Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλο παλι και τουτο!

Δεν μπορω να πειραξω κανενα αρχειο μεσα στο /system.

Βρε να προσπαθω να διαγραψω αρχεια...τιποτα. Βρε να προσπαθω να μετονομασω αρχεια...τιποτα. Δοκιμαζω με root explorer αλλα και με es explorer παλι τα ιδια. Κανω wipe cache/dalvik παλι τιποτα.

Ειμαι μια χαρα root και να σας πω οτι μπορω να κανω επικολληση αρχεια στο /system. Δεν με αφηνει να πειραξω τα μαμα αρχεια. Πρωτη φορα συνανταω κατι τετοιο.

Θελω να αντικαταστησω το hosts. Ουτε το adaway μπορει να κανει την αντικατασταση.

Τί να δοκιμασω;

Ευχαριστω.

 

edit: Επισης παρατηρω οτι δεν υπαρχει το gps.conf αν και βρησκει κανονικα και συντομα δορυφορους.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρέπει να διαγραψεις το αρχείο immutable.list υπάρχουν οδηγίες κανε search στο thread

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να διαγραψεις το αρχείο immutable.list υπάρχουν οδηγίες κανε search στο thread

Ωραιος ο παιχτης!

Με αυτο δουλεψε.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5369797

Thanx.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω ένα θέμα με το κινητό.

Πολλές φορές που το αφήνω ώρα με κλειστή την οθόνη, όταν την ανοίγω για να στείλω κάποιο μήνυμα (Viber, Messenger κλπ) μόνο τότε κάνει σύνδεση με δίκτυο και μου φέρνει email, μηνύματα που μου έχουν στείλει κλπ (και σε 3G και wifi)

 

Επίσης παρατήρησα πως αν έχω Wi-Fi ανοιχτό και πάω σε σημείο που έχω αποθηκευμένο δίκτυο (πχ. από σπίτι-γραφείο), δεν συνδέεται αυτόματα. Πρέπει να κλείσω wifi και να το ξανανοίξω για να βρει το δίκτυο και να συνδεθεί. Αυτό γίνεται κατά 90% των περιπτώσεων. 1 στις 10 ανοίγω την οθόνη και το βλέπω να έχει ήδη συνδεθεί με το wifi.

 

Έχω ψάξει όσο μπόρεσα τις ρυθμίσεις αλλά δεν βρήκα κάτι που να λέει ότι κλείνει τα δεδομένα μετά από ώρα.

Είμαι με την B141 και το Power Saving το έχω στο Normal. Όλα τα messanging apps τα έχω Protected για να δουλεύεουν με κλειστή οθόνη αλλά σαν να κλείνει το δίκτυο για κάποιο λόγο (μάλλον μπαταρίας).

 

Έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα ή είναι καμιά ρύθμιση που ενεργοποίησα κατά λάθος;

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές που το αφήνω ώρα με κλειστή την οθόνη, όταν την ανοίγω για να στείλω κάποιο μήνυμα (Viber, Messenger κλπ) μόνο τότε κάνει σύνδεση με δίκτυο και μου φέρνει email, μηνύματα που μου έχουν στείλει κλπ (και σε 3G και wifi)

Το κανει και το δικο μου αυτο

Επίσης παρατήρησα πως αν έχω Wi-Fi ανοιχτό και πάω σε σημείο που έχω αποθηκευμένο δίκτυο (πχ. από σπίτι-γραφείο), δεν συνδέεται αυτόματα. Πρέπει να κλείσω wifi και να το ξανανοίξω για να βρει το δίκτυο και να συνδεθεί. Αυτό γίνεται κατά 90% των περιπτώσεων. 1 στις 10 ανοίγω την οθόνη και το βλέπω να έχει ήδη συνδεθεί με το wifi.

Το κανει και το δικό μου αυτο αλλα όχι 9 στις 10 φορες. Περιπου 1-2 στις δεκα

Είμαι με την B141 και το Power Saving το έχω στο Normal.

Κι εγω ....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω ένα θέμα με το κινητό.

