Jump to content

ZTE V5 (Red Bull)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν σου εχει περασει custom δικια του, τοτε δεν μπορεις να πάρεις OTA αναβάθμιση. μπορει πχ να σου βαλει τροποποιημένη 1.15 nubia os rom που να ειναι multilingual. εκει απ οτι ξερω μαλλον δεν μπορεις να αναβαθμισεις ή και να αναβαθμίσεις, θα χάσεις τα ελληνικα και θα ξεμεινεις με αγγλικα κ κινεζικα.το honor 3c ποιον επεξεργαστη φοράει; τωρα που διάβαζα το φορουμ στο xda, με μια μικρή αναζήτηση βρήκα ότι δουλευει το 3g και στις 2 sim αλλά όχι ταυτόχρονα.

 

Στο κινεζικο site της zte βγαζει τις αναβαθμισεις. ελπιζω να ξερεις κινεζικα. :P

γενικα μεχρι τώρα κοντά κάπου κάθε μηνα έβγαζε αναβαθμισεις απ ότι ειδα. απ ότι διαβασα στο xda , τωρα κοντά περιμένουμε το update που θα πάει το κινητό στην 4.4.4 kitkat.

 

Ποιο είναι το κινεζικό site της ZTE, δεν εννοείς αυτό ε?

Δεν είναι multilang οι stock ROM? Γιατί από όσο ξέρω από το Nubia Z5s φίλου, όταν πέρασαν σε KitKat οι Nubia ROMs έγιναν multilang.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποιο είναι το κινεζικό site της ZTE, δεν εννοείς αυτό ε?

Δεν είναι multilang οι stock ROM? Γιατί από όσο ξέρω από το Nubia Z5s φίλου, όταν πέρασαν σε KitKat οι Nubia ROMs έγιναν multilang.

 

Στο κινητό μας όχι δεν είναι.τουλάχιστον όχι ακόμα. Είσαι σίγουρος ότι του φίλου σου είναι μεταφρασμένο από την zte και δεν είναι από χρήστες;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!! Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος του κινητού!!! δύο ερωτήσεις αρχάριου! Πήρα το 2gb! Στον αποθηκευτικό χώρο μου λέει system storage 4gb και από κάτω αποθηκευτικός χώρος 4gb! Είναι το 8αρι απλά χρησιμοποιεί 4 στο λειτουργικό και 4 για αποθήκευση? η ραμ είναι οντως 2g! και δεύτερον η κάμερα αλλάζει ανάλυση η είναι σταθερά 13mp? γιατί δεν βρήκα ρύθμιση να αλλάξω! ευχαριστώ και κατανόηση για τον αρχάριο!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!! Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος του κινητού!!! δύο ερωτήσεις αρχάριου! Πήρα το 2gb! Στον αποθηκευτικό χώρο μου λέει system storage 4gb και από κάτω αποθηκευτικός χώρος 4gb! Είναι το 8αρι απλά χρησιμοποιεί 4 στο λειτουργικό και 4 για αποθήκευση? η ραμ είναι οντως 2g! και δεύτερον η κάμερα αλλάζει ανάλυση η είναι σταθερά 13mp? γιατί δεν βρήκα ρύθμιση να αλλάξω! ευχαριστώ και κατανόηση για τον αρχάριο!!!

κάπως έτσι. 2 gb για το συστημα, 2 για εγκατασταση εφαρμογών και τα υπόλοιπα 4 για τον χρήστη. η κάμερα στο auto δεν μπορεις να ρυθμισεις τα megapixel. πρεπει να το πας στο pro για να τα ρυθμισεις. καλοριζικο και καλοδουλευτο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!! Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος του κινητού!!! δύο ερωτήσεις αρχάριου! Πήρα το 2gb! Στον αποθηκευτικό χώρο μου λέει system storage 4gb και από κάτω αποθηκευτικός χώρος 4gb! Είναι το 8αρι απλά χρησιμοποιεί 4 στο λειτουργικό και 4 για αποθήκευση? η ραμ είναι οντως 2g! και δεύτερον η κάμερα αλλάζει ανάλυση η είναι σταθερά 13mp? γιατί δεν βρήκα ρύθμιση να αλλάξω! ευχαριστώ και κατανόηση για τον αρχάριο!!!
Απο που το τσιμπησες και ποια ΡΟΜ φοραει φιλος?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Απο που το τσιμπησες και ποια ΡΟΜ φοραει φιλος?

