Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΑΠο την δικη του εφαρμογη μπορεις να διαλεξεις, τωρα το ειδα. Απο την 8sms δεν μπορεσα να βρω ποια στελνει.

Το go sms υποστηριζει τα δικαρτα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[ATTACH]45722[/ATTACH] είμαι φαν του nova launcher αλλά δοκιμάζοντας τον apex η ελεύθερη ραμ από γύρω στα 650 πήγε 200mb περίπου παραπάνω!

O Nova έχει μία επιλογή να κάνει cashing , μήπως την έχεις ενεργοποιήσει και για αυτό κρατάει τα 200ΜΒ?

Settings , advanced ,aggressive desktop.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

O Nova έχει μία επιλογή να κάνει cashing , μήπως την έχεις ενεργοποιήσει και για αυτό κρατάει τα 200ΜΒ?

Settings , advanced ,aggressive desktop.

 

Το είχα ενεργό αυτό που λες το έβγαλα για να δούμε τώρα!

Edit

Είχες δίκιο! Τώρα ανέβηκε!

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι ειναι αυτη ? Β108 γραφει http://www.needrom.com/mobile/honor3c-h30-u10-2g/

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2762734

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

 

Νομίζω οτι ειναι παλια ( η version τουλάχιστον, αυτό μαρτυράει...)

 

Ειναι η ιδέα μου, ή πράγματι, τα θέματα/προβλήματα με το τηλέφωνο είναι ΕΛΑΧΙΣΤΑ και ΑΣΗΜΑΝΤΑ?

Γράφουμε εδώ πλεον σπανια, και οτι κουβεντιάζουμε είναι ήσσονος σημασίας...

 

Στο Coolpad F1 ας πούμε, βλέπω οτι ούτε αναβάθμιση δεν μπορούν να βάλουν εύκολα και στηρίζονται σε "εξωτερικές" rom (AOSP)...!

Που να κυκλοφορήσει και το νεο Huawei με 8-πύρηνο κατασκευής Huawei...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ελάχιστα προβλήματα. Cool... Πάντως και με το τελευταίο update του YouTube 5.7 στο οποίο μπορούμε να επιλέξουμε ποιότητα στα βίντεο ακομα και σε χαμηλές ποιότητες εξακολουθεί να κανει σπασιματα και ασυγχρονισμους...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το κινητό στην multilanguage, ρουταρισμένο, όπως μου το έστειλαν από to2c. Γενικά τα πάντα είναι μια χαρά, αλλά επειδή το πρόβλημα με την δόνηση όταν μιλάς είναι εκνευριστικό, θέλω να πάω στην μαμά rom με Αγγλικά-Κινέζικα, ώστε να πάρω κι όλα τα updates κλπ. Ποια διαδικασία ακολουθώ; Δεν έχω ασχοληθεί ξανά με αλλαγές roms κλπ και φοβάμαι μην κάνω καμιά *******...

Αυτή με καλύπτει; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5258698#post5258698

Να ξαναπώ ότι δεν έχω πειράξει στο κινητό και θέλω να βάλω την original rom

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι ειναι παλια ( η version τουλάχιστον, αυτό μαρτυράει...)

 

Ειναι η ιδέα μου, ή πράγματι, τα θέματα/προβλήματα με το τηλέφωνο είναι ΕΛΑΧΙΣΤΑ και ΑΣΗΜΑΝΤΑ?

Γράφουμε εδώ πλεον σπανια, και οτι κουβεντιάζουμε είναι ήσσονος σημασίας...

 

Στο Coolpad F1 ας πούμε, βλέπω οτι ούτε αναβάθμιση δεν μπορούν να βάλουν εύκολα και στηρίζονται σε "εξωτερικές" rom (AOSP)...!

Που να κυκλοφορήσει και το νεο Huawei με 8-πύρηνο κατασκευής Huawei...

Ευχαριστω Αντωνη, μου εκανε εντυπωση που ανεβηκε στο needrom :worry:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, Παρέλαβα εχθές και εγώ το Honor 3c εχθες απο http://www.to2c.com . Να πω οτι εκανε περίπου 20 ημερες να παραλάβω και ειμαι επαρχία.