Πολλές φορές που το αφήνω ώρα με κλειστή την οθόνη, όταν την ανοίγω για να στείλω κάποιο μήνυμα (Viber, Messenger κλπ) μόνο τότε κάνει σύνδεση με δίκτυο και μου φέρνει email, μηνύματα που μου έχουν στείλει κλπ (και σε 3G και wifi)

 

Επίσης παρατήρησα πως αν έχω Wi-Fi ανοιχτό και πάω σε σημείο που έχω αποθηκευμένο δίκτυο (πχ. από σπίτι-γραφείο), δεν συνδέεται αυτόματα. Πρέπει να κλείσω wifi και να το ξανανοίξω για να βρει το δίκτυο και να συνδεθεί. Αυτό γίνεται κατά 90% των περιπτώσεων. 1 στις 10 ανοίγω την οθόνη και το βλέπω να έχει ήδη συνδεθεί με το wifi.

 

Έχω ψάξει όσο μπόρεσα τις ρυθμίσεις αλλά δεν βρήκα κάτι που να λέει ότι κλείνει τα δεδομένα μετά από ώρα.

Είμαι με την B141 και το Power Saving το έχω στο Normal. Όλα τα messanging apps τα έχω Protected για να δουλεύεουν με κλειστή οθόνη αλλά σαν να κλείνει το δίκτυο για κάποιο λόγο (μάλλον μπαταρίας).

 

Έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα ή είναι καμιά ρύθμιση που ενεργοποίησα κατά λάθος;

 

Για το πρώτο δοκίμασε ρυθμίσεις - δίκτυα κινητής τηλεφωνίας - enable always on Mobile data. Εγω που εχω κιτ κατ με ελληνικα η μεταφραση είναι έτσι. Το τελευταίο το ξεχασαν. Λολ. Αυτό με το wifi δεν μου το κάνει. Α, επίσης πρέπει να αφήνεις τις εφαρμογές να δουλευουν με σβηστη οθονη ρυθμίσεις - προστατευομ εφαρμ. Τικαρισμενη η εφαρμογή

Edited by samis2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!μολις ηρθε και φαινεται σφαιρατο!

 

ερωτηση,επειδη στο μενου των update,δε βγαζει κατι σε ονλαιν(εχω 4.2.2 ,emotionui 2.0 και Η30-θ10 κτλ)

 

κατεβαζω την παρακατω ρομ και την περναω στο λοκαλ οπως λεει και αρχιζει η εγκατασταση?

 

 

 

Για όσους είναι σε Β611 (ή άλλη έκδοση developers rom) δόθηκε πριν λίγο ΟΤΑ η B621 (457Mb, με KitKat 4.4 & EMUI 2.3)

Για LOCAL Update, ΕΔΩ (857Mb)

Η διαδικασία περάσματος "LOCAL" μέσω κάρτας SD περιγράφεται αρκετές φορές στον νήμα (πχ ποστ #1872)

Φυσικά, δεν είναι υποχρεωτική η μετάβαση σε KitKat..! ΑΝ κάποιος νιώθει ανασφάλεια, μενει ως έχει και αναμένει OFFICIAL έκδοση (σε κανα 2μηνο) ή τέλως πάντων την επόμενη developers (στις 16 Ιουλίου) που θα έχει λυμένα τυχόν θέματα που θα εμφανιστούν τώρα!

Change LOG:

Upgrade Instructions: Glory 3C phone upgrade EMUI2.3_4.7.1 release notes and guidance

Download: http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=32

Fit for:Glory 3C (H30-U10)

Note:

Please read carefully before Brush Brush tutorial and backup personal data, to avoid the risk of the process to bring;

This version only applies to the above fit models, other models are not supported;

Brush or use in any need of help and solve the problem can be to EMUI forum for support.

To ensure system stability, it is recommended not to use third-party tools to get ROOT privileges!