 

http://www.aliexpress.com/item/Free-Gifts-Zte-Red-Bull-V5-Nubia-MSM8926-Quad-Core-Android-4-4-OS-5-INCH/32221372841.html από εδώ φίλε! φοράει 4.4.2!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κάπως έτσι. 2 gb για το συστημα, 2 για εγκατασταση εφαρμογών και τα υπόλοιπα 4 για τον χρήστη. η κάμερα στο auto δεν μπορεις να ρυθμισεις τα megapixel. πρεπει να το πας στο pro για να τα ρυθμισεις. καλοριζικο και καλοδουλευτο!

Σε ευχαριστώ! Γιατί λίγο αυτό με με τον αποθηκευτικό με προβλημάτισε αν και εμένα από τις λίγες μου γνώσεις εκεί πήγε το μυαλό μου!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/Free-Gifts-Zte-Red-Bull-V5-Nubia-MSM8926-Quad-Core-Android-4-4-OS-5-INCH/32221372841.html από εδώ φίλε! φοράει 4.4.2!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ! Γιατί λίγο αυτό με με τον αποθηκευτικό με προβλημάτισε αν και εμένα από τις λίγες μου γνώσεις εκεί πήγε το μυαλό μου!!

βλακεία πάντως που δεν αφήνει όλα τα υπόλοιπα 6 για εφαρμογές.

αυτά τα έκαναν κάτι κινέζικα no name.Δεν το περίμενα από την ZTE

Link to comment
Share on other sites

βλακεία πάντως που δεν αφήνει όλα τα υπόλοιπα 6 για εφαρμογές.

αυτά τα έκαναν κάτι κινέζικα no name.Δεν το περίμενα από την ZTE

δεν ξερω κανενα που να το κανει από μαμα αυτό που λες. μόνο με πειραγμα της rom ξερω ότι γίνεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω κανενα που να το κανει από μαμα αυτό που λες. μόνο με πειραγμα της rom ξερω ότι γίνεται αυτό.

Έχω το ταπεινό Huawei honor 3c με 8 γιγα και πέραν του συστήματος όλα τα άλλα είναι ελεύθερα για εφαρμογές.το ίδιο και το 8αρι Asus tablet! συνήθως τα no name κινέζικα αφήνουν λίγο ελεύθερο για εφαρμογές από τον ολόκληρο.οι γνωστές μάρκες τον αφήνουν όλο

Link to comment
Share on other sites

το κινητο το εχω παρει για δωρο , δεν ηθελα να μπλεξω με αναβαθμισεις και πειραγματα. ηθελα ενα κινητο που να δουλευει σωστα.

δυστηχως αυτο το μοντελο δεν ειναι για τετοια

 

του εχω βαλει μια 16αρα καρτα , δεν υπαρχει επιλογη να αποθηκευονται στη καρτα παρα μονο στην εσωτερικη μνημη , οταν βαζω προγραμμα που τα μεταφερει στην sd , μου ζηταει να ειναι root για να κανει τετοια ενεργεια...

 

τα ελληνικα ειναι λες και τα μιλαει ο μπαγεβιτς , μισα ελληνικα μισα αγγλικα , οτι νανε.

 

γενικα με μια λεξη απογοητευση. Μεγαλο μου λαθος που δεν επελεξα το xiaomi

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω κανενα που να το κανει από μαμα αυτό που λες. μόνο με πειραγμα της rom ξερω ότι γίνεται αυτό.

Σε mtk επεξεργαστές γινόταν partition και έδινες όλο το χώρο για εφαρμογές. Δεν μπορεί να γίνει κάτι ανάλογο?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγω την 2gb έκδοση. Άντιμετωπισα ομως ενα σοβαρό πρόβλημα.Αφού εκανα την πρώτη φόρτιση το άφησα stand by. Μετά απο 3 ώρες το κινητό χωρίς να το πειράξω καθόλου ζεστάθηκε πολύ και η μπαταρια απο 100% πήγε στο 50%. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κάπως βελτιώθηκε αλλα και πάλι η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? το κινητό ειναι απο vickmall και του έβαλα 2 κάρτες
Link to comment
Share on other sites

το κινητο το εχω παρει για δωρο , δεν ηθελα να μπλεξω με αναβαθμισεις και πειραγματα. ηθελα ενα κινητο που να δουλευει σωστα.

