Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H android now κανει σε 32αρι?

Οι custom rom's συνήθως δεν εχουν διαχωρισμο (16 ή 32)! Αν χρειαστει ομως να φλασαρεις official με το flash tool, εκει καλυτερα θα ειναι να βαλεις τη "σωστη"!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H android now κανει σε 32αρι?

Απ' ότι διαβάζω, ναι.

ευχαριστώ κατέβασα την italy,μήπως υπάρχει και κάποιος οδηγός για root και πέρασμα recovery?

Root κάνεις με το PurpleDrake. Είναι πανεύκολο.

Recovery περνάς με τον εξής τρόπο:

1. Εγκαθιστάς από το play store την εφαρμογή flashify στο κινητό.

2. Κατεβάζεις το zip της recovery από εδώ.

3. Ανοίγεις το zip και περνάς το αρχείο img στο τηλέφωνο.

4. Πας στο κινητό, ανοίγεις το flashify, επιλέγεις recovery image/choose a file/το αρχείο img

5. Τέλος!!!

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι διαβάζω, ναι.

 

Root κάνεις με το PurpleDrake. Είναι πανεύκολο.

Recovery περνάς με τον εξής τρόπο:

1. Εγκαθιστάς από το play store την εφαρμογή flashify στο κινητό.

2. Κατεβάζεις το zip της recovery από εδώ.

3. Ανοίγεις το zip και περνάς το αρχείο img στο τηλέφωνο.

4. Πας στο κινητό, ανοίγεις το flashify, επιλέγεις recovery image/choose a file/το αρχείο img

5. Τέλος!!!

ΜΕ το toelroot δεν γινεται root?

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Πρότεινα το Purple γιατί το έχω δοκιμάσει στο δικό μου G3 και ήταν απίστευτα εύκολο. Αν προτιμάς το towelroot, καμία αντίρρηση.
I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Πρότεινα το Purple γιατί το έχω δοκιμάσει στο δικό μου G3 και ήταν απίστευτα εύκολο. Αν προτιμάς το towelroot, καμία αντίρρηση.

 

απλα το towelroot ειναι ενα apk το τρεχεις και τελος. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου απαντησει για την εφαρμογη trwp recivery? γιατι πιο πανω αναφερτε μεσω flashify?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

H android now κανει σε 32αρι?

 

Κάνει κανονικότατα. Και εγώ 32αρι έχω!

 

Μπορει καποιος να μου απαντησει για την εφαρμογη trwp recivery? γιατι πιο πανω αναφερτε μεσω flashify?

 

Τάκη άμα δεν σου απαντάνε τότε λογικά δεν ξέρουν. Δεν είναι ανάγκη να επαναλαμβάνεις την ερώτηση συνέχεια. Ειδικά για το ταμπλετ ρώτα στο θέμα του. Εδώ είναι για G3. Επίσης αν εδώ λένε με flashify τότε γιατί δεν το χρησιμοποιείς και πρέπει να το κάνεις με twrp εφαρμογή.

Και φυσικά ότι λέμε εδώ μέσα υπάρχει στο xda με ότι πληροφορία, λεπτομέρεια θες!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το xposed framework δουλευει με την Androidnow?

Το xposed δε δουλεύει με καμία lollipop rom μέχρι στιγμής.

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα υπάρχει καμια άλλη ρομ εκτος απο την android now γιατι την δοκίμασα αλλα δεν μπορω να πω οτι με τρέλανε αντί να βγάζει bloatware βάζει και παραπάνω ανούσια πράγματα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα υπάρχει καμια άλλη ρομ εκτος απο την android now γιατι την δοκίμασα αλλα δεν μπορω να πω οτι με τρέλανε αντί να βγάζει bloatware βάζει και παραπάνω ανούσια πράγματα

 

Cloudy g3 ειναι μια αλλη αλλα δεν κανει τοσο γρηγορα updates... Η ΑΝ ειχε την 20F ενω οι αλλες για πολλες μερες ηταν στην 20Ε.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Cloudy g3 ειναι μια αλλη αλλα δεν κανει τοσο γρηγορα updates... Η ΑΝ ειχε την 20F ενω οι αλλες για πολλες μερες ηταν στην 20Ε.

