχνά! ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου καλημερα τι σε προβλιματιζει εσενα ; Το αναμενω να ερθη με αγωνια στις 2/φλεβαρη 2016.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν πειραζει για το μεγαλο το κειμενο φιλη μου :D

Εσυ να υποθεσω οτι εχεις το μαυρο ή κοκκινο δερματινο σωστα ;

Έψαχνα το κόκκινο αλλά δεν το έβρισκα πουθενά εδω στην Αθήνα. Μου λέγανε ότι δεν υπάρχει σε απόθεμα όπου κ αν εψαξα κ έτσι κατέληξα να πάρω το μαύρο δέρμα. Ωραίο κ αυτο, δε λεω! Μου αρεσει! Αλλά το κοκκινακι θα μου άρεσε πιο πολύ

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα το κόκκινο αλλά δεν το έβρισκα πουθενά εδω στην Αθήνα. Μου λέγανε ότι δεν υπάρχει σε απόθεμα όπου κ αν εψαξα κ έτσι κατέληξα να πάρω το μαύρο δέρμα. Ωραίο κ αυτο, δε λεω! Μου αρεσει! Αλλά το κοκκινακι θα μου άρεσε πιο πολύ

και δεν μπορείς αργότερα να αγοράσεις το καπάκι ;

Link to comment
Share on other sites

και δεν μπορείς αργότερα να αγοράσεις το καπάκι ;

Πως δεν μπορω; θεωρητικά γίνεται. Αν εξαιρέσουμε ότι θα κάνει γύρω στα 42€....... Εχω βρει στον σκρουτζ. Το Μαύρο και αυτό το μπεζ ομως. Κόκκινο δεν έχω δει. Μιλάμε πάντα για το γνήσιο κ όχι κάποια απομίμηση πλαστική τύπου δερμα.

 

Προς το παρόν μένω με το μαύρο κ αν πάθει κάτι αργότερα βλέπω τι θα πάρω

Προς το παρόν δεν κάνω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το τζαμάκι της κάμερας αλλάζει ολόκληρο με 3€ από e-bay με 2 βίδες.

 

Όντως. Δεν το ήξερα.

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν μπορω; θεωρητικά γίνεται. Αν εξαιρέσουμε ότι θα κάνει γύρω στα 42€....... Εχω βρει στον σκρουτζ. Το Μαύρο και αυτό το μπεζ ομως. Κόκκινο δεν έχω δει. Μιλάμε πάντα για το γνήσιο κ όχι κάποια απομίμηση πλαστική τύπου δερμα.

 

Προς το παρόν μένω με το μαύρο κ αν πάθει κάτι αργότερα βλέπω τι θα πάρω

Προς το παρόν δεν κάνω τίποτα.

 

33 ευρω μαζι με τα μεταφορικά απο Procordia όποιο χρώμα θέλετε με παραδώση σπίτι σας και σίγουρα γνήσιο.....από εκεί πήρα και το μπορντό και το μαύρο....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

@ Dimtsef

 

Αντε με το καλο.

http://www.insomnia.gr/_/articles/hardware/lg/%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1-%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CF%81%CF%8E%CE%BD%CE%B5%CE%B9-%CF%83%CF%87%CE%B5%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%B9%CF%87%CE%B5%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-lg-g5-r10942

Κουμπιά στο πλαι λεει...

20mp camera. Αν μεγαλωσει κ ο αισθητηρας στα 1/2'' που λενε οι φημες τοτε μιλαμε για μεγαλο βημα μπροστα παλι στην καμερα:)

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

@ Dimtsef

 

Αντε με το καλο.

http://www.insomnia.gr/_/articles/hardware/lg/%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1-%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CF%81%CF%8E%CE%BD%CE%B5%CE%B9-%CF%83%CF%87%CE%B5%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%B9%CF%87%CE%B5%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-lg-g5-r10942

Κουμπιά στο πλαι λεει...

