Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OK. Eυχαριστώ.

 

Το έφτιαξα.

Δοκίμασε και πες μου

http://www.4shared.com/zip/YN0G3nlT/Stratos_S3_Unbranded_Animation.html

 

Για όποιον θέλει να αφαιρέσει τα λογότυπα στην εκκίνηση και στο κλείσιμο του κινητού μιας branded rom (π.χ. Cosmote) και είναι root και έχει cwm, εγκαθιστά το πιο πάνω αρχείο από recovery και επαναφέρει τα λογότυπα της Samsung.

Είναι για Jelly Bean roms.

 

Για ICS roms υπάρχει άλλο link στο αρχικό θέμα.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά τι αποτελεσμα σας δίνει το nenamark2; Εβαλα να παιξω το nba2k13 και είχε πολλά graphic glitches και με προβληματισε.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι υπαρχει η δυνατοτητα να μπουμε στην καμερα απο την lockscreen χωρις να μας ζητησει το passcode?και κατα δευτερον υπαρχει ενας τροπος να μπουνε gestures δηλαδη να παταμε λιγοτερο το home button ( σαν το zephyr στο ios jailbreak)

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι υπαρχει η δυνατοτητα να μπουμε στην καμερα απο την lockscreen χωρις να μας ζητησει το passcode?και κατα δευτερον υπαρχει ενας τροπος να μπουνε gestures δηλαδη να παταμε λιγοτερο το home button ( σαν το zephyr στο ios jailbreak)

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Για το passcode δεν νομιζω να γινεται...

Για gestures εγω εχω το nova launcher που τα υποστηριζει....

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση...

Δοκιμασα τον nova launcer στο s3 μου και μου αρεσε παρα πολυ, ειναι τρομερα παραμετροποιησιμος και παρα παρα πολυ smooth, το κινητο παει σφεντονα με αυτον...

Το θεμα ειναι οτι με τον nova launcer δεν μου δειχνει πλεον αν έχω κλήσεις ή νέα μηνύματα, πάνω στο αντίστοιχο εικονίδιο τους!:(

Μπορω να κανω κατι για αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση...

Δοκιμασα τον nova launcer στο s3 μου και μου αρεσε παρα πολυ, ειναι τρομερα παραμετροποιησιμος και παρα παρα πολυ smooth, το κινητο παει σφεντονα με αυτον...

Το θεμα ειναι οτι με τον nova launcer δεν μου δειχνει πλεον αν έχω κλήσεις ή νέα μηνύματα, πάνω στο αντίστοιχο εικονίδιο τους!:(

Μπορω να κανω κατι για αυτο??

Κατεβαζεις το Tesla Unread plugin απ το μαρκετ απ τον Developer του nova launcher αλλα για να δουλεψει θελει την επι πληρωμη εκδοση του Nova,την Nova launcher Prime.

Edited by Erartemis
Link to comment
Share on other sites

Το apk mwcontrol για πιο λόγο το χρειαζόμαστε;

 

Εφόσον βάζουμε custom cwm δεν αρκεί αυτό για να φλασαρουμε το odex αρχειο;

Με cwm περνας τον framework file (XXELK4 Deodex - Odