Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα ηταν πιο συνετο δηλαδη να δωσω 140 ευρω να το πιασω στα χερια μου και αν δεν μου κανει ή δεν ειναι οπως το περιμενα να το αφησω.

νομιζω οτι το φορουμ υπαρχει γι αυτο τον λογο για να προστατευσει απο λαθος αγορες.

 

δεν ξερω τι λες για την σαμσουν δεν ειχα και δεν θα παρω ποτε. αντιθετα ειναι το πεμπτο κινητο κινεζικο που θελω να αγορασω. ολες οι αλλες αγορες που εκανα παιζανε σ'αυτα τα λεφτα και χωρις κανενα παραπονο στα πλαστικα. αν τωρα για σενα επειδη εχει ολα τα χαρακτηριστικα που αναφερατε σου ειναι αδιαφορο το θεμα που εχω με τα πλαστικα τι να πω.

δεν με περισευουν τα 140 ευρω πως να το κανουμε και ουτε θελω να αλλαζω κινητο καθε ενα εξαμηνο. αν λοιπον εχει θεμα το πισω πλαστικο απο την πρωτη μερα δεν προκειται να βγαλει χρονο με τιποτα καθως σκονες και υγρασια θα το καταστρεψουν

 

 

υ.γ. αναφερεις οτι το χρησιμοποιεις στο ποδηλατο. εχεις βρει καποια βαση ή το εχεις σε τσαντακι?

 

Το περισσεύουν είναι σχετικό και δεν είναι επί του παρόντος.

Το κινητό το έχω σε τσαντάκι στο ποδήλατο. Δεν έχω βρει - ψάξει για κάτι εξειδικευμένο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά έχει και 3g ένδειξη.. Σήμερα αποκαλύφθηκε σε μένα :-P

 

Έγραψε 3g ; εγώ δεν έχω δει ποτέ. Εκτός αν εννοείς για ταχύτητες

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει και 3g ένδειξη.. Σήμερα αποκαλύφθηκε σε μένα :-P

Ναί, και σε μένα έχει εμφανιστεί αρκετές φορές το 3G.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

νεκρο link...κ δεν βλεπω να υπαρχει στο αμαζον

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00BQ5KHJW/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A2PGPJL0BBLHLX

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Κατά την προσωπική μου άποψη η ευκολία της 2ης μπαταρίας δεν αντικαθίσταται με κανένα power bank
Link to comment
Share on other sites

Όπως το δει κανείς. Για να φορτίσεις την 2η μπαταρία θα πρέπει να περιμένεις να φορτώσει η πρώτη για να βάλεις την δεύτερη, ή να έχει εξωτερικό φορτιστή. Επίσης με το βάλε βγάλε χαλαρώνει το καπάκι και πρέπει να ανοιγοκλείνεις και το κινητό.

Με το power bank δεν χρειάζεται τίποτα από όλα αυτά. Υπάρχουν σε μικρά μεγέθη και σε χαμηλές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εκτος απο την επίσημη θήκη που κυκλοφορεί στο to2c και κοστίζει 40 δολλάρια, έχετε βρει κάτι άλλο ??? Για ζελατίνες υπάρχει κάτι αξιόλογο ??
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εκτος απο την επίσημη θήκη που κυκλοφορεί στο to2c και κοστίζει 40 δολλάρια, έχετε βρει κάτι άλλο ??? Για ζελατίνες υπάρχει κάτι αξιόλογο ??

 

Η επίσημη θήκη ειναι αυτή που ερχεται μαι με το τηλ. και κοστ'ιζει 12.99 δολ. Η άλλη θήκη των 40 δολ. ειναι από γνήσιο δέρμα άλλα όχι επίσημη. Απλα σαν διευκρινηση το αναφερω.

