Jump to content

Snapdragon Vs Exynos


UNEXPECTEDGR
 Κοινοποίηση

SNAPDRAGON ή EXYNOS  

329 members have voted

  1. 1. SNAPDRAGON ή EXYNOS



Recommended Posts

Φιλικη ερωτηση, γιατι αλλαξες το f ? εγω το f εχω και δεν μου εχει ζεσταθει ποτε.. και δεν ξερω για το c αλλα απο ενα xperia που ειχα μου πιανει τα routers των wifi λιγο καλυτερα.

 

Εχω το μικροβιο της αλλαγης. Χωρις πλακα τωρα χρειαζομουν κατι λεφτα και το εδωσα, τωρα που εστρωσαν τα πραγματα το ξαναπηρα και βρηκα το c περιργως πιο φτηνο και ετσι το τσιμπησα. Παντως τωρα δειχνει να εχει στρωσει, ισως ετρεχε κατι στο παρασκηνιο πιος ξερει. Γενικα ειμαι πολυ πολυ ευχαριστημενος, εχει και πολυ δυνατο ηχειο που με νοιαζει. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 538
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες καλημέρα δεν κάθισα να διαβάσω όλα τα προηγούμενα post αλλά έχω να πω τα εξής το note4 έρωτας....

Και για αυτό ξαναγυρισα για 3η φορά οπότε μπορώ να πω ότι πήρα και τα 3 χρώματα (τώρα με λευκό) και τους 2 τύπους f or c.

Τωρα ειμαι με f again γιατί στην δική μου χρήση το C σαν αυτονομία(3 μπαταρίες την ημέρα) ενώ με το f (2μπαταριες την ημέρα)!!

Σαν θερμοκρασία το f σαφώς πιο ζεστό απ το C.

Internet παραδόξως σε αυτά που εγώ έτρεχα δεν είδα την τόσο σημαντική διάφορα που γενικά διαβάζω. Αυτό όμως που με χάλασε γενικά είναι η σύνδεση με διάφορα όπως Bluetooth ή wifi που εδώ το f είναι σαφώς ανώτερο . Και σε μένα αλλά και σε φίλο που και αυτός με C την ώρα που υπήρχε αλλαγή στο σήμα από 4 σε Η+ η σε Η το lag πήγαινε σύννεφο (είχα την τύχη να δοκιμάσω και το U ΔΡΆΜΑ) .

Οπότε με γνώμονα όλα τα παραπάνω f σταθερή αξία for me.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα δεν κάθισα να διαβάσω όλα τα προηγούμενα post αλλά έχω να πω τα εξής το note4 έρωτας....

Και για αυτό ξαναγυρισα για 3η φορά οπότε μπορώ να πω ότι πήρα και τα 3 χρώματα (τώρα με λευκό) και τους 2 τύπους f or c.

Τωρα ειμαι με f again γιατί στην δική μου χρήση το C σαν αυτονομία(3 μπαταρίες την ημέρα) ενώ με το f (2μπαταριες την ημέρα)!!

Σαν θερμοκρασία το f σαφώς πιο ζεστό απ το C.

Internet παραδόξως σε αυτά που εγώ έτρεχα δεν είδα την τόσο σημαντική διάφορα που γενικά διαβάζω. Αυτό όμως που με χάλασε γενικά είναι η σύνδεση με διάφορα όπως Bluetooth ή wifi που εδώ το f είναι σαφώς ανώτερο . Και σε μένα αλλά και σε φίλο που και αυτός με C την ώρα που υπήρχε αλλαγή στο σήμα από 4 σε Η+ η σε Η το lag πήγαινε σύννεφο (είχα την τύχη να δοκιμάσω και το U ΔΡΆΜΑ) .

Οπότε με γνώμονα όλα τα παραπάνω f σταθερή αξία for me.

 

Αυτό που δεν περίμενα πάντως απο το note ειναι αυτό εδώ ...

 

και μένα πολλές φορές που μιλάω κόβεται. κι όντως το πρόβλημα είναι η εναλλαγή του δικτύου των data. συνήθως μολις αλλαζει από 4g σε 3g ή κατι άλλο κλεινει η γραμμη. είναι σπαστικο ελπιζω στο μελλον να διορθωθεί με αναβάθμιση αλλιως είναι φαουλ μεγαλο της Samsung

 

που και αλλα παιδιά κάτοχοι επιβεβαίωσαν.

