Jump to content

Παρέλαβα το κινητό... και τώρα;


aiakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα το κινητό, τώρα τι….;

 

Ότι πρέπει να ξέρετε και να κάνετε… αφού πάρετε το νέο σας mediatek κινητό.

 

 

Basic Downloads

  • Driver Pack --- LINK
  • MTK Droid Tools --- LINK ή LINK
  • MobileUncle MTK Tools --- LINK

 

 

ROOT

 

Θα χρειαστείτε:

  • Τους drivers, link παραπάνω
  • Τα παρακάτω αρχεία LINK

 

Κάποια καταστήματα μπορεί να αποστέλλουν τα κινητά έτοιμα rootαρισμένα οπότε και δεν χρειάζεστε αυτό το κομμάτι.

Εάν το κινητό σας Δεν είναι rooted τότε συνεχίστε παρακάτω.

 

Επειδή αρκετοί έχουν πρόβλημα με την εγκατάσταση των drivers γι αυτό καλό θα ήταν να χρησιμοποιήσουν το παραπάνω πακέτο (περιλαμβάνει και εγκαθιστά όλους τους drivers που μπορεί να χρειαστείτε). Αποσυμπιέστε το αρχείο που κατεβάσατε.

Μέσα υπάρχουν 2 αρχεία bat. Το ένα κάνει Install και το άλλο Remove. Εάν ήδη έχετε περάσει κάποιους drivers και είχατε πρόβλημα… εκτελέστε πρώτα το remove.bat και έπειτα το install.bat. Θα σας ρωτήσει 4 (μία για κάθε πακέτο) φορές εάν θέλετε να εγκαταστήσετε driver που δεν φέρει ψηφιακή υπογραφή – επιλέξτε ναι σε κάθε περίπτωση.

 

Στο κινητό σας τώρα πηγαίνετε στα Settings (ρυθμίσεις) και πατάτε στο About Phone. Εκεί θα πρέπει να πατήσετε 7-8 φορές πάνω στο Build Number. Μόλις το κάνετε θα δείτε μήνυμα ότι έχετε ξεκλειδώσει το Developer Menu. Επιστρέφετε μία φορά πίσω και βρίσκετε το menu Developer Options και από εκεί τσεκάρετε το USB debugging.

 

Τώρα συνδέστε το κινητό με τον υπολογιστή σας. Αποσυμπιέστε το δεύτερο πακέτο αρχείων, μέσα στον φάκελο θα βρείτε ένα αρχείο με όνομα run.bat κάντε διπλό κλικ και περιμέντε να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Μόλις τελειώσει… το κινητό σας θα κάνει επανεκκίνηση. Όλα έτοιμα… το κινητό είναι ρουταρισμένο.

 

 

Recovery

 

Download Link

Αναζητήστε το κατάλληλο αρχείο από το αντίστοιχο νήμα για το μοντέλο σας ή φτιάξτε ένα ακολουθώντας τον οδηγό ΕΔΩ

 

Intallation

-Αντιγράψτε το παραπάνω αρχείο στον αρχικό φάκελο της SD card σας

-Από το κινητό σας ανοίξτε το MobileUncle Tools και επιλέξτε "update recovery"

-στην λίστα που θα εμφανιστεί θα δείτε το αρχείο, απλά επιλέξτε το

-θα σας ζητηθεί να κάνετε επανεκκίνηση σε recovery

 

*Στην περίπτωση που δεν βρίσκετε προϋπάρχον recovery δείτε το δεύτερο ποστ καθώς και τον οδηγό για να φτιάξετε την δική σας CWM 6.0.4.4

 

Internal memory resize

 

Θα χρειαστείτε:

  • Rooted τηλέφωνο
  • Εγκατεστημένο recovery
  • To application για το repartition LINK

 

Ξεκινάτε κάνοντας backup του τηλεφώνου στην SD. (ΜΗΝ ΤΟ ΑΓΝΟΗΣΕΤΕ)

 

Κατεβάζεται το application και το μεταφέρετε στο τηλέφωνο και το εγκαθιστάτε.

