Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τσεκαρε web2sms

 

έκανα connect μέσω facebook στην web ιστοσελίδα τους και με αφήνει να στέλνω sms από αυτή, στo android app όμως τι username και pass θα βάλω?

 

edit, επίσης για να στείλει αν κατάλαβα καλά θέλει να είναι η προεπιλεγμένη εφαρμογή μηνυμάτων?

Edited by p_under
Link to comment
Share on other sites

Θέλω βοήθεια σχετικά με την εφαρμογή dropbox στο κινητό.

Είχα την εφαρμογή παλιότερα και την είχα ρυθμίσει καπως και όταν κατέβαζα μια φωτο από το ιντερνετ, όταν έβγαζα μια φώτο με την φωτογραφική ή Μόλις τραβαγα ενα σκρινσουτ αμέσως τις ανέβαζε στο dropbox αυτόματα!!!

Έσβησα την εφαρμογή και την ξαναεβαλα σήμερα, αλλά πλέον αυτά δεν τα κάνει. Δεν θυμάμαι πως το είχα ρυθμίσει και τα ανέβαζε όλα αυτόματα. Ξέρει κανείς πως να το ρυθμισω πάλι?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω βοήθεια σχετικά με την εφαρμογή dropbox στο κινητό.

Είχα την εφαρμογή παλιότερα και την είχα ρυθμίσει καπως και όταν κατέβαζα μια φωτο από το ιντερνετ, όταν έβγαζα μια φώτο με την φωτογραφική ή Μόλις τραβαγα ενα σκρινσουτ αμέσως τις ανέβαζε στο dropbox αυτόματα!!!

Έσβησα την εφαρμογή και την ξαναεβαλα σήμερα, αλλά πλέον αυτά δεν τα κάνει. Δεν θυμάμαι πως το είχα ρυθμίσει και τα ανέβαζε όλα αυτόματα. Ξέρει κανείς πως να το ρυθμισω πάλι?

[ATTACH]62063[/ATTACH]

στις ρυθμίσεις του δες

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]62063[/ATTACH]

στις ρυθμίσεις του δες

Ευχαριστω!!!! Έτσι το είχα αλλά δεν λειτουργούσε. Το έκλεισα και το ξαναρυθμισα! Είχε κολλήσει η επιλογη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!! Έχω κάποια μηνύματα στο viber που δεν θέλω να χάσω και επειδή θα αλλάξω συσκευή θελω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή να τα μεταφέρω ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις αντιγραφή κειμένου ή μηνύματος και να το μεταφέρεις σε ένα σημειωματάριο;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις αντιγραφή κειμένου ή μηνύματος και να το μεταφέρεις σε ένα σημειωματάριο;

 

Είναι πολλά μηνύματα μαζί και θέλω να έχω την ομιλία όπως έχει .. δεν παίζει εφαρμογή ε?

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά μηνύματα μαζί και θέλω να έχω την ομιλία όπως έχει .. δεν παίζει εφαρμογή ε?

Tο Ηelium

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.backup

μπορει να παρει back up οποιαδηποτε εφαρμογη μαζι με τα δεδομενα της. Το εχω δοκιμασει σε πολλες εφαρμογες, σημειωματαρια, παιχνιδια και αλλα. Δε δοκιμασα ομως ποτε αν μπορει να κανει δουλεια και σε εφαρμογες σαν το viper!

Το Helium δουλευει σε συνεργασια με υπολογιστη....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!! Έχω κάποια μηνύματα στο viber που δεν θέλω να χάσω και επειδή θα αλλάξω συσκευή θελω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή να τα μεταφέρω ?

Δυστυχώς όσον αφορά το Viber μόνο με root πιστεύω μπορείς να είσαι σίγουρη. Δοκίμασε και το Helium και σε περίπτωση που χρησιμοποιείς Viber για pc και έχεις κι εκεί φορτωμένες τις συνομιλίες που θες φρόντισε κατά τη μετάβαση να το έχεις ενεργό, τυχαία ανακάλυψα πως εφόσον υπάρχουν εκεί έπειτα υπάρχει περίπτωση να συγχρονιστούν και στη νέα συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!! Έχω κάποια μηνύματα στο viber που δεν θέλω να χάσω και επειδή θα αλλάξω συσκευή θελω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή να τα μεταφέρω ?

Νομίζω το mybackup αποθηκεύει αυτές τις πληροφορίες αλλά θα χρειαστείς το pro αν είναι να περάσεις την εφαρμογή σε άλλο τηλέφωνο. Το helium είναι λίγο πιο περίπλοκη περίπτωση ειδικά αν δεν έχεις root στο τηλέφωνο..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

η μπαταρια απο το ταμπλετ μου δεν κατεβαινει και λεω να δοκιμασω καποια εφαρμογη στο οποιο να δειχνει στατιστικα για την λειτουργια της.

να δω τι παιζει , με φαινεται λιγο παραλογο

εχετε να προτεινετε κατι ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

η μπαταρια απο το ταμπλετ μου δεν κατεβαινει και λεω να δοκιμασω καποια εφαρμογη στο οποιο να δειχνει στατιστικα για την λειτουργια της.

να δω τι παιζει , με φαινεται λιγο παραλογο

εχετε να προτεινετε κατι ?

