Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν βάλω nova launcher στο sole, θα κερδίσω τίποτα σε ταχύτητα ή ότι άλλο;

πως μπαίνει αλήθεια; (τώρα είμαι stock rooted και πάω αρκετά γρήγορα θα έλεγα).

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν βάλω nova launcher στο sole, θα κερδίσω τίποτα σε ταχύτητα ή ότι άλλο;

πως μπαίνει αλήθεια; (τώρα είμαι stock rooted και πάω αρκετά γρήγορα θα έλεγα).

 

Δε κερδίζεις σε ταχύτητα αν βάλεις το nova.απλά αλλάζεις την εμφάνιση του κινητού σου. Σε σχέση με το Timescape της sony ο nova είναι πιο ελαφρύς κ μπορείς να βάλεις όσες αρχικές σελίδες θες.

Μια απλή εγκατάσταση κάνεις τίποτα το ιδιαίτερο!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Πιο γρήγορο δείχνει το Sola. Από αυτονομία μπαταρίας το γιαπωνέζικο μοντέλο έχει ένα ελαφρύ προβάδισμα και από ένταση ακουστικού και μεγαφώνου είναι πάνω κάτω τα ίδια.

 

αδυνατώ να πιστέψω οτι έχουν ενταση ακουστικού πανω κάτω ίδια...το galaxy ace ενος φιλου μου έχει 3πλασια ένταση ακουστικου..και μεσα σε κλαμπ ακους...το μόνο σοβαρό ελλάτωμα του σολα, το οποιο θα με έκανε να πουλήσω το κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Δε κερδίζεις σε ταχύτητα αν βάλεις το nova.απλά αλλάζεις την εμφάνιση του κινητού σου. Σε σχέση με το Timescape της sony ο nova είναι πιο ελαφρύς κ μπορείς να βάλεις όσες αρχικές σελίδες θες.

Μια απλή εγκατάσταση κάνεις τίποτα το ιδιαίτερο!

 

Κερδίζει σαφώς σε ταχύτητα στο scrollαρισμα. Ο Nova είναι must σε οποιοδήποτε κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Κερδίζει σαφώς σε ταχύτητα στο scrollαρισμα. Ο Nova είναι must σε οποιοδήποτε κινητό.

 

Νομίζεις πως έχεις τόσο πολύ ραμ για να τρέχεις 2 launchers μαζί?

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το Timescape της sony ο nova είναι πιο ελαφρύς κ μπορείς να βάλεις όσες αρχικές σελίδες θες.

Μια απλή εγκατάσταση κάνεις τίποτα το ιδιαίτερο!

 

Timescape δεν υπάρχει στο κινητό μου, το έχω σβήσει εδώ και καιρό.

Δηλαδή κάνω μια εγκατάσταση και αν δεν μου αρέσει, απεγκατάσταση και τέλος;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Νομίζεις πως έχεις τόσο πολύ ραμ για να τρέχεις 2 launchers μαζί?

 

Δεν τρέχουν μαζί. Την ίδια ραμ είχα και με τον Nova και χωρίς τον Nova. Ας δοκιμάσει να σκρολάρει κάποιος με το stock launcher ης Sony και μετά να βάλει τον Nova να μου πει τι βλέπει.

 

Τώρα έχω βάλει και άλλη ρομ που πάει βούτυρο και το Sole είναι άλλο κινητό. (πάλι με Nova για launcher)

 

Timescape δεν υπάρχει στο κινητό μου, το έχω σβήσει εδώ και καιρό.

Δηλαδή κάνω μια εγκατάσταση και αν δεν μου αρέσει, απεγκατάσταση και τέλος;

 

Ναι, κατέβασε την free έκδοση του Nova και δοκίμασε την. Αν δεν σου αρέσει, κάνεις απεγκατάσταση και τέλος. Είναι πολύ απλό.

 

ΥΓ. Επειδή ξέρω οτι πολλοί θα συναντάτε κολλήματα ακόμα και για να απαντήσετε σε κλήσεις, δοκιμάστε να αλλάξετε rom. Σώθηκα στη κυριολεξία.

Edited by Androides
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει με το Sola μου. Από χθες το βάζω στη πρίζα να φορτιστεί και δεν κάνει τίποτα. Μου έσβησε γιατί νόμιζα πως φόρτιζε και αυτό δεν φόρτιζε. Του έβαλα το USB 5-6 φορές και κάποια στιγμή είδα ότι άναψε το πορτοκαλί λαμπάκι του φορτίσματος και ξεκίνησε. Κατά τη διάρκεια του φορτίσματος κάποια στιγμή έκλεισε μόνο του...

 

Το ανοίγω και είχε φτάσει στο 94%, όμως το πορτοκαλί λαμπάκι πάλι δεν άναβε. Τώρα το ξαναβάζω στη πρίζα και κάνει το εξής. Δείχνει στην ένδειξη της μπαταρίας τον κεραυνό ότι και καλά φορτίζει, αλλά το πορτοκαλί λαμπάκι δεν ανάβει. Και η στάθμη πέφτει, άρα δεν φορτίζει τελικά...

 

Χάλασε η USB? Χάλασε το κινητό? Τι γίνεται???

