Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To τηλεφωνο καταντησε βαρετό.... :( ολα δουλευουν κανονικα..... :D:lol:
Μπηκαμε 1η ιουλιου!σημερα θα εχουμε κανενα νεο? λεω γω τωρα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπηκαμε 1η ιουλιου!σημερα θα εχουμε κανενα νεο? λεω γω τωρα...

 

Ναι αναμένεται...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

To τηλεφωνο καταντησε βαρετό.... :( ολα δουλευουν κανονικα..... :D:lol:

 

Εγώ έχω! Εδώ και λίγες ημέρες μου εμφανίζει ένα βελάκι δίπλα στα νούμερα κλήσης και δεν έχει τα νούμερα full width..

Το ίδιο κάνει και στο pattern για ξεκλείδωμα.

Έχει καμία ρύθμιση να το αλλάξω;

Είμαι με B141 αγγλική.

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω! Εδώ και λίγες ημέρες μου εμφανίζει ένα βελάκι δίπλα στα νούμερα κλήσης και δεν έχει τα νούμερα full width.. Το ίδιο κάνει και στο pattern για ξεκλείδωμα. Έχει καμία ρύθμιση να το αλλάξω; Είμαι με B141 αγγλική.

Αυτό είναι ρύθμιση - δεν είναι πρόβλημα... Ενεργοποιησες το One-Hand UI (Φτιαχνει "στενο" πληκτρολόγιο για χρήση με ένα χέρι!)

Settings > One hand UI (On/Off) ή από τα shortcuts (drop down)

Εν αναμονή της Kit kat (σήμερα, 18:00 ώρα Κίνας), να θυμίσω οτι υπάρχει εξαιρετικό backup utility @ Huawei (με App που έχει εγκατασταθεί ήδη), το οποίο μπορει να πάρει backup Εφαρμογές & Ρυθμίσεις, ελαχιστοποιώντας τον κόπο που χρειάζεται για να ξανα-στήσουμε το τηλέφωνο μετά από καθαρή εγκατάσταση.-

Καλό μήνα σε όλους!

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, διαβασα ολο το θρεντ και ειμαι στο παρα ενα για παραγγελια, ποιο μαγαζι προτεινετε σαν καλυτερο και πιο γρηγορο στην παραδοση?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, διαβασα ολο το θρεντ και ειμαι στο παρα ενα για παραγγελια, ποιο μαγαζι προτεινετε σαν καλυτερο και πιο γρηγορο στην παραδοση?

 

Η παράδοση είναι ανεξάρτητη από το κατάστημα...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η παράδοση είναι ανεξάρτητη από το κατάστημα...

 

δλδ ολα απο Κινα μερια κανουν τον ιδιο χρονο?

απο θεμα αξιοπιστιας?

 

και αλλη μια διευκρινηση... οι υποδοχες σιμ ειναι κανονικες ή micro?

Edited by xr1stos
Link to comment
Share on other sites

δλδ ολα απο Κινα μερια κανουν τον ιδιο χρονο?

απο θεμα αξιοπιστιας?

 

και αλλη μια διευκρινηση... οι υποδοχες σιμ ειναι κανονικες ή micro?

 

ναι πανω κατω αμα σταλουν γρηγορα(οπως γινεται συνηθως απο τα αξιοπιστα minideal.net, to2c.com, kai vickmall.com) κανουν περιπου 15-20 μερες... μικρες ειναι οι σιμ οχι κανονικες

Link to comment
Share on other sites

Για όσους είναι σε Β611 (ή άλλη έκδοση developers rom) δόθηκε πριν λίγο ΟΤΑ η B621 (457Mb, με KitKat 4.4 & EMUI 2.3)

Για LOCAL Update, ΕΔΩ (857Mb)

Η διαδικασία περάσματος "LOCAL" μέσω κάρτας SD περιγράφεται αρκετές φορές στον νήμα (πχ ποστ #1872)

Φυσικά, δεν είναι υποχρεωτική η μετάβαση σε KitKat..! ΑΝ κάποιος νιώθει ανασφάλεια, μενει ως έχει και αναμένει OFFICIAL έκδοση (σε κανα 2μηνο) ή τέλως πάντων την επόμενη developers (στις 16 Ιουλίου) που θα έχει λυμένα τυχόν θέματα που θα εμφανιστούν τώρα!

