Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ότι φαίνεται υπάρχει ένα κύμα ξανα-ανακάλυψης του κινητού..

@seijuro μπορείς να κοιτάξεις το πρώτο ποστ και να αλλάξεις ρομ, για αυτά συζητάμε από την αρχή

@vivere "Σύνδεση εντοπισμού wifi" εξηγεί από μόνο του τι είναι (αν εσύ έχεις 3/4g ανοιχτό, αλλά βρει γνωστό wifi δίκτυο, συνδέεται κατά προτίμηση εκεί)

Με το Titanium παίρνεις backup τις εφαρμογές μία μία, απεγκαθιστας εφαρμογές και πολλά άλλα. Το TWRP παίρνει backup ολόκληρο το σύστημα και πολλά άλλα...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

guys, βιάστηκα όταν είδα ότι μπορεί να παίξει το xposed (μερικές σελίδες πριν)και έσπευσα να το εγκαταστήσω χωρίς να κάνω την προετοιμασία που προβλέπεται(ας πρόσεχα!!!!)τώρα φυσικά δεν ανοίγει το κινητό ,ακούγεται ο ήχος της έναρξης και μένει κολλημένο στο λογότυπο. μόνος τρόπος τώρα ειναι flashαρισμα με το spsflashtool? ;είχα εγκαταστήσει το TWRP αλλά με κλειστό κινητό δεν μπορώ να μπω στο recovery του. με το συνδυασμό των κουμπιών μπαίνω μόνο στο κινέζικο recovery.
Link to comment
Share on other sites

guys, βιάστηκα όταν είδα ότι μπορεί να παίξει το xposed (μερικές σελίδες πριν)και έσπευσα να το εγκαταστήσω χωρίς να κάνω την προετοιμασία που προβλέπεται(ας πρόσεχα!!!!)τώρα φυσικά δεν ανοίγει το κινητό ,ακούγεται ο ήχος της έναρξης και μένει κολλημένο στο λογότυπο. μόνος τρόπος τώρα ειναι flashαρισμα με το spsflashtool? ;είχα εγκαταστήσει το TWRP αλλά με κλειστό κινητό δεν μπορώ να μπω στο recovery του. με το συνδυασμό των κουμπιών μπαίνω μόνο στο κινέζικο recovery.
κάνεις λάθος δεν χρειάζεται το sp flash tool
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να μου πεις λίγο περισσότερα;....:confused:

Βγάλε την μπαταρία για να κλείσει τι κινητό και μετά ξαναβάλε τη και άνοιξε το. Με το που πάει να ξεκινήσει άρχισε να πατάς το πλήκτρο menu επανειλημμένα και γρήγορα μέχρι να κάνει μια μακρια δόνηση το κινητό. Μετά θα μπει κανονικά.

 

Επίσης για το TWRP , αν χρειαζότανε να έχεις το τηλέφωνο λειτουργικό για να μπεις στο recovery mode τότε κλάφτα χαράλαμπε. Αν πατήσεις όπως πρέπει τα κουμπία θα μπεις σε recovery mode. Αυτό που λές εσύ κινέζικο recovery είναι το factory mode και υπάρχει είτε έχεις είτε δεν έχεις περάσει TWRP. Πατάς λοιπόν πρώτα τα δύο πλήκτρα έντασης (Vol up+ Vol down) και αφού είσαι σίγουρος ότι τα έχεις πατημένα, πατάς και το power κρατόντας τα όλα μαζί πατημένα μέχρι να εμφανιστεί το λογότυπο "dual sim".

