Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω παρει εγω.2 εχει μεσα..πραγματικα πολυ καλη..αν κ την πρωτη δεν την κολλησα καλα οποτε η δευτερη super!

Με πρόλαβε ο φίλος. Και εγώ από eshop πήρα. Πραγματικά έχω μείνει άφωνος με την ποιότητα της μεμβράνης. Μόνο γυαλί έβαζα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά ενδιαφέρομαι για την spigen neo hybrid metal που έχει βγάλει.

ήθελα να ρωτήσω αν έχετε υπόψιν κάποιο κατάστημα ebay δοκιμασμένο ή κάτι άλλο.Επίσης όσοι την έχουν σας έχει κάνει σημάδια στο γύρω γύρω μεταλικό κομμάτι του κινητού?

 

επίσης ερχόμενος απο M8 τα ακουστικά του note μου φαινονται αισχρά. Έχετε να προτείνετε κάτι?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι για την spigen neo hybrid metal που έχει βγάλει.

ήθελα να ρωτήσω αν έχετε υπόψιν κάποιο κατάστημα ebay δοκιμασμένο ή κάτι άλλο.Επίσης όσοι την έχουν σας έχει κάνει σημάδια στο γύρω γύρω μεταλικό κομμάτι του κινητού?

 

επίσης ερχόμενος απο M8 τα ακουστικά του note μου φαινονται αισχρά. Έχετε να προτείνετε κάτι?

 

με ενδιαφερει και εμενα αυτη η θηκη,ας μας πει καποιος που την εχει αν του εχει κανει σημαδια :worry:

 

απο εδω την εχει παρει ενα παλικαρι αν σε ενδιαφερει http://plusmobi.net/%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5%CF%82-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%89%CE%BD/%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5%CF%82-samsung-galaxy/%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5%CF%82-samsung-galaxy-note/THIKI-THEKE-%CE%98%CE%97%CE%9A%CE%97-Case-Spigen-SGP-Neo-Hybird-for-Galaxy-Note-4-SGP11123-SGP11124-SGP11125-SGP11179-SGP11180 ;)

Link to comment
Share on other sites

με ενδιαφερει και εμενα αυτη η θηκη,ας μας πει καποιος που την εχει αν του εχει κανει σημαδια :worry:

 

απο εδω την εχει παρει ενα παλικαρι αν σε ενδιαφερει http://plusmobi.net/%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5%CF%82-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%89%CE%BD/%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5%CF%82-samsung-galaxy/%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5%CF%82-samsung-galaxy-note/THIKI-THEKE-%CE%98%CE%97%CE%9A%CE%97-Case-Spigen-SGP-Neo-Hybird-for-Galaxy-Note-4-SGP11123-SGP11124-SGP11125-SGP11179-SGP11180 ;)

 

Ναι είναι και 10 ευρώ πιο πάνω. Μπερδεμά

Την έχω βρει με φίλο στο Αγγλικό ebay http://www.ebay.co.uk/itm/181640049815

αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει άλλο δοκιμασμένο κατάστημα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι και 10 ευρώ πιο πάνω. Μπερδεμά

Την έχω βρει με φίλο στο Αγγλικό ebay http://www.ebay.co.uk/itm/181640049815

αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει άλλο δοκιμασμένο κατάστημα

ειναι γνησια σιγουρα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει εγω.2 εχει μεσα..πραγματικα πολυ καλη..αν κ την πρωτη δεν την κολλησα καλα οποτε η δευτερη super!

Δεν την βρίσκω πλέον. Κανένας σύνδεσμος υπάρχει;;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την απλή neo hybrid εδώ και 2 μήνες σχεδόν -η οποία είναι ακριβώς ίδια με την metal απλά αλλάζει το περίβλημα γύρο από το κινητό που είναι πλαστικό στο δικό μου- και δεν έχω την παραμικρή γρατζουνιά παρόλο που αλλάζω θήκες συχνά...Παρήγγειλα πρόσφατα από το official site της spigen και μία metal και την περιμένω από μέρα σε μέρα.Στο e-bay το official shop της spigen είναι στο παρακάτω link:

 

http://www.ebay.com/itm/Spigen-Galaxy-Note-4-Case-Real-Metal-Frame-Neo-Hybrid-Metal-SERIES-/201253483714?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item74852e8506

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ειναι γνησια σιγουρα?

