Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αλλα νομιζω οτι πρεπει να το απενεργοποιεις και απο εκει , οχι μονο απο το εικονιδιο αλλιως τρωει μπαταρια

 

Απο προσωπικη διαπιστωση,

οχι! Εχει αλλαξει η λειτουργια του. Το εχω μονιμα ανοικτο και δεν εχω δει καμια επιπτωση στην μπαταρια. Κατι αντιληπτό τουλαχιστον!

 

Όχι δεν λειτουργεί αν δεν το ζητήσει κάποια εφαρμογή.

 

Μιλάμε για μετά την αναβάθμιση γιατί πριν όντως αν δεν το έκλεινες έμεινε συνέχεια ενεργό και ρούφαγε μπαταρία.

 

Σωστα! Αυτο εχω διαπιστώσει και εγω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aπλά το αφήνεις ενεργοποιημένο,δεν χρειάζεται να το κλείνεις.

 

Έτσι κι αλλιώς δεν λειτουργεί αν δεν το ζητήσει κάποια εφαρμογή πχ. καιρός,πληγός κτλπ. όπως είπαμε και πιο πάνω.Μη σε μπερδεύει η λειτουργία που είχε στα παλιότερα fw.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εδω κολλαει περισσοτερο η συγκεκριμενη ερωτηση παρα στο thread με τις τροποποιησεις:

 

Εχω stock rom. Περασα το τελευταιο update (GNF1) που το GPS πλεον λεγεται Location και εχει διαφορετικο icon.

Εχω soft reboot σχεδον 2 φορες τη μερα ανεξαρτητως χρησης.. Στα καλα καθουμενα του τη βαραει και βγαζει το σημα της Samsung κλεινοντας ολες τις εφαρμογες.

 

Υπαρχει περιπτωση να καταφερω να το στρωσω χωρις hard reset? :confused:

 

Οσο αφορα τα screenshot, εμφανιζονται θολα μονο στο Gallery, περνώντας τα στο PC η αναλυση ειναι μια χαρα.

Edited by lephleg
GT-i9505 GNG8 stock
Link to comment
Share on other sites

Παίδες από λίγα που διάβασα λέτε ότι το νέο update είναι κλαινμαιν?

Δλδ όταν μου έρθει να μην το κάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες από λίγα που διάβασα λέτε ότι το νέο update είναι κλαινμαιν?

Δλδ όταν μου έρθει να μην το κάνουμε?

 

Εκτος απο το θεμα με τα reboot που εχουμε μερικοι δεν εχει ακουστει κατι αλλο. Ειναι το πως θα κατσει στη συσκευη σου.

Γενικα ειμαι της αποψης οτι καθε νεο update αν δεν εχει χοντρες παρενεργειες (unroot, γραψιμο του Knox κτλ) πρεπει να το περναει κανεις..

GT-i9505 GNG8 stock
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ αυτά τα reboot νομίζω ότι είναι ότι χειρότερο..άρα λες το ρισκάρουμε κ βλέπουμε..

 

Στρωνει σιγουρα με hard reset/επαναφορα εργοστασιακων, απλα βαριεμαι τη διαδικασια του backup κτλ

Μαλλον θα του δωσω 2-3 μερες περιθωριο μην τυχον τα ξεπερασει απο μονο του μετα απο μερικα restart.

GT-i9505 GNG8 stock
Link to comment
Share on other sites

Νεα 80mb update για Γερμανικα...... την εκανε κανεις?

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα GNG8 δεν παρατήρησα τίποτα καινούριο, βέβαια όπως μετά από κάθε update μου φαίνεται πιο γρήγορο γενικά και πιο smouth το ρολάρισμα των επαφών...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα.. Έχει ένας φίλος το galaxy ace και κατι έπαθε και δεν ανοίγει. Πάμε μεσω Odin να φλασαρουμε επίσημη ρομ, όλα γινονται μια χαρα αλλα βγάζει error στο σημείο που βλέπετε στην φωτογραφία. Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Ευχαριστώ πολύ !

 

Edit: To ξέρω οτι δεν ειναι το σωστό τοπικ αλλά κατα πασα πιθανότητα δεν θα πάρω απάντηση στο θέμα του ace και επειδή το πρόβλημα είναι κοινό, το δημοσίευσα εδώ!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έστρωσε το θέμα το reboot.... είχε να κάνει με το root..... Εδώ και 10 ημέρες δεν έχει κάνει ούτε μια φορά. Βέβαια έχω θέμα με τη μπαταρία..... πέφτει γρήγορα...... :(
Link to comment
Share on other sites

καταρχην δεν του εχω κανει εργοστασιακες ρυθμισεις,οποτε ισως να παιζει και αυτο ρολο στην ολη συμπεριφορα του τηλεφωνου μετα την αναβαθμιση.