 

Την διαδικασία για το πως μπαίνεις στο TWRP με κλειστό το τηλέφωνο παίζει να έχει γραφτεί 50 φορές. Το λάθος είναι ότι στον οδηγό αναβάθμισης είχα γράψει ότι κρατάς τα κουμπιά πατημένα μέχρι να κάνει δόνηση το κινητό, αλλά τώρα αυτό δεν μπορώ να το διορθώσω.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το wifi σήμα από χτες το είχα διαπιστώσει, κάνοντας κάποιες εγκαταστάσεις από playstore, αλλά δεν έδωσα σημασία. Θα έχουμε πρόβλημα νομίζω με αυτό καθώς στην 1447 είχα τρελό σήμα σε όλα , καλύτερο από το LG της γυναίκας μου, και μάλιστα μου είχε κάνει εντύπωση καθώς είχα διαβάσει αρκετούς να λένε για το σήμα !!!

 

Κελυφος=kernel !!! Ωχ μη μου λες τέτοια !!! Ναι, clean install έκανα !!!

 

Φίλε Kandilak, καμιά βοήθεια ? Το μηνυματάκι για Power Manager / Κέλυφος το βγάζει, νομίζω, έπειτα από ένα battery calibration που πρόλαβα και έκανα χτες !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε Kandilak, καμιά βοήθεια ? Το μηνυματάκι για Power Manager / Κέλυφος το βγάζει, νομίζω, έπειτα από ένα battery calibration που πρόλαβα και έκανα χτες !!!

 

Το μήνυμα λέει, "Παραχωρήθηκαν δικαιώματα superuser για διαδραστικό κέλυφος" !!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν έχει σταματησει; Το βγαζει ασταματητα;

Μετα το calibration, την αφαιρεσες την εφαρμογή;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταρία για να κλείσει τι κινητό και μετά ξαναβάλε τη και άνοιξε το. Με το που πάει να ξεκινήσει άρχισε να πατάς το πλήκτρο menu επανειλημμένα και γρήγορα μέχρι να κάνει μια μακρια δόνηση το κινητό. Μετά θα μπει κανονικά.

 

Επίσης για το TWRP , αν χρειαζότανε να έχεις το τηλέφωνο λειτουργικό για να μπεις στο recovery mode τότε κλάφτα χαράλαμπε. Αν πατήσεις όπως πρέπει τα κουμπία θα μπεις σε recovery mode. Αυτό που λές εσύ κινέζικο recovery είναι το factory mode και υπάρχει είτε έχεις είτε δεν έχεις περάσει TWRP. Πατάς λοιπόν πρώτα τα δύο πλήκτρα έντασης (Vol up+ Vol down) και αφού είσαι σίγουρος ότι τα έχεις πατημένα, πατάς και το power κρατόντας τα όλα μαζί πατημένα μέχρι να εμφανιστεί το λογότυπο "dual sim".

 

Την διαδικασία για το πως μπαίνεις στο TWRP με κλειστό το τηλέφωνο παίζει να έχει γραφτεί 50 φορές. Το λάθος είναι ότι στον οδηγό αναβάθμισης είχα γράψει ότι κρατάς τα κουμπιά πατημένα μέχρι να κάνει δόνηση το κινητό, αλλά τώρα αυτό δεν μπορώ να το διορθώσω.

 

για ακόμα μια φορά Kandilak θεός

 

και εγώ αδιάβαστος...:worry::O

 

ευχαριστώ πολύ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν έχει σταματησει; Το βγαζει ασταματητα;

Μετα το calibration, την αφαιρεσες την εφαρμογή;

 

Ποια εφαρμογή να αφαιρέσω... αφού πρόκειται για τον Power Manager στην 1516 rom του kandilak !!!

Ασταμάτητα όχι δεν εμφανίζεται, συνήθως σε ξύπνημα της οθόνης !!!

 

Αρχίζω και ανησυχώ για την 1516 , μήπως έκανα κάτι λάθος !!! Με προβληματίζει και το 3G/4G/WiFi σήμα , που πλέον έχει εξασθενίσει αρκετά !!!

Μπορεί κανείς να μου πει , αν θέλω να επανέλθω στην 1447 (vickmall) που έχω κρατήσει backup στο TWRP, πως γίνεται ? Απλή επαναφορά κάνω ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Kandilak, καμιά βοήθεια ? Το μηνυματάκι για Power Manager / Κέλυφος το βγάζει, νομίζω, έπειτα από ένα battery calibration που πρόλαβα και έκανα χτες !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το μήνυμα λέει, "Παραχωρήθηκαν δικαιώματα superuser για διαδραστικό κέλυφος" !!!

 

Τα μηνύματα αυτά είναι από το SuperSU όποτε μια εφαρμογή χρησιμοποιεί το root για να εκτελέσει κάποιες εντολές.

Δηλαδή το power manager εκτελεί συχνά τέτοιες εντολές για κάποιο σκοπό. Εσύ έχεις το τηλέφωνο σε power saving mode?

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις TWRP και κανεις restore. Απλο.

Το σήμα είναι με λιγες μπαρες στην ενδειξη ή και στην ποιότητα κλησης;

Αν κατεβασεις τη notification bar και πατησεις power, μπαινει καανονικα στο power manager? Λογικα το βγάζει αυτο κάθε φορά που ανοίγει η εφαρμογή και ισως πρεπει να αποθηκευσει καποια ρύθμιση και να μη στο βγαζει συνεχεια.

@gmos O φορτιστής 1Α

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν σε βοηθήσει, αλλά εμένα για πολύ καιρό μόλις άνοιγα το κινητό μου πετούσε συνέχεια το supersu ότι έδινε άδεια στη διαχείριση ενέργειας οπότε έμπαινα στη διαχείριση ενέργειας, πατούσα το κουμπί home παρατεταμένα, την έκλεινα σέρνοντας το εικονίδιο προς τα πάνω και σταματούσε να μου πετάει ειδοποιήσεις προσωρινά. Όταν άρχιζε να μου ξαναπετάει έκανα το ίδιο.

Μέχρι που μια μέρα απενεργοποίησα το "εξοικονόμηση ενέργειας οθόνης και gpu" και ως δια μαγείας σταμάτησε να μου πετάει ειδοποιήσεις. Μετά από μέρες το ενεργοποίησα για να δω τι θα συμβεί και παρ' όλα αυτά δεν μου ξαναπέταξε ειδοποίηση.

Το ξέρω ότι ακούγεται κουλό αυτό που γράφω αλλά σε μένα δούλεψε και δεν έχω πλέον προβλήματα με τη διαχείριση ενέργειας...

 

ΥΓ. Ψάχνω το σάιτ που είχε το κινητό ετοιμοπαράδοτο από Ελλάδα. Νομίζω το vickmall ήταν, αλλά απ' ό,τι βλέπω δεν υπάρχει πλέον...

Edited by occam
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν σε βοηθήσει, αλλά εμένα για πολύ καιρό μόλις άνοιγα το κινητό μου πετούσε συνέχεια το supersu ότι έδινε άδεια στη διαχείριση ενέργειας οπότε έμπαινα στη διαχείριση ενέργειας, πατούσα το κουμπί home παρατεταμένα, την έκλεινα σέρνοντας το εικονίδιο προς τα πάνω και σταματούσε να μου πετάει ειδοποιήσεις προσωρινά. Όταν άρχιζε να μου ξαναπετάει έκανα το ίδιο.

Μέχρι που μια μέρα απενεργοποίησα το "εξοικονόμηση ενέργειας οθόνης και gpu" και ως δια μαγείας σταμάτησε να μου πετάει ειδοποιήσεις. Μετά από μέρες το ενεργοποίησα για να δω τι θα συμβεί και παρ' όλα αυτά δεν μου ξαναπέταξε ειδοποίηση.

Το ξέρω ότι ακούγεται κουλό αυτό που γράφω αλλά σε μένα δούλεψε και δεν έχω πλέον προβλήματα με τη διαχείριση ενέργειας...

