Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά SOSSSS είχα Stock 4.2.2 με root και πέρασα TWRP 2.6.3.3 Recovery και από την βιασύνη μου αντί να κάνω Wipe Dalvik cache , System , Data and cache για να περάσω την 4.4.2 την Γερμανική Root είχε μια επιλογή στο TWRP Recovery που έλεγε Format Data και πάτησα κατά λάθος ναι νομίζοντας ήταν εκεί η επιλογή. Η συσκευή δεν ξεκινάει με τίποτα εμφανίζει μόνο το λογότυπο της LG. Στα μόνα που μπορώ να μπω είναι Recovery Mode και Download Mode. Δεν μπορώ να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Την πετάω στην θάλασσα πως το βλέπεται; Υπάρχει περίπτωση να έσβησε το Partition του λειτουργικού;

 

Κάποιος έμπειρος να απαντήσει παρακαλώ γιατί έφαγα μεγάλη φρίκη με την όλη υπόθεση.

 

Αφού μπαίνει σε recovery αν έχεις nandroid backup ή κάποια ρομ μεσα και τη βλέπει φλασαρε τη. Αν οχι αφου μπαίνει σε download Mode φλασαρε επίσημη.

Αυτη είναι η γνώμη μου.

Περιμένε να σου πουν και άλλα παιδιά

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά SOSSSS είχα Stock 4.2.2 με root και πέρασα TWRP 2.6.3.3 Recovery και από την βιασύνη μου αντί να κάνω Wipe Dalvik cache , System , Data and cache για να περάσω την 4.4.2 την Γερμανική Root είχε μια επιλογή στο TWRP Recovery που έλεγε Format Data και πάτησα κατά λάθος ναι νομίζοντας ήταν εκεί η επιλογή. Η συσκευή δεν ξεκινάει με τίποτα εμφανίζει μόνο το λογότυπο της LG. Στα μόνα που μπορώ να μπω είναι Recovery Mode και Download Mode. Δεν μπορώ να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Την πετάω στην θάλασσα πως το βλέπεται; Υπάρχει περίπτωση να έσβησε το Partition του λειτουργικού;

 

Κάποιος έμπειρος να απαντήσει παρακαλώ γιατί έφαγα μεγάλη φρίκη με την όλη υπόθεση.

 

Ρε συ vwbestako μην ταραζεσαι μαν. :)

Αφου μπαινεις recovery και downlaod mode κανε αυτο που λεει ο tpal. Ή αν εχεις OTG και το recovery το υποστηριζει, περνα μια custom ROM σε κανα φλασακι και φλασαρε απο 'κει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα φορτιστηκε κλειστό μιας κ έκλεισε από μπαταρια,το κινητό Όλο το βράδυ. Όταν το άνοιξα το πρωί η ώρα ηταν κομπλέ.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές μέρες έπιασα το συγκεκριμένο κινητό στα χέρια μου. Ενθουσιάστικα. Πολύ ωραία κατασκευή, αρκετά γρήγορο και αν συνεχίσει ετσι η Lg μπορεί κάποια στιγμή στο μέλλον να την πάρω στα χέρια μου :)
1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Kαι πως γινετε με το pc suite;:confused:

συνδεεις το g2 στο pc και μεσα απο το lg pc suite πας εργαλεια και πατας Qmove απ οπου μπορεις να μεταφερεις επαφες και φωτο αν θυμαμαι καλα απο κρατημενα back up του iphone

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 λογαριασμους email και θελω να ειδοποιουμαι οταν μου ερχετε ενα μυνημα.Το ιδιο και απο το facebook(εφαρμογη).Πως θα τα ρυθμισω παιδια;Νεος στο adroind και για αυτο σας ρωταω.Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση, ελπίζω να μην είμαι εκτός θέματος. Το LG G2 (D802) ειναι απο οτι εχω καταλάβει η ευρωπαική έκδοση UK νομιζω. Υπάρχουν πολλά μαγαζία που φέρνουν τα λεγόμενα ευρωπαικά και κοιτώντας στο skroutz βλέπω οτι η τιμή του ειναι στα 340€ απο την άλλη κοιτάω σε αγγελίες για μεταχειρισμένο και βλέπω να τα πουλάνε γυρω στα 320€ . Καποιοι ισχυρίζονται οτι αυτό ειναι επειδή ειναι ελληνικής εισαγωγής οποτε εχεις καλύτερη κάλυψη στην εγγύηση.

