Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλομιλητο Χρηστο !

Περιμενουμε την αποψη σου :)

 

:lol::lol:

 

 

Παντα ξεκιναμε και γραφουμε βιντεο με κλειστο το δεμα και τα στοιχεια που γραφει επανω, μετα ξεπακεταρουμε και κανουμε το πρωτο power on. Ολα αυτα σε ενα βιντεο για να εχουμε αποδεικτικα στοιχεια.

 

Μολις πριν απο λιγο,ξεκινησα να παραγγειλω 3 inew απο το 2c και με το που παω να πατησω οκ λεω δεν βλεπω λιγο το foroum, Τρελαθηκα με αυτο που ειδα, και τελικα τα παραγγειλα απο MINIDEAL .Ευτυχως παντως ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μολις πριν απο λιγο,ξεκινησα να παραγγειλω 3 inew απο το 2c και με το που παω να πατησω οκ λεω δεν βλεπω λιγο το foroum, Τρελαθηκα με αυτο που ειδα, και τελικα τα παραγγειλα απο MINIDEAL .Ευτυχως παντως ολα καλα

 

Καλά αυτό έγινε γιατί ο τύπος το παράγγειλε χωρίς κουτί για να γλυτώσει 2 $ Εχει και επιλογή να το παρεις με το κουτί του κανονικά.;)

Link to comment
Share on other sites

Μολις πριν απο λιγο,ξεκινησα να παραγγειλω 3 inew απο το 2c και με το που παω να πατησω οκ λεω δεν βλεπω λιγο το foroum, Τρελαθηκα με αυτο που ειδα, και τελικα τα παραγγειλα απο MINIDEAL .Ευτυχως παντως ολα καλα

Τι ειδες ? ολοι τρελαθηκαμε στην αρχη, τελικα το λαθος ηταν του παιδιου και οχι ''ταλιμπανια'' απο το καταστημα ή στην πορεια.

 

Ειπαμε, παντα γραφουμε βιντεο οταν το ξεπακεταρουμε.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Και η πλάκα είναι ότι τους κατηγορεί κιόλας που έκαναν άψογα την δουλειά τους :-)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη εντύπωση για την αυτονομία.Η συσκευή ήρθε φορτισμένη με μπαταρία 61%. Εκανα 2 reboot,έβαλα gmail λογαριασμό και εγκατέστησα την v1.03 που είχα ήδη στην sd.Σε 3 ώρες σκάλισμα με wifi,ένα τηλεφώνημα του ενός λεπτού και 3 λεπτά gps σε σταθερό σημείο,εξωτερικό χώρο με άμεση πρόσβαση σε ουρανό --->κλείδωσε για πρώτη φορά σε 20",τo epo ήταν ήδη ενεργοποιημένο στη ρομ και η μπαταρία έφτασε στο 4%.Το καλό ειναι ότι έπεσε απόλυτα ομαλά μέχρι το 4% και δε μου έκλεισε στο 15%.Τώρα την έβαλα για φόρτιση στον εξωτερικό φορτιστή,προκειμένου να διαπιστώσω την πραγματική της χωρητικότητα και αν θα μπορέσει να φορτίσει μέχρι τα 4350mv Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη εντύπωση για την αυτονομία.Η συσκευή ήρθε φορτισμένη με μπαταρία 61%. Εκανα 2 reboot,έβαλα gmail λογαριασμό και εγκατέστησα την v1.03 που είχα ήδη στην sd.Σε 3 ώρες σκάλισμα με wifi,ένα τηλεφώνημα του ενός λεπτού και 3 λεπτά gps σε σταθερό σημείο,εξωτερικό χώρο με άμεση πρόσβαση σε ουρανό --->κλείδωσε για πρώτη φορά σε 20",τo epo ήταν ήδη ενεργοποιημένο στη ρομ και η μπαταρία έφτασε στο 4%.Το καλό ειναι ότι έπεσε απόλυτα ομαλά μέχρι το 4% και δε μου έκλεισε στο 15%.Τώρα την έβαλα για φόρτιση στον εξωτερικό φορτιστή,προκειμένου να διαπιστώσω την πραγματική της χωρητικότητα και αν θα μπορέσει να φορτίσει μέχρι τα 4350mv

 

το wifi πως το είδες?

