Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θέλω βοήθεια.. Ψάχνω κάποια εφαρμογή κάμερας να τραβάει video σε slow motion. (Lg g3) εχετε καποια υποψην?

Δοκίμασες την Xcam;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες την Xcam;

 

ναι, δεν με καλυπτει.. θελω να τραβαει σε slow motion, οχι να χαμηλωνω την ταχυτητα απ το player. επισης στην Xcam δεν μπορω να επιλεξω την ταχυτητα πουθενα..ποσο αργα θα καταγραφει εννοω..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξερει κανεις γιατι στο ταμπλετ δεν με μπορω να ενεργποποιησω την λειτουργια στο greenify

 

 

της αυτοματης αδρανοποιησης ?

 

δεν μου βγαζει την ένδειξη στο μενου προσβασιμότητα καθολου

 

 

 

 

 

Ε

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που δεν μπορούμε να αγοράσουμε εφαρμογές τουλάχιστον να κατεβάζουμε ότι είναι δωρεάν. Το App off the day σήμερα έχει το runtastic road bike δωρεάν.

Έχω κάνει την ανάρτηση και στο θέμα με τις προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που δεν μπορούμε να αγοράσουμε εφαρμογές τουλάχιστον να κατεβάζουμε ότι είναι δωρεάν. Το App off the day σήμερα έχει το runtastic road bike δωρεάν.

Έχω κάνει την ανάρτηση και στο θέμα με τις προσφορές.

Κατέβασα την εφαρμογή app of the day που λες (δεν την ήξερα) !! Δίπλα από το πράσινο κουμπί που λέει free, γράφει με πορτοκαλι save 4,99€. Τι είναι αυτό ?

Δεν πιστεύω να με χρεώσει τίποτα

 

 

Και κάτι ακόμα άσχετο! Στο google play η εφαρμογή runtatic runing & fitness δεν ηταν επί πληρωμή η τo θυμάμαι λάθος?? Γιατί τώρα την βλέπω δωρεάν στο play.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την εφαρμογή app of the day που λες (δεν την ήξερα) !! Δίπλα από το πράσινο κουμπί που λέει free, γράφει με πορτοκαλι save 4,99€. Τι είναι αυτό ?

Δεν πιστεύω να με χρεώσει τίποτα

Πλάκα μας κάνεις... :confused:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Έχει επιβεβαιώσει κανείς ότι την προηγούμενη ημέρα ίσχυαν οι αναγραφόμενες τιμές (και τώρα είναι δωρεάν) στο App of the day???

 

Πολλοί γράφουν ότι είναι ψιλό-απάτη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξερει κανεις γιατι στο ταμπλετ δεν με μπορω να ενεργποποιησω την λειτουργια στο greenify

 

 

της αυτοματης αδρανοποιησης ?

 

δεν μου βγαζει την ένδειξη στο μενου προσβασιμότητα καθολου

 

 

 

 

 

Ε

Είσαι full root?

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

 

Παλιότερα, είχα κατά λάθος απενεργοποιήσει τη δυνατότητα one-tap login στο Facebook app (αυτό που σε αφήνει να κάνεις login απλά πατώντας τη φωτογραφία του προφίλ σου). Ότι και να δοκίμασα δεν κατάφερα να την επαναφέρω, δε μου βγάζει ενεργοποίηση της όταν κάνω login. Λογικά είναι θέμα λογαριασμού. Ξέρει κανείς αν και πως γίνεται να το επαναφέρω;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

 

Παλιότερα, είχα κατά λάθος απενεργοποιήσει τη δυνατότητα one-tap login στο Facebook app (αυτό που σε αφήνει να κάνεις login απλά πατώντας τη φωτογραφία του προφίλ σου). Ότι και να δοκίμασα δεν κατάφερα να την επαναφέρω, δε μου βγάζει ενεργοποίηση της όταν κάνω login. Λογικά είναι θέμα λογαριασμού. Ξέρει κανείς αν και πως γίνεται να το επαναφέρω;

Αυτό το είχες σε παλαιότερη έκδοση του facebook η σε αυτή που έχεις τωρα?

Αν κάνεις απεγκατάσταση του facebook και το ξανακατεβασεις? Νομίζω αυτό όμως δεν υποστηρίζετε σε όλες τις εκδόσεις του face. Στις νεότερες το βγαλανε.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατέβασα μια παλιότερη έκδοση του και δούλεψε! Η απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση (της ίδιας έκδοσης) από το Play Store δεν μου έδινε την επιλογή, μόλις πέρασα την παλιότερη (26.0.0.0.1 6036640) όλα κομπλέ :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει εφαρμογή που να μου αλλάζει την IP μου όταν θέλω να μπω σε Wi-Fi ώστε κάθε φορά να με βλέπει το router ως διαφορετικό χρήστη;
Link to comment
Share on other sites

Έχει επιβεβαιώσει κανείς ότι την προηγούμενη ημέρα ίσχυαν οι αναγραφόμενες τιμές (και τώρα είναι δωρεάν) στο App of the day???