Κατάφερα να καθαρίσω τα περισσότερα υπολοιπομενα κινεζικα, ενα πρόβλημα που αντιμετωπίζω ειναι σχετικά με τα email δεν βρίσκω την επιλογη για push mail μου εμφανίζει μόνο 5 -10 - 15 λεπτα κλπ και δεν δινει επιλογη για push. Δοκιμασα να κατεβάσω και την εφαρμογη του yahoo mail αλλα ουτε και εκει μπορω να ενεργοποιησω push. Το εχει αντιμετωπίσει κανεις αλλος;

HTC Desire -> HTC Desire S -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Νote 4

Lenovo S920 -> Huawei Honor 3c

iPad Air - iPad Mini 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, Παρέλαβα εχθές και εγώ το Honor 3c εχθες απο http://www.to2c.com . Να πω οτι εκανε περίπου 20 ημερες να παραλάβω και ειμαι επαρχία.

Κατάφερα να καθαρίσω τα περισσότερα υπολοιπομενα κινεζικα, ενα πρόβλημα που αντιμετωπίζω ειναι σχετικά με τα email δεν βρίσκω την επιλογη για push mail μου εμφανίζει μόνο 5 -10 - 15 λεπτα κλπ και δεν δινει επιλογη για push. Δοκιμασα να κατεβάσω και την εφαρμογη του yahoo mail αλλα ουτε και εκει μπορω να ενεργοποιησω push. Το εχει αντιμετωπίσει κανεις αλλος;

 

Με την μαμά δεν έχεις push. Η της Gmail Η το κορυφαίο aquamail

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω 2 Huawei Honor 3C. Το ένα το αγόρασα απο το Etotalk και έχει τη Rom B106. Γενικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα και είμαι ευχαριστημένος.

Της γυναίκας μου το κινητό το πήραμε απο το Minideal και έχει τη Rom B211. Αυτό τελευταία παρουσίασε τα εξής προβλήματα:

1) Στα εικονίδια που έχουν δεύτερη γραμμή στην ονομασία τους, π.χ το Phone Manager, δεν φαίνεται πλέον η δεύτερη γραμμή. Φαίνεται μόνο το Phone και ένα ελάχιστο της λέξης Manager.

2) Όταν το τηλέφωνο δέχεται κλήσεις, λειτουργεί η δόνηση(αν και δεν είναι επιλεγμένη), ακόμη και κατα τη διάρκεια της κλήσης, όσο κι αν διαρκέσει αυτή.

Έκανα Factory data reset και το δεύτερο πρόβλημα λύθηκε, ωστόσο το πρώτο παραμένει.

Καμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω περάσει στο κινιτό την B609 και μου έχει βγάλει update για την B610 αλλά δεν με αφήνει το το κάνω γιατί το έχω κάνει root, δοκίμασα να το κάνω unroot αλλά ανεπιτιχώς, κάπου διάβασα οτι αν το κάνεις local δεν κοιτάει για root???

 

Έχει κανείς τα αρχεία της Β610 να το κάνω manualy???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω περάσει στο κινιτό την B609 και μου έχει βγάλει update για την B610 αλλά δεν με αφήνει το το κάνω γιατί το έχω κάνει root, δοκίμασα να το κάνω unroot αλλά ανεπιτιχώς, κάπου διάβασα οτι αν το κάνεις local δεν κοιτάει για root???

 

Έχει κανείς τα αρχεία της Β610 να το κάνω manualy???

 

Κοίτα εδώ

 

http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=32

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ

 

Ps . Άσχετο, αν επιτρέπεται έχεις καμία σχέση με Σπάτα

 

Φιλικά

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

 

Ps . Άσχετο, αν επιτρέπεται έχεις καμία σχέση με Σπάτα

 

Φιλικά

Γιώργος

 

Καμία σχέση :O

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!θα ηθελα να ρωτησω υπαρχει καποια ρομ με ελληνικα?χωρις πολλα bug και να δουλευει μια χαρα?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!θα ηθελα να ρωτησω υπαρχει καποια ρομ με ελληνικα?χωρις πολλα bug και να δουλευει μια χαρα?

 

Περίμενε σε λίγο καιρό θα βγει ελπίζουμε επίσημη με ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!θα ηθελα να ρωτησω υπαρχει καποια ρομ με ελληνικα?χωρις πολλα bug και να δουλευει μια χαρα?

 

Περίμενε σε λίγο καιρό θα βγει ελπίζουμε επίσημη με ελληνικά

 

Η Huawei για το 3C εχει δυο "σειρες" rom, developer's και κανονική (η οποία προκύπτει από μια "εξελιγμένη/βελτιστοποιημένη" developer...!)