Με τον universal οδηγο gps για mediatek αξιζει να τον κανουμε η δεν θα κερδισουμε τιποτα?

εμενα πχ με 1.0.3 rom κλειδωνει σε απευθειας ουρανο παντα, σε 5-15 sec. καλα δεν είναι?

Στην αρχη και εμένα έφευγε η μπαταρία λιγο αέρας μετα την 5-6 φορα είχε σημαντικη διαφορα.

Τελικά η μπαταρία του w8 κουμπώνει σε εμάς? το έχει επιβεβαιώσει κανείς? και αν κουμπώνει κερδίζουμε τίποτα που να αξίζει τη μόντα?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Το wifi μέτριο.Θα το ήθελα λιγάκι πιο δυνατό.Το τηλέφωνο πάντως δείχνει εξαιρετικά προσεγμένο.Αν είχε πάνω ένα επώνυμο λογότυπο άνετα θα πουλιόταν 350€
Link to comment
Share on other sites

τελος καλο ολα καλα updated-rooted -cwr-6gb app partition και τωρα περιμενω cm11 :)

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, παρέλαβα σήμερα και εγώ το κινητό. Το είχα παραγγείλει από το To2c. Πακέτο όπως το ζήτησα. Άψογο το To2c. Έχω διαβάσει αρκετά αλλά πιστεύω ότι είναι πάντοτε προσωπικές εμπειρίες τις οποίες δεν πρέπει να τις γενικεύουμε.

Το κινητό είναι άψογο. Δεν είχα ποτέ androit και είμαι ενθουσιασμένος...

Link to comment
Share on other sites

Ας ηρεμήσουμε λιγακι βρε παιδια. Για όλους μας ειναι δυσκολα και πιστευω ότι ολοι μας στεναχωριόμαστε οταν συμβαινουν "στραβες " σε άλλους φιλους του φορουμ.

 

Διαβαζουμε καθε τόσο διαφορα για το ενα κατάστημα μετα το άλλο. Ας μην ειμαστε ολοι ετσι υπερβολικοί στις αντιδρασεις μας. Ο ενας εχει ασχημη εμπερια απο το ενα, ο αλλος απο το αλλο, ο αλλος απο το παραλλο καάτσημα. Ετσι δεν εχει μεινει κατάστημα που να μπορει να παραγγειλει κανεις.

 

Φυσικα παντα υπάρχει ο ανθρωπινος παραγοντας ή το ενδεχομενο ελαττωματικής συσκευής απο τον κατασκευαστη. Νομιζω ότι τα καταστηματα που εχουν παρουσια στο φόρουμ καθημερινά και ωφελούνται πολυ περιοσσοτερο δεν έχουν λόγο να κανουν τετοιες απατεωνιές.

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω παραγειλει το inew v3 από το to2c με αυξων αριθμο #100009538 και ακομα τιποτα ! η παραγγελεια εγινε πριν ανεβει η τιμη του ! να ρωτησω τους φιλους αν σας εχει σταλει σε καποιον με μεταγενεστερο αριθμο παραγγελειας και παρακαλω την γνωμη σας για την ακυρωση της παραγγελειας και πως γινεται αυτό και μετα από ποσο καιρο είναι ξανα τα χρηματα διαθέσιμα στην τραπεζα ! με επικοινωνια με το Minideal το εχουν stock και μπορουν να μου το στειλουν την επομενη της παραγγελειας! ευχαριστω εκ των πρωτερων!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω παραγειλει το inew v3 από το to2c με αυξων αριθμο #100009538 και ακομα τιποτα ! η παραγγελεια εγινε πριν ανεβει η τιμη του ! να ρωτησω τους φιλους αν σας εχει σταλει σε καποιον με μεταγενεστερο αριθμο παραγγελειας και παρακαλω την γνωμη σας για την ακυρωση της παραγγελειας και πως γινεται αυτό και μετα από ποσο καιρο είναι ξανα τα χρηματα διαθέσιμα στην τραπεζα ! ευχαριστω εκ των πρωτερων!

