Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα καλο μηνα να εχετε,συγνωμη αν δεν είμαι στο σωστο μερος,κατεβαζω τον adobe flash Player 11.1 στο samsung galaxy s4 εκδοση 4.4.2,το κανω εγκατασταση όλα οκ,μολις τελειωσει παταω ανοιγμα και ενώ φορτωνει η σελιδα απλα δεν δειχνει τιποτα,παω μετα Explorer mozzila chrome αλλα δεν μπορω να δω βιντεο ,καποιος καποια βοηθεια σας ευχαριστω πολύ,και αν γνωριζει καποιος πρόγραμμα για pdf αρχεια ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Kalημερα.Εχω το Σ4 gt-i9505 στην 4.4.2 και προσπαθω μεσω Kies να βρω ποιο ειναι το firmware της συσκευης μου αλλα μου βγαζει οτι δεν υποστηριζεται η συσκευη μου.Δοκιμασα και με τα 2 kies.Καμμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα καλο μηνα να εχετε,συγνωμη αν δεν είμαι στο σωστο μερος,κατεβαζω τον adobe flash Player 11.1 στο samsung galaxy s4 εκδοση 4.4.2,το κανω εγκατασταση όλα οκ,μολις τελειωσει παταω ανοιγμα και ενώ φορτωνει η σελιδα απλα δεν δειχνει τιποτα,παω μετα Explorer mozzila chrome αλλα δεν μπορω να δω βιντεο ,καποιος καποια βοηθεια σας ευχαριστω πολύ,και αν γνωριζει καποιος πρόγραμμα για pdf αρχεια ευχαριστω

 

Διάβασε τις συχνές ερωτήσεις.

 

Kalημερα.Εχω το Σ4 gt-i9505 στην 4.4.2 και προσπαθω μεσω Kies να βρω ποιο ειναι το firmware της συσκευης μου αλλα μου βγαζει οτι δεν υποστηριζεται η συσκευη μου.Δοκιμασα και με τα 2 kies.Καμμια ιδεα?

 

Κατέβασε και εγκατάστησε το Phone Info, και μετά δες στην ενότητα Firmware Info.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Στο δικο μου γραφει CSC code firmware EUR αρα βασει τον πινακα ειναι ελληνικο,σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Στο δικο μου γραφει CSC code firmware EUR αρα βασει τον πινακα ειναι ελληνικο,σωστα?

 

Αν γράφει και στο original csc code EUR ναι είναι ελληνικό. Αλλιώς απλά φοράει ελληνικό firmware.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε φιλοι..εγω ακομα παραμενω σε 4.3 παιζει να ειμαι ο μονος ε??

Στο phoneinfo μου λεει NEE(nordic countries) αλλα τηλεφωνικα απο τη samsung μου ειχανε πει πως ειναι αυστριακο ...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε φιλοι..εγω ακομα παραμενω σε 4.3 παιζει να ειμαι ο μονος ε??

Στο phoneinfo μου λεει NEE(nordic countries) αλλα τηλεφωνικα απο τη samsung μου ειχανε πει πως ειναι αυστριακο ...

 

αυστριακο ειναι..οτι σου ειπε samsung!!!το pnone info λεει οτι εχεις μεσα

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

εμένα είναι αυστριακό και την έχω πάρει αλλά υπαρχουν διάφοροι κωδικοί Αυστρίας,εμένα είναι ato Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Και τα αυστριακα ακομα δεν εχουν παρει την 4.4.2.η μονο το δικο μου???

 

Αν δε σου είναι κόπος ανέβασε ένα screenshot του phone info. Δεν έχει σημασία από πού είναι το κινητό, αλλά ποιο λογισμικό φοράει τώρα. Αν φοράει σκανδιναβικο λογισμικό δεν πρόκειται να πάρει αυστριακό μαγικά..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολύ ,κατεβασα το αρχειο για τον φλασ εβαλα και το μποατ μπροουζερ αλλα μου λεει πως ο φλας δεν είναι συμβατος ...υπαρχει άλλος να κατεβασω η να μην μπω στον κοπο να το ψαξω από τιν στιγμη που η αντομπ εχει κοψει με ανδροιντ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Δεν ξέρω αν είμαι σε σωστό topic (αν όχι που μπορώ να γράψω), ήθελα να ρωτήσω κάτι.

Εκανα backup τη συσκευή μου (note2) με το kies3 και όταν έκανα restore ενώ μου πέρασε όλες τις εφαρμογές που είχα, καμία από αυτές όμως δεν εχει κρατήσει τα αρχεία που είχα αποθηκευμένα. Είναι δλδ σαν να τις κατέβασα πρώτη φορά!! Ξέρει κανείς να μου απαντήσει γιατι έγινε αυτό?? Και αν μπορώ να κάνω κάτι!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by galatis3
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολύ ,κατεβασα το αρχειο για τον φλασ εβαλα και το μποατ μπροουζερ αλλα μου λεει πως ο φλας δεν είναι συμβατος ...υπαρχει άλλος να κατεβασω η να μην μπω στον κοπο να το ψαξω από τιν στιγμη που η αντομπ εχει κοψει με ανδροιντ?