 

Στο C δηλαδή έχουμε λαγκαρισματα κατα την εναλλαγή της μπάντας των data ενώ στο F κόβεται η κλήση.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε χρησιμοποιήσει και τα δύο πείτε μας συγκριτικά. Νομίζω δεν υπάρχει καλύτερη σύγκριση από την πραγματική χρήση στην καθημερινότητα. Οπότε σας ακούμε
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με C που είμαι.Υπερθερμανση,κολλήματα κατά την εναλαγή δικτύων και χάλια μπαταρία δεν έχω δει.

Δύο ημέρες το έχω ίσως να εμφανιστούν

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

εχω το C λιγο πριν απο τα Χριστουγεννα! ολα ειναι ρολοι! ουτε σκαλωματα ουτε αναγκαστηκα κλεισιματα ουτε προβληματα στα δικτυα ουτε τπτ!
Link to comment
Share on other sites

Το παρακολουθώ από την αρχή του. Θέλω την προσωπική εμπειρία του φίλου. Στο θέμα άλλωστε όσοι το παρακολουθούν δεν έχουν βγάλει άκρη και ο καθένας συνήθως υποστηρίζει αυτό που αγόρασε. Θέλω τη γνώμη κάποιου που τα είχε και τα 2
Link to comment
Share on other sites

Το παρακολουθώ από την αρχή του. Θέλω την προσωπική εμπειρία του φίλου. Στο θέμα άλλωστε όσοι το παρακολουθούν δεν έχουν βγάλει άκρη και ο καθένας συνήθως υποστηρίζει αυτό που αγόρασε. Θέλω τη γνώμη κάποιου που τα είχε και τα 2

 

Δε θα βγαλεις ακρη, γιατι δεν...υπαρχει.

Για να κλεινει το θεμα. Στην πραξη δεν εχουν καμια διαφορα.

Ουτε καν στα antutu. Αν τρεξεις δεκα φορες τα antutu θα δεις να υπερτερει ποτε το ενα, ποτε το αλλο.

Ακομα και κατα το webpage loading ή και την εκκινηση μιας εφαρμογης, θα δεις να ειναι "μοιρασμενοι" οι νικητες.

Μπαταρια στα ιδια επιπεδα.

Με αλλα λογια, αγοραζεις ο,τι βρεις φθηνοτερο. Ετσι απλα...

Τα αλλα ειναι για να εχουμε να λεμε...

Link to comment
Share on other sites

Δε θα βγαλεις ακρη, γιατι δεν...υπαρχει.

Για να κλεινει το θεμα. Στην πραξη δεν εχουν καμια διαφορα.

Ουτε καν στα antutu. Αν τρεξεις δεκα φορες τα antutu θα δεις να υπερτερει ποτε το ενα, ποτε το αλλο.

Ακομα και κατα το webpage loading ή και την εκκινηση μιας εφαρμογης, θα δεις να ειναι "μοιρασμενοι" οι νικητες.

Μπαταρια στα ιδια επιπεδα.

Με αλλα λογια, αγοραζεις ο,τι βρεις φθηνοτερο. Ετσι απλα...

Τα αλλα ειναι για να εχουμε να λεμε...

 

να προσθεσω μονο το 4G που αν θες ντε και καλα ταχυτητες μεγαλες και θα το εχεις χρονια να περιμενεις να ερθουν στα ισια τα δικτυα το F ειναι μπροστα γτ πιανει μεχρι 300MB/s μονο εκει δλδ! αλλα εινια μελλοντικο ολο αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ οτι το πόστ του Bαγγέλη είναι η πιο αντικειμενική περιγραφή για τις διαφορές των δύο μοντέλων. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

να προσθεσω μονο το 4G που αν θες ντε και καλα ταχυτητες μεγαλες και θα το εχεις χρονια να περιμενεις να ερθουν στα ισια τα δικτυα το F ειναι μπροστα γτ πιανει μεχρι 300MB/s μονο εκει δλδ! αλλα εινια μελλοντικο ολο αυτο!

Στο download μόνο νομίζω όμως θα έχει διαφορά ε?

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

να προσθεσω μονο το 4G που αν θες ντε και καλα ταχυτητες μεγαλες και θα το εχεις χρονια να περιμενεις να ερθουν στα ισια τα δικτυα το F ειναι μπροστα γτ πιανει μεχρι 300MB/s μονο εκει δλδ! αλλα εινια μελλοντικο ολο αυτο!

 

Με το ερμο το 4G να σερνεται στη χωρα μας κι αυτο ουτοπικο και στα χαρτια ειναι.

Ειπαμε παιδια, μην παιδευεστε. Σιγουρευτειτε οτι αγοραζετε ευρωπαϊκο κομματι και αγοραστε απο οπου σας εξυπηρετει... Μη βασανιζετε το μυαλο σας...