 

Προσωπικα θα εκανα λιγακι υπομονη. Επικοινώνησες μαζι τους? Πληρωμή ήταν με paypal? Σου έχουν δωσει tracking no? Και εγω εχω παραγγείλει και το περιμενω. Και άλλές παραγγελίες που εκανα απο το ίδιο κατάστημα εφθασαν οπως πρεπει, άλλες πιο γρηγορα και άλλες λιγο πιο αργα.

 

Edit: και να παρεις αριθμό αποστολής την επομενη δεν σημαινει απραιτητα οτι έχει φυγει και την επομενη ημερα ;)

Edited by clicker007
Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θα εκανα λιγακι υπομονη. Επικοινώνησες μαζι τους? Πληρωμή ήταν με paypal? Σου έχουν δωσει tracking no? Και εγω εχω παραγγείλει και το περιμενω. Και άλλές παραγγελίες που εκανα απο το ίδιο κατάστημα εφθασαν οπως πρεπει, άλλες πιο γρηγορα και άλλες λιγο πιο αργα.

 

Edit: και να παρεις αριθμό αποστολής την επομενη δεν σημαινει απραιτητα οτι έχει φυγει και την επομενη ημερα ;)

αρχικα να σε ευχαριστησω για την αμεση απαντηση σου ! εχω αγχωθεί λιγο γιατι είναι η πρωτη μου παραγγελεια και διαωαζω και διαφορα εδώ μεσα΄... μεσα σε αυτές τις 10 μερες εχω μιλησει μαζι τους και οι απαντησεις τους κάθε φορα είναι δυο με τρεις μερες και η τελευταια ότι θα το στειλουν πριν τις διακοπες τουςκαι να μην ανησυχω! απλα αναρρωτιομουν αν παιζει κατι επειδή το παραγγειλα μερικες ωρες πριν ανεβει η τιμη του !

Link to comment
Share on other sites

τελος καλο ολα καλα updated-rooted -cwr-6gb app partition και τωρα περιμενω cm11 :)

 

απο που την περιμένεις? εχεις "πληροφορία" ;) ?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

αρχικα να σε ευχαριστησω για την αμεση απαντηση σου ! εχω αγχωθεί λιγο γιατι είναι η πρωτη μου παραγγελεια και διαωαζω και διαφορα εδώ μεσα΄... μεσα σε αυτές τις 10 μερες εχω μιλησει μαζι τους και οι απαντησεις τους κάθε φορα είναι δυο με τρεις μερες και η τελευταια ότι θα το στειλουν πριν τις διακοπες τουςκαι να μην ανησυχω! απλα αναρρωτιομουν αν παιζει κατι επειδή το παραγγειλα μερικες ωρες πριν ανεβει η τιμη του !

 

Και εγω με την παλια τιμή το πληρωσα και με το κουπονι μαλιστα. Δεν νομιζω οτι εχεις να φοβασαι κατι αλλα ουτε και θελω να σε παρω στον λαιμό μου. Ακυρωσε την εαν θα σε κανει να νοιωσεις καλυτερα και πιο ησυχος.

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Και εγω με την παλια τιμή το πληρωσα και με το κουπονι μαλιστα. Δεν νομιζω οτι εχεις να φοβασαι κατι αλλα ουτε και θελω να σε παρω στον λαιμό μου. Ακυρωσε την εαν θα σε κανει να νοιωσεις καλυτερα και πιο ησυχος.

 

παιδια τωρα διαβασα ότι τελικα το τηλεφωνο υπηρχε στον πακετο του φιλου και ενταξει με καθησυχασατε οποτε θα κανω λιγη υπομονη ακομα ! το tracking Number από ποτε και μετα στο δινουν ? η φαινεται αμεσως ?

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ πριν λίγο.Πανέμορφο και πανάλαφρο είναι το άτιμο :p Εχει ήδη πάνω την ρομ απο 24-12 v1.01 και το usb otg δουλεύει κανονικά.Η αγορά έγινε απο vickmall.com στις 29-12 και έφτασε σήμερα.Στο πίσω καπάκι,γράφει inew και το μοντέλο είναι v3-E.Εντυπώσεις αργότερα.