 

Η cloudy δεν υποστηρίζει πια το d855 μεχρι την cloudy 1.2 που είναι kitkat , για chupachups και knvirus εχετε καμία γνώμη?

Link to comment
Share on other sites

Η cloudy δεν υποστηρίζει πια το d855 μεχρι την cloudy 1.2 που είναι kitkat , για chupachups και knvirus εχετε καμία γνώμη?

 

μπερδεύτηκες λιγο.στην έκδοση 2.0 υποστηρίζει μονο d855 και οχι τα αλλα.

βασικά ειναι μια μανησια ακομα με root adaway και viper4android.

περιμένουμε την επόμενη έκδοση να προσθέσει πραγματάκια αλλά αργεί πολύ όμως.

Link to comment
Share on other sites

μπερδεύτηκες λιγο.στην έκδοση 2.0 υποστηρίζει μονο d855 και οχι τα αλλα.

βασικά ειναι μια μανησια ακομα με root adaway και viper4android.

περιμένουμε την επόμενη έκδοση να προσθέσει πραγματάκια αλλά αργεί πολύ όμως.

 

Ναι σωστά μπερδεύτηκα εγω,για τις άλλες δύο που ρωτάω εχεις δοκιμάσει καμία?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,νεος στα lg κινητα μιας και ειχα ολα απο τις σειρες S και NOTE της samsung!!!!Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος οδηγος για να κανω ροοτ το κινητο στην εκδοση lollipop???Επισης αν θελετε προτινετε μου και καποια ρομ π να ειναι σε στυλ στοκ!!!!Ευχαριστω πολυ!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να ρουτάρεις αν έχεις πάρει το update της 5.0

Θα πρέπει να γυρίσεις σε προηγούμενο firmware της kit kat κ να κάνεις root κ την άλλη διαδικασία.Αν διαβάσεις το νήμα απ την αρχή θα δείς οτι έχει ξανααπαντηθεί κ σε προηγούμενα post υπάρχουν οδηγίες...

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να ρουτάρεις αν έχεις πάρει το update της 5.0

Θα πρέπει να γυρίσεις σε προηγούμενο firmware της kit kat κ να κάνεις root κ την άλλη διαδικασία.Αν διαβάσεις το νήμα απ την αρχή θα δείς οτι έχει ξανααπαντηθεί κ σε προηγούμενα post υπάρχουν οδηγίες...

Ναι απλα ειναι παρα πολλεσ σελιδες και ειπα μηπως υπαρχει καποιος οδηγος για να τα κανω ολα αυτα!!!!αν το κανω ροοτ χανω την εγγυηση οπως εχανα στα samsung????

Link to comment
Share on other sites

Ναι την χάνεις αλλα ξαναγυρνάς εύκολα σε στοκ αν χρειαστέι.Δεν υπάρχει κάποιος counter η το knox π.χ που να μετράει τα flash κ.τ.λ

 

Βήμα πρώτο εδώ

Firmware kit kat κατεβάζεις απο εδώ

Επόμενο βήμα εδώ

 

Κ αυτό σαν tutorial που μπορεί να σε βοηθήσει...

 

Μετά βάζεις οποια custom νομίζεις εσύ :)

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Ναι την χάνεις αλλα ξαναγυρνάς εύκολα σε στοκ αν χρειαστέι.Δεν υπάρχει κάποιος counter η το knox π.χ που να μετράει τα flash κ.τ.λ

 

Βήμα πρώτο εδώ

Firmware kit kat κατεβάζεις απο εδώ

Επόμενο βήμα εδώ

 

Κ αυτό σαν tutorial που μπορεί να σε βοηθήσει...

 

Μετά βάζεις οποια custom νομίζεις εσύ :)

Σε ευχαριστω πολυ για τους οδηγους φιλε μου...Αν κανω καποια βλακεια τουλαχιστων μενουμε και κοντα απ οτι βλεπω :) :)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Κάτοχος εδώ και 1 μήνα ενός 16Gb Gold. Πρώην κάτοχος Galaxy S4.

Το πληκτρολόγιο καθηστερούσε αρκετά όταν πήγαινα να γράψω γρήγορα οπότε κατέβασα το swiftkey και είμαι ικανοποιημένος δεν κολλάει.

Εχει Lag από καμία φορά όταν θέλω να επιστρέψω στην κεντρική οθόνη.