 

Πολλοί γράφουν ότι είναι ψιλό-απάτη...

Είναι εύκολο, κοίτα αύριο πόσο έχει η σημερινή προσφορά

Link to comment
Share on other sites

Σε κανονικές συνθήκες, σε κινητό που είναι root, και έχει εγκατασταθεί η stealth έκδοση από recovery, φεύγει ΜΟΝΟ φλασαροντας καινούρια ROM.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Στο help του cerberus λέει:

I have a rooted device. Can I get additional features?

Yes! If you have rooted your device you can install Cerberus as a system application and get many additional features, including complete uninstall protection (Cerberus will survive a factory reset) and GPS auto-enabling when you start tracking the device.

The easiest way to install Cerberus as a system app is with the "Convert to system app" feature of Link2SD: install the app, open it, long-press on Cerberus in the list of installed apps and select "Convert to system app".

If you have installed a custom recovery (like TWRP or CWM), you can also make Cerberus a system app by flashing a zip file from recovery:

- Uninstall Cerberus from the device

- Download cerberus.zip (choose the right file for your Android version)

- Reboot the device to recovery and flash the zip file

 

Η πρώτη μέθοδος είναι η κλασική, η δεύτερη είναι αυτή που λες κι εσύ μέσω recovery. Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο και με τις δύο μεθόδους? Ή προσφέρει κάτι παραπάνω αυτή μέσω recovery? Επειδή έτσι όπως τα λέει στο help δεν φαίνεται να διαφέρουν σε κάτι οι 2 μέθοδοι.

 

H stealth έκδοση ποια είναι? Δεν βρίσκω τίποτα σχετικό. Την κατεβάζω από κάπου ή πρόκειται για in-app purchase?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος να με βοηθησει με την εφαρμογη του twitter, σερνεται τρελα. οταν ομως κανω εκκαθαριση της cache της εφαρμογης, παει οκ. Μεχρι μετα απο κανα μισαωρο παλι που σερνεται. δεν βγαζω ακρη
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Στο help του cerberus λέει:

I have a rooted device. Can I get additional features?

Yes! If you have rooted your device you can install Cerberus as a system application and get many additional features, including complete uninstall protection (Cerberus will survive a factory reset) and GPS auto-enabling when you start tracking the device.

The easiest way to install Cerberus as a system app is with the "Convert to system app" feature of Link2SD: install the app, open it, long-press on Cerberus in the list of installed apps and select "Convert to system app".

If you have installed a custom recovery (like TWRP or CWM), you can also make Cerberus a system app by flashing a zip file from recovery:

- Uninstall Cerberus from the device

- Download cerberus.zip (choose the right file for your Android version)

- Reboot the device to recovery and flash the zip file

 

Η πρώτη μέθοδος είναι η κλασική, η δεύτερη είναι αυτή που λες κι εσύ μέσω recovery. Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο και με τις δύο μεθόδους? Ή προσφέρει κάτι παραπάνω αυτή μέσω recovery? Επειδή έτσι όπως τα λέει στο help δεν φαίνεται να διαφέρουν σε κάτι οι 2 μέθοδοι.

 

H stealth έκδοση ποια είναι? Δεν βρίσκω τίποτα σχετικό. Την κατεβάζω από κάπου ή πρόκειται για in-app purchase?

 

Σε λειτουργίες είναι ίδιες, η recovery έχει επιπλέον τη δυνατότητα να εγκατασταθεί καμουφλαρισμένη και να μη φαίνεται το cerberus πουθενά, δηλαδή εγκαθίσταται με άλλο όνομα και εικονίδιο η εφαρμογή.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιβεβαιώσει κανείς ότι την προηγούμενη ημέρα ίσχυαν οι αναγραφόμενες τιμές (και τώρα είναι δωρεάν) στο App of the day???

 

 

 

Πολλοί γράφουν ότι είναι ψιλό-απάτη...

 

 

Το app of the day δεν κατεβάζει την επί πληρωμή έκδοση.

Κατεβάζει την free και όταν την ανοίξεις ξεκλειδώνει τα χαρακτηριστικά της επί πληρωμή έκδοσης (εκτός από τις περιπτώσεις που στο app of the day περιγράφεται άλλη διαδικασία ενεργοποίησης).

Οπότε, όποτε και να μπεις, δεν θα δεις να υπάρχει κάποια χρέωση. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι απάτη.

