Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και τα δυο αυτα τα εχω κανει

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι την επέλεξα

 

στείλε τους μήνυμα και χώστα τους, δεν την έχουν έχουν κάνει install ...και την πλήρωσες κιόλας...... πες τους να σου στείλουν την ρομ και θα σε βοηθήσουμε να την περάσεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στείλε τους μήνυμα και χώστα τους, δεν την έχουν έχουν κάνει install ...και την πλήρωσες κιόλας...... πες τους να σου στείλουν την ρομ και θα σε βοηθήσουμε να την περάσεις

 

Εδω δεν μπορουμε να τη βρουμε ;

Γιατι ουτε μπορω να γραψω στα Αγγλικα (πολυ λιγα ξερω), ουτε να περασω νεα ROM μπορω

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν μπορουμε να τη βρουμε ;

Γιατι ουτε μπορω να γραψω στα Αγγλικα (πολυ λιγα ξερω), ουτε να περασω νεα ROM μπορω

 

ασε να ψάξω το βράδυ που θα είμαι πιο άνετος μπας και....αν και δεν νομίζω να υπάρχει κάπου. Σου στέλνω pm για να τους στείλεις μήνυμα στο etotalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ασε να ψάξω το βράδυ που θα είμαι πιο άνετος μπας και....αν και δεν νομίζω να υπάρχει κάπου. Σου στέλνω pm για να τους στείλεις μήνυμα στο etotalk

Ευχαριστω taliban

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω taliban

Κατεβασε τη rom απο εδω http://www.needrom.com/mobile/glory-h3c-u10/ εχει οδηγιες και ειναι αγγλικα - κινεζικα

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε τη rom απο εδω http://www.needrom.com/mobile/glory-h3c-u10/ εχει οδηγιες και ειναι αγγλικα - κινεζικα

 

αυτή έχει, με Ελληνικά ψάχνει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2673317

Αλλο ένα review με πολύ καλά λόγια για το honor 3c

Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι θεμα της καθε rom που μας περνανε τα κινεζομαγαζα εμενα η καμερα εχει ζουμ το κουφο ειναι οταν βαζω τη μπροστα καμερα αυτη που βλεπεις τον εαυτο σου δηλαδη και ειναι σκοτεινα αναβει το φλας.Λοιπον εγω το παρηγγειλα απο merimobiles rom εχει την color os της oppo η οποια κατα την γνωμη μου δεν συνεργαζεται καθολου καλα με την συσκευη.To εχω ξαναγραψει ποιο πανω αλλα θα το ξαναγραψω παλι.ΠΑΡΤΕΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ROM ΤΗΣ HUAWEI ΤΕΛΟΣ.Ερχομαι τωρα στα δικα μου προβληματα θελω να αλαξω ρομ αλλα δεν μπορω να το κανω με τιποτα ουτε με flash tool ουτε με καποιον αλλο τροπο αν μπορει κανεις να βοηθησει θα ημουν ευγνομων,βαζω και καποιες φωτο για να παρετε μια γνωμη επισης δεν μπορω να βρω πουθενα recovery.img
HONOR 3C H30-T00
Link to comment
Share on other sites

Το T00 είχες παραγγείλει?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

στείλε τους μήνυμα και χώστα τους, δεν την έχουν έχουν κάνει install ...και την πλήρωσες κιόλας...... πες τους να σου στείλουν την ρομ και θα σε βοηθήσουμε να την περάσεις

 

Συμφωνώ, πράγματι συχνά, οι custom roms των καταστημάτων έχουν αρκετά σφάλματα και μας ταλαιπωρούν, χώρια οτι δεν αναβαθμίζονται...!

Απ' ότι διαβάζω, η ρομ για το τηλεφωνο έφτασε σε έκδοση Β115, εσένα ποια φοράει?

 

θελω να αλαξω ρομ αλλα δεν μπορω να το κανω με τιποτα ουτε με flash tool ουτε με καποιον αλλο τροπο αν μπορει κανεις να βοηθησει θα ημουν ευγνομων,βαζω και καποιες φωτο για να παρετε μια γνωμη επισης δεν μπορω να βρω πουθενα recovery.img

 

Στο ΛΙΝΚ της needrom που δόθηκε παραπάνω, έχει οδηγίες αλλαγής/εγκατάστασης χωρίς CWM, τις είδες?

ΠΡΟΣΟΧΗ: βλέπω και γω τώρα (στο snapshot που έδωσες) οτι έχεις την κινέζικη Τ00 έκδοση, εννοείται οτι ψάχνεις τα αντιστοιχα για σένα αρχεία...!