Link to comment
Share on other sites

Ο @vagelis το είπε αρκετά σωστά και για να το πούμε και πιο ολοκληρωμένα για κάποιον που απλά θέλει ένα note4 ας πάρει όποιο αντέχει η τσέπη του το σίγουρο να έχει εγγύηση εντός Ελλάδας και μετά απλά να το χαρεί.

Όλα τα άλλα είναι για κάποιους (και εγω μέσα) που σκοτωνουμε τον χρόνο - χρήματά μας για την τρέλα που μας δέρνει. ☺

Link to comment
Share on other sites

Και ναιιιιιιι, σήμερα μου ήρθε το φοβερό Note 4 © σε μαύρο, δυστυχώς δεν βρήκα σε άσπρο. Αλλά οκ.... :lol:

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

καλωριζικο κ καλοδουλευτο φιλε!αν παλι δ σ αρεσει το μαυρο στο κανω ανταλλαγη με ασπρο......:D
lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά εγγύηση και τα δύο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=404919

 

Οπότε σε ποιο να καταλήξω?c ή f εντέλει?τι πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα έχει το καθένα?

Link to comment
Share on other sites

Οπότε σε ποιο να καταλήξω?c ή f εντέλει?τι πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα έχει το καθένα?

 

Αναφέρονται όλα στο θέμα που σε έδωσε ο φίλος παραπάνω κάνε ένα κόπο και διαβάσετε δεν είναι πολλές σελίδες μην περιμένεις να σου πει κάποιος σχημάτισε μόνος σου γνώμη είναι το καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως τσεκάρω αυτά που λέγατε περί γνησιότητας εγγύησης στην Ελλάδα κλπ ?

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως τσεκάρω αυτά που λέγατε περί γνησιότητας εγγύησης στην Ελλάδα κλπ ?

Κατέβασε την εφαρμογή και δες για που προορίζεται η συσκευή σου.

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

Λογικά ευρωπαϊκό είναι άρα έχει 2 χρόνια εγγύηση

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Οπότε σε ποιο να καταλήξω?c ή f εντέλει?τι πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα έχει το καθένα?

Οποίος έχει το F θα σου πει αυτό και όποιος το C θα σου πει το C. Η επιλογή είναι δική σου. Και στο θέμα δεν βγάζεις άκρη αλλά τουλάχιστον βλέπεις ποιες είναι οι διαφορές τους. Που δεν είναι και τίποτα τρομερές. Οποίο και να πάρεις θα μείνεις ικανοποιημενος

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

εγω προτιμω exynos με 1000 αφου ενσωματωσε και το lte πανω μια χαρα...οι λογοι ειναι παρα πολλοι για εμενα και παντα φιλικα....καταρχην το καλυτερο chip ηχου (wolfson)ως πρωην κατοχος s4 i9500 ηξερα τι σημαινει...τρομερος ηχος...καλυτερα καρτα γραφικων,ποιο ζωηρα χρωματα..καλυτερη αυτονομια μπαταρια...οποτε δουλευουν και οι οχτω πυρηνες οπως στο s5 g900h...40% ποιο πανω απο το f!!

samsung galaxy note 4 n910u {TDD-LTE+FDD-LTE+WCDMA+GSM}cat6

samsung galaxy note 4 n910c {FDD-LTE+WCDMA+GSM}cat 4

samsung galaxy note 4 n910f {FDD-LTE+WCDMA+GSM}cat4

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

εγω προτιμω exynos με 1000 αφου ενσωματωσε και το lte πανω μια χαρα...οι λογοι ειναι παρα πολλοι για εμενα και παντα φιλικα....καταρχην το καλυτερο chip ηχου (wolfson)ως πρωην κατοχος s4 i9500 ηξερα τι σημαινει...τρομερος ηχος...καλυτερα καρτα γραφικων,ποιο ζωηρα χρωματα..καλυτερη αυτονομια μπαταρια...οποτε δουλευουν και οι οχτω πυρηνες οπως στο s5 g900h...40% ποιο πανω απο το f!!

samsung galaxy note 4 n910u {TDD-LTE+FDD-LTE+WCDMA+GSM}cat6

samsung galaxy note 4 n910c {FDD-LTE+WCDMA+GSM}cat 4

samsung galaxy note 4 n910f {FDD-LTE+WCDMA+GSM}cat4

 

+φωνώ και επαυξάνω στα λεγόμενα σου και μόλις είδα ότι το 910U δεν υστερεί ούτε στο 4G+ (cat6) που υπερτερούσε το 910F του C.:D

Aν έπαιζε εγγύηση χαλαρά θα ήταν ΤΟ κορυφαίο για αγορά τώρα.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Snapdragon Vs Exynos

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...