Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε και την xperia z που έχω ποστάρει πιο πίσω μαζί με το update.

Μήπως στη vibex δε σου αναγνώριζε τις κλήσεις?

Πραγματικά η τελευταία από jiayu es είναι κορυφαία αλλά αυτόν τον στοκ dialer με τα μικρά γράμματα όταν με παίρνουν τηλέφωνο δεν μπορώ να το χωνέψω με τίποτα

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρασα και εγώ αυτή των Ισπανών σήμερα και όλα μια χαρά. Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει πως μπορώ να εξελληνίσω το περιβάλλον του κινητού;
Link to comment
Share on other sites

Ξεκόλλησε και το δικό μου λαμακι από το πάνω μέρος. Η κόλα που είχαν βάλει με τη ζέστη έγινε σαν τσίχλα. Το κόλλησα με logo και τώρα είναι οκ.

Και για να να λέμε και τα καλά ένα πρόσφατο screenshot από την μπαταρία

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Φίλος έχεις vibe X; μπορείς να μου πεις που θα ενεργοποίησω τον αυτόματο συγχρονισμό στο Google; πάω στο λογαριασμό και μου λέει sync is off.

 

Έχει πάρει κανείς έξτρα μπαταρία 3000mah και από που;;

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Nαι αυτήν εχω

Αν και έχω μόνιμα το συγχρονισμό off το δοκίμασα και όντως αν απο τις ρυθμισες->google δεν δουλέυει. Πρεπει να πάς στα widgets και να βαλεις αυτο, http://i1024.photobucket.com/albums/y301/markito1/5dbc8870-2e88-42e0-8d1c-b6e5c3938ba6_zps2353378a.jpg

να ενεργοποιήσεις απο εκει στο συγχρονισμο και μετα να γυρίσεις στις ρυθμίσεις->google και να τικάρεις τι θες να συγχρονιστει. Σε εμένα δούλεψε έτσι.

Mπαταρία ειχα πάρει αυτή και δεν έχω δει διαφορά με την original http://www.aliexpress.com/item/New-battery-usb-data-line-for-jiayu-G3-G3s-G3T-mobile-phone-3000mAh-free-shipping/801660419.html

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

έχω 10 μήνες το κινητό και μέχρι τώρα όλα καλά.

σήμερα άφησα το κινητό ανάποδα (με την οθόνη) στο γραφείο και έκλεισε..

το ξανάκανα να δω τι έγινε και πάλι έκλεισε...

αυτό ήταν δεν το ξανάκανε μέχρι τώρα..

ελπίζω να στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανεις καποιον απλο οδηγο για να κανεις αλλαγες στην ρομ. Οχι τιποτα τρομερο, αλλαγη launcher και κανα προγραμμα. Αυτο που θελω κυριως ειναι να ενημερωσω καποιες εφαρμογες, να βγαλω καναδυο κινεζιες και να αλλαξω τον launcher στην 20130813.
Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανεις καποιον απλο οδηγο για να κανεις αλλαγες στην ρομ. Οχι τιποτα τρομερο, αλλαγη launcher και κανα προγραμμα. Αυτο που θελω κυριως ειναι να ενημερωσω καποιες εφαρμογες, να βγαλω καναδυο κινεζιες και να αλλαξω τον launcher στην 20130813.

Launcher αλλάζεις απλά εγκαθιστώντας έναν άλλο από το play store. Εφαρμογές ενημερώνεις με το play store. Τις κινεζικες που δε θες μπορείς να τις παγώσεις από τις ρυθμίσεις ή να τις σβήσεις με το titanium backup

Link to comment
Share on other sites

Τα ξερω αυτα που λες, απλα ελεγα να αλλαξω λιγο την 20130813 και να βαλω τις ενημερωσεις και τις εφαρμογες που θελω μεσα για πιο ευκολη εγκατασταση. Τωρα αν κανω εγκατασταση πρεπει να περασω αρκετη ωρα κανοντας ενημερωσεις και βαζοντας εφαρμογες, ενω εφαρμογες που δεν χρησιμοποιω ποτε δεν μπορω να τις αφαιρεσω οπως το κινεζικο weather widget που δεν δουλευει στην ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

Αφού κανεις ρουτ το τηλέφωνο κανεις αυτό.