Πιστεύω πως ναι. Δεν ξέρω σίγουρα βέβαια

Δεν την βρίσκω πλέον. Κανένας σύνδεσμος υπάρχει;;

Eshop άμεσα διαθέσιμο

http://www.e-shop.gr/samsung-display-protector-et-fn910-for-galaxy-note-4-n910-p-TEL.019093

Εγώ έχω την απλή neo hybrid εδώ και 2 μήνες σχεδόν -η οποία είναι ακριβώς ίδια με την metal απλά αλλάζει το περίβλημα γύρο από το κινητό που είναι πλαστικό στο δικό μου- και δεν έχω την παραμικρή γρατζουνιά παρόλο που αλλάζω θήκες συχνά...Παρήγγειλα πρόσφατα από το official site της spigen και μία metal και την περιμένω από μέρα σε μέρα.Στο e-bay το official shop της spigen είναι στο παρακάτω link:

 

http://www.ebay.com/itm/Spigen-Galaxy-Note-4-Case-Real-Metal-Frame-Neo-Hybrid-Metal-SERIES-/201253483714?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item74852e8506

Ευχαριστώ πολύ φίλε για την βοήθεια

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή (tpal) ευχαριστώ για την πληροφορία!;) Την παρήγγειλα ήδη! Είναι το πρώτο κινητό που τα έχω ΟΛΑ γνήσια! Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνεις την sview την original μαζί με τη spigen neo hybrid να μας πει λίγο το πάχος ανάμεσα στις 2 θήκες; ;; δίνει περισσότερο όγκο η sview σε σχέση με την spigen; το αντίθετο ή είναι και οι δύο το ίδιο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος είναι απο Θεσσαλονίκη ας μου στείλει πμ να παραγγειλουμε μαζί το icarez 0.15mn tempered glass γιατί από οτι διάβασα είναι το μόνο που κάθεται καλά στο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή τα ακουστικά που έχει το τηλέφωνο για τα γούστα μου δεν αξίζουν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο? Σκέφτομαι τα xiaomi pistons. Τα έχει δοκιμάσει κανείς σε αυτό το τηλέφωνο?
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή τα ακουστικά που έχει το τηλέφωνο για τα γούστα μου δεν αξίζουν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο? Σκέφτομαι τα xiaomi pistons. Τα έχει δοκιμάσει κανείς σε αυτό το τηλέφωνο?

 

Αυτά έχω εγώ και τα έχω δοκιμάσει τόσο σε note 4 όσο και σε edge, συνεργάζονται άριστα με τη συσκευή και εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την απόδοση τους. (δεν έχω όμως και τρομέρες γνώσεις επί του ήχου)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά έχω εγώ και τα έχω δοκιμάσει τόσο σε note 4 όσο και σε edge, συνεργάζονται άριστα με τη συσκευή και εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την απόδοση τους. (δεν έχω όμως και τρομέρες γνώσεις επί του ήχου)

Είναι καλύτερα από τα εργοστασιακά. Αν είναι τότε είμαστε κομπλε

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλύτερα από τα εργοστασιακά. Αν είναι τότε είμαστε κομπλε
.

Εγώ σήμερα,έκανα έναν έλεγχο μεταξύ των Πίστονς και των JVC,που έχω βάλει κάτω κάτω,και είδα και πάλι,ότι τα JVC,παίζουν πολύ δυνατά.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

.

Εγώ σήμερα,έκανα έναν έλεγχο μεταξύ των Πίστονς και των JVC,που έχω βάλει κάτω κάτω,και είδα και πάλι,ότι τα JVC,παίζουν πολύ δυνατά.

Ποια έχεις? Προτείνετε ρε παίδες τίποτα γιατί ακούω αρκετά μουσική και είχα καλομάθει με τα ακουστικά του m8

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλύτερα από τα εργοστασιακά. Αν είναι τότε είμαστε κομπλε

 

Από τα εργοστασιακά δεν είναι και πολύ δύσκολο να είναι καλύτερα :lol:

Τα εργοστασιακά τα θεωρώ επιεικώς απαράδεκτα.

 

.

Εγώ σήμερα,έκανα έναν έλεγχο μεταξύ των Πίστονς και των JVC,που έχω βάλει κάτω κάτω,και είδα και πάλι,ότι τα JVC,παίζουν πολύ δυνατά.

 

Και για τα JVC έχω ακούσει πολύ καλά λόγια, αλλά νομίζω δεν είναι handsfree αλλά απλά ακουστικά?

Link to comment
Share on other sites

Από τα εργοστασιακά δεν είναι και πολύ δύσκολο να είναι καλύτερα :lol:

Τα εργοστασιακά τα θεωρώ επιεικώς απαράδεκτα.

 

 

 

Και για τα JVC έχω ακούσει πολύ καλά λόγια, αλλά νομίζω δεν είναι handsfree αλλά απλά ακουστικά?