Ανοίγετε την εφαρμογή και από την λίστα επιλέγετε το μέγεθος του partition που επιθυμείτε (Προτείνεται το 2,5GB που δουλεύει σε όλα τα κινητά χωρίς πρόβλημα και αφήνει κάτι ψιλά MB στην internal.).

Όταν η διαδικασία ολοκληρωθεί επιλέγετε «reboot to recovery».

 

Στο recovery κάνετε «wipe data / factory reset» και μετά από το advanced «wipe Dalvik cache».

Τέλος, από το backup-restore κάνετε restore το backup που είχατε πάρει στην αρχή.

Αφού εκκινήσετε το κινητό συνδέστε το στον Η/Υ σας όπου θα πρέπει να κάνετε format το κομμάτι των 300+ΜΒ.

 

Σχετικό οδηγό με περισσότερες πληροφορίες και feedback από χρήστες ΕΔΩ

από τον Karthan7

 

 

Σημείωση

Τα παραπάνω είναι ίσως τα βασικά και για τους περισσότερους τα απαραίτητα για το τηλέφωνό τους. Πέρα από αυτά υπάρχουν πολλά ακόμα που μπορείτε να φτιάξετε, προσθέσετε, αλλάξετε στο κινητό σας. Ακολουθήστε τα νήματα των οδηγών για περισσότερες πληροφορίες.

Edited by Superuser
shorten links
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργείστε το δικό σας CWM recovery με DroidTools

 

Θα χρειαστείτε:

  • ADB drivers - link στο πρώτο ποστ
  • MTK Droid Tools - LINK

 

Εφόσον δεν σταθήκατε τυχεροί ώστε να βρείτε κάποιο recovery έτοιμο για το κινητό σας τότε μπορείτε να δημιουργήσετε ένα μέσα σε λίγα λεπτά.

Η έκδοση θα είναι λίγο παλιά και καλό θα ήταν να προβείτε μετά σε αλλαγή αυτής αλλά ακόμα και έτσι κερδίζετε πολλά και έχετε την ευκαιρία αργότερα να κάνετε port κάποια νεότερη από άλλο κινητό.

 

 

  1. Θεωρώντας ότι ήδη έχετε κάνει root και άρα έχετε εγκατεστημένους τους drivers, ενεργοποιείστε το USB DEBUGGING από το Developer Options και συνδέστε το κινητό στον υπολογιστή σας.
  2. Ανοίξτε τα Droid Tools και στην καρτέλα phone information θα δείτε τις λεπτομέρειες του τηλεφώνου σας.
  3. Κατευθυνθείτε στην καρτέλα root, backup, recovery
  4. επιλέξτε το To choose the boot.img file
  5. και πατήστε στο κουμπί Recovery and Boot
  6. αυτόματα το πρόγραμμα θα διαβάσει το κινητό σας και θα δημιουργήσει το recovery.img
  7. όταν ολοκληρωθεί αυτή η διαδικασία θα ερωτηθείτε εάν θέλετε να γίνει η εγκατάσταση του recovery...

[ATTACH]36529[/ATTACH]

Εάν επιλέξετε ΟΧΙ τότε μπορείτε να εγκαταστήσετε το recovery όπως περιγράφηκε στο πρώτο ποστ.

 

Πλέον έχετε εγκαταστήσει custome recovery στο κινητό σας. Όπως είπα και παραπάνω είναι παλιά έκδοση η οποία κάποιες φορές δημιουργούσε corrupted backups. Οπότε προτείνεται να λαμβάνετε περισσότερα του ενός backup εάν αποφασίσετε να παραμείνετε σε αυτή την έκδοση.

