Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι κοντά στην αγορά ενός 520 και θα 'θελα να ρωτήσω, σε περίπτωση που επιλέξω αγορά μεταχειρισμένου, υπάρχουν "σημεία" που πρέπει να προσέξω κατά τον έλεγχο;

Υπάρχουν γνωστά προβλήματα που μπορεί να υπάρχουν;

 

Και δεύτερον: Η μπαταρία του είναι η BL-5J (1430mah), απ' ότι βλέπω. Τυχαίνει να έχω μία BL-5J (1320mah) από ένα παλιό 5800. Θα είναι συμβατή λογικά να την έχω για ρεζέρβα, σωστά;

Edited by rev_elli
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το κινητακι πολυ καλο ειδικα για κατω των 100 ευρω η μπαταριουλα μου βγαζει 2 μερες και επισης εχει εκπληκτικη ποιοτητα συνομιλιας η ειναι ιδεα μου?και αλλαζω συχνα κινητα τοσο καλο ακουστικο...σπανια συναντω!ακουω τον αλλο κρυσταλλινα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομαδα και στους χρήστες ... εχω το nokia lumia 520 windows 8.1 οταν παω στην επιλογη ηχος μου ανοίγει ο ισοσταθμιστής για κλασματα δευτερολεπτου και μετα εχει μόνο Αναστοφη για σιγαση .. εχει προβλημα το κινιτο μου η ετσι ειναι σε ολα τα νοκια και με τα whindows 8 που ειχα παλι το ιδιο εκανε.. Ευχαριστω εκ τον προτερων
NOKIA LUMIA 520 WP 8.1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομαδα και στους χρήστες ... εχω το nokia lumia 520 windows 8.1 οταν παω στην επιλογη ηχος μου ανοίγει ο ισοσταθμιστής για κλασματα δευτερολεπτου και μετα εχει μόνο Αναστοφη για σιγαση .. εχει προβλημα το κινιτο μου η ετσι ειναι σε ολα τα νοκια και με τα whindows 8 που ειχα παλι το ιδιο εκανε.. Ευχαριστω εκ τον προτερων

 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας!

Τα έχεις σύνδεδεμένα το ακουστικά στη συσκευή, έτσι;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας!

Τα έχεις σύνδεδεμένα το ακουστικά στη συσκευή, έτσι;

 

Καλως σας βρήκα !! Ναι και με τα ακουστικα και χωρις παλι το ιδιο με βγάζει

NOKIA LUMIA 520 WP 8.1
Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρήκα !! Ναι και με τα ακουστικα και χωρις παλι το ιδιο με βγάζει

 

Δοκίμασες να το κάνεις κάποιο reset; Soft αρχικά και hard reset αν παραμένει το πρόβλημα μετά το soft restet;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

απλά ο ισοσταθμιστής δεν είναι για το 520 ούτε για το 525

ίσος το διορθώσουν και μας το δώσουν και σε εμάς

Edited by nikolaos1977
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη πως να το κανω σοφτ ρεσετ και χαρντ σορρυ αλλα ειμαι καινουργιος χρηστης :P

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απλά ο ισοσταθμιστής δεν είναι για το 520 ούτε για το 525

ίσος το διορθώσουν και μας το δώσουν και σε εμάς

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου ... Να δουμε αν το κανουνε με το ολοκληρωμένο πακετο των whindows 8.1

NOKIA LUMIA 520 WP 8.1
Link to comment
Share on other sites

απλά ο ισοσταθμιστής δεν είναι για το 520 ούτε για το 525

ίσος το διορθώσουν και μας το δώσουν και σε εμάς

 

Φίλε @nikolaos1977 τα ίδια κάνει και σε εσένα στις ρυθμίσεις του ήχου;

 

Δηλαδη πως να το κανω σοφτ ρεσετ και χαρντ σορρυ αλλα ειμαι καινουργιος χρηστης :P

 

Soft reset κάνεις κρατώντας πατημένα το Volume down και το power button για 10 δευτερόλεπτα.

Hard reset (με αυτό ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ όλα τα δεδομένα του κινητού σου και χρησιμοποιείται ως έσχατη λύση -οπότε καλό είναι κρατήσεις back up τα δεδομένα σου) κάνεις κρατώντας πατημένα το volume down,το power button και το κουμπί της κάμερας μέχρι να νιώσεις να δονηθεί η συσκευή.Μετά αφήνεις το power button και κρατάς πατημένα τα άλλα δύο κουμπιά για 5 δευτερόλεπτα περίπου ακόμα.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε @nikolaos1977 τα ίδια κάνει και σε εσένα στις ρυθμίσεις του ήχου;

 

 

 

Soft reset κάνεις κρατώντας πατημένα το Volume down και το power button για 10 δευτερόλεπτα.

Hard reset (με αυτό ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ όλα τα δεδομένα του κινητού σου και χρησιμοποιείται ως έσχατη λύση -οπότε καλό είναι κρατήσεις back up τα δεδομένα σου) κάνεις κρατώντας πατημένα το volume down,το power button και το κουμπί της κάμερας μέχρι να νιώσεις να δονηθεί η συσκευή.Μετά αφήνεις το power button και κρατάς πατημένα τα άλλα δύο κουμπιά για 5 δευτερόλεπτα περίπου ακόμα.

 

Ευχαριστω πολυ !!!!