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, πράγματι συχνά, οι custom roms των καταστημάτων έχουν αρκετά σφάλματα και μας ταλαιπωρούν, χώρια οτι δεν αναβαθμίζονται...!

Απ' ότι διαβάζω, η ρομ για το τηλεφωνο έφτασε σε έκδοση Β115, εσένα ποια φοράει?

 

 

 

Στο ΛΙΝΚ της needrom που δόθηκε παραπάνω, έχει οδηγίες αλλαγής/εγκατάστασης χωρίς CWM, τις είδες?

ΠΡΟΣΟΧΗ: βλέπω και γω τώρα (στο snapshot που έδωσες) οτι έχεις την κινέζικη Τ00 έκδοση, εννοείται οτι ψάχνεις τα αντιστοιχα για σένα αρχεία...!

 

φοβαμαι μην κανω καμια πατατα και μεινω χωρις κινητο δεν ειμαι και πολυ καλος μαστορας σε αυτα χωρια που τα αγγλικα μου ειναι αστα να πανε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Matsi69: Γενικά είσαι ευχαριστημένος με το κινητό ?

 

Ειμαι ευχαριστημενος ναι wi fi καμπανα gps το ιδιο φωτογραφικη πολυ καλη την ημερα λιγο δυσκολα την νυχτα γενικα πολυ καλο κινητο Παντως το δικο μου σε recovery mode δεν μπαινει με τιποτα ουτε και επαναφορα μπορω να κανω

Edited by matsi69
HONOR 3C H30-T00
Link to comment
Share on other sites

Οι rom για το 3c ειναι εδω http://www.needrom.com/phone-roms/huawei/glory-3-huawei/

Οπως γραφεις και ο Αντωνης (asot), προσοχη στη rom που θα κατεβασετε να ειναι για το δικο σας μοντελο.

 

Αν θελετε μπορειτε να φτιαξετε cwm recovery πολυ ευκολα με τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375258

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δική σας ευθύνη να πάρετε backup ότι χρειάζεστε, με όποιον τρόπο κρίνετε!

Επίσης, η Huawei συστήνει η μπαταρια (πριν την έναρξη της διαδικασίας) να είναι ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΗ τουλάχιστον στο 20% (εγώ θα έλεγα 50%...)

 

 

  • Κατεβάζουμε την κατάλληλη ROM (απο HUAWEI or NeedRom ή άλλο σημείο που εμπιστέυεστε!)
  • Αποσυμπιέζουμε το αρχείο που κατεβάσαμε και ρίχνουμε το φάκελο dload (με το περιεχόμενο του UPLOAD.APP) στην κάρτα SD (χύμα, formatted σε FAT32) - συνήθως μέγεθος κοντά στα 800Mb

Εδώ, έχουμε ΔΥΟ επιλογές/"δρόμους":

Α. Στο (αποσυνδεδεμένο από PC) τηλέφωνο επιλέγουμε Settings > Storage > Software Update > SD card Upgrade

(μπορεί να είναι και Settings > About phone > System update > Update via SD Card) (θα επιβεβαιώσω την ακριβη διαδρομή μετά την παραλαβή, πάντως είναι κάτι σε System Software Update / Local Update)

Το τηλέφωνο επαν-εκκινεί και ξεκινά την διαδικασία αναβάθμισης

ή

Β. Με το τηλέφωνο ΣΒΗΣΤΟ (αφαιρέστε και επανα-τοποθετήστε την μπαταρια), το VOL UP και DOWN πατημένο, παταμε POWER και μόλις εμφανιστεί το logo Huawei αφήνουμε το power

(VOL + και - εξακολουθουν πατημένα) μέχρι να εμφανιστεί η οθόνη του CWM. Εκεί, η διαδικασία ξεκινά αυτόματα και διαρκεί περίπου 3 λεπτά.

 

Root και άλλα χρήσιμα Links, στο ποστ #277

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός προστέθηκε στο πρώτο post. :rolleyes:

Καλημερα, μπορεις να βαλεις στο πρωτο ποστ και το απο κατω ? :O

Ευχαριστω

Ας αρχίσουμε να βάζουμε λίγα links, μιας και οι πρώτες παραλαβές θα γίνουν σε κανένα 10ήμερο...

 

Να θυμίσω οτι το (Ευρωπαικό/WCDMA) μοντέλο έχει κωδικό H30-U10

Στην Κίνα, το λένε Glory H3C

 

HiSuite from Huawei (Διαχείριση)

4PDA περι Huawei Honor 3C

SHUAJI.net Κινέζικο ΜΕΓΑΛΟ site με ROM, Manual, κ.α.

NeedRom for Honor 3C (ειναι το μοντέλο Glory H3C)

MIUI for Honor 3C (1η έκδοση, 4.3.6 - v5)//edited for model with 2G ram

_________

Ετοιμο και τo AVATAR απ' ότι είδα...

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός προστέθηκε στο πρώτο post. :rolleyes:

 

Merci!

Δες μηπως βάλεις (στην αρχή) και το ποστ #277 (χρήσιμα links)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

----------------------

 

Για όσους δεν το έχουν αντιληφθεί,

το Honor 3C έχει ΔΥΟ υποδοχές SIM Micro!

(οπότε, κάντε το κουμάντο σας, κόψιμο sim, αλλαγή, adaptor, κλπ)

 

Επίσης, η πρόσφατη (09.03.2014) αναβάθμιση ΟΤΑ (Β128) δίνει αρκετές βελτιώσεις (double tap for wake, fasτer zoom for camera, κ.α.)

Πάρτε μια γεύση

http://cs3-2.4pda.to/4291706.jpg

 

Από το αρχικό μήνυμα, καταλαβαίνω οτι η ΟΤΑ ίσως να "κολλάει" σε Root συσκευές και να χρειάζεται FULL update package, το οποίο όμως δεν βγαίνει τόσο συχνά, όσο η ΟΤΑ...

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

----------------------

 

Για όσους δεν το έχουν αντιληφθεί,

το Honor 3C έχει ΔΥΟ υποδοχές SIM Micro!

(οπότε, κάντε το κουμάντο σας, κόψιμο sim, αλλαγή, adaptor, κλπ)

 

Επίσης, η πρόσφατη (09.03.2014) αναβάθμιση ΟΤΑ (Β128) δίνει αρκετές βελτιώσεις (double tap for wake, fasτer zoom for camera, κ.α.)

Πάρτε μια γεύση

http://cs3-2.4pda.to/4291706.jpg

 

Από το αρχικό μήνυμα, καταλαβαίνω οτι η ΟΤΑ ίσως να "κολλάει" σε Root συσκευές και να χρειάζεται FULL update package, το οποίο όμως δεν βγαίνει τόσο συχνά, όσο η ΟΤΑ...

μιλησα με vickmall και μου ειπαν οτι το στελνουν με ελληνικα εγκατεστημενα.αρχικα θα ειναι αγγλικα και μετα επιλεγω εγω ελληνικα.για να βαλουν ελληνικα ομως θα πρεπει να το κανουν ρουτ,ετσι?

αλλα στο μηνυμα της ΟΤΑ μπορει σε ρουτ συσκευες να μην πετυχει η ΟΤΑ.πως θα το κανω unroot ,να κανω την ΟΤΑ,και μετα να το ξανακανω ρουτ?οποιος το παραλαβει το "ευρωπαικο"μοντελο ας μας πει

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

αυτες οι ΟΤΑ ειναι και για αυτα που εχουν multilanguage?

οσοι εχουν εστω και το κινεζικο μοντελο το ρουτ γινεται με το framaroot?

Αυτό θα φανεί μόλις παραλάβουμε και δούμε ποσο "πειραγμένη" είναι η ROM...

Για ROOT, δες στο ποστ #277 (εν ολίγοις, γίνεται με VROOT, μπορεί και με άλλα...)

Εδώ μέσα (απο τους ΔΥο κατόχους), ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ κάποιος να δώσει ξεκάθαρη απάντηση...

Περνώντας μια official ΠΛΗΡΗ/stable ROM (σήμερα 11/3, η Β115, μερικά ποστ πριν), το τηλέφωνο επανέρχεται - εύκολα - σε καθαρή (και χωρίς root) μορφή.-

 

Το παιδεύουμε άσκοπα, χωρίς λογο: Ειναι όπως ακριβώς στους κατόχους/χρήστες του Xiaomi RedRice.

Αν το τηλέφωνο φοράει την EN/CN έκδοση και δεν χρειάζεστε ΕΛΛΗΝΙΚΑ μενου, πορεύεστε κανονικά και αξιοποιείτε τις OTA αναβαθμίσεις που θα βγαίνουν συχνά. Ισως κάποια στιγμη, απο την Huawei, η rom να προσφέρει multilingual επιλογες + full αναβαθμίσεις.