 

Έχοντας πλέον ένα λειτουργικό CWM μπορείτε να ακολουθήσετε τον οδηγό σε αυτό το ποστ για να κάνετε πορτ thn COT touch recovery στο δικό σας κινητό. Εάν θέλετε να παραμείνετε σε CWM μπορείτε να κάνετε port την CWM 6.0.4.4

 

Ο οδηγός αυτός είναι μεταφορά από το xda

Edited by aiakos
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς SD το repartition δεν γίνεται;

 

Όχι, γιατί τα partitions του τηλεφώνου διαγράφονται και δημιουργούνται από την αρχή. Οπότε ότι περιέχουν διαγράφονται (μαζί με το backup από το recovery). Οπότε χρειάζεσαι την SD για την αποθήκευση του backup που θα πάρεις πριν την διαδικασία και ΕΠΙΒΆΛΛΕΤΑΙ να επαναφέρεις για την ολοκλήρωση,

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαίνω αυτό. Αλλά δεν μπορείς μετά την διαγραφή αν το περάσεις στο δεύτερο partition?

Δεν είμαι και πολύ έμπειρος με το android αλλά αν καταλαβαίνω καλά από την απάντηση σου, η εγκατάσταση της rom μέσω του recovery επιτρέπει προσβαση στο 2o partition. Πρέπει δηλαδή η rom να τρέξει;

Καταλαβαίνω καλά τον περιορισμό ή λέω χαζομάρες;

 

Θα μπορούσες να κάνεις το repartition χωρίς την SD αλλά υπό προϋποθέσεις.

1. Το κινητό σου θα πρέπει να έχει 8GB ROM (ή περισσότερα). Αν έχεις 4GB τότε ο χώρος που απομένει μετά το repartition είναι περίπου 300ΜΒ, ελάχιστο δηλαδή για να χωρέσει το backup.

 

2. Να μπορείς να κάνεις mount/unmount την phone storage μέσα από το recovery. Μόνο με αυτόν τον τρόπο θα μπορείς να έχεις πρόσβαση στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου για να μεταφέρεις σε δεύτερο χρόνο το backup σου. Αυτό γιατί το κινητό σου δεν θα μπορεί να bootαρει και ο μόνος τρόπος είναι μέσα από το recovery

 

Ουσιαστικά η διαδικασία θα έχει ως εξής:

1. backup από το recovery

2. μεταφορά του backup στον υπολογιστή σου

3. repartition

4. μέσα από το recovery κάνεις wipedata κτλ.

5. mount την phone storage έτσι ώστε να την αναγνωρίσει ο υπολογιστής σου.

6. Format μέσω του υπολογιστή του phone storage partition

7. μεταφορά του backup από τον υπολογιστή στη phone storage

8. Unmount την phone storage

9. restore το backup και είσαι έτοιμος.

 

Εάν έστω και μία από της άνω προϋποθέσεις δεν ισχύει τότε μην μπεις καν στην διαδικασία να δοκιμάσεις γιατι θα καταλήξεις να flashαρεις ολόκληρη rom από την αρχή.

 

Βέβαια πλέον οι τιμές των SD είναι αρκετά χαμηλές που δεν φαντάζομαι δημιουργεί το οποιοδήποτε πρόβλημα η προμήθειά της (αυτό το λέω για να μην μπλέκεις με την παραπάνω διαδικασία).

ελπίζω να σε βοήθησα λιγάκι και να μην σε μπέρδεψα περισσότερο

Edited by aiakos
Link to comment
Share on other sites

μπραβο φιλε πολυ καλος οδηγος χρησημος!!!!!!!!!

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Για καλύτερη ανάλυση σχετικά με το θέμα του recovery αλλά και περισσότερες πληροφορίες ακόμα και για νεότερες εκδόσεις δημιουργήθηκε νέο θέμα στους Οδηγούς αποκλειστικά για CWM

Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε εδώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Δεν μπορώ να αποθηκευσω το αρχείο MTK Droid Tools στον υπολογιστή.Μου λέει οτι δεν είναι δυνατή η ανάγνωση του πηγαίου αρχείου.WTF?

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Δεν μπορώ να αποθηκευσω το αρχείο MTK Droid Tools στον υπολογιστή.Μου λέει οτι δεν είναι δυνατή η ανάγνωση του πηγαίου αρχείου.WTF?

 

μόλις το κατέβασα...