Αν κατεβάσω άλλον Launcher θα βελτιωθεί η απόδοση του κινητού η θα το -βαρένη- και θα κολλάει πιο πολύ;

Δεν το έχω φορτωμένο με πολλά το κινητό.

Προγράμματα όπως Clean master κάνουν καμία δουλειά ώστε να βοηθήσουν στο να μην κολλάει η απλά θα το επιβαρίνουν;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για τους οδηγους φιλε μου...Αν κανω καποια βλακεια τουλαχιστων μενουμε και κοντα απ οτι βλεπω :) :)

 

Δεν είναι κάτι δύσκολο.Μετά την πρώτη φορά που θα το κάνεις θα φαίνεται ευκολάκι.Αν κολλήσεις πουθενά κάνε σήμα :p

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Κάτοχος εδώ και 1 μήνα ενός 16Gb Gold. Πρώην κάτοχος Galaxy S4.

Το πληκτρολόγιο καθηστερούσε αρκετά όταν πήγαινα να γράψω γρήγορα οπότε κατέβασα το swiftkey και είμαι ικανοποιημένος δεν κολλάει.

Εχει Lag από καμία φορά όταν θέλω να επιστρέψω στην κεντρική οθόνη.

Αν κατεβάσω άλλον Launcher θα βελτιωθεί η απόδοση του κινητού η θα το -βαρένη- και θα κολλάει πιο πολύ;

Δεν το έχω φορτωμένο με πολλά το κινητό.

Προγράμματα όπως Clean master κάνουν καμία δουλειά ώστε να βοηθήσουν στο να μην κολλάει η απλά θα το επιβαρίνουν;

 

 

Η συσκευή έχει το smart cleaning κάνει μια χαρά τη δουλειά του και μάλιστα σε ειδοποιεί πότε "πρέπει" να καθαρίσεις τη συσκευή δες τις επιλογές της εφαρμογής νομίζω έχει επιλογές γιαυτό. Αυτή που αναφέρεις σε υποχρεώνει να εγκαταστήσεις και άλλα καλούδια για το "καλό" σου τα οποία δεν ζήτησες βέβαια! Αν επιμένεις σε πρόσθετη εφαρμογή προτείνω το CCleaner σου βγάζει και εικονίδιο στην οθόνη για καθαρισμό με ένα κλικ (το ονομάζει quick clean widget) χωρίς να τρέξεις το πρόγραμμα ότι καλύτερο δεν θα χρειαστείς να κάνεις επιπλέον ρυθμίσεις τουλάχιστον αρχικά, πάντως το αντίστοιχο του στα windows PC είναι τέρας αξιοπιστίας όσα χρόνια το χρησιμοποιώ.

Όσο αναφορά τα κολλήματα προσπάθησε να αφαιρέσεις όσες εφαρμογές δεν χρησιμοποιείς ή να απενεργοποιήσεις όσες δεν είναι δυνατόν να αφαιρεθούν. Αν και χρησιμοποιώ κι εγώ το ίδιο πληκτρολόγιο δεν νομίζω ότι το πληκτρολόγιο της lg έχει τόσο σημαντικό lag άξιο αναφοράς.

Κάνε και μια επανεκκίνηση πάντα βοηθάει από όσο διαβάζω αν και εγώ το Σάββατο έκανα μετά από μήνες αν εξαιρέσω αυτή της αναβάθμισης!

 

Ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ σε μικρές τουλάχιστον οθόνες και τις έχω απενεργοποιημένες:

βιβλία google, το βασικό ημερολόγιο, περιοδικό google, παιχνίδια google, ταινίες google, βασικός browser, smartsharecloud, talkback.

 

Μερικές εφαρμογές που τις έχω αδρανείς:

remoteCall... , ραδιόφωνοFM, thinkFree viewer, family protection, smartWorld, box.

 

Αυτά από ένα απλό χρήστη οποιαδήποτε διόρθωση πάντα ευπρόσδεκτη.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Για μένα το sd maid είναι απλά το top.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

24 ώρες με Android Now HD 8.3 με clean install και έχει φάει δύο παγωματα σε σημείο που μόνο με βγαλσιμο της μπαταρίας ξεκόλλησε..Μια στο Facebook και μια στην συλλογή με τις φωτογραφίες..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...