Change LOG:

Upgrade Instructions: Glory 3C phone upgrade EMUI2.3_4.7.1 release notes and guidance

Download: http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=32

Fit for:Glory 3C (H30-U10)

Note:

Please read carefully before Brush Brush tutorial and backup personal data, to avoid the risk of the process to bring;

This version only applies to the above fit models, other models are not supported;

Brush or use in any need of help and solve the problem can be to EMUI forum for support.

To ensure system stability, it is recommended not to use third-party tools to get ROOT privileges!

To ensure the safety of users brush on version upgrades and rollbacks to do certain restrictions

Upgrade limited version:1, the only version that allows developers to upgrade to this version B611

Version rollback restrictions: 1, this version allows fallback to Developer Edition B611

[system]

Android optimized version upgrade from 4.2 to 4.4

Optimization EMUI version upgrade from 2.0 to 2.3

Newell cloud optimization, installation and upgrade applications Hisuite and Newell cloud cloud Desktop folder, use the silent installation, the user can install and upgrade more than a one-time application.

Optimize cloud service experience optimization

Optimized file manager experience optimization

Add client pollen club to facilitate the exchange of pollen

[Camera]

16:9 aspect ratio to optimize the Camera Preview

Close focus speed optimization Camera

Modified to optimize the video format MP4

New Camera new self-mirroring

New Camera add watermark camera

New Camera new flash functions open and close the video

New Camera Volume key setting function

[Gallery]

New Gallery New image editing features

[Notification bar]

Optimize the drop-down switching bar displays links Wifi hotspot name

Optimization of the status bar drop-down display, display a notification when the notification pull-down, pull-down display switch without notice

[Phone] butler

Optimize traffic monitoring

New super power-saving features

[Lock Screen]

Add a key lock screen feature

Double-click the new wake-screen function

New magazine lock screen feature

[Phone service]

New cell phone service in new self-service features

[Toolbar]

Add a new status toolbar button shutdown

Add a new status toolbar button to restart function

-------------------------------

Τ Ε Λ Ε Ι Α !!!

Το update κατέβηκε σε 10 λεπτά και η εγκατάσταση (πλήρως αυτοματοποιημένη, δεν χρειάζεται να κάνετε wipes ή οτιδήποτε άλλο) ολοκληρώθηκε ύστερα από κανα 10λεπτο (το κινητό ζεστάθηκε!)

Υπάρχουν Ελληνικά μενου

Υπάρχουν αρκετές βελτιώσεις (πχ Vodafone @ status bar, new switch: Ultra Battery - Calls, SMS, black screen, τέλος τα άλλα, για εξοικονόμηση ενέργειας!)

Η διαχείριση μνήμης είναι εξαιρετική (εγώ βλέπω Used - μετά την επανεκκίνηση = 510Mb!!!)

Η "μαμά" Camera φαίνεται βελτιωμένη (καλυτερη απόδοση, γρηγορότερη εστίαση) - επίσης, υπάρχει μια εφαρμογή tuxiuxiu (την οποία εγώ - βιαστικά - απεγκατέστησα) που κάνει photo editing, μπορει κάποιος να επιβεβαιώσει?

Γενικά, στο κομμάτι ΚΑΜΕΡΑ, υπάρχουν αρκετές βελτιώσεις (και στην επεξεργασία φωτό)

Στην LOCK screen, σέρνοντας από κάτω, βλέπουμε πρόγνωση 3 ημερών και άμεση πρόσβαση σε 4 widgets!

Εγκαταστάθηκαν 4-5 κινέζικες εφαρμογές που γίνονται uninstall εύκολα

Restore χρειάστηκε να κάνω μονο στα 4 email accounts που χρησιμοποιώ μέσω της "μαμα" εφαρμογής email.-

H NEA εφαρμογή διαχείρισης email ειναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ, στα χνάρια του gmail... (επιτρεπει επιτέλους πολλαπλες επιλογές)

Google+, Google Μaps εκαναν update αμέσως μετά (Play), δεν ξέρω αν έχει σχέση ή ήταν τυχαίο σήμερα!

Δεν θα δοκιμάσω root προς το παρόν - δεν ξέρω αν γίνεται...

Easter egg: Με πολλαπλό tap (Settings>About phone>Android version 4.4.2) βγαίνει ένα Η και το κοκκινο σήμα του kitkat

 

Admins, link @ 1st post, please!

Edited by asot
updates, links, edit...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Για όσους είναι σε Β611 (ή άλλη έκδοση developers rom) δόθηκε πριν λίγο ΟΤΑ η B621 (457Mb, με KitKat 4.4 & EMUI 2.3)

Σε αυτό το ποστ θα γράψω εντυπώσεις, μόλις εγκαταστήσω...

