Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Flashara την OPEN EUROPE 4.4.2 την Γερμανική για το 32GB και όλα καλός. Το μόνο μείον είναι ότι δεν έχει βγει root για 4.4 ακόμα λογικά θα βγει σύντομα.

 

Ναι εκανες ομως full wipe η σου εμεινε το κινητο οπως ηταν πριν στην 4.2.2;Οι εφαρμογες και τα παιχνιδια σου χαθηκαν;Η συσκευη τι προελευσης ειναι;Εμενα ειναι Hong Kong 32gb για αυτο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η συσκευή ήρθε από Σιγκαπούρη. Η ROM που φορούσε ήταν Ασιατική (South East Asia) η D80210f-SEA-XX.

 

1)Έκανα backup εφαρμογές και media data με το πρόγραμμα LG Backup.

2)Μετά Hard Reset φλασάρισμα καινούριας ROM με LG flash tool

3)Ξανά Hard Reset

4)Restore το Backup

5)Όλα όπως ήταν πριν

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή ήρθε από Σιγκαπούρη. Η ROM που φορούσε ήταν Ασιατική (South East Asia) η D80210f-SEA-XX.

 

1)Έκανα backup εφαρμογές και media data με το πρόγραμμα LG Backup.

2)Μετά Hard Reset φλασάρισμα καινούριας ROM με LG flash tool

3)Ξανά Hard Reset

4)Restore το Backup

5)Όλα όπως ήταν πριν

 

Το backup το εκανες μεσα απο την συσκευη και εφοσον εκανες hard reset το backup δεν χαθηκε;

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, προσπάθησα και τους 2 τρόπους που περιγράφει στο xda αλλά κανένας από τους 2 δεν λειτούργησε. δεν βγαίνει με τίποτα το popup για την επιλογή χώρας/γλώσσας. απλά ανοίγει και ψάχνει μόνο του και λέει ότι έχω το τελευταίο firmware. μπορεί να μας πει κάποιος τι πρέπει να κάνουμε για να flashάρουμε άλλο firmware;
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, προσπάθησα και τους 2 τρόπους που περιγράφει στο xda αλλά κανένας από τους 2 δεν λειτούργησε. δεν βγαίνει με τίποτα το popup για την επιλογή χώρας/γλώσσας. απλά ανοίγει και ψάχνει μόνο του και λέει ότι έχω το τελευταίο firmware. μπορεί να μας πει κάποιος τι πρέπει να κάνουμε για να flashάρουμε άλλο firmware;

 

Αυτο ακριβως μου λεει και εμενα.

Link to comment
Share on other sites

έκανα τους 2 τρόπους που λέει στο πλαισιάκι, αλλά από ό,τι βλέπω από κάτω λέει:

 

"RETURN TO STOCK AT&T & Sprint Version ONLY!, ALSO use this Method to Flash TOT`s for KitKat for International Versions!!!"

 

άρα για KitKat πρέπει να ακολουθήσω τα κάτω βήματα και όχι τα πάνω;

 

edit: διάβασα και τον από κάτω τρόπο (δεν τον δοκίμασα γιατί περιμένω κάποιος που ξέρει να μου πει τι παίζει μην κάνω καμιά βλακεία), αλλά αφού το διάβασα, το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι τι λένε ρε παιδιά; πόσο περίπλοκη έχει γίνει η διαδικασία για flashάρισμα stock rom; αν είναι δυνατόν!

Edited by JamesMoore
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως μου λεει και εμενα.

 

έκανα τους 2 τρόπους που λέει στο πλαισιάκι, αλλά από ό,τι βλέπω από κάτω λέει:

 

"RETURN TO STOCK AT&T & Sprint Version ONLY!, ALSO use this Method to Flash TOT`s for KitKat for International Versions!!!"