Αν το τηλέφωνο φοράει multilingual (και με Ελληνικά) έκδοση (ΕΛΛΗΝΙΚΑ μενου) του καταστήματος που πουλησε το τηλέφωνο, τότε μάλλον πρέπει να μεινετε μονιμα με την rom αυτή - μου φαίνεται χλωμο να αναβαθμίζεται... (και αν γίνεται, μάλλον θα χαθούν οι multilingual ιδιότητες της rom)

 

Μενει να εξακριβωθούν (τα παραπάνω) με την παραλαβή, αλλα οι ως τώρα εμπειρίες, εκει δείχνουν...

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με vickmall και μου ειπαν οτι το στελνουν με ελληνικα εγκατεστημενα.αρχικα θα ειναι αγγλικα και μετα επιλεγω εγω ελληνικα.

 

Εγω πάντως θα περιμένω να παραλάβουμε με το καλό απο τα διάφορα καταστήματα για να δουμε τι τελικά έχει (ή δεν έχει) το καθένα και την πρακτική του κάθε καταστήματος. Εχω την αίσθηση ότι εαν υπήρχε καποια multilingual ΡΟΜ, θα είχε κυκλοφορήσει κάπου ήδη. Μου κάνει ετύπωση που την έχουν όλα τα μαγαζια αλλά δεν υπάχει πουθενα αλλου :)

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα φανεί μόλις παραλάβουμε και δούμε ποσο "πειραγμένη" είναι η ROM...

Για ROOT, δες στο ποστ #277 (εν ολίγοις, γίνεται με VROOT, μπορεί και με άλλα...)

Εδώ μέσα (απο τους ΔΥο κατόχους), ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ κάποιος να δώσει ξεκάθαρη απάντηση...

Περνώντας μια official ΠΛΗΡΗ/stable ROM (σήμερα 11/3, η Β115, μερικά ποστ πριν), το τηλέφωνο επανέρχεται - εύκολα - σε καθαρή (και χωρίς root) μορφή.-

 

Το παιδεύουμε άσκοπα, χωρίς λογο: Ειναι όπως ακριβώς στους κατόχους/χρήστες του Xiaomi RedRice.

Αν το τηλέφωνο φοράει την EN/CN έκδοση και δεν χρειάζεστε ΕΛΛΗΝΙΚΑ μενου, πορεύεστε κανονικά και αξιοποιείτε τις OTA αναβαθμίσεις που θα βγαίνουν συχνά. Ισως κάποια στιγμη, απο την Huawei, η rom να προσφέρει multilingual επιλογες + full αναβαθμίσεις.

Αν το τηλέφωνο φοράει multilingual (και με Ελληνικά) έκδοση (ΕΛΛΗΝΙΚΑ μενου) του καταστήματος που πουλησε το τηλέφωνο, τότε μάλλον πρέπει να μεινετε μονιμα με την rom αυτή - μου φαίνεται χλωμο να αναβαθμίζεται... (και αν γίνεται, μάλλον θα χαθούν οι multilingual ιδιότητες της rom)

 

Μενει να εξακριβωθούν (τα παραπάνω) με την παραλαβή, αλλα οι ως τώρα εμπειρίες, εκει δείχνουν...

εχει κανενας HUAWEI εμπειρια απο αλλα τηλεφωνα εαν υποστηριζει multilang roms?
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως θα περιμένω να παραλάβουμε με το καλό απο τα διάφορα καταστήματα για να δουμε τι τελικά έχει (ή δεν έχει) το καθένα και την πρακτική του κάθε καταστήματος. Εχω την αίσθηση ότι εαν υπήρχε καποια multilingual ΡΟΜ, θα είχε κυκλοφορήσει κάπου ήδη. Μου κάνει ετύπωση που την έχουν όλα τα μαγαζια αλλά δεν υπάχει πουθενα αλλου :)

 

Τα λες σωστά - πρεπει να δούμε ιδιοις όμασι, τι κάνει κάθε "μαγαζί"...!

 

εχει κανενας HUAWEI εμπειρια απο αλλα τηλεφωνα εαν υποστηριζει multilang roms?

 

Μα δεν είναι σίγουρο οτι, επειδη κάτι γινότανε στο (πχ) Huawei IDEOS 5 που πούλησε (πχ) 20,000,000 κομμάτια, θα γίνεται και στο Honor 3C...!

ΥΠΟΜΟΝΗ μέχρι την παραλαβή...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...