Η παρατήρησή σου είναι σωστή.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς kandilak χωρίς πολλά λόγια, μιας και είναι ο πιο έμπειρος και έχει δοκιμάσει τα περισσότερα: χωρίς να είναι τα ελληνικά ο Νο 1 παράγοντας, 1501 multi ή 1508 stable official vibe με more locale;
Link to comment
Share on other sites

 

ΥΓ. Ψάχνω το σάιτ που είχε το κινητό ετοιμοπαράδοτο από Ελλάδα. Νομίζω το vickmall ήταν, αλλά απ' ό,τι βλέπω δεν υπάρχει πλέον...

Βρήκα αυτό --> http://greece.to2c.com/original-lenovo-a8-a806-basic-4g-fdd-lte-wcdma-smartphone-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0m.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση προς kandilak χωρίς πολλά λόγια, μιας και είναι ο πιο έμπειρος και έχει δοκιμάσει τα περισσότερα: χωρίς να είναι τα ελληνικά ο Νο 1 παράγοντας, 1501 multi ή 1508 stable official vibe με more locale;

Αν δεν σε νοιάζει το ελληνικό menu μεταξύ των δύο θα έβαζα την 1508 stable official , αλλα πριν το κάνω αυτό θα κοιτούσα αν υπάρχει καμιά πιο πρόσφατη από την 1508_ST . Κάποια ας πούμε 8 εβδομάδες πιο φρέσκια :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

H σελίδα είναι απλά μεταφρασμένη στα ελληνικά (και μάλιστα αυτόματη μετάφραση από υπολογιστή), δε λέει πουθενά ότι το στέλνουν από Ελλάδα. Αν πας στο σάιτ του to2c και πατήσεις το κινητό και μετά αλλάξεις τη γλώσσα σε ελληνικά το ίδιο σου βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

:) Αν μιλάς για αυτή που ανέβασες εχθές, την είδα απλά είπα την 1508 επειδή είναι καθεαυτου δικιά του rom. Εφόσον είναι καλή, πάω και σε αυτή. Απλά πρόκειται για κινητό φίλου που θα το αναλάβω να το στρωσω λίγο και θέλω τη πιο καλή και απροβλημάτιστη. Ευχαριστώ για την απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε kandilak, πολύ καλή δουλειά στην ROM, και ιδίως το xposed με το vibeXpert! Ευχαριστούμε!

Το μόνο θέμα που εχω είναι με την τοποθεσία του καιρού στα widget.

Δέν βρίσκει τοποθεσία σε κανένα που έχω δοκιμάσει.

Άνοιξε την εφαρμογή χάρτες της google (αν δεν την έχεις κατέβασε και εγκατέστησέ την) για να εμφανίσει την τοποθεσία σου. Μετά κλέισε την και κάνε search στο weather widget της lenovo. Εμένα έτσι μου βγάζει την τοποθεσία άλλα κάποιες φορές μου βγάζει τοποθεσία που βρίσκεται μάλλον στην Κίνα :wacko: . Όμως μπορείς να προσθέσεις χειροκίνητα την τοποθεσία χωρίς πρόβλημα , κάνοντας search με ελληνικούς χαρακτήρες αν έχεις την γλώσσα του τηλεφώνου στα ελληνικά (με το locale more pro) ή με αγγλικούς χαρακτήρες αν την έχεις στα αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το xposed framework με τα modules που έχω προεγκαταστημένα στην rom (Appsettings και Vibexpert) για να διορθώσετε-αλλάξετε κάποια πραγματάκια στην 1516 rom.