για δοκίμασε αυτό http://dfiles.eu/files/fmnok7ke7

 

-edit-

ένας λόγος για να μην σου το αποθηκεύει είναι επειδή το αρχείο είναι .exe (self-extracting 7zip). Αν σου έβγαλε κάποιο μήνυμα ο browser αποδέξου το αρχείο. Εάν και πάλι έχεις πρόβλημα θα το ανεβάσω ξανά σε απλό rar

 

Έτοιμος.... κατέβασε αυτό που είναι απλό rar LINK

Edited by aiakos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Recovery

 

Download Link

 

 

Intallation

-Αντιγράψτε το παραπάνω αρχείο στον αρχικό φάκελο της SD card σας

-Από το κινητό σας ανοίξτε το MobileUncle Tools και επιλέξτε "update recovery"

-στην λίστα που θα εμφανιστεί θα δείτε το αρχείο, απλά επιλέξτε το

-θα σας ζητηθεί να κάνετε επανεκκίνηση σε recovery

 

*Στην περίπτωση που δεν βρίσκετε προϋπάρχον recovery δείτε το δεύτερο ποστ καθώς και τον οδηγό για να φτιάξετε την δική σας CWM 6.0.4.0

 

 

Παιδια καλησπερα. Προσπαθω εδω και καιρο να κανω εγκατασταση της TWRP Recovery Image για ενα δικαρτο κινητο που εχω. Ειναι το Alcatel One Touch Star (6010D) .

Ακολουθω τα παραπανω βηματα ενα προς ενα αλλα για καποιον λογο το τηλεφωνο αρνειται πεισματικα να εγκαταστησει την TWRP . Την εχω βρει σε ενα ξενο blog,η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι και πολυ δημοφιλες το κινητο αυτο. Τελος παντων,συνεχεια κανω τα παραπανω βηματα αλλα ποτε δεν εγκαθιστα την TWRP.

Αντιθετως την CWM την εγκαθιστα κανονικοτατα. Απο τα νευρα μου μια μερα ειχα επιλεξει να φλασαρει την CWM για να δω αν θα κανει τα ιδια και με αυτην. Το θεμα ειναι οτι αυτην την εγκατεστησε κανονικοτατα.

Επειδη δεν ξερω και πολλα απο αυτα και δεν εχω και καποια απαντηση στο νημα του κινητου γιατι οπως προειπα,δεν ειναι δημοφιλες,ειπα να απευθυνθω εδω και να ρωτησω,μηπως μπορεσετε και μου δωσετε ποιο "γενικες" κατευθυνσεις αν μπορω να το πω.

Στην καρτα μνημης του κινητου εχω την TWRP recovery image σε .img μορφη. Κατεβασα προηγουμενως το AndroZip απο το market και ειδα οτι μπορω να κανω το παραπανω αρχειο σε μορφη .zip. Αν μπω στην CWM και επιλεξω "install zip" ή "update zip" και μετα επιλεξω το αρχειο που θα το εχω κανει σε zip μορφη,θα καταφερω κατι λετε ή θα χαλασω κανα τηλεφωνο? Εν ολιγοις,ρωταω αν ειναι εφικτο να φλασαρω αλλη recovery image μεσα απο το μενου της τωρινης recovery. Αν σκεφτηκα κοτσανα να μου το πειτε να μην το κανω! :O

Edited by fotaras85
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλε μου,

επειδή δεν γνωρίζω λεπτομέρειες για το κινητό σου... πρώτα από όλα είναι mediatek επεξεργαστής? Αν είναι της mediatek τότε πολύ πιθανόν η TWRP να είναι πολύ μεγάλο αρχείο για να μπει στο κινητό σου (μέγεθος του recovery partition στο 99% των mediatek είναι γύρω στα 6140000 bytes)

Link to comment
Share on other sites

^^ Ωχ,λες να μην ειναι mediatek και να παιδευομαι αδικα?

Στην εφαρμογη elixir 2 δειχνει αυτα εδω για το κινητο.