To ensure the safety of users brush on version upgrades and rollbacks to do certain restrictions

Upgrade limited version:1, the only version that allows developers to upgrade to this version B611

Version rollback restrictions: 1, this version allows fallback to Developer Edition B611

[system]

Android optimized version upgrade from 4.2 to 4.4

Optimization EMUI version upgrade from 2.0 to 2.3

Newell cloud optimization, installation and upgrade applications Hisuite and Newell cloud cloud Desktop folder, use the silent installation, the user can install and upgrade more than a one-time application.

Optimize cloud service experience optimization

Optimized file manager experience optimization

Add client pollen club to facilitate the exchange of pollen

[Camera]

16:9 aspect ratio to optimize the Camera Preview

Close focus speed optimization Camera

Modified to optimize the video format MP4

New Camera new self-mirroring

New Camera add watermark camera

New Camera new flash functions open and close the video

New Camera Volume key setting function

[Gallery]

New Gallery New image editing features

[Notification bar]

Optimize the drop-down switching bar displays links Wifi hotspot name

Optimization of the status bar drop-down display, display a notification when the notification pull-down, pull-down display switch without notice

[Phone] butler

Optimize traffic monitoring

New super power-saving features

[Lock Screen]

Add a key lock screen feature

Double-click the new wake-screen function

New magazine lock screen feature

[Phone service]

New cell phone service in new self-service features

[Toolbar]

Add a new status toolbar button shutdown

Add a new status toolbar button to restart function

-------------------------------

Τ Ε Λ Ε Ι Α !!!

Το update κατέβηκε σε 10 λεπτά και η εγκατάσταση (πλήρως αυτοματοποιημένη, δεν χρειάζεται να κάνετε wipes ή οτιδήποτε άλλο) ολοκληρώθηκε ύστερα από κανα 10λεπτο (το κινητό ζεστάθηκε!)

Υπάρχουν Ελληνικά μενου

Υπάρχουν αρκετές βελτιώσεις (πχ Vodafone @ status bar, new switch: Ultra Battery - Calls, SMS, black screen, τέλος τα άλλα, για εξοικονόμηση ενέργειας!)

Η διαχείριση μνήμης είναι εξαιρετική (εγώ βλέπω Used - μετά την επανεκκίνηση = 510Mb!!!)

Η "μαμά" Camera φαίνεται βελτιωμένη (καλυτερη απόδοση, γρηγορότερη εστίαση) - επίσης, υπάρχει μια εφαρμογή tuxiuxiu (την οποία εγώ - βιαστικά - απεγκατέστησα) που κάνει photo editing, μπορει κάποιος να επιβεβαιώσει?

Γενικά, στο κομμάτι ΚΑΜΕΡΑ, υπάρχουν αρκετές βελτιώσεις (και στην επεξεργασία φωτό)

Στην LOCK screen, σέρνοντας από κάτω, βλέπουμε πρόγνωση 3 ημερών και άμεση πρόσβαση σε 4 widgets!

Εγκαταστάθηκαν 4-5 κινέζικες εφαρμογές που γίνονται uninstall εύκολα

Restore χρειάστηκε να κάνω μονο στα 4 email accounts που χρησιμοποιώ μέσω της "μαμα" εφαρμογής email.-

H NEA εφαρμογή διαχείρισης email ειναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ, στα χνάρια του gmail... (επιτρεπει επιτέλους πολλαπλες επιλογές)

Google+, Google Μaps εκαναν update αμέσως μετά (Play), δεν ξέρω αν έχει σχέση ή ήταν τυχαίο σήμερα!

Δεν θα δοκιμάσω root προς το παρόν - δεν ξέρω αν γίνεται...

