Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν κατεβαίνει με καμία κυβέρνηση!!!!!! Με έχει σπάσει τα νεύρα!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ούτε σε εμένα κατεβαίνει, ή τα "έφτυσε ο server" ή κάτι άλλο συμβαίνει. Το άφησα όλη νύχτα να κατεβάζει και το πρωί έγραφε "μη συμβατό λογισμικό" . Θα προσπαθήσω από τον υπολογιστή και ελπίζω να μην έχει κάποιο θέμα και πρέπει να τα κάνουμε από την αρχή πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Είδατε αλλαγές τίποτα με την καινούρια αναβάθμιση??

Εγω δ ειδα τιποτα σημαντικο.ολα δουλευουν ρολοι οπως πριν αλλωστε!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσον αφορα το διλημμα που ειχα να δωσω το g2 και να παρω g3 ευχαριστω πολυ για τις χρησιμες γνωμες σας ξεκαθαρισαν πραγματα μεσα στο μυαλο μου.Βασικα ηθελα να ακουσω τις παραπανω αποψεις που λιγο πολυ αυτο πιστευα μεσα μου κι εγω +οτι οι εποχες ειναι δυσκολες και δεν ειμαστε και για πολλες σπαταλες! Οποτε θα μεινω με το G2 και μαλλον θα του περασουνε με ενα φιλο μια g3 rom καθοτι το κινητο ειναι τελειως στοκ μιας κι ειμαι ανιδεος απο φλασαρισματα -ρουταρισματα κλπ....Αααα παρεπιπτοντως πριν απο 30 λεπτα μου εκανε μια αναβαθμιση λογισμικου 139 mb και ελεγε κλασικα για βελτιωση ταχυτητας κλπ....εχει καμια ουσιαστικη διαφορα με πριν;;και θα ταν καλο να κανω και μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων η δεν χρειαζεται;;

 

Υποχρεωτικό δεν είναι αλλά σίγουρα καλό είναι να κάνεις επαναφορά πάντα είτε πριν περάσεις την ρομ είτε αφού την περάσεις!

 

Να ρωτήσω κάτι; Όταν δηλαδή μας βγάλει μήνυμα για αναβάθμιση, το αγνοούμε, κάνουμε εργοστασιακή επαναφορά και μετά, αφού μας βγάλει πάλι το μήνυμα προχωράμε στην αναβάθμιση; Πριν είχα το Sony Z και όταν μου ερχόταν βασική κυρίως αναβάθμιση λογισμικού, την περνούσα μέσω του SUS (Sony Update Sercice) επιλέγοντας clean install. Εδώ στο G2 έχει κάτι ανάλογο μέσα από το LG pc suite;

 

Εγώ πάντα σε όλα τα κινητά μου το έκανα πριν. Αλλά και μετά να το κάνεις δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Τώρα για την διαδικασία που λες. Πάντα δεν τα είχα καλά με τα εταιρικά προγράμματα ελέω KIES παλαιότερα. Προτιμώ ΟΤΑ ή custom προγράμματα από το xda(βλ. παλιά με το Galaxy Nexus Toolkit για τα GNs)

 

Κατι ασχετο μαγκες...ποιον file manager προτεινετε;

 

Solid αγορασμένος. Προσωπικά ότι καλύτερο σε file manager/explorer έχω χρησιμοποιήσει και ειδικά σε landscape με την μεταφορά αρχείων απλώς με σύρσιμο αλλά PC φάση.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Υπάρχει κανείς που ήταν σε 20D και να αναβαθμίστηκε σε 20G να μας πει αν του δουλεύουν μετά την αναβάθμιση οι voip (skype, viber) εφαρμογές; Εγώ με 20D είμαι ακόμα, Αγγλικό μοντέλο και οι voip δεν δουλεύουν.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Το πρωι κατα τις 5 τελειειειειειωσε η αναβαθμιση κανα 8αρο εκανε ολα καλα δουλευουν και το viber- fb -------skype δεν εχω,ρολαρει μια χαρα οπως πριν μενει να κανω καμμια φορτιση να δω την μπαταρια αν αλλαξε η καταναλωση.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγώ πάντως μετά την αναβάθμιση σε 20g Δεν βλέπω καμία αλλαγή σε κάτι.... Καλημέρα
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα Και εγώ την αναβάθμιση και ούτε εγώ παρατηρώ καμία σημαντική αλλαγή όλα δουλεύουν ρολόι Όπως και Στην d. Η μόνη διαφορά ότι τώρα δουλεύει Και το skype Και κλήση στο fb messenger. ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,,,θα ηθελα να.κανω μια ερωτηση!! Σημερα που πηγα στους χαρτεσ και στο προγραμματακι gps test μου κλειδωνε.0 εως 1 μονο.δηλ ανυπαρκτο!! Τις.υπολοιπεσ φορες δουλευε.ρολοι,,20 εβρισκε κλειδωνε τους 16 με 17 και.ολα κομπλε!!γνωριζει.καποιος κατι?? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια τι χωρα προελευσης ειναι το κινητο με κωδικη ονομασια A6GRBK ;;; Ελληνικη ;;;

 

Edit : Το βρηκα ελληνικη πρεπει να ειναι ....