20mp camera. Αν μεγαλωσει κ ο αισθητηρας στα 1/2'' που λενε οι φημες τοτε μιλαμε για μεγαλο βημα μπροστα παλι στην καμερα:)

Εεεε ρε γμτ πάλι σε έξοδα θα μπούμε....! :p:p:p:p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα μηνα απο τωρα (21 Φεβρ) θα εχουμε την επισημη παρουσιαση.

 

http://www.androidauthority.com/lg-sends-out-invites-to-mwc-2016-event-667185/

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Cosmote 4G+ φουλ σήμα στη Βαρη.. :D

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160120/d67f151f7f1a7320283f95a1675ad1da.jpg

 

εγώ μέχρι 125 έχω δει χαιδάρι... οχι οτι τρέχω συνέχεια γιατι τρώει και τον πάτο του απο mb αλλά μια χαρά είναι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγώ μέχρι 125 έχω δει χαιδάρι... οχι οτι τρέχω συνέχεια γιατι τρώει και τον πάτο του απο mb αλλά μια χαρά είναι

 

Ισχύει ότι τρώει αρκετά ΜΒ. Κι εγώ μόλις είδα το 4τσι+ λέω κάτσε να δω τι ψάρια θα πιάσουμε; Κι έτσι το έτρεξα. :superman:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο swiftakia! Ανυπομονω για μια παρομοια μετρηση κ γω.

Κατι πρεπει να κανεις με τον ιο που σου προσβαλε το android σου! χαχα μα καλα ποιος τα σκεφτεται αυτα?

 

Ενα απο τα καλα του root παντως ειναι το οτι μπορεις μετα να βαλεις το AdAway ενα πολυ καλο προγραμμα που διωχνει τις διαφημισεις.

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μετά από πέρασμα temperglass όταν μιλάω στο τηλ και απομακρύνω το κινητό από το αυτή μου η οθόνη δεν ξανά ανάβει, τι μπορεί να έγινε ; κάποια ρύθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μετά από πέρασμα temperglass όταν μιλάω στο τηλ και απομακρύνω το κινητό από το αυτή μου η οθόνη δεν ξανά ανάβει, τι μπορεί να έγινε ; κάποια ρύθμιση;

 

Κάτι προφανώς έγινε με τον αισθητήρα που είναι δίπλα στην κάμερα. Από δεξιά μεριά... Τον καλύπτει μήπως το γυαλί;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μετά από πέρασμα temperglass όταν μιλάω στο τηλ και απομακρύνω το κινητό από το αυτή μου η οθόνη δεν ξανά ανάβει, τι μπορεί να έγινε ; κάποια ρύθμιση;

Πρέπει να κάνεις αυτά :

 

 

 

Follow steps below to re-calibrate proximity sensor(must with the glass protector is installed and which is sensor covered up)

 

1. TYPE "277634#*#" in phone dialer. Hidden Menu screen will show up.

 

2. Select "Device Test"->"MT", it will show "system will be restarted", then choose OK.

 

3. After reboot, GENESIS MiniOS 3.1 screen will show up, press "individual item+power" while power button is pressed.

 

4. Next, find "sensor test", enter it(do not block the proximity sensor), the proximity sensor will be automatically calibrated. Then block proximity sensor two times to exit.

 

5. Find "Back to the MainList", enter.

6. Press "Normal boot+power" while power butten is pressed to reboot system, done.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κατοχος και εγω της ναυαρχιδας 507 παρτιδα 20c .Χθες και σημερα μετα απο κληση δεν τερματιζε το κινητο.του εκανα επανεκινηση και οκ. Αυτο το αναφερουν και αλλοι σε προηγουμενα ποστ.Υπαρχει λυση ??Υποψιν η 20c περαστικε απο το pc με επαναφορα πριν και μετα και την εχω σχεδον 3 εβδομαδες.μηπως το κανει καποια εφαρμογη η ειναι τα καλουδια της 6.0??

Η υποθεση ειναι πως μετα αυτες οι κλησεις δεν εμφανιζονται στη λιστα εισερχομενων.Χανονται.Ηγραμμη κλεινει αλλα κολλαει ο dialer.δεν τερματιζει!!!

Edited by KSENTOUKAS
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...