 

 

 

  • Εγκατάσταση Xposed framework+modules

Ανοίγετε λοιπόν το Xposed και πατάτε εκεί που λέει Framework και στην επόμενη οθόνη πατάτε "Εγκατάσταση/Αναβάθμιση". Στο μήνυμα που θα βγάλει μετά για να κάνετε reboot θα πατήσετε "Cancel". Μετά θα πατήσετε μια φορά back για να μεταφερθείτε στην αρχική οθόνη του Xposed και εκεί θα πατήσετε στο "Modules". Στην οθόνη θα εμφανίσει τα modules που είναι εγκατεστημένα στο τηλέφωνο. Εκεί θα φαίνονται τα Appsettings και Vibexpert (πιθανόν ανάλογα με της εφαρμογές που έχετε εγκατεστημένες να φαίνονται και άλλα πχ του Greenify). Για να ενεργοποιηθεί το κάθε module θα πρέπει να τσεκάρετε το κουτάκι που βρίσκετε στα δεξιά κάθε module. Αφού τα τσεκάρετε, πατήστε μια φορά back για να πάτε στην αρχική οθόνη του Xposed και μετά επιλέξτε πάλι "Framework". Τώρα πατήστε το "Soft reboot" και μετά "ΟΚ".

 

Όταν το τηλέφωνο ανοίξει:

 

 

  • Για το Appsettings

Κατεβάστε το https://dl.dropboxusercontent.com/u/3724021/LENOVO%20A806/AppSettings-Backup.xml (δεξί κλικ-"Αποθήκευση δεσμού ως") και αποθηκεύστε το στο root της εσωτερικής sdcard. Μετά ανοίξτε το Appsettings και πατήστε τις τρεις τελίτσες πάνω δεξιά , μετά "Εισαγωγή" και μετά ΟΚ.

Αυτό το έκανα για να αλλάξω την εμφάνιση κάποιων εφαρμογών της lenovo από τα κινέζικά (που εμφανίζονται όταν η γλώσσα του τηλεφώνου είναι στα ελληνικά) στα αγγλικά.

Επίσης, αν δεν κάνετε τα παραπάνω (έχοντας το τηλέφωνο στην ελληνική γλώσσα), τότε πηγαίνοντας στις Ρυθμίσεις - Mobile networks και πατώντας το "Data usage and APP control" θα βγάλει μηνυμα "Unfortunately, Network settings has stopped." Κάνοντας την προηγούμενη διαδικασία , το "Data usage and APP control" θα ανοίξει κανονικά. Άλλες εφαρμογές που επηρεάζονται είναι το Players tutorial, LenovoStore, SYNCit, Lenote, User center, Theme center

 

 

 

  • Για το Vibexpert

Μπορείτε να αλλάξετε το τρόπο που εμφανίζονται διάφορες λειτουργίες του τηλεφώνου, όπως

CRT screen off εφέ όταν πατάτε το power για να κλείσει η οθόνη.

Αλλαγές στην οθόνη κλήσεων (οι περισσότερες απ' αυτές δεν χρειάζονται στην 1516).

Προσθήκη Developer options (το έχει ήδη η 1516) και Battery statistics στο menu ρυθμίσεων .

Προσθήκη επιπλέον επιλογών στο Power menu (Recovery, Soft Reboot, Bootloader, ScreenShot, Airplane mode)

Αλλαγή του τύπου εγγραφής βίντεο από .3gp σε . MP4

 

 

Πολλά είναι τα πράγματα που μπορείς να βελτιώσεις-αλλάξεις σε μια rom με το xposed framework αρκεί κάποιος να φτιάξει το κατάλληλο module. Η λίστα με τα modules για το xposed framework είναι μεγάλη και συνεχώς ανανεώνεται.

 

Ελπίζω οι απορίες να είναι όσο το δυνατόν λιγότερες:cry:

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα αυτά είναι από το SuperSU όποτε μια εφαρμογή χρησιμοποιεί το root για να εκτελέσει κάποιες εντολές.

Δηλαδή το power manager εκτελεί συχνά τέτοιες εντολές για κάποιο σκοπό. Εσύ έχεις το τηλέφωνο σε power saving mode?

 

Ναι, σε power saving mode το έχω! Καταλαβαίνω ότι είναι από τον superSU απλά επειδή πρόκειται για kernel να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο !!! Εχεις καμία πρόταση ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε power saving mode το έχω! Καταλαβαίνω ότι είναι από τον superSU απλά επειδή πρόκειται για kernel να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο !!! Εχεις καμία πρόταση ?