 

Κατεβαίνει ήδη :D . Έχουμε ενημέρωση πότε θα δωθεί σε .zip στο emui.com ?

 

http://i.imgur.com/swqqLSQl.jpg

 

Εντάξει λίγο αντιγραφή από iOS αλλά μου αρέσει

 

http://i.imgur.com/G3VibPyl.jpg

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για όσους είναι σε Β611 (ή άλλη έκδοση developers rom) δόθηκε πριν λίγο ΟΤΑ η B621 (457Mb, με KitKat 4.4 & EMUI 2.3)

Admins, link @ 1st post, please!

 

εκανα quote το μηνυμα σου αλλα το εσβησα σχεδον ολο για εξοικονομηση χωρου!! στα της ρομ απιστευτα νεα περιμενω πως και πως να κατεβει αν και παει με εξωφρενικα αργους ρυθμους... πολυ ωραια ολα αυτα που προστεθηκαν και ελπιζω να ειναι ωραια και σαν ρομ

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα τις κλήσεις είμαι με την kitkat και όταν με παίρνουν αλλά και όταν παίρνω δεν αναγνωρίζεται ο αριθμός είτε έχει +30 είτε όχι. Έχω custom dialer εκεί φαίνονται κανονικά όταν τελειώσει η κλήση αλλά κατά τη διάρκεια δεν μπορώ να δω με ποιον μιλάω ή θα μιλήσω. Όσο ημουν με jelly bean δεν είχα κάποιο τέτοιο πρόβλημα.

 

Asot και όποιος άλλος έχει εγκαταστήσει μπορεί να επιβεβαιώσει ;

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

εκανα αναβαθμιση απο Β611 σε Β621 αλλα το κινητο ψιλοκολλαει και οταν παει κλειδωνει η οθονη αργη να ξεκολλησει . Πως γυριζουμε σε Β611;
Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα τις κλήσεις είμαι με την kitkat και όταν με παίρνουν αλλά και όταν παίρνω δεν αναγνωρίζεται ο αριθμός είτε έχει +30 είτε όχι. Έχω custom dialer εκεί φαίνονται κανονικά όταν τελειώσει η κλήση αλλά κατά τη διάρκεια δεν μπορώ να δω με ποιον μιλάω ή θα μιλήσω. Όσο ημουν με jelly bean δεν είχα κάποιο τέτοιο πρόβλημα.

Το επιβεβαιώνω και γω - δοκιμάζω τώρα με uninstall & re-install Google Contacs (δεν λύθηκε...)

Η ΑΦΑΙΡΕΣΗ (και ΕΠΑΝΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ) του Google ACCOUNT & Google Contacts (Huawei App Center) νομίζω οτι λύνει το θέμα της αναγνώρισης!

Υποθέτω οτι έχει να κάνει με την (χειροκίνητη) εγκατάσταση του Google Contacts που κάνουμε και που φαντάζομαι δεν είναι απολύτως συμβατή με kitkat...

εκανα αναβαθμιση απο Β611 σε Β621 αλλα το κινητο ψιλοκολλαει και οταν παει κλειδωνει η οθονη αργη να ξεκολλησει . Πως γυριζουμε σε Β611;

Local Update (φακελος dload @ SD card, κλπ)

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΦΑΙΡΕΣΗ (και ΕΠΑΝΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ) του Google account λύνει το θέμα της αναγνώρισης!

 

Πήγα στα Accounts διέγραψα το λογαριασμό και τον ξαναπέρασα μέσω του play store αλλά δεν μου δούλεψε η αναγνώρηση.... :(

 

Μερικές τις αναγνωρίζει με +30 άλλες χωρίς, άλλες μόνο στις εισερχόμενες και όχι στις εξερχόμενες, ένα μικρό οίκο ανοχής...

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα παρελαβα κιεγω ενα 3c για εναν φιλο, ηρθε με 211 περασα μετα την 611 και πριν λιγο εβαλα την κιτ κατ ομως σε καμμια εκδοση δεν εχω φωτισμο στα πληκτρα, ειναι καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω? επισης στην τοποθεσια του καιρου δεν βγαζει το τρεχον μερος και μου εμφανιζει ''σφαλμα τοποθεσιας'' Edited by tiger30
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ΟΤΑ update της κιτκατ;

Έχει ελληνικά από τη huawei?