 

Ισχύει αυτό , υπάρχει καποιο θέμα με την εγγύηση παρόλο που ειναι ευρωπαική απο όσο γνωρίζω; Είχε ποτε καποιος πρόβλημα και δεν μπορεσε να το αντιμετωπίσει; Ρωτάω γιατι ψάχνομαι για την αγορά του και σκέφτομαι να πάρω μεταχειρισμένο ή καινούριο;

HTC Desire -> HTC Desire S -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Νote 4

Lenovo S920 -> Huawei Honor 3c

iPad Air - iPad Mini 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση, ελπίζω να μην είμαι εκτός θέματος. Το LG G2 (D802) ειναι απο οτι εχω καταλάβει η ευρωπαική έκδοση UK νομιζω. Υπάρχουν πολλά μαγαζία που φέρνουν τα λεγόμενα ευρωπαικά και κοιτώντας στο skroutz βλέπω οτι η τιμή του ειναι στα 340€ απο την άλλη κοιτάω σε αγγελίες για μεταχειρισμένο και βλέπω να τα πουλάνε γυρω στα 320€ . Καποιοι ισχυρίζονται οτι αυτό ειναι επειδή ειναι ελληνικής εισαγωγής οποτε εχεις καλύτερη κάλυψη στην εγγύηση.

 

Ισχύει αυτό , υπάρχει καποιο θέμα με την εγγύηση παρόλο που ειναι ευρωπαική απο όσο γνωρίζω; Είχε ποτε καποιος πρόβλημα και δεν μπορεσε να το αντιμετωπίσει; Ρωτάω γιατι ψάχνομαι για την αγορά του και σκέφτομαι να πάρω μεταχειρισμένο ή καινούριο;

Φιλε μου θα σου απαντησω διοτι και εγω παλια αυτα με βασανιζαν...(σκεψεις).Οτι ειναι απο Ευρωπη εχουν ολα την εργοστασιακη εγγυηση.Εκτος Ευρωπης π.χ.Αμερικη η Ασια ΔΕΝ καλυπτονται απο εγγυηση.Τωρα τα λεγομενα Ελληνικα ειναι αποδεδειγμενο οτι στην αγορα ειναι ποιο ακριβα κατα πολυ!Κατα τα αλλα δεν εχουν τιποτε το διαφορετικο απο τα λεγομενα παρα εισαγωγης...Απλα τα Ερωπαικα τα παιρνουν τα ιντερνετ μαγαζια με δικη τους εισαγωγη.Για αυτο και τα δινουν πολυ ποιο φτηνα και με εγγυηση εργοστασιακη της καθε εταιριας(νομος ευρωπαικος) και με DOA τα περισσοτερα.Βλεπεις οι μεγαλες εταιριες που φερνουν τα ελληνικα μαλλον θελουν να κονομησουν ποιο πολλα...Οποτε μην φοβασαι τιποτα.Κανε την αγορα σου απο μαγαζια του ιντερνετ αφοβα.Βεβαια θελει και εκει λιγη προσοχη σε ποιο απο αυτα.Εγω χρονια αγοραζω απο κει και δεν εχω το παραμικρο προβλημα!Και στο τελευταιο που ρωτας αγορασε καινουργιο εαν η διαφορα ειναι μικρη.Φιλικά:)

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα nova launcher και τον exdialer και κυριολεκτικά μεταμορφώθηκε το τηλέφωνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα nova launcher και τον exdialer και κυριολεκτικά μεταμορφώθηκε το τηλέφωνο.