 

άρα για KitKat πρέπει να ακολουθήσω τα κάτω βήματα και όχι τα πάνω;

 

edit: διάβασα και τον από κάτω τρόπο (δεν τον δοκίμασα γιατί περιμένω κάποιος που ξέρει να μου πει τι παίζει μην κάνω καμιά βλακεία), αλλά αφού το διάβασα, το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι τι λένε ρε παιδιά; πόσο περίπλοκη έχει γίνει η διαδικασία για flashάρισμα stock rom; αν είναι δυνατόν!

Δεν ξερω τα εχω κανει σαλατα η συσκευη ειναι σε Firmware update κανω την διαδικασια σωστα και μου πεταει το flash tool support και μου λεει συνεχεια οτι εχω το τελευταιο λογισμικο.:(

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=49775996&postcount=1

Εγώ ακολούθησα αυτόν τον οδηγό και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τα εχω κανει σαλατα η συσκευη ειναι σε Firmware update κανω την διαδικασια σωστα και μου πεταει το flash tool support και μου λεει συνεχεια οτι εχω το τελευταιο λογισμικο.:(

 

έχω κάνει τη διαδικασί πάνω από 10 φορές και δεν μου έχει βγάλει ποτέ το παραθυράκι για να επιλέξω γλώσσα/χώρα. ανοίγει, ψάχνει για update και μου λέει ότι έχω το τελευταίο firmware. τώρα ή προσευχή πρέπει να κάνω ή να περιμένω πότε θα αναβαθμιστούν σε 4.4 τα γερμανικά t-mobile. και επειδή είναι ακόμα στην v10A, μάλλον θα προτιμήσω την προσευχή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως μου λεει και εμενα.

 

έκανα τους 2 τρόπους που λέει στο πλαισιάκι, αλλά από ό,τι βλέπω από κάτω λέει:

 

"RETURN TO STOCK AT&T & Sprint Version ONLY!, ALSO use this Method to Flash TOT`s for KitKat for International Versions!!!"

 

άρα για KitKat πρέπει να ακολουθήσω τα κάτω βήματα και όχι τα πάνω;

 

edit: διάβασα και τον από κάτω τρόπο (δεν τον δοκίμασα γιατί περιμένω κάποιος που ξέρει να μου πει τι παίζει μην κάνω καμιά βλακεία), αλλά αφού το διάβασα, το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι τι λένε ρε παιδιά; πόσο περίπλοκη έχει γίνει η διαδικασία για flashάρισμα stock rom; αν είναι δυνατόν!

 

Δεν ξερω τα εχω κανει σαλατα η συσκευη ειναι σε Firmware update κανω την διαδικασια σωστα και μου πεταει το flash tool support και μου λεει συνεχεια οτι εχω το τελευταιο λογισμικο.:(

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=49775996&postcount=1

Εγώ ακολούθησα αυτόν τον οδηγό και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

έχω κάνει τη διαδικασί πάνω από 10 φορές και δεν μου έχει βγάλει ποτέ το παραθυράκι για να επιλέξω γλώσσα/χώρα. ανοίγει, ψάχνει για update και μου λέει ότι έχω το τελευταίο firmware. τώρα ή προσευχή πρέπει να κάνω ή να περιμένω πότε θα αναβαθμιστούν σε 4.4 τα γερμανικά t-mobile. και επειδή είναι ακόμα στην v10A, μάλλον θα προτιμήσω την προσευχή.

 

Αστα μια απο τα ιδια δεν ξερω τι παιζει συνεχεια μου λεει οτι εχω το τελευταιο λογισμικο και πουθενα παραθυρο για επιλογη γλωσσας/χωρας ασε που εχω φαει 3ωρες στο pc τσαμπα.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=49775996&postcount=1

Εγώ ακολούθησα αυτόν τον οδηγό και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

Παιδια αυτον τον τροπο δοκιμαστε και τα σφαλματα που πεταει κατα την διαδικασία το παιδί εχει βιντεακι πως τα διορθωνεις.

Κι εγω εφαγα κανα 3ωρο χθες αλλα με τα βιντεακια βρηκα που έκανα λαθος.

 

Λιγο υπομονη μεχρι να βγουν τα σωστα εργαλεια να κανουμε φλασαρισματα κλπ ευκολα...