δυστηχως αυτο το μοντελο δεν ειναι για τετοια

 

του εχω βαλει μια 16αρα καρτα , δεν υπαρχει επιλογη να αποθηκευονται στη καρτα παρα μονο στην εσωτερικη μνημη , οταν βαζω προγραμμα που τα μεταφερει στην sd , μου ζηταει να ειναι root για να κανει τετοια ενεργεια...

 

τα ελληνικα ειναι λες και τα μιλαει ο μπαγεβιτς , μισα ελληνικα μισα αγγλικα , οτι νανε.

 

γενικα με μια λεξη απογοητευση. Μεγαλο μου λαθος που δεν επελεξα το xiaomi

δυο επιλογες βλεπω να εχεις

1.το πουλας

2. Καθεσαι και ασχολεισαι (ξερεις, custom recovery, root, custom ROM με ελλληνικα)

 

Σήμερα παρέλαβα και εγω την 2gb έκδοση. Άντιμετωπισα ομως ενα σοβαρό πρόβλημα.Αφού εκανα την πρώτη φόρτιση το άφησα stand by. Μετά απο 3 ώρες το κινητό χωρίς να το πειράξω καθόλου ζεστάθηκε πολύ και η μπαταρια απο 100% πήγε στο 50%. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κάπως βελτιώθηκε αλλα και πάλι η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? το κινητό ειναι απο vickmall και του έβαλα 2 κάρτες
1.εγκατεστησε DS Battery Saver, επιλογη slumberer, τιποτε αλλο για αρχη.

2. Κανε μερικους κυκλους φορτισης και δες πως θα παει

 

Υ.Γ. Κατι αναλογο σαν αυτο που λες μου εγινε πριν καμμια 15ρια μερες που εβαλα στο κινητο μια φρεσκοαγορασμενη μπαταρια, ετσι σαν και σενα το πρωι που ειδα το κινητο ενω ηταν stand by ολη νυχτα, ειχε πεσει 30% (απο 90 στο 60) και ηταν ζεστο. Μετα απο μερικους κυκλους φορτισης εστρωσε..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

το κινητο το εχω παρει για δωρο , δεν ηθελα να μπλεξω με αναβαθμισεις και πειραγματα. ηθελα ενα κινητο που να δουλευει σωστα.

δυστηχως αυτο το μοντελο δεν ειναι για τετοια

 

του εχω βαλει μια 16αρα καρτα , δεν υπαρχει επιλογη να αποθηκευονται στη καρτα παρα μονο στην εσωτερικη μνημη , οταν βαζω προγραμμα που τα μεταφερει στην sd , μου ζηταει να ειναι root για να κανει τετοια ενεργεια...

 

τα ελληνικα ειναι λες και τα μιλαει ο μπαγεβιτς , μισα ελληνικα μισα αγγλικα , οτι νανε.

 

γενικα με μια λεξη απογοητευση. Μεγαλο μου λαθος που δεν επελεξα το xiaomi

και τα 2 που λες σαν προβληματα, τα ηξερες από την αρχή. αυτό με τις εφαρμογές και την εξωτερική μνημη, δεν ειναι πρόβλημα του κινητού μας μόνο αλλά όλης της kitkat. και επισης ότι οι rom που σας στέλνουν σαν multilingual ειναι μισομεταφρασμένες, το εχουμε αναφέρει. οι μόνες καθαρά 100% ελληνικές ρομ ειναι οι cm11, mokee και οτιδηποτε έχει να κάνει με vanilla android.

 

Σε mtk επεξεργαστές γινόταν partition και έδινες όλο το χώρο για εφαρμογές. Δεν μπορεί να γίνει κάτι ανάλογο?
χωρίς να θέλω να επιμείνω, ειμαι σχεδόν 100% σιγουρος ότι όοοολες αυτές οι ρομ που έρχονται με όλη την εσωτερική μνήμη μονο για εφαρμογές, είναι καθαρά 100% custom rom και όχι επισημες της εταιρειας. δεν γινεται να σου έρχεται το κινητό χωρίς εσωτερική μνημη για προσωπικά αρχεια και τα εξτρα αρχεια εφαρμογών. δεν θα δουλευε το κινητό σωστά αν δεν έχει sd card και αυτό δεν είναι λογικό. απ ότι έχω διαβάσει, κάποιοι που προσπάθησαν να το πειράξουν βρέθηκαν με brickαρισμένο κινητό το οποιο αναγκάστηκαν να το στειλουν κινα για να φτιαχτει. δεν θα το ρισκαρα να πειραξω τα partitions αυτά ακόμα και αν ήταν σίγουρη λυση μιας και δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος οδηγός unbrick.