Τι κανουν αυτα φιλε;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται σε απόθεμα το καταπληκτικό meenova που δε μπορώ να ζήσω χωρίς αυτό στο G2 μου και στο Nexus...:)

Αν στις παρατηρήσεις στη παραγγελία γράψετε ''Samsung Galaxy Greek Team'' (είναι μια ομάδα που έχω στο FB) θα το πάρετε στα 17 ευρω...:)

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=advanced_search_result&inc_subcat=1&search_in_description=0&keyword=Meenova+KS-M3R&x=60&y=25

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται σε απόθεμα το καταπληκτικό meenova που δε μπορώ να ζήσω χωρίς αυτό στο G2 μου και στο Nexus...:)

Αν στις παρατηρήσεις στη παραγγελία γράψετε ''Samsung Galaxy Greek Team'' (είναι μια ομάδα που έχω στο FB) θα το πάρετε στα 17 ευρω...:)

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=advanced_search_result&inc_subcat=1&search_in_description=0&keyword=Meenova+KS-M3R&x=60&y=25

 

Κ θεωρείται καλή τιμή;όταν από το σάιτ της Meenova το παίρνεις φτηνότερα..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κ θεωρείται καλή τιμή;όταν από το σάιτ της Meenova το παίρνεις φτηνότερα..

Aυτή είναι η μόνη επιλογή που έχουμε απο Ελλάδα...να πάει κάποιος απο Αθηνα να το πάρει τώρα ή να το έχει αυριο επαρχία.

Τί να κάνουμε τώρα βρε φίλος;;;Πάρε το απο meenova εσύ...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τι κανουν αυτα φιλε;

 

Το πρώτο είναι launcher και τον άλλο είναι εφαρμογή τηλεφώνου.

Δες τα Μια στο play store ή στο YouTube για να καταλάβεις τι ακριβώς κάνουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες δύο εβδομάδες έχω το παρακάτω πρόβλημα.Όλες οι διαθέσιμες επιλογές συγχρονίζουν κανονικά και τις δοκίμασα μια προς μια μήπως κάποια κολλάει και το βγάζει αλλά δεν φαίνεται να υπάρχει κάποιο θέμα.Έχω μαρκαρισμένα μόνο τα keep gmail Google+ Ημερολόγιο επαφές και στοιχεία ατόμων.Ενώ το πρώτο 24ωρο όλα είναι οκ,μετά ξαφνικά το Google services τρελαίνεται και κρατάει wakelock ώρες συνεχόμενες και το bbs το μεταφράζει σαν *backup*wakelock_Google.δοκίμασα να σβήσω και να ξαναπεράσω τον Google account μου αλλά πάλι τον ίδιο γίνεται.καμία ιδέα?υπόψιν ότι ακόμα και να ξετικαρω τα πάντα από το Google account πάλι γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Aυτή είναι η μόνη επιλογή που έχουμε απο Ελλάδα...να πάει κάποιος απο Αθηνα να το πάρει τώρα ή να το έχει αυριο επαρχία.

Τμ

 

Σε αυτό συμφωνώ ...

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω μάλλον θέμα με τη συσκευή σε σήμα, GPS, και νομίζω μπαταρία. Αν το στείλω στην LG θα μου το επισκευάσουν ; ή θα μου δώσουν καινούριο; επίσης πόσο καιρό θα μείνω χωρίς τηλέφωνο. Ευχαριστώ

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω μάλλον θέμα με τη συσκευή σε σήμα, GPS, και νομίζω μπαταρία. Αν το στείλω στην LG θα μου το επισκευάσουν ; ή θα μου δώσουν καινούριο; επίσης πόσο καιρό θα μείνω χωρίς τηλέφωνο. Ευχαριστώ

 

Λογικά θα γίνει επισκευή.

Το πόσο θα στο κρατήσουν έχει να κάνει με τον φόρτο εργασίας και την διαθεσιμότητα ανταλλακτικών.

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να τους πάρεις τηλέφωνο και να τους ρωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Σήμερα το πήρα από την Cosmote, και με το που τέλειωσε το σεττάρισμα, μου ζήτησε να κάνω αναβάθμιση στην 80210e. Εκτοτε, χάνω όλη την ώρα το σήμα μου.