NOKIA LUMIA 520 WP 8.1
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο αγορασμενο απο birdphone, και οταν γραφω μηνυμα δεν μου βγαζει προτασεις λεξεων και δεν λειτουργει η αυτοματη διορθωση λεξεων.. Πηγαινω στις ρυθμισεις-->πληκτρολογιο και δειχνει οτι εχει κατεβασμενη την αγλλικη γλωσσα και στην ελληνικη γραφει "προετοιμασια ληψης".. Ληψη που δεν κανει ποτε ομως, ενω το κινητο εχει κανονικα την ελληνικη γλωσσα στο πληκτρολογιο.. Καμια ιδεα; Εχω δοκιμασει να την καταργησω και να την ξαναπερασω αλλα παλι το ιδιο γινεται..
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο αγορασμενο απο birdphone, και οταν γραφω μηνυμα δεν μου βγαζει προτασεις λεξεων και δεν λειτουργει η αυτοματη διορθωση λεξεων.. Πηγαινω στις ρυθμισεις-->πληκτρολογιο και δειχνει οτι εχει κατεβασμενη την αγλλικη γλωσσα και στην ελληνικη γραφει "προετοιμασια ληψης".. Ληψη που δεν κανει ποτε ομως, ενω το κινητο εχει κανονικα την ελληνικη γλωσσα στο πληκτρολογιο.. Καμια ιδεα; Εχω δοκιμασει να την καταργησω και να την ξαναπερασω αλλα παλι το ιδιο γινεται..

 

συνήθως η "προετοιμασία λήψης " αργεί αρκετά , δώστου λίγο χρόνο

Link to comment
Share on other sites

συνήθως η "προετοιμασία λήψης " αργεί αρκετά , δώστου λίγο χρόνο

 

Πηρε κανενα 20λεπτο αλλα εγινε τελικα.. Ηθελε αρκετη υπομονη φαινεται.. :P

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να αλλαξω το αναλυτικο μενου των εφαρμογων που εχει μπει με αλφαβητικη σειρα και δεν ξερω πως να το φτιαξω γιατι μου το χαλασε το ανηψακι μου :lol:

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να αλλαξω το αναλυτικο μενου των εφαρμογων που εχει μπει με αλφαβητικη σειρα και δεν ξερω πως να το φτιαξω γιατι μου το χαλασε το ανηψακι μου :lol:

 

δεν αλλάζει , από έναν αριθμό installed εφαρμογών και μετά (40 νομίζω μαζι με τις εφαρμογές συστήματος ) πάει με αλφαβητική σειρά (αμά πατήσεις σε οποιοδήποτε γράμμα σε πάει σε μενού )

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε.'Οταν αποθηκευουμε επαφές (η άλλα στοιχεία όπως πχ φωτογραφίες) αυτές συγχρονίζονται αυτόματα με το λογαριασμό nokia η της microsoft;

Η υπάρχουν ρυθμίσεις για αυτα; Το ρωτάω αυτό για να δω εάν θα έχω "συνέταιρο" στα προσωπικά μου στοιχεία.

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε.'Οταν αποθηκευουμε επαφές (η άλλα στοιχεία όπως πχ φωτογραφίες) αυτές συγχρονίζονται αυτόματα με το λογαριασμό nokia η της microsoft;

Η υπάρχουν ρυθμίσεις για αυτα; Το ρωτάω αυτό για να δω εάν θα έχω "συνέταιρο" στα προσωπικά μου στοιχεία.

Σας ευχαριστώ.

 

θα συγχρονιστεί αυτόματα με τον λογαριασμό microsoft (hotmail - outlook) που θα δηλώσεις

εξάλλου αν δεν δηλώσεις δεν θα έχεις πρόσβαση σε προγράμματα - παιχνίδια - ενημερώσεις

οι φωτογραφίες αν θέλεις συγχρονίζονται με το OneDrive

ελπίζω να σε κάλυψα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Σκέφτομαι την αγορά του τηλεφώνου για να γνωρίσω τα windows phines.Μπορείτε να μου πείτε αν θα μπορώ να συγχρονίσω επαφές με gmail;Ψάχνοντάς το λίγο δεν αποκόμισα καθαρή εικόνα.Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρα μπορείς απλά τοποθετώντας το gmail σου, άλλα να γνωρίζεις ότι μερικές φορές θα έχεις θέμα συγχρονισμού (δεν συνεργάζονται google-ms). Σε εμένα ένα απόγευμα εξαφανίστηκαν οι επαφές μου από το τηλέφωνο, στον υπολογιστή υπήρχαν κανονικά και ο λογαριασμός μου φαινόταν συγχρονισμένος. Για να τα αποφύγω αυτά εξαγωγή επαφών, ημερολογίου στο outlook και τα mail πρόωθηση και έτοιμο. Στα θετικά ότι έχεις άμεση ενημέρωση των mail και όχι ανά λιγότερο 15' όπως με gmail. Κατά την εξαγωγή μόνο τις φωτογραφίες των επαφών έχασα. Για backup των επαφών κάνω ανά τακτα διαστήματα εξαγωγή από outlook σε gmail για να ενημερώνω και το gmail. Στο τηλ δηλάδη μόνο ένας λογαριαμός και έτοιμος.
Link to comment
Share on other sites

κάνε τον συγχρονισμό αρχικά με Gmail ώστε να πάρεις της επαφές όπως ανάφερε ο @POLIZOS@

μην δώσεις λογ/μο hotmail μόνο το Gmail να έχεις

όταν πάρεις της επαφές από το Gmail το διαγράφεις από το τηλ. και κάνεις εγράφη σε hotmail και συγχρονισμό ώστε να περάσουν και εκεί οι επαφές σου

υπάρχει και αυτό το πρόγραμμα αν θέλεις

http://googlesyncmod.sourceforge.net/

Edited by nikolaos1977
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...