GsamBattery

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια αλλη αντιστοιχη εφαρμογη;; δεν βρηκα κατι αλλο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rickclephas.fingersecurity
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε να προτείνετε κάποια καλή εφαρμογή καιρού (να έχει σωστές προβλέψεις και ωραία minimal widgets);

 

Κάτι αντίστοιχο σε widget με το cLock δηλαδή που έχουν οι CM based roms.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε να προτείνετε κάποια καλή εφαρμογή καιρού (να έχει σωστές προβλέψεις και ωραία minimal widgets);

 

Κάτι αντίστοιχο σε widget με το cLock δηλαδή που έχουν οι CM based roms.

Βάλε το meteogram weather forecast! Μπορείς να το έχεις από τελείως μινιμαλ έως τελείως φορτωμένο!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια εφαρμογή επεξεργασίας εικόνας (θέλω να θολωσω πινακίδες από φωτογραφίες που τράβηξα)...
Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα Photo studio..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια εφαρμογή επεξεργασίας εικόνας (θέλω να θολωσω πινακίδες από φωτογραφίες που τράβηξα)...

skitch κορυφή.Και για αυτό που θες και για να δείχνεις κάτι σε μια φώτο με βελάκι κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνομαι να εγκαταστησω εφαρμογη cloud storage για αποθηκευση φωτογραφιων και βιντεο. Σκεφτομαι google photos και mega λογω του μεγαλου αποθηκευτικου χωρου. Προσανατολιζομαι προς mega λογω του οτι δεν εχει περιορισμους στην ποιοτητα φωτογραφιων και βιντεο που μπορεις να αποθηκευσεις, αν και δεν εχω καταλαβει ακριβως αν ισχυει ή οχι το ιδιο και με τη google αν κανω download τα αρχεια που αποθηκευονται. Καποιος που τις εχει χρησιμοποιησει τι προτεινει? Επισης, στο playstore εχει 2 εφαρμογες mega, μια v1 και μια v2, και δεν καταλαβαινω ακριβως που διαφερουν. Ποια απο τις 2 ειναι για το σκοπο που θελω?
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνομαι να εγκαταστησω εφαρμογη cloud storage για αποθηκευση φωτογραφιων και βιντεο. Σκεφτομαι google photos και mega λογω του μεγαλου αποθηκευτικου χωρου. Προσανατολιζομαι προς mega λογω του οτι δεν εχει περιορισμους στην ποιοτητα φωτογραφιων και βιντεο που μπορεις να αποθηκευσεις, αν και δεν εχω καταλαβει ακριβως αν ισχυει ή οχι το ιδιο και με τη google αν κανω download τα αρχεια που αποθηκευονται. Καποιος που τις εχει χρησιμοποιησει τι προτεινει? Επισης, στο playstore εχει 2 εφαρμογες mega, μια v1 και μια v2, και δεν καταλαβαινω ακριβως που διαφερουν. Ποια απο τις 2 ειναι για το σκοπο που θελω?

 

εγω εχω το mega και ειμαι μια χαρα.η v2 ειναι η τελευταια που εβγαλε.εγω προτιμω την v1 γιατι συνεχιζει να ανεβαζει και να κατεβαζει οταν η εφαρμογη υπαρχει στα recent apps.στην v2 πρεπει να εισαιεσα στην εφαρμογη για να κανεις δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ανεβάσει ένα βίντεο εκεί, μπορείς να το δεις, χωρίς να χρειάζεται να το κατεβάσεις στην συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία σχετικά με το Viber. Θέλω σε μερικές από τις επαφές που έχω τώρα στο Viber να μην βλέπουν καθόλου ότι έχω vιber και να μην μπορούν να δουν την φώτο μου και να μου στέλνουν μήνυμα . Τι πρέπει να κανω? Αποκλεισμό επαφής? Υπάρχει και η λύση να τους διαγράψω εντελώς από τις επαφές ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ αλλά δεν θέλω. Αν κάνω αποκλεισμό επαφής τι γίνεται? Τι δείχνει στον άλλο χρήστη ?

 

Δεν πιστεύω να μου στείλει μήνυμα και να του γραψει από κάτω ότι είναι αδύνατη η αποστολή λογω αποκλεισμου!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οποιοσδήποτε έχει το τηλέφωνο σου, βλέπει ότι έχει viber, και την φωτογραφία σου

 

Το ότι έχεις Εσύ κάποιον δε σημαίνει ότι σε έχει και αυτός. Βλέπεις οποιονδήποτε έχει viber και εσύ έχεις το τηλέφωνο του. Άρα εσύ τον βλέπεις, αυτός όχι η και το ανάποδο

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Οποιοσδήποτε έχει το τηλέφωνο σου, βλέπει ότι έχει viber, και την φωτογραφία σου

 

Το ότι έχεις Εσύ κάποιον δε σημαίνει ότι σε έχει και αυτός. Βλέπεις οποιονδήποτε έχει viber και εσύ έχεις το τηλέφωνο του. Άρα εσύ τον βλέπεις, αυτός όχι η και το ανάποδο

Όλοι αυτοί που έχω έχουν κ αυτοί σιγουρα! Γι αυτό ρωτάω τι μπορώ να κανω.....

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...