 

Σήμερα παρέλαβα και εγω την 2gb έκδοση. Άντιμετωπισα ομως ενα σοβαρό πρόβλημα.Αφού εκανα την πρώτη φόρτιση το άφησα stand by. Μετά απο 3 ώρες το κινητό χωρίς να το πειράξω καθόλου ζεστάθηκε πολύ και η μπαταρια απο 100% πήγε στο 50%. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κάπως βελτιώθηκε αλλα και πάλι η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? το κινητό ειναι απο vickmall και του έβαλα 2 κάρτες

δοκιμασε αυτό που λέει το παιδι παραπάνω. μακαρι να ειναι φλασια του κινητου, να ειχε κολλησει κάποια εφαρμογή και να δουλευε συνεχεια και να στο έκανε αυτό. κάνε του ένα πλήρη κυκλο φόρτισης και δες. όταν το φορτίζεις, σου ζεσταινεται; εγω πιστευω ότι κάποια εφαρμογή που έμεινε ανοιχτη στην έκανε την κουτσουκέλα.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

και τα 2 που λες σαν προβληματα, τα ηξερες από την αρχή. αυτό με τις εφαρμογές και την εξωτερική μνημη, δεν ειναι πρόβλημα του κινητού μας μόνο αλλά όλης της kitkat.

 

 

Δεν είναι έτσι ακριβώς στο KitKat Honor6 έχω επιλογή να στέλνω τις εφαρμογές στην SD με την stock ROM.

[ATTACH]54279[/ATTACH]

Αυτό το πρόβλημα με την εξωτερική μνήμη υπάρχει και στις custom ROMs?

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι ακριβώς στο KitKat Honor6 έχω επιλογή να στέλνω τις εφαρμογές στην SD με την stock ROM.

[ATTACH]54279[/ATTACH]

Αυτό το πρόβλημα με την εξωτερική μνήμη υπάρχει και στις custom ROMs?

 

http://www.androidcentral.com/kitkat-sdcard-changes#content

 

εδω περιγραφονται οι αλλαγες που έγιναν και γιατί. στην android L, η google το άλλαξε πάλι για να διορθωσει τα κακως κειμενα. αυτό που μου έδειξες παραπάνω, είναι η παρέμβαση της κάθε εταιρειας ώστε να μην έχει τους πελάτες της να γκρινιάζουν. η official android rom που παιρνουν όλοι οι κατασκευαστες πριν την τροποποιησουν έχουν αυτό το θέμα με την sdcard. στις custom roms, αν προσεξεις στον φάκελο με τις cm11 roms, εκτός από την ρομ που ειναι καπου 230mb, έχει και άλλα 2 αρχεια για κατέβασμα. αυτά ειναι για να πατσαρεις αναλόγως αν θες να γινονται στο internal ή στο external οι εγκαταστασεις κ οχι μονο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω βρε ότι η KitKat default έχει θέμα με την SD απλά θα μπορούσε η ZTE να ασχοληθεί όπως η Huawei.

Να μου πεις άλλο 90 ευρό κι άλλο 250 συσκευή.

Το link "CYANOGENMOD 11/ MOKEE / PAC ROM" παρεμπιπτόντως εδώ δεν δουλεύει, θέλει διόρθωμα.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω βρε ότι η KitKat default έχει θέμα με την SD απλά θα μπορούσε η ZTE να ασχοληθεί όπως η Huawei.

Να μου πεις άλλο 90 ευρό κι άλλο 250 συσκευή.

Το link "CYANOGENMOD 11/ MOKEE / PAC ROM" παρεμπιπτόντως εδώ δεν δουλεύει, θέλει διόρθωμα.

το αναφέρω για να το μάθουν και οι υπολοιποι. βασικά εγώ προτιμώ την προσεγγιση της zte που δεν πειραζει την stock android. περισσότερη ασφάλεια! και στην τελική 2gb ειναι αυτά για εγκατασταση εφαρμογών. μαζί με την μεταφορά στην sd που έχει σε κάθε εφαρμογή, μια χαρά μου φτάνει ο χώρος εμένα.