καποια ιδιαιτερη αλλαγη δεν εχω δει.ενα σημειο που φαινεται οτι εχει βελτιωθει και απο το πρηγουμενο update,ειναι το smooth σε ολες τις μεταβιβασεις του μενου.

πιο αμεσο και πιο..βελουδινο..

επισης εχω την εντυπωση οτι δεν θερμαινεται τοσο πολυ το πισω μερος του τηλεφωνου οταν ζοριστει.

η hot περιοχη,εχει περιοστει προς την καμερα,ενω το υπολοιπο δειχνει απλα ζεστο.

ας ελπιζουμε να δωσουν περισσοτερο σημασια σε αυτο το κομματι,που για εμενα ειναι πολυ σημαντικο.

διοτι δεν ειναι μονο οτι νοιωθεις ζεστο το χερι σου,αλλα ουσιαστικα το προβλημα ειναι οτι καταπονειται το ολο συστημα με οτι συνεπαγεται αυτο..:O

Link to comment
Share on other sites

μανουρα ρε φιλε.ολα απο την αρχη.ειπα μολις μου ερθει ορεξη να του κανω μια επαναφορα ´η στην χειροτερη να περιμενω το επομενο μεγαλο update.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παιδια θα σας παραθεσω ξανα το προβλημα μου.. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5380648 απο εκει ξεκιναω και εχει και στις δυο επομενες σελιδεσ καποιεσ απαντησεις.. Λοιπον ακομα 4.3 ειμαι. Τοτε προσπαθησα να το κανω κ δεν το κανα.. Μηπως μπορει καποιος να μου στειλει ξανα τα αρχεια που χρειαζομαι να κατεβασω για να εγκαταστησω μια επισημη ρομ ετσι ωσ ωστε να δεχομαι και εγω μεσω ΟΤΑ τιε επομενες κανονικα?? Και αν γινεται καποιεσ λεπτομερειεσ τισ διαδικασιασ.. Ευχαριστω κ παλι οποιον εχει την υπομονη. Κ σορρυ αλλα ειμαι ασχετοσ.. Ωσπου ν το πετυχω πρωτη φορα.. :)
Link to comment
Share on other sites

το μεσημεράκι μου ήρθε αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ στα 97 και κάτι mb στο Αυστριακό μου (ΑΤΟ) S4 Black edition. Η αναβάθμιση είναι η GNG8 και το κινητό κυριολεκτικά ''Πετάει'' χωρίς να του κάνω φορματ απλά την πέρασα από πάνω.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παιδια θα σας παραθεσω ξανα το προβλημα μου.. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5380648 απο εκει ξεκιναω και εχει και στις δυο επομενες σελιδεσ καποιεσ απαντησεις.. Λοιπον ακομα 4.3 ειμαι. Τοτε προσπαθησα να το κανω κ δεν το κανα.. Μηπως μπορει καποιος να μου στειλει ξανα τα αρχεια που χρειαζομαι να κατεβασω για να εγκαταστησω μια επισημη ρομ ετσι ωσ ωστε να δεχομαι και εγω μεσω ΟΤΑ τιε επομενες κανονικα?? Και αν γινεται καποιεσ λεπτομερειεσ τισ διαδικασιασ.. Ευχαριστω κ παλι οποιον εχει την υπομονη. Κ σορρυ αλλα ειμαι ασχετοσ.. Ωσπου ν το πετυχω πρωτη φορα.. :)

 

H διαδικασία δεν έχει αλλάξει... εδώ είναι, μαζί με το αρχείο που θες, το τελευταίο Ελληνικό -NF1 σου κάνει μια χαρά... αν θες κάποιας άλλης χώρας, κοίτα εδώ.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τυχερακια ευχαριστω για την απαντηση αλλα το πρωτο λινκ σου με βγαζει στην ιδια σελιδα..

 

Στην ίδια σελίδα σε βγάζει γιατί τα πρώτα 2 posts περιέχουν και τις αναλυτικές οδηγίες που ζητάς αλλά και την τελευταία Ελληνική 4.4 XXUGNF1 όπως σου ανέφερε ο Tyxerakias.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεω στην ιδια εννοω σε αυτην εδω φιλε μου. Και δεν βλεπω καποια διαδικασια εδω.. Αυτο εννοω.. Ευχαριστω και σενα παντως.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...