Στο blog που βρηκα τις οδηγιες,αλλοι με το ιδιο κινητο το εχουν καταφερει και την εχουν περασει την TWRP. Να πω εδω οτι δεν εχω καποιο κολλημα με την TWRP,απλα θελω να βαλω αυτην γιατι ο συντακτης που εγραφε τις οδηγιες στο blog ελεγε οτι τα κινητα της Alcatel εχουν και ενα εξτρα partition το /custpack η καπως ετσι,το οποιο αυτο δεν περιλαμβανεται στο backup που παιρνεις απο την cwm.

Και ο λογος που θελω να βαλω μια recovery image ειναι για να μπορω να παιρνω ευκολα nandroid backup ωστε αν κατι παει στραβα με τις διαφορες μοντιφιες που βγαινουν για mediatek κινητα,να μπορω να το επαναφερω ευκολα. Πχ το gravity box που το εχω βαλει στο κινητο. Δεν με νοιαζουν φυσικα custom roms,εδω που τα λεμε,ποιος να κατσει να βγαλει custom rom για αυτο το κινητο??? Δεν υπαρχει καμια εκει εξω!

Το blog που λεω ειναι αυτο.

http://alcatelstar.blogspot.gr/2013/08/cwmr-twrp-recovery-for-alcatel-star-idol-spop.html?m=1

 

Υ.Γ. : Γραφω απο το κινητο,ελπιζω οι φωτογραφιες να φαινονται.

Link to comment
Share on other sites

είναι mediatek...

οπότε ισχύει αυτό που είπα παραπάνω. Δυστυχώς οι εκδόσεις TWRP μετά την 2400 είναι πολύ μεγάλες για να χωρέσουν στα δικά μας partitions. Γι αυτό και σου παίζει η CWM και όχι η TWRP.

Το partition που αναφέρεις δεν υπάρχει σε άλλα mediatek, και ως εκ τούτου δεν μπορώ να σου πω τί στο καλό περιέχει, το σίγουρο όμως είναι ότι δύσκολα θα το πάρεις αυτό backup μέσα από recovery (εκτός και εάν έχει γίνει compile από τον κώδικα ειδικά για τα δικά σας κινητά με το extra partition)

 

Αν και υπάρχει τρόπος να μπορέσεις να αυξήσεις το μέγεθος του recovery partition στα 7ΜΒ, δεν θα το πρότεινα σε κανέναν. Καλύτερα να παραμείνεις σε CWM ή να προσπαθήσεις να κάνεις πορτ την COT εφόσον σε ενδιαφέρει το touch.

Αν από την άλλη μπορέσεις να βρεις κάποια παλιά έκδοση του TWRP τότε οκ... αλλά να είσαι σίγουρος ότι είναι για το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Στο link που εγραψα πριν,η TWRP ειναι 5,38 mb. Αυτην πηγαινω και κατεβαζω και προσπαθω να την φλασαρω με το mobile uncle tools αλλα αρνειται να την περασει το βλαμενο.

Δεν ειναι οτι με ενδιαφερει το touch control στην recovery. Με ενδιαφερει μονο να βαλω την TWRP γιατι οπως λεει αυτος ο τυπος στο blog αυτην ειναι πληρως συμβατη με τα Alcatel και στο πληρες backup περιλαμβανει και το /custpack partition.

Γι'αυτο και ρωτησα χτες στο πρωτο ποστ μου,αν μπορω να την φλασαρω με καποιον αλλο τροπο. Πχ,να την φλασαρω μεσα απο την υπαρχουσα recovery που εχω στο κινητο (η οποια ειναι η cwm ) με την επιλογη "install zip" η "update zip" . Φυσικα δεν ξερω αν γινεται αυτο κ τι αποτελεσματα θα εχει. Γι'αυτο ρωτησα και εδω μηπως μπορειτε να με κατευθυνετε καπως.