Αυτά που έρχονται με εγκατεστημένη multilanguage παίρνουν το νέο ota update ή πρέπει να το βρούμε και να το περάσουμε μόνοι μας?

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα παρελαβα κιεγω ενα 3c για εναν φιλο, ηρθε με 211 περασα μετα την 611 και πριν λιγο εβαλα την κιτ κατ ομως σε καμμια εκδοση δεν εχω φωτισμο στα πληκτρα, ειναι καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω? επισης στην τοποθεσια του καιρου δεν βγαζει το τρεχον μερος και μου εμφανιζει ''σφαλμα τοποθεσιας''

 

Δεν έχει φωτιζόμενα πλήκτρα :blink: . Άνοιξες το GPS να δοκιμάσεις για την τοποθεσία;

 

Βγήκε ΟΤΑ update της κιτκατ;

Έχει ελληνικά από τη huawei?

Αυτά που έρχονται με εγκατεστημένη multilanguage παίρνουν το νέο ota update?

 

Αναλόγως ποια multilanguage, αν είναι Multilanguage από τα μαγαζιά όχι δεν παίρνουν την OTA, άμα έχεις κάποια dev έκδοση τότε ναι μπορείς να πάρεις την OTA.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως ποια multilanguage, αν είναι Multilanguage από τα μαγαζιά όχι δεν παίρνουν την OTA, άμα έχεις κάποια dev έκδοση τότε ναι μπορείς να πάρεις την OTA.

Όταν το παρείγγειλα από vickmal τσέκαρα μια επιλογή που έλεγε multilanguage, για να μου έρθει με ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το παρείγγειλα από vickmal τσέκαρα μια επιλογή που έλεγε multilanguage, για να μου έρθει με ελληνικά.

 

Τότε δεν θα σου έρθει, δοκίμασε να περάσεις την προτελευταία DEV από το EMUI.com , έχουν το πρόθεμα B6XX

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν θα σου έρθει, δοκίμασε να περάσεις την προτελευταία DEV από το EMUI.com , έχουν το πρόθεμα B6XX

Αυτή είναι η official? Με Αγγλικά και κινέζικα μόνο;

Η B611 είναι η νεότερη;

Δεν έχω πάρει ακόμα το κινητό απλά ήθελα να μάθω κάποιες πληροφορίες για να μην χαθώ μετά.

Η κιτκατ δεν θα ανέβει στο emui.com? όπως στο λινκ που μου έδωσες;

Η κικατ έχει ελληνικά ή μόνο αγγλικά και κινέζικα; αν ναι πώς θα βάλουμε ελληνικά;

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η official? Με Αγγλικά και κινέζικα μόνο;

Η B611 είναι η νεότερη;

Δεν έχω πάρει ακόμα το κινητό απλά ήθελα να μάθω κάποιες πληροφορίες για να μην χαθώ μετά.

Η κιτκατ δεν θα ανέβει στο emui.com? όπως στο λινκ που μου έδωσες;

 

Η B6XX είναι beta roms από τη huawei, αλλά δεν έχουν κανένα bug ή αν έχουν είναι άνευ σημασίας. Η B611 είναι η latest Jelly Bean η πρώτη Kitkat είναι η 4.7.1 που εμφανίζεται στο site.

 

Επί της ευκαιρίας root στην KitKat με τελευταία έκδοση VROOT.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η B6XX είναι beta roms από τη huawei, αλλά δεν έχουν κανένα bug ή αν έχουν είναι άνευ σημασίας. Η B611 είναι η latest Jelly Bean η πρώτη Kitkat είναι η 4.7.1 που εμφανίζεται στο site.

 

Επί της ευκαιρίας root στην KitKat με τελευταία έκδοση VROOT.

 

Μάλιστα! σ' ευχαριστώ!

Και τί γίνεται με τα Ελληνικά; έχει από τη huawei ή θα πρέπει με κάποιο τρόπο να τα περάσουμε εμείς;

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα! σ' ευχαριστώ!

Και τί γίνεται με τα Ελληνικά; έχει από τη huawei ή θα πρέπει με κάποιο τρόπο να τα περάσουμε εμείς;

 

Οι τελευταίες B6XX έχουν ελληνικά από τη Huawei και είναι αρκετά καλή η μετάφραση, μάλιστα έχω την εντύπωση πως από έκδοση σε έκδοση την αναβαθμίζουν κιόλας.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...