Το κακό είναι ότι δεν μένουν σαν αγορες στο play, και αν τις απεγκαταστήσεις, μόνο απο backup μπορείς να επαναφερεις τα επί πληρωμή χαρακτηριστικά .

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Στο help του cerberus λέει:

I have a rooted device. Can I get additional features?

Yes! If you have rooted your device you can install Cerberus as a system application and get many additional features, including complete uninstall protection (Cerberus will survive a factory reset) and GPS auto-enabling when you start tracking the device.

The easiest way to install Cerberus as a system app is with the "Convert to system app" feature of Link2SD: install the app, open it, long-press on Cerberus in the list of installed apps and select "Convert to system app".

If you have installed a custom recovery (like TWRP or CWM), you can also make Cerberus a system app by flashing a zip file from recovery:

- Uninstall Cerberus from the device

- Download cerberus.zip (choose the right file for your Android version)

- Reboot the device to recovery and flash the zip file

 

Η πρώτη μέθοδος είναι η κλασική, η δεύτερη είναι αυτή που λες κι εσύ μέσω recovery. Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο και με τις δύο μεθόδους? Ή προσφέρει κάτι παραπάνω αυτή μέσω recovery? Επειδή έτσι όπως τα λέει στο help δεν φαίνεται να διαφέρουν σε κάτι οι 2 μέθοδοι.

 

H stealth έκδοση ποια είναι? Δεν βρίσκω τίποτα σχετικό. Την κατεβάζω από κάπου ή πρόκειται για in-app purchase?

Υπάρχει άλλο θέμα για το Cerberus που τα έχουμε συζητήσει 100 φορές όλα αυτά που ρωτας.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις τι διαφορες εχουν το MEGA v1 https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flyingottersoftware.mega απο το MEGA v2 https://play.google.com/store/apps/details?id=nz.mega.android ?:confused:

Eχω το ν1 και με παροτρυνει να κανω update αλλα δεν ξερω τι διαφορες εχουν!

Δεν γνωρίζω αν έχει πολλές διάφορες, αλλά ο φίλος εδώ είχε αναφέρει μια που θεωρούσε σημαντική http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6183799

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να μπορώ να κλειδωνω όποιο app Θέλω στο κιητο μου με κωδικό πρόσβασης?

Π.Χ. Θέλω να βάλω κωδικό προσβασης στο viber, στο facebook messenger και στον browser που χρησιμοποιώ

 

 

Edit: έβαλα το AppLock και κάνει αυτό που θέλω!!!! Το θέμα όμως είναι ότι παω να μπω σε κάποιο κλειδωμένο app, του βάζω τον κωδικό κανονικά, μπαίνω αλλά όταν βγαίνω Και πάω να ξαναμπώ μετά από ελάχιστα δευτερολεπτα το app αυτό δεν κλειδώνει ξανά ! Με αποτέλεσμα την δεύτερη φορά που θα πάω να μπω να είναι ξεκλείδωτο και να μη ζητάει !!!! Πως το κάνω να ζητάει ξανά κωδικό όταν βγαίνω και πάω να ξαναμπώ ???

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να μπορώ να κλειδωνω όποιο app Θέλω στο κιητο μου με κωδικό πρόσβασης?

Π.Χ. Θέλω να βάλω κωδικό προσβασης στο viber, στο facebook messenger και στον browser που χρησιμοποιώ

 

 

Edit: έβαλα το AppLock και κάνει αυτό που θέλω!!!! Το θέμα όμως είναι ότι παω να μπω σε κάποιο κλειδωμένο app, του βάζω τον κωδικό κανονικά, μπαίνω αλλά όταν βγαίνω Και πάω να ξαναμπώ μετά από ελάχιστα δευτερολεπτα το app αυτό δεν κλειδώνει ξανά ! Με αποτέλεσμα την δεύτερη φορά που θα πάω να μπω να είναι ξεκλείδωτο και να μη ζητάει !!!! Πως το κάνω να ζητάει ξανά κωδικό όταν βγαίνω και πάω να ξαναμπώ ???

Λογικά στις ρυθμίσεις της εφαρμογής θα έχει να επιλέξεις σε πόση ώρα θες να ξανακλειδώνει. Επειδή για πολλούς είναι σπαστικό να ξεκλειδώνουν μια εφαρμογή, να βγαίνουν για μερικά δευτερόλεπτα και μετά για να ξαναμπούν να πρέπει να ξαναβάλουν το pass. Οπότε ορίζεις αν θες να ξανακλειδώνει αμέσως ή μετά από 30 δεύτερα ας πούμε ή και περισσότερο. Δεν θυμάμαι ποια εφαρμογή είχα και το έκανε αυτό αλλά πιστεύω ότι θα έχουν όλες (ή σχεδόν όλες) αυτή τη δυνατότητα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...