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,,,θα ηθελα να.κανω μια ερωτηση!! Σημερα που πηγα στους χαρτεσ και στο προγραμματακι gps test μου κλειδωνε.0 εως 1 μονο.δηλ ανυπαρκτο!! Τις.υπολοιπεσ φορες δουλευε.ρολοι,,20 εβρισκε κλειδωνε τους 16 με 17 και.ολα κομπλε!!γνωριζει.καποιος κατι?? Ευχαριστω

Μηπως δεν εισαι στο ιδιο σημειο που ησουν τις αλλες φορες; Ησουν μεσα στο σπιτι ή εξω; Αν ησουν εξω (σε ανοιχτο ουρανο)ειναι οντως περιεργο να συμβει αυτο! Σε μενα παντως μεσα στο σπιτι πολυ δυσκολα βρισκει δορυφορους, οπως και το galaxy s2 που εχω! Αλλα εξω κλειδωνει αστραπιαια.

Link to comment
Share on other sites

επιτελους ηρθε αναβαθμιση και για τα ελληνικα. ηρθε κατευθειαν η G

 

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι τα μοντέλα που ήταν με D τώρα πάνε σε G.

Καλό αυτό για να μην με μείνει κανείς παραπονεμένος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Προσπαθω εδω και ωρα απω εδω http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36 να κατεβασω την τελευταια ελληνικη παταω skip στο παραθυρω που μου βγαζει αλλα δεν κατεβεναι τιποτα...:mad: Μου εχει σπασει τα νευρα τι κανω λαθος?? :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Προσπαθω εδω και ωρα απω εδω http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36 να κατεβασω την τελευταια ελληνικη παταω skip στο παραθυρω που μου βγαζει αλλα δεν κατεβεναι τιποτα...:mad: Μου εχει σπασει τα νευρα τι κανω λαθος?? :wacko:

 

και εγω που το δοκιμασα το ιδιο μου κανει

 

γιατι δεν κανεις κατευθειαν αναβαθμιση απο το pc suite της lg;

Link to comment
Share on other sites

και εγω που το δοκιμασα το ιδιο μου κανει

 

γιατι δεν κανεις κατευθειαν αναβαθμιση απο το pc suite της lg;

 

Γιατι ειμαι με g3 2.0 και θελω να την κατεβασω και να την περασω εγω ..

 

Ακυρο τελικα τα καταφερα !!! :p :p Αλλαξα την διευθυνση σε αυτο που μου εδινε και το κατεβαζω κανονικα : http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW697806432109876543213/D80220G_00.kdz

 

Απλα τι εκανα ... το κανονικο σαιτ για καποιο λογο μου εδεινε αυτην την διευθυνση

csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW697806432109876543213%2FD80220G_00.kdz

Την αλλαξα βγαζοντας αυτο %2F και κανοντας το FW697806432109876543213/D80220G_00.kdz κατεβαζει κανονικα ;) ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους την πέρασα και εγώ την G.. Άντε να δούμε μήπως καταλάβουμε καμία διαφορά...
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους την πέρασα και εγώ την G.. Άντε να δούμε μήπως καταλάβουμε καμία διαφορά...

Για παρατηρησε σε παρακαλω τη θερμοκρασια του κινητου κ πες μας...αφου εκανα την αναβαθμιση νομιζω οτι ζεσταινεται ευκολα...μπορει να ειναι κ ιδεα μου...το παρατηρησε κανεις αλλος;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξτε θερμοκρασια...νορμαλ χρηση λιγο ιντερνετ κ τιποτα αλλο...ειναι φυσιολογικο;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πήρα μέσο ΟΤΑ. . Διαφορές ακόμα δεν έχω τίποτα παιδιά... αν είδατε εσείς καμία διαφορά, πείτε μας .
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες την αναβάθμιση την πήρατε μέσω OTA ;;;

Μεσω ΟΤΑ εγω...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου βγάζει κάτι. Είναι σίγουρα για το ελληνικό ;

ή επειδή έχω την D80220F-EUR-XX Δεν το βλέπω ;

Ξέρει κανείς ;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου τρωει την μπαταρια γρηγορα μεσω οτα μαλλον την πατησα;επρεπε να κρατησω την f.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου τρωει την μπαταρια γρηγορα μεσω οτα μαλλον την πατησα;επρεπε να κρατησω την f.

Κ εμενα νομιζω πως μου τρωει γρηγορα την μπαταρια δ ξερω γιατι...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...