 

Υπάρχει κάποιο γνωστό θέμα με τη συγκεκριμένη αναβάθμιση; και με ποιο τρόπο μπορώ να του περάσω την 4.4.2, ή κάποια άλλη official (ας πούμε την 80210f);

 

 

Σας ευχαριστώ

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Καθαρά από περιέργεια. Σε κάποιες φωτογραφίες του μαύρου g2, φαίνεται το ακουστικό να είναι βαμμένο σε μαύρο χρώμα, και σε άλλες να είναι νίκελ. Τι ισχύει τελικά;
Link to comment
Share on other sites

Ορισμένες φορές οταν πατάω το πίσω button για να ανοίξει η οθόνη μου κάνει το εξής : Ανοίγει η οθόνη για ένα δευτερόλεπτο και σβήνει αμέσως, και στο τσάκ προλαβαίνω να την ξεκλειδώσω . Τι είναι αυτό το κουλό πάλι ?

 

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Αφού μπαίνει σε recovery αν έχεις nandroid backup ή κάποια ρομ μεσα και τη βλέπει φλασαρε τη. Αν οχι αφου μπαίνει σε download Mode φλασαρε επίσημη.

Αυτη είναι η γνώμη μου.

Περιμένε να σου πουν και άλλα παιδιά

 

Ρε συ vwbestako μην ταραζεσαι μαν. :)

Αφου μπαινεις recovery και downlaod mode κανε αυτο που λεει ο tpal. Ή αν εχεις OTG και το recovery το υποστηριζει, περνα μια custom ROM σε κανα φλασακι και φλασαρε απο 'κει.

 

Παιδια οντως δεν επρεπε να αγχωθω τοσο flashara την γερμανικη ξανα απλα οταν εγινε bricked η συσκευη σε μια φαση δεν εβλεπε ουτε την usb απο το κινητο και φρικαρα. Με OTG δεν καταφερε να δει το flashaki. Τεσπα ολα καλος.

 

Παντος το flashαρισμα σπο 4.2.2 σε stock 4.4.2 με KDZ αρχειο ειχα κατι θεματακια με τον εικονικο server και τους drivers usb σε windows 8.1 x64. Ειδα και επαθα να την περασω. Επισης στο XDA δεν εξηγουν σωστα τα βηματα πρεπει να κανεις καποια αρχεια κρυφα εμφανισημα και να τα μεταφερεις σε ενα φακελο για να δουλεψει το lg flash tool.

 

Εχουμε root απο official 4.4.2;; Μου το εχασε με την αναβαθμιση.

Λοιπον με kitkat εχουμε:

 

1)Αισθητα ποιο γρηγορη η συσκευη σε ανοιγμα εφαρμογων(εξαφανιστηκαν τα lags)

2)καλυτερη αυτονομια μπαταριας

3)ξεκινημα της συσκευης με full wipe με ελευθερη RAM 1,1GB

4)Το LG backup κανει μερικο restore απο 4.2.2, τι θελω να πω δεν κραταει τα settings μονο εφαρμογες και data.

5)Το προβλημα με το Glonass στο GPS δεν ειδα να διορθωθηκε παλι εχει θεμα με τους Ρωσικους δορυφορους 2 με 3 ληψη το πολυ.

6)Δεν ειδα πουθενα ART enable

7)Το double tab για ανοιγμα κλεισιμο ποιο γρηγορο.

8)Το LTE μου φανικε ποιο γρηγορο σε bandwidth upstream-downstream.

9)Το auto brightness εχει ακομα θεμα δυστυχως.

 

Αυτα προς το παρον με branded vodafone Germany 4.4.2 απο bloatware εχει μονο ενα προγραμμα τη Vodafone και απο εκει κανεις install οτι εφαρμογη θελεις της vodafone συνεπως με την unbranded εκδοση δεν θα εχει καμια διαφορα περα απο αυτο το προγραμμα και το boot animation της Vodafone.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...