Easter egg: Με πολλαπλό tap (Settings>About phone>Android version 4.4.2) βγαίνει ένα Η και το κοκκινο σήμα του kitkat

 

Admins, link @ 1st post, please!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ένα άλλο μείον της κιτκατ έκδοσης είναι ότι το εικονίδιο του GPS πλέον δεν διαφέρει είτε έχει κλειδώσει είτε όχι δορυφόρους.δεν αναβοσβήνει εάν δεν έχει κλειδώσει, οπότε δεν ξέρεις εάν βρήκε η όχι δορυφόρους.
Link to comment
Share on other sites

Στο lock screen έχασα την πρόβλεψη του καιρού για τις επόμενες ημέρες, ξέρει κανείς πως επανέρχεται;

Πηγαίνεις από τα θέματα, ειλέγεις το θέμα που ήδη έχεις ενεργοποιημένο και πατάς προσαρμογή. Στη συνέχεια, στην επιλογή Στυλ κλειδ. οθόνης επιλέγεις το Glare (το τρίτο θέμα που έχει ήδη η συσκευή), και είσαι έτοιμος.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

παιδες,ολα κομπλε με το update της κιτκατ,ομως εχασα ολες τις google εφαρμογες...και φυσικα το playstore
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

παιδες,ολα κομπλε με το update της κιτκατ,ομως εχασα ολες τις google εφαρμογες...και φυσικα το playstore

την πέρασες από πάνω η καθαρή;

Link to comment
Share on other sites

την πέρασες από πάνω η καθαρή;

 

απο πανω,μεσω της επιλογης update του κινητου...να κανω ενα φορματ οπως ειμαι?αλλα πως θα τις επαναφερει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

περασα και ενα apk του playstore και ενω συνδεθηκε,δε κατεβαζει εφαρμογες,βγαζει σφαλμα..επισης δε συγχρονισε επαφες.

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

απο πανω,μεσω της επιλογης update του κινητου...να κανω ενα φορματ οπως ειμαι?αλλα πως θα τις επαναφερει?

και φορματ να κάνεις δεν θα τις επαναφέρει.

μπες στο κινέζικο μάρκετ app center στην αναζήτηση γράψε ΑΚΡΙΒΏΣ Google μετά πάτα στο πρώτο πάνω πάνω, βρες μετά από την λίστα το εικονίδιο του play store και εγκατέστησε το από εκεί.

μετά ξανά μπες στο κινέζικο μάρκετ και στην αναζήτηση γράψε ΑΚΡΙΒΏΣ syncML και θα σου βγάλει τα εικονίδια των επαφών και του ημερολογίου

Link to comment
Share on other sites

με εφαρμογες ολα καλα.το δευτερο που γραφεις ομως,δεν εμφανιζει κατι

Τελικά στις ρυθμίσεις του WLAN που λέει τικαρα και τις δύο επιλογές και στην αναζήτηση πλέον βγάζει όπως πριν τις εφαρμογές, και της Google.

Link to comment
Share on other sites

το services?σωστος!για να δουμε... :)

[ATTACH]47144[/ATTACH][ATTACH]47145[/ATTACH][ATTACH]47146[/ATTACH]

λοιπόν μπαίνεις στο κινέζικο μάρκετ, γράφεις Google και σε ότι σου βγάλει πατάς πάνω στην εικόνα πάνω πάνω.μετά εκεί μέσα είναι και το Google play, και το Google play services, οι επαφές είναι το εικονίδιο με το κεφαλάκι σε γαλάζιο φόντο και ο συγχρονισμός επαφών είναι τα κουτάκια τετραγωνάκια που μερικά είναι πράσινα

Link to comment
Share on other sites

και στις ρυθμισεις του google λογαριασμου μου βγαζει μονο τοποθεσια και διαφημισεις(?)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ωπ,τωρα τα ειδα.κατεβαζω και σου λεω

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν μου έχει αλλάξει το status

Από 27/6 λέει Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Μήπως πρέπει να ανησυχώ; Πώς μπορώ να μάθω πού βρίσκεται;

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν μου έχει αλλάξει το status

Από 27/6 λέει Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Μήπως πρέπει να ανησυχώ; Πώς μπορώ να μάθω πού βρίσκεται;

υπολογιζε κατα της 15-22 ιουλιου θα φτασει ελλαδα
Link to comment
Share on other sites

υπολογιζε κατα της 15-22 ιουλιου θα φτασει ελλαδα

Το θέμα είναι ότι άλλες παραγγελίες που είχα κάνει από ebay, την ίδια μέρα, έχουν έρθει ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...