 

https://mega.co.nz/#F!elVUzBbB!iNScPeckF5nyU0dPGorfsw

 

εχει γινει λάθος το λινκ και θελει προεγκατεστημενο το mega upload plugin για να δουλεψει το λινκ στον οδηγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα παιδια!Σημερα το παρελαβα,ολα καλα!Απλα δεν μπορω με κανενα τροπο να εγκαταστησω custom recovery στο κινητο για να το κανω root!!:mad:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα παιδια!Σημερα το παρελαβα,ολα καλα!Απλα δεν μπορω με κανενα τροπο να εγκαταστησω custom recovery στο κινητο για να το κανω root!!:mad:

 

Αν δώσεις περισσότερες πληροφορίες ίσως μπορώ να σε βοηθήσω (κι ας μην το έχω ακόμα) όλα τα flash ίδια είναι. Αν ακολουθείς τους οδηγούς και δεν τα καταφέρνεις πιθανότατα έχεις πρόβλημα με drivers.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. το βασικότερο απ όλα ειναι αυτό. έχεις κάνει σωστά την εγκατάσταση τους adb drivers του κινητού;
Link to comment
Share on other sites

Τους drivers τους εχω βαλει κανονικα..Σε windows 8.1 δεν δουλεψε.Σε xp δουλεψε αλλα με πεταει, με το που παταω το enter για να εγκαταστησει το custom recovery, στην οθονη του κινητου το bootloader menu.Εννοειται πως δεν το περναει το custom recovery, παρα μονο εμφανιζει το system recovery που ειχε το κινητο..Τι αλλο μπορω να κανω;;

 

edit

Ενταξει,εκανα την διαδικασια που περιγραφεται στο xda και δουλεψε κανονικα!Ευχαριστω!

Edited by geo307cc
Λυση προβληματος
Link to comment
Share on other sites

Τους drivers τους εχω βαλει κανονικα..Σε windows 8.1 δεν δουλεψε.Σε xp δουλεψε αλλα με πεταει, με το που παταω το enter για να εγκαταστησει το custom recovery, στην οθονη του κινητου το bootloader menu.Εννοειται πως δεν το περναει το custom recovery, παρα μονο εμφανιζει το system recovery που ειχε το κινητο..Τι αλλο μπορω να κανω;;

εκει αν επιλεξεις boot recovery, δεν σου ξεκιναει το custom recovery? επισης επειδη το εχω παθει και εγω παλια, δοκιμασε και με αλλο καλώδιο usb μηπως αυτό ειναι στα τελευταια του. τα αρχεια απο το pc σου γραφει ότι τα περνάει σωστά στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικός τρόπος για πέρασμα custom recovery

 

1. Κατεβάζουμε το adb.zip, unzip και ανοίγουμε το cmd.exe.

2. Συνδέστε το κινητό στο PC και κάντε τις παρακάτω εντολές copy-paste μια μια στο cmd.

adb reboot-bootloader

fastboot -i 0x19d2 devices

3α. Αντικατάσταση stock με custom recovery.

fastboot -i 0x19d2 flash recovery cwm.img

ή

fastboot -i 0x19d2 flash recovery twrp.img

3β. Boot custom recovery OnTheFly (Χωρίς αντικατάσταση της Stock Recovery).

fastboot -i 0x19d2 boot recovery cwm.img

ή

fastboot -i 0x19d2 boot recovery twrp.img

Edited by athanaso77

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Αρχιζω και επεξεργαζομαι το κινητο..Εχω μερικα θεματακια..Το ενα ειναι οτι η καμερα εχει πολυ "θορυβο",πιξελιαζει αρκετα δηλαδη.Εχει καποιος να προτεινει καποιες συγκεκριμενες ρυθμισεις;Το αλλο ειναι οτι επειδη χρησιμοποιω εταιρικο προγραμμα κινητης τηλεφωνιας,για να καλεσω εναν αριθμο εντος του προγραμματος πρεπει να βαλω το συμβολο * μπροστα απο εναν εξαψηφιο αριθμο (π.χ. *789012).Αν το πληκτρολογησω εκεινη την στιγμη,ολα καλα.Αν αποθηκευσω αυτον τον αριθμο σαν επαφη στο κινητο,δεν εμφανιζει το συμβολο αυτο και δεν μπορω να καλεσω τον αριθμο!Εχει κανεις καποια ιδεα;;Τελος το Nubia UI ειναι : V14.07.11 , ειναι Android 4.4.2 , και ο αριθμος εκδοσης ειναι : CNCommon_V9.06

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V5 (Red Bull)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...