 

είμαστε εκτός θέματος,αλλά κατέβασε τον flashfox είναι ειδική εκδοση του μοζιλλα για να παιζει flash.το έχει ενσωματωμένο δεν χρειαζεται να κατεβάσεις κάτι άλλο,εγώ με αυτό βλέπω streaming ποδοσφαιρο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σου είναι κόπος ανέβασε ένα screenshot του phone info. Δεν έχει σημασία από πού είναι το κινητό, αλλά ποιο λογισμικό φοράει τώρα. Αν φοράει σκανδιναβικο λογισμικό δεν πρόκειται να πάρει αυστριακό μαγικά..

 

[ATTACH]44808[/ATTACH][ATTACH]44809[/ATTACH] οριστε..υπενθυμιζω η samsung μου ειπε πως ειναι αυστριακο..αλλα ακομα ειμαι 4.3...

Αν πρεπει να σβησω καποια στοιχεια απο τις εικονες πειτε μου...

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]44808[/ATTACH][ATTACH]44809[/ATTACH] οριστε..υπενθυμιζω η samsung μου ειπε πως ειναι αυστριακο..αλλα ακομα ειμαι 4.3...

Αν πρεπει να σβησω καποια στοιχεια απο τις εικονες πειτε μου...

 

Τι εννοείς να σβήσεις? Το έχεις ξαναπεί αυτό νομίζω...

 

Και για το csc που έχεις έχει βγει η 4.4.2

 

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=25946

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

@tablet Έχεις λάθος csc για το firmware που φοράς. Το πήρες μεταχειρισμένο το τηλέφωνο; Κάποιος είχε βάλει Σκανδιναβική ρομ και όταν μετά άλλαξε το έκανε με τρόπο που άφησε το παλιό csc. Υποθέτω ότι δεν είσαι root?
- Alex
Link to comment
Share on other sites

@djkostas20 να μην φαινονται στοιχεια οπως imei κ λοιπα εννοουσα.

@tyxerakias Οχι δεν ειμαι ροοτ..καινουριο το πηρα..απο kaizer ομονοια τον γεναρη.. και το knox δεν εχει γραψει ,μηδεν λεει.. γινεται αυτο?

τι παιζει ρε σεις.? :/

Link to comment
Share on other sites

@djkostas20 να μην φαινονται στοιχεια οπως imei κ λοιπα εννοουσα.

@tyxerakias Οχι δεν ειμαι ροοτ..καινουριο το πηρα..απο kaizer ομονοια τον γεναρη.. και το knox δεν εχει γραψει ,μηδεν λεει.. γινεται αυτο?

τι παιζει ρε σεις.? :/

 

Έχει συμβεί πολλές φορές καινούριο κινητό να έχει ανοιχτεί από τον προμηθευτή και να φοράει άλλη ρομ, πριν διατεθεί στα μαγαζιά, ειδικά αν δεν έχουν σχέση με την επίσημη αντιπροσωπεία. Το ίδιο γίνεται από την εποχή του S1, αν διαβάζεις παλιότερα νήματα θα δεις, δεν είσαι ο πρώτος. Η συσκευή σου πάντως καλύπτεται από τη στιγμή που έχεις απόδειξη, οπότε μη φρικάρεις. Απλά έκαναν βλακεία που αλλάξανε τη rom.

 

Δοκίμασε να μπεις στο recovery mode μήπως ξυπνήσεις έτσι το σωστό csc. Κλείσε το κινητό, και πάτα volume up+home+Power ταυτόχρονα και όταν δεις τα πρώτα γράμματα άφησέ το. Θα μπεις έτσι σε recovery mode, αν μπορείς πες μου τι γράφει κάτω για το csc (Applied multi csc πρέπει να γράφει).

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το κανω αμεσως..ομως πως θα βγω απο το recovery mode?? Mε τον ιδιο συνδυασμο κουμπιων??σορρυ ασχετος

 

H πρώτη επιλογή (αλλάζεις με τα volume) είναι Reboot system now. Πατάς το power για να τη διαλέξεις, και κάνει επανεκκίνηση κανονικά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το κλεισα με το κουμπι κανονικα.λοιπον τρεις γραμμες μετα κιτρινα γραμματα και ελεγαν :

Applying multi csc

Applied the csc mode: NEE

Succesfully applied multi- csc...

Αυτα ειδα..(τι εννοεις ομως να ξυπνησω το σωστο csc ??)

Edited by tablet
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...