Καλοδουλευτο Χρησταρα:)

Περιμενω τα συμπερασματα σου-διαπιστωσεις-βελτιωσεις οτι δεις!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια τωρα διαβασα ότι τελικα το τηλεφωνο υπηρχε στον πακετο του φιλου και ενταξει με καθησυχασατε οποτε θα κανω λιγη υπομονη ακομα ! το tracking Number από ποτε και μετα στο δινουν ? η φαινεται αμεσως ?

 

Υπο κανονικές συνθηκες στο δινουν συνηθως 2-3 ημερες μετα την παραγγελία. Αλλά και οταν στο δωσουν δεν εμφανιζονται πάντα αμέσως λεπτομερειες. Αυτο συμβαινει και με αλλα καταστηματα και οχι μονο με το συγκεκριμενο.

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω ,εχω διαβασει για το to2c , για το fastcardtech,minideal και διαφορα αλλα web site πουθενα δεν αναφερεται το επισημο site τις εταιριας inewmobile.com που και σε καλη τιμη ειναι και λογικα το ποιο σιγουρο

Αν καποιος εχει παραγγηλει ελπιζω να με βοηθισει

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω ,εχω διαβασει για το to2c , για το fastcardtech,minideal και διαφορα αλλα web site πουθενα δεν αναφερεται το επισημο site τις εταιριας inewmobile.com που και σε καλη τιμη ειναι και λογικα το ποιο σιγουρο

Αν καποιος εχει παραγγηλει ελπιζω να με βοηθισει

ευχαριστω προκαταβολικα

 

Φίλε εγώ το παράγγειλα απο inewmobile. Όλα καλά με την παραγγελία. Αποστολή σε 2 μέρες. Μου ήρθε χωρίς flip case αλλά ήταν από τα πρώτα.... Τώρα γράφει free case

Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα να γράψεις και στο thread του to2c http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371679

και να στείλεις και pm στον εκπρόσωπό τους και να του πεις ότι αν δεν δικαιωθείς θα τους κάνεις παντού (σε όλα τα φόρουμ) δυσφήμιση.

Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις κι αυτή τη κίνηση!

 

Καλα τωρα ιδρωσε το αυτι τους... Αν δεις τι τους εχουμε γραψει στο θρεντ τους.... Εμεις φταιμε καθως μετα απο τοσα περιστατικα τους προτεινουμε κιολας... Ολοτελα δικο μας το φταιξιμο. Σε ολα τα σαιτ γινονται κουλα αλλα αν κρινεις απο την αναλογια παραγγελιων - λαθων το to2c ειναι πρωταθλητης στις γκαφες... Μην γενικευουμε με ενα "ολα τα κινεζοσαιτ τις ιδιες βλακειες κανουν " καθως με αυτη την αποψη ισως να παρουμε καποιον στον λαιμο μας.

 

Εδω μεσα ανεφερα να μην τους προτιμησουν γιατι ειμαι παθων και στο καπακι εβλεπα στο φορουμ τους διευκρυνισεις για παραγγελιες που μολις ειχαν πεσει. Σορρυ κιολας αλλα καλα να παθουμε... Ακομα και το οτι εχουν επιλογη να το στειλουν χωρις κουτι σημαινει οτι δεν ειναι σωστοι επαγγελματιες...

 

Τελος παντων καλοδουλευτο....

Edited by dalamaidis
:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Έκανα τις δοκιμές μου. Με την πρώτη φόρτιση φτάνει στα4,250. Αποσυνδέοντας τον φορτιστή και συνδέοντάς τον πάλι άλλο το95% τότε πιάνει τα 4.379

 

Παραθέτω και την εικόνα από την σημερινή φόρτιση.

[ATTACH]40216[/ATTACH]

 

Άρα δεν είναι θέμα υλικού, αλλά λογισμικού. Σωστά;

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Προς dragonmaster:

Τι να σου τύχει φιλαράκι?

Το λάθος ήταν δικό σου που δεν είδες το κινητό. Επειδή δηλαδή εσύ δεν έψαξες καλά τη συσκευασία και νόμιζες ότι λείπει το κινητό κατηγορείς μία εταιρία.

 

Να έχουμε και λίγη αντίληψη του σωστού και του λάθους...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...