 

Πάντως όποτε του βάζω το USB καλώδιο, ανάβει ο κεραυνός πάνω στην ένδειξη της μπαταρίας, οπότε φαίνεται να βλέπει τη USB. Από την άλλη σημειώστε πως τις τελευταίες μέρες που το συνέδεα με το pc, δεν το έβλεπε και έπρεπε να βάλω το καλώδιο καμιά 20αριά φορές μέχρι τελικά κάποια στιγμή να το δει.

 

Τι λέτε να παίζει?????? Μήπως χρειάζεται επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις?

 

*** Το κινητό δεν είναι rooted

*** Τα ίδια μου κάνει με δύο διαφορετικούς φορτιστές και δύο διαφορετικά καλώδια σύνδεσης με το pc (USB)

*** Η εγγύησή του είναι δύο χρόνια? (το έχω ένα χρόνο και κάτι μήνες...)

Edited by savevski
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι δεν πάει καλά με το βύσμα. Μια έτσι, μια αλλιώς φαίνεται να είναι. Η εγγύηση είναι όντως δυο χρόνια αλλά δεν ξέρω τι θα σου πουν στο service το οποίο όπως καταλαβαίνεις δεν το γλιτώνεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τώρα όποτε πάω να το συνδέσω στο pc μου βγάζει το εξής σφάλμα: "Οι συσκευές USB απενεργοποιήθηκαν. Η κατανάλωση ισχύος από τις συνδεδεμένες συσκευές αυξήθηκε και για αυτόν το λόγο απενεργοποιήθηκαν όλες. Αποσυνδέστε τις συσκευές και δοκιμάστε να τις συνδέσετε ξανά μία-μία"
Link to comment
Share on other sites

Τώρα όποτε πάω να το συνδέσω στο pc μου βγάζει το εξής σφάλμα: "Οι συσκευές USB απενεργοποιήθηκαν. Η κατανάλωση ισχύος από τις συνδεδεμένες συσκευές αυξήθηκε και για αυτόν το λόγο απενεργοποιήθηκαν όλες. Αποσυνδέστε τις συσκευές και δοκιμάστε να τις συνδέσετε ξανά μία-μία"

 

Και σβήνουν όλες οι usb σου?? Σέρβις κατευθείαν.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

παιδια είμαι με ultimate rom 11...τελευταια μου κανει κατι κολληματακια οταν με περνουν τηλ.(κολλαει η εφαρμογη τηλεφωνο κτλ)...υπαρχει κάτι καλύτερο αυτή τη στιγμή απο rom..κατι πιο stable αλλα και γρηγορο...?
Link to comment
Share on other sites

παιδια είμαι με ultimate rom 11...τελευταια μου κανει κατι κολληματακια οταν με περνουν τηλ.(κολλαει η εφαρμογη τηλεφωνο κτλ)...υπαρχει κάτι καλύτερο αυτή τη στιγμή απο rom..κατι πιο stable αλλα και γρηγορο...?

 

αυτή: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2201883

αλλά δεν έχει ράδιο.

 

επίσης έχει ξεκινήσει η ανάπτυξη KitKat :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2532230

 

ελπίζουμε σε καλό αποτέλεσμα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια είμαι με ultimate rom 11...τελευταια μου κανει κατι κολληματακια οταν με περνουν τηλ.(κολλαει η εφαρμογη τηλεφωνο κτλ)...υπαρχει κάτι καλύτερο αυτή τη στιγμή απο rom..κατι πιο stable αλλα και γρηγορο...?

 

Εχω περάσει αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2424632 και δεν νομίζω να χρειαστεί να ασχοληθώ με άλλη ρομ μέχρι να αλλάξω το σόλα.

 

Δουλεύουν τα πάντα, εκτός από floating touch.

LG G6/REDMI NOTE 3 PRO /MOTO G 2014/Xperia Sole/THL T11/ASUS T100
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, αποφασισα να ρουταρω και εγω το σολακι... και κολησα στο flash tool, δεν μπορει με τιποτα να δει το κινητο μου, εχω τα βιστα και το κατεβασα απο δω http://developer.sonymobile.com/services/flash-tool/how-to-download-and-install-the-flash-tool/

 

τι μπορει να ειναι ρε παιδια? δεν βγαζω ακρη....

Link to comment
Share on other sites

οταν πηγα να το κατεβασω απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2029756, μου λεει το λινκ οτι η σελιδα δεν υπαρχει, για αυτο κατεβασα αυτο που λεει o zxr σε προηγουμενο post και συγκεκριμενα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4992360#post4992360

ξερει κανεις να με βοηθησει?

Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω, φλασαρα την 6.1.1.B.1.10, αλλα απο κει και περα κολλησα , δεν ξερω τι να κανω..

κατεβασα απο εδω http://uploaded.net/file/lsm7hw6t και μεσα στο φακελο file δεν βρισκω το αρχειο RunMe.bat

Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω, φλασαρα την 6.1.1.B.1.10, αλλα απο κει και περα κολλησα , δεν ξερω τι να κανω..

κατεβασα απο εδω http://uploaded.net/file/lsm7hw6t και μεσα στο φακελο file δεν βρισκω το αρχειο RunMe.bat

 

Δες και αυτό μήπως σε βοηθήσει...

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

έβαλα nova launcher αλλά τον έβγαλα σχετικά γρήγορα.

από ουσία είναι μηδέν πιστεύω. δεν προσφέρει τίποτα παραπάνω, παρά μόνο αλλαγή στο ui αν βαρέθηκε κάποιος το stock.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...