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να flashαρεις την TWRP με flash tool σύμφωνα με τις οδηγίες στο παρακάτω σύνδεσμο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

 

υπάρχει βέβαια και η δυνατότητα εγκατάστασης από cwm αλλά θα πρέπει να ξέρεις τα mounts για να στρώσεις το update-script (κομματάκι δύσκολο)

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται καπως πολυπλοκο. Θα δουμε,θα το κοιταξω καλυτερα απο το λαπτοπ και θα το προσπαθησω.

Το προγραμμα αυτο το ειχα δουλεψει τις προαλλες που το εβαλα να παρει back up απο ολο το κινητο(για να υπαρχει σε περιπτωση αναγκης),οποτε δεν μου ειναι τελειως αγνωστο.

Δυσκολα αυτα τα ρημαδια τα Alcatel. Πριν που ειχα ενα htc wildfire s ,του ειχα περασει την cwm και επαιρνα backup για πρωινο! Με τις μοντιφιες που δοκιμαζα συνεχεια restore το εκανα! Τωρα με το alcatel μπλεξαμε.

Σ'ευχαριστω για την βοηθεια φιλε μου. Θα το κοιταξω μηπως το καταφερω με τον τροπο που ειπες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εκανα αυτα που λεει ο οδηγος το τηλεφωνο δεν ξεκιναει, Doogee DG100,τι εγινε ?δεν κανει το restore data βγαζει errror Edited by azakan5678
[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

εκανα αυτα που λεει ο οδηγος το τηλεφωνο δεν ξεκιναει, Doogee DG100,τι εγινε ?δεν κανει το restore data βγαζει errror

 

Φιλε καλησπερα. Ειχες αλλαξει το recovery.img και με καποιο αλλο που να μπορεις να κανεις ποιο πολλες δουλειες απο οτι κανει το μαμα δηλαδη να κανει restore , back up, wipe dalvik caheκλπ και επισης ειχες κανει και restore την μαμισια ρομ σου??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε καλησπερα. Ειχες αλλαξει το recovery.img και με καποιο αλλο που να μπορεις να κανεις ποιο πολλες δουλειες απο οτι κανει το μαμα δηλαδη να κανει restore , back up, wipe dalvik caheκλπ και επισης ειχες κανει και restore την μαμισια ρομ σου??

ναι τα εχω κανει αυτα ,εχω recovery menu full,το αρχειο backup γιατι μου το κανει 1 γιγα? ,πολυ μεγαλο

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

ναι τα εχω κανει αυτα ,εχω recovery menu full,το αρχειο backup γιατι μου το κανει 1 γιγα? ,πολυ μεγαλο

 

Μεσα απτο recovery αν πατησεις restore δεν σου ξανα περναει την ρομ που ειχες?? Ναι συνηθως 1gb και παραπανω ειναι η ρομ.Καπου στο φορουμ εχω διαβασει οτι καλο ειναι να κανεις καποιος 2 φορες backup γιατι μπορει να μην γραφτει σωστα με την πρωτη... Αν βλεπεις την ρομ σου μεσα στους φακελους τι σου εχει??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μεσα απτο recovery αν πατησεις restore δεν σου ξανα περναει την ρομ που ειχες?? Ναι συνηθως 1gb και παραπανω ειναι η ρομ.Καπου στο φορουμ εχω διαβασει οτι καλο ειναι να κανεις καποιος 2 φορες backup γιατι μπορει να μην γραφτει σωστα με την πρωτη... Αν βλεπεις την ρομ σου μεσα στους φακελους τι σου εχει??

δεν κοιταξα την rom,επισης δοκιμασα και repartition με το meteos,ουτε αυτο το κανει μου κολαει στο reboot,και μετα μονο με flash ofw επανερχεται :X

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

δεν κοιταξα την rom,επισης δοκιμασα και repartition με το meteos,ουτε αυτο το κανει μου κολαει στο reboot,και μετα μονο με flash ofw επανερχεται :X

 

Αν σε βαζει στο cwm και απο εκει δεν σε αφηνει να κανεις restore την ρομ σου τοτε δοκιμασε να ξαναπερασεις την ρομ σου

απο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405 με λιγη προσοχη δεν ειναι δυσκολο !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...