Οι περισσότεροι εδω μέσα έχουμε την πιο πρόσφατη developers B610, η οποία είναι σταθερότατη (να μην πω τέλεια) και έχει ελληνικά μενού ως επιλογή...!)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε σε λίγο καιρό θα βγει ελπίζουμε επίσημη με ελληνικά

 

Δε ξέρω γιατί να περιμένει κάποιος...Υπάρχουν πλέον οι Β609, Β610, με πλήρες ελληνικό μενού, και λειτουργούν χωρίς κανένα bug.

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω γιατί να περιμένει κάποιος...Υπάρχουν πλέον οι Β609, Β610, με πλήρες ελληνικό μενού, και λειτουργούν χωρίς κανένα bug.

 

Θέλω να βγάλω την multi και να βάλω την Β610. Ποιον οδηγό να ακολουθήσω... Δεν έχω ξανασχοληθεί με την διαδικασία και όσα διάβασα ψιλομπερδεύτηκα. Δώστε τα φώτα σας...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βγάλω την multi και να βάλω την Β610. Ποιον οδηγό να ακολουθήσω... Δεν έχω ξανασχοληθεί με την διαδικασία και όσα διάβασα ψιλομπερδεύτηκα. Δώστε τα φώτα σας...

 

Νομίζω η διαδικασία του ποστ #365 θα σε καλύψει...

Κατεβάζεις την Β610 και μετά

Οδηγίες εγκατάστασης ROM @ Honor 3C (all versions)

Ειναι δική σας ευθύνη να πάρετε backup ότι χρειάζεστε, με όποιον τρόπο κρίνετε!

Επίσης, η Huawei συστήνει η μπαταρια (πριν την έναρξη της διαδικασίας) να είναι ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΗ τουλάχιστον στο 20% (εγώ θα έλεγα 50%...)

Αποσυμπιέζουμε το αρχείο που κατεβάσαμε και ρίχνουμε το φάκελο dload (με το περιεχόμενο του UPLOAD.APP) στην κάρτα SD (χύμα, η κάρτα να είναι formatted σε FAT32) - συνήθως μέγεθος κοντά στα 800Mb

Στο (αποσυνδεδεμένο από PC) τηλέφωνο επιλέγουμε Settings > Updates > System Updates > Local Update > Confirm

Το τηλέφωνο επαν-εκκινεί και ξεκινά την διαδικασία αναβάθμισης

Υστερα από μερικά λεπτά είσαι έτοιμος

 

Μπορεί να χρειαστεί να περάσεις Google Play και δυο-τρια άλλα βασικά (Google Contacts, SyncML) με οδηγίες που επίσης υπάρχουν σε Link στο πρωτο ποστ...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να περιμένει κανείς το νέο 3c που έχει 4g ή προχωράμε χωρίς

τύψεις στο τωρινό;

Link to comment
Share on other sites

Η Huawei για το 3C εχει δυο "σειρες" rom, developer's και κανονική (η οποία προκύπτει από μια "εξελιγμένη/βελτιστοποιημένη" developer...!)

Οι περισσότεροι εδω μέσα έχουμε την πιο πρόσφατη developers B610, η οποία είναι σταθερότατη (να μην πω τέλεια) και έχει ελληνικά μενού ως επιλογή...!)

 

ωραιος σε ευχαριστω γιατι θελει ενας φιλος μου να εχει ελληνικα...γινεται χωρις wipes ετσι?απλα update οπως ο οδηγος στην πρωτη σελιδα?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να περιμένει κανείς το νέο 3c που έχει 4g ή προχωράμε χωρίς τύψεις στο τωρινό;

Με 140 ευρώ, 5", 2Gb ram, απροβληματιστο? Προχωράμε χωρίς τύψεις (άσε που δεν εχει ανακοινωθεί 3C με 4G Ευρώπης...)

ωραιος σε ευχαριστω γιατι θελει ενας φιλος μου να εχει ελληνικα...γινεται χωρις wipes ετσι?απλα update οπως ο οδηγος στην πρωτη σελιδα?

 

Οτι wipes χρειάζονται, τα κάνει αυτόματα!

_______________

update: For the record, έτρεξα ένα Antutu X, έδωσε σκορ 17100 - νομίζω τιμια επίδοση ενος 6582...

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...