Εχεις δίκηο,ακουστικά απλά είναι.Βλέπεις τα έχω πάνω σε ένα ΒΤ,(το SBH50), με ραδιόφωνο,οπότε δεν χρειάζομαι το hands free.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα δοκίμασα το Gear VR. Πολύ καλή εμπειρία αλλα το πιξέλιασμα ήταν εμφανές παρά την κορυφαία 2Κ οθόνη του Note. Πάντως ένας νέος κόσμος ανοίγεται.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ποια έχεις? Προτείνετε ρε παίδες τίποτα γιατί ακούω αρκετά μουσική και είχα καλομάθει με τα ακουστικά του m8

Xiaomi Pistons και από εμένα με κλειστά μάτια για τη τιμή και τη ποιότητα τους.

Link to comment
Share on other sites

Για την spigen neo hybrid metal που ρωτατε αν κανει γρατσουνιες η απαντηση ειναι και ναι και οχι

Στο μερος της θηκης οπου μπαινει το αναλογο χρωμα, μπλε, κοκκινο κλπ η επιφανεια ειναι ματ και τουλαχιστον σε εμενα δεν εχει γδαρθει στο παραμικρο.

Το πραγμα αλλαζει στην λεπτη περιφερειακη επιφανεια γυρω απο το χρωμα, που αγκαλιαζει το TPU (η καθαρα μεταλλικη επιφανεια χωρις επικαλυψη χρωματος) οπου το μεταλλο ειναι glossy polished και αποκτα ορατες (με την αναλογη οπτικη γωνια σε φως) γρατσουνιες αρκετα ευκολα. (πχ απο το νυχι πατωντας το power button στο πλαι)

θα ηταν πολυ καλυτερα αυτη η επιφανεια να ηταν brushed αλλα ακομα κι ετσι η θηκη τα σπαει, μη φανταστειτε οτι φαινεται κατι αν δεν το προσεξει κανεις υπο συγκεκριμενη οπτικη γωνια.

 

 

Επισης πηρα αυτο το glass

http://www.ebay.com/itm/181590077274?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

επειδη ειχα ακριβως το ιδιο στο ΝΟΤΕ 3 και σε χρηση 11 μηνων δεν ειχε παθει το παραμικρο.

Εχει καθησει τελεια γιατι δεν ειναι τοσο πλατυ ωστε να φτανει μεχρι την περιφερεια οπου η οθονη του κινητου κανει την καμπυλη, το οποιο σημαινει οτι εχει καθησει καλα χωρις να ξεκολλανε οι ακρες και λοιπα, αλλα οπτικα αυτο ειναι λιγο ασχημο. Βαζω και μια φωτο για να καταλαβετε.

Οπως και να χει, πολυ καλυτερο αποτελεσμα απο το αν ξεκολλαγε στις ακρες και φυσικα με την προστασια του glass που ολοι θελουμε να εχουμε. http://s4.postimg.org/3vaxbl65l/20150313_015911.jpg

Edited by pittas
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει κ εγώ την spigen neo hybrid metal είναι φανταστική θήκη πανέμορφη χωρίς να κάνει το κινητό ακόμα πιο μεγάλο!

Το μόνο πράγμα που με ενοχλεί είναι ότι μερικές φορές όπως το κρατάω και γράφω νιώθω μια ενόχληση στο πίσω μέρος που έχει το άνοιγμα για το πενάκι..είναι απότομα κομμένο μέταλλο δεν κόβει αλλά το καταλαβαίνεις!

 

Για τζαμάκι εγώ πήρα ένα nillkin απο ebay αλλά δεν έχει έρθει ακόμα για να ω γνώμη γι αυτό..

 

Επίσης έχω παραγγείλει μια μπαταρία μια κάρτα για να φορτίζει ασύρματα, την βάση της, και ένα στήριγμα αμφιβόλου ποιότητας για να στέκεται κάπως..

 

Αν κάποιος έχει εμπειρία από την μπαταρία κυρίως θα ήθελα να την ακούσω μιας και η δική του δεν μου αρκεί.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία έπρεπε να έπαιρνες την αυθεντική. Περίπου στα ίδια λεφτά είναι και σίγουρα καλύτερη. Από Amazon είχα δει της Samsung για ασύρματη φόρτιση στα 12 ευρώ Μαξ.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα αυτη τη μπαταρια ολα καλα και σε καλη τιμη πιστευω σε καλα κινητα καλο ειναι κινεζικες μπαταριες οχι

 

http://www.ebay.com/itm/361214659827?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...