Μην σε απασχολεί δεν υπάρχει θέμα. Καμία σχέση με kernel!!! Κέλυφος=Shell ;)

Απενεργοποίησε το power saving mode , άσε το λίγο έτσι και μετά ξανανοιξε το.

Link to comment
Share on other sites

επαναφέρω ένα προηγούμενο ποστ μου που ίσως πέρασε απαρατήρητο...

 

Να πω κι εγώ πως εγκατέστησα την 1501 multi επιτυχώς και ευχαριστώ πολύ τον φίλο kandilak για την βοήθειά του...

 

πράγματι είναι ακόμα πιο βελτιωμένη σχετικά με τα ελληνικά σε σχέση με την προηγούμενη (1447 multi) που είχα και ευτυχώς δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα...

 

kandilak έκανα εγκατάσταση την 1501 multi, όλα καλά και ευχαριστώ!

Μου βγάζει μήνυμα να κάνω αναβάθμιση τον SuperSU και έχει επιλογές "κανονική" και "TWRP/CWM" ποια να επιλέξω;

σχετικά με την παράθεση του φίλου μιας κι εγώ αφού έβαλα την 1501 κλήθηκα να επιλέξω αλλά δεν επέλεξα τίποτα από τα δύο...

 

μέσω του TWRP έκανα install αυτή: Update SuperSU-v2.14.zip από τον αυτόν το οδηγό... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6036475#post6036475

 

έκανα βλακεία; και αν όχι είναι η ίδια με κάποια από τις δύο παραπάνω επιλογές;

 

και κάτι τελευταίο μιας και το είχα καιρό απορία και να η ευκαιρία... τι ακριβώς είναι/κάνει το SuperSU για να καταλάβω;

 

 

Υ.Γ. ευχαριστώ πολύ τον Roid_rage που ανταποκρίθηκε σε άλλο, προηγουμένως, ποστ μου!:)

Link to comment
Share on other sites

Μην σε απασχολεί δεν υπάρχει θέμα. Καμία σχέση με kernel!!! Κέλυφος=Shell ;)

Απενεργοποίησε το power saving mode , άσε το λίγο έτσι και μετά ξανανοιξε το.

 

Ok φίλε μου. Το έκανα... θα το τσεκάρω αργότερα.

 

Για το σήμα εξακολουθώ να έχω κάποιες υπόνοιες ότι είναι χειρότερο από την 1447 multi του vickmall. Παίζει να συμβαίνει κάτι τέτοιο ?

 

Με το lenovo weather widget έχω κάποια προβλήματα, σου το είχα αναφέρει και πριν μερικές ημέρες όταν ήμουν στην 1447 multi. Τώρα έχει καρφωθεί ένα "Athens" στην πόλη , πριν βάλω το locale των εφαρμογών, και δεν αλλάζει , ούτε μπορώ να προσθέσω πόλη. Μάλιστα το γράφημα του widget έχει λάθος θερμοκρασία σε σχέση με την πραγματική!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαίνεις TWRP και κανεις restore. Απλο.

Το σήμα είναι με λιγες μπαρες στην ενδειξη ή και στην ποιότητα κλησης;

Αν κατεβασεις τη notification bar και πατησεις power, μπαινει καανονικα στο power manager? Λογικα το βγάζει αυτο κάθε φορά που ανοίγει η εφαρμογή και ισως πρεπει να αποθηκευσει καποια ρύθμιση και να μη στο βγαζει συνεχεια.

@gmos O φορτιστής 1Α

 

Οι ενδείξεις σήματος φαίνονται πεσμένες σε σχέση με αυτές που είχα στην multi 1447 , τώρα για την ποιότητα δεν ξέρω , μπορεί ναι μπορεί και όχι !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...