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Χτυπάτε το.

http:// www.amazon.co.uk/gp/product/B00BQ5KHJW/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A2PGPJL0BBLHLX

και με κουπόνι ASTROE4B

 

thx το χτύπησα :) πανω που διάβασα τα αρνητικά σχολια και μπορω να πω οτι δεν ξέρουμε κατα ποσο αξιόπιστο ειναι γιατι σε μερικούς κανει νερά... αλλα με το κουπόνι αξιζει να το δοκιμάσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με το ότι η μπαταρία ξεφορτίζει γρήγορα από το 100-85% η λύση είναι να μην το αφήνετε στον φορτιστή όταν φτάσει η φόρτηση φτάσει στο 100%.

Εκείνη την στιγμή σταματάει η φόρτηση και ξεκινάει το τηλ να εκφορτίζεται χωρίς όμως να μειώνετε το ποσοστό!

Εγώ το έχω βρεί το πρωί στο 100% και η τάση ήταν στο 3,95mv!!

Κάποια άλλα περίεργα συμβαίνουν γιατί όταν σύνδεσα ξανά τον φορτιστή μετά από 2-3 λεπτά (ήταν στο 95%) συνέχισε το ποσσοστό να κατεβαίνει με τα volts να ανεβαίνουν! Μετά από λίγο αφού η τάση είχε φτάσει στο maximoum (4,2 στην περίπτωσή μου) το ποσσοστό είχε πέσει μέχρι και στο 93%, έφτασε στο 100%.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα έγραφα και εγώ τώρα.Το κινητό αν όχι σε όλους,σίγουρα σε αρκετούς (το διάβασα και στο xda) απο εμας,φορτίζει μέχρι το 85% .Αν το αφήσουμε στο φορτιστή να φτάσει μέχρι το 100% ουσιαστικά χάνουμε σε αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

Eίναι λίγο διαφορετικό αυτό που λέω. Αν δηλαδή βάλεις το κινητό να φορτίζει το βράδυ και ας πούμε ότι φορτίσει στο 100% και 4,2v (στην περίπτωσή μου) στις 02:00 την νύχτα, τότε αν το βγάλεις το πρωί κατά τις 8:00 μπορεί να σου δείχνει 100% αλλά θα είναι σαν να είναι stanby 6 ώρες!

Κάτι γίνεται με το κύκλωμα που φορτίζει (ή τουλάχιστον οι οδηγίες που παίρνει από κακογραμμένο ίσως SW)

και ενώ σταματάει να φορτίζει αφού φτάσει στο 100% δεν ξεκινάει πάλι την φόρτιση όταν πέσει η τάση.

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω καλά τι λες.Το πρόβλημα το έχω και εγώ και είναι ένας επιπλέον λόγος που φορτίζω την μπαταρία σε εξωτερικό φορτιστή.Το κινητό έχει άριστη οθόνη και κάμερα για τα χρήματά του,αξιοπρεπές gps και wifi.Ειναι οι λόγοι που δεν το έχω "σπρώξει" ακόμη αν και βρίσκω να το δώσω όσο το πήρα.Η πραγματική μπαταρία του κινητού ειναι ουσιαστικά απο 85% εώς περίπου 10%.Στο δικό μου στο 85% φτάνει στα 4188mv.Απο εκει και πάνω,κατεβαίνει και θέλει βάλε-βγάλε το φορτιστή για να δείξει 100% και πρακτικά τα ίδια mv με αυτά που έχω στο 85% Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω ένα βράδυ να το φορτίσω σε recovery mode για να δούμε αν φταίει το SW ή το ΗW.

Πολλές φορές το έχω φορτίσει πριν πάω για ύπνο και μέχρι το πρωί είναι στο 93% πολύ καλύτερα από ότι με τον φορτιστή συνδεδεμένο.

Που σημαίνει ότι με τον φορτιστή καρφωμένο καταναλώνει πιο πολύ ρεύμα!

Για αυτό από εδώ και πέρα θα το φορτίζω από πριν ώστε να μπορώ να το παρακολουθώ.

 

Ότι έχει φοβερή οθόνη, ξαναπέστο. Πολλές φορές το βγάζω από το αυτόματο και βάζω την φωτεινότητα στο τέρμα και κάθομαι και το χαζεύω!!