Η εφαρμογή της jiayu θα σου δείξει στα downloads ποιο είναι το σωστό recovery και τις σωστές ρομ που είναι για το τηλέφωνό σου. Εχει και εδω ένα σωρό ρομς.

Δες και τα βίντεο στο

, βοηθάνε αρκετά.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε ευχαριστω που πας να βοηθησεις αλλα τα ξερω αυτα. Εχω δοκιμασει και αρκετες ρομ. Εγω ρωταω αν υπαρχουν οδηγιες για να αλλαξω λιγο την στοκ ρομ. Αν δηλαδη αποσυμπιεσω το αρχειο της ρομ ποιες εφαρμογες μπορω να σβησω χωρις να υπαρχει προβλημα και αν απλως προσθεσω καποιες αλλες ,οπως αλλον launcher, αν θα εχω προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε ευχαριστω που πας να βοηθησεις αλλα τα ξερω αυτα. Εχω δοκιμασει και αρκετες ρομ. Εγω ρωταω αν υπαρχουν οδηγιες για να αλλαξω λιγο την στοκ ρομ. Αν δηλαδη αποσυμπιεσω το αρχειο της ρομ ποιες εφαρμογες μπορω να σβησω χωρις να υπαρχει προβλημα και αν απλως προσθεσω καποιες αλλες ,οπως αλλον launcher, αν θα εχω προβλημα.

 

Τις εφαρμογες τις σβηνεις ανετα μετα. Δεν καταλαβαινω τι θες να κανεις.

 

Το καλο που μπορεις να κανεις ειναι να περασεις xposed και μετα να κοιταξεις modules.

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές που μπορείς να σβήσεις:

 

Αναβάθμιση από JiaYu

AdupsFota.apk

AdupsFotaReboot.apk

 

Κινεζικές

Calendar365.apk

com.android.flip.apk

com.baidu.input.apk

 

LeWa και θέματα (αν βάλεις άλλο εκκινητή)

JiayuBusinessTheme.apk

JiayuGirlTheme.apk

LewaDefaultTheme.apk

LewaLauncherX.apk

ThemeChooser.apk

ThemeManager.apk

 

Δεν θα έχεις πρόβλημα αν προσθέσεις άλλο εκκινητή ή άλλες εφαρμογές εκτός από ορισμένες (συνήθως της google) οι οποίες χρειάζονται βιβλιοθήκες.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα -όπως είχα πει- την τελευταία ROM των Ισπανών και η ήδη εξαιρετική μπαταρία έγινε ακόμα καλύτερη. Επίσης -φαίνεται- να λύθηκαν κάποια θέματα που είχα με τη σύνδεση του BΤ ακουστικού μου.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει την εκδοση bluetooth που χρησιμοποιει το κινητο μας. Θελω να αγορασω bluetooth handsfree και δεν θελω να την πατησω. Επισης αν εχετε καποιο bluetooth να προτεινετε για αγορα απο Κινα. Ευχαριστω. Edited by raidensub
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει καποιος το λινκ για twrp recovery για το κινητο ;

 

http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showtopic=473628&view=findpost&p=23665991

 

download

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια εχω βαλει την τελευταια MIUI V5 για το κινητο μας, και πεταει οπως και με τη μαμα. Κανενα bug εως τωρα. Την προτιμω για χρηστικους αλλα και για αισθητικους λογους.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή που έχω στην υπογραφή μου. Ελαφριά, γρήγορη, όμορφη,παραμετροποιήσιμη, έχει updates.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...