Edited by sokonik
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες εχω παρει την 4.4.2 κιτ κατ...Καποιο πολυ γρηγορα συμπερασματα ειναι:

 

1.Γενικα εγινε ποιο γρηγορο και

2.Το knock on πιανει ποιο ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που θεωρείτε το g2 γρηγορότερο του nexus 5 έχετε δει το geekbench score των 2 συσκευών? G2 894(singe-core), 2273(multi-core). Nexus 5 913(singe-core), 2828(multi-core).
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που θεωρείτε το g2 γρηγορότερο του nexus 5 έχετε δει το geekbench score των 2 συσκευών? G2 894(singe-core), 2273(multi-core). Nexus 5 913(singe-core), 2828(multi-core).

 

Ουαου.Δεν το είχα παρατηρήσει,ώρα να πετάξω το G2 στην καλντέρα :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που θεωρείτε το g2 γρηγορότερο του nexus 5 έχετε δει το geekbench score των 2 συσκευών? G2 894(singe-core), 2273(multi-core). Nexus 5 913(singe-core), 2828(multi-core).

Σωπα ρε παιδι!

Ε αφου το ειπε το geekbench....ετσι ειναι!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σωπα ρε παιδι!

Ε αφου το ειπε το geekbench....ετσι ειναι!

 

Το θέμα είναι ότι τα τεστ τα έχω κάνει εγώ προσωπικά και αρκετές φορές επειδή τυχαίνει να έχω και τα 2.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες δεν αφηνεται τα benchmarks και βοηθηστε λιγο με το πως θα βαλω την kitkat.Κοντευω να τα παιξω εχω 3μιση ωρες και παντα το ιδιο γινεται μου λεει οτι εχω το τελευταιο λογισμικο αντι να βγαλει το pop up παραθυρο για να επιλεξω γλωσσα/χωρα.
Link to comment
Share on other sites

Το backup το εκανες μεσα απο την συσκευη και εφοσον εκανες hard reset το backup δεν χαθηκε;

 

Τράβηξα το αρχείο με USB και μετά εκανα hard reset. Ειπαμε είμαι Πόντιος αλλα όχι και έτσι :lol:

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτον τον τροπο δοκιμαστε και τα σφαλματα που πεταει κατα την διαδικασία το παιδί εχει βιντεακι πως τα διορθωνεις.

Κι εγω εφαγα κανα 3ωρο χθες αλλα με τα βιντεακια βρηκα που έκανα λαθος.

 

Λιγο υπομονη μεχρι να βγουν τα σωστα εργαλεια να κανουμε φλασαρισματα κλπ ευκολα...

 

τα κατάφερα τελικά! ακολουθήστε από εδώ τον δεύτερο τρόπο που είναι πιο manual. απλά πριν αντιγράψετε τα αρχεία που λέει στο LGMOBILEAX ενεργοποιήστε να βλέπετε τα κρυφά αρχεία από τον πίνακα ελέγχου. και ότι τρέξετε να το τρέξετε με δεξί κλικ run as administrator.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες δεν αφηνεται τα benchmarks και βοηθηστε λιγο με το πως θα βαλω την kitkat.Κοντευω να τα παιξω εχω 3μιση ωρες και παντα το ιδιο γινεται μου λεει οτι εχω το τελευταιο λογισμικο αντι να βγαλει το pop up παραθυρο για να επιλεξω γλωσσα/χωρα.

Δοκιμασες αυτο που λεει ο sokonik λιγο πιο πισω;

 

Το θέμα είναι ότι τα τεστ τα έχω κάνει εγώ προσωπικά και αρκετές φορές επειδή τυχαίνει να έχω και τα 2.

Συγνωμη τοτε για την ειρωνεια. Φανηκες σαν ανιδεος που βλεπει μονο αριθμους και ηρθε εδω να μας την πει πως το κινητο του ειναι το καλυτερο.

Τα τεστ που εκανες με τί ROM στο καθενα τα εκανες;

Το θεμα ειναι: αντιλαμβανεσαι καποια διαφορα στην ταχυτητα τους;

Δηλαδη το Ν5 ανοιγει πιο γρηγορα τις εφαρμογες απο το G2; Το browsing ειναι πιο γρηγορο; Τα παιχνιδια παιζονται πιο απροβληματιστα; (πραγματικα ρωταω, δεν ειρωνευομαι)

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τα κατάφερα τελικά! ακολουθήστε από εδώ τον δεύτερο τρόπο που είναι πιο manual. απλά πριν αντιγράψετε τα αρχεία που λέει στο LGMOBILEAX ενεργοποιήστε να βλέπετε τα κρυφά αρχεία από τον πίνακα ελέγχου. και ότι τρέξετε να το τρέξετε με δεξί κλικ run as administrator.

 

Αν διαβάζατε και λίγο ποιο πίσω αυτά που γράφω δεν θα παιδευόσασταν τόσο. Αλλά βαριέστε και σας αρέσει το παίδεμα:lol:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5262571#post5262571

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάζατε και λίγο ποιο πίσω αυτά που γράφω δεν θα παιδευόσασταν τόσο. Αλλά βαριέστε και σας αρέσει το παίδεμα:lol:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5262571#post5262571

 

Εγώ δυστυχώς έχω μονο win 8.1. Μάλλον δεν μου δουλεύει ο εικονικός server. Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όποιος έχει το ελληνικό μοντέλο (δλδ της ελληνικής αντιπροσωπειας ) Μπορείτε να δείτε αν υπάρχει 4.4.2 για το ελληνικό και να ποσταρετε το λινκ για να το κατεβάσω;
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες αυτο που λεει ο sokonik λιγο πιο πισω;

 

 

Συγνωμη τοτε για την ειρωνεια. Φανηκες σαν ανιδεος που βλεπει μονο αριθμους και ηρθε εδω να μας την πει πως το κινητο του ειναι το καλυτερο.

Τα τεστ που εκανες με τί ROM στο καθενα τα εκανες;

Το θεμα ειναι: αντιλαμβανεσαι καποια διαφορα στην ταχυτητα τους;

Δηλαδη το Ν5 ανοιγει πιο γρηγορα τις εφαρμογες απο το G2; Το browsing ειναι πιο γρηγορο; Τα παιχνιδια παιζονται πιο απροβληματιστα; (πραγματικα ρωταω, δεν ειρωνευομαι)

 

Το Nexus 5 είναι σαφώς πιο γρήγορο σε ΟΛΑ. Το G2 με κερδίζει στο θέμα του μεγέθους της οθόνης (5.2 ίντσες) και στην εμφάνιση γενικά της μπροστινής πλευράς που έχει πολύ μικρά bezels και η οθόνη δείχνει να ξεχειλίζει πραγματικά. Επίσης έχει πολύ καλύτερη μπαταρία και κάμερα αλλά ΠΟΛΥ χειρότερο ακουστικό κατά της διάρκεια κλήσης. Τσιρίζει όταν είναι στο τέρμα και δεν έχει την απίστευτη καθαρότητα και ακουστική που έχει το nexus 5. Το ηχείο του g2 είναι καλύτερο απ του nexus 5. Στο θέμα ταχύτητας όμως, το nexus 5 είναι πραγματικά ΑΠΙΑΣΤΟ! Δε με ενδιαφέρει αυτά που λένε ότι είναι pure android κτλ...με ενδιαφέρει απλά που είναι ΣΦΑΙΡΑ και αλαγκάριστο σε σχέση με το g2. Ειλικρινά δεν ξέρω πιο απ τα δύο να διαλέξω...

Link to comment
Share on other sites

Μια συμβουλή, το g2 γίνεται εύκολα Ν5.....(με καστομ Ρομ) το Ν5 όμως δεν γίνετε με τίποτα g2!!!! Άρα πρόσεχε τι θα επιλέξεις για αγορά.......

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...