Link to comment
Share on other sites

Ότι έχει φοβερή οθόνη, ξαναπέστο. Πολλές φορές το βγάζω από το αυτόματο και βάζω την φωτεινότητα στο τέρμα και κάθομαι και το χαζεύω!!
:w00t::w00t::w00t:

 

Δικός μας είσαι και εσύ......:up::up:

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να το φορτίσω στο recovery δηλαδή να ειναι κλειστό, προτιμω να φορτίζω την μπαταρία στον εξωτερικό φορτιστή
Link to comment
Share on other sites

Όπως το δει κανείς. Για να φορτίσεις την 2η μπαταρία θα πρέπει να περιμένεις να φορτώσει η πρώτη για να βάλεις την δεύτερη, ή να έχει εξωτερικό φορτιστή. Επίσης με το βάλε βγάλε χαλαρώνει το καπάκι και πρέπει να ανοιγοκλείνεις και το κινητό.

Με το power bank δεν χρειάζεται τίποτα από όλα αυτά. Υπάρχουν σε μικρά μεγέθη και σε χαμηλές τιμές.

 

πηρα αυτο και ειμαι ΟΚ απο μπαταρια....

http://www.banggood.com/Wallet-Design-20000mAh-Power-Bank-Mobile-Charger-For-IPhone-Tablet-p-79283.html

γκουμουτσα θα μου πειτε.. αλλά....

το παρηγγειλα 13/1 και ηρθε σημερα.!!!!

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να το φορτίσω στο recovery δηλαδή να ειναι κλειστό, προτιμω να φορτίζω την μπαταρία στον εξωτερικό φορτιστή

 

Αυτό θέλω να το κάνω για να δω αν είναι SW ή HW πρόβλημα και να δούμε αν θα μπορούμε να ελπίζουμε σε μελλοντικό fix ή όχι.

Το λέω αυτό γιατί όταν είχα δοκιμάσει την rom από smartdigi δεν φορτιζε όταν το τηλέφωνο ήταν ανοιχτό ή σβηστό. Φόρτιζε μονο όταν ήταν σε recovery mode.

Προφανώς το SW έλεγχει το κομάτι αυτό ακόμα και όταν το τηλ είναι σβηστό αλλά όχι όταν είναι σε recovery, για αυτό ελπίζω ότι θα βγάλω κάποιο συμπέρασμα, όταν το φορτίσω εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενδειξη στο στατους κλεισιμο IPS απο 14/1 και ακομα τιποτα,

διαβασα τον οδηγο αλλα λεει πως σπανιως κανουν πανω απο 2 βδομαδες

να ανοιξουν το σακο στην Ελλαδα, ειναι φυσιολογικο αυτο?

Η πλακα ειναι πως εβαλα σινγκ ποστ για καλο, ενω οτι αγοραζω απο κινεζους-ιμπει(china-post)

ολα αυτα τα χρονια ποτε δεν μου εκανε πανω απο 3 βδομαδες συνολο ενω τωρα δευτερα κλεινω μηνα

απο την αρχη της διαδικασιας... :(

Link to comment
Share on other sites

Είχα αναφέρει αυτό που συζητάτε. Εμένα μου το έκανε αυτό πριν την καλιμπράρω. Τώρα μου πιάνει 4300+mV από το 95%. Βέβαια πριν 2 φορτίσεις έπιασε 100% και 4200mV από 4379mv που πιάνει συνήθως. Edited by bill_phone
Λάθος σύνδεσμος
Link to comment
Share on other sites

Είχα αναφέρει αυτό που συζητάτε. Εμένα μου το έκανε αυτό πριν την καλιμπράρω. Τώρα μου πιάνει 4300+mV από το 95%. Βέβαια πριν 2 φορτίσεις έπιασε 100% και 4200mV από 4379mv που πιάνει συνήθως.

 

Aυτό σε μένα δεν κάνει τίποτα. Ότι και να κάνω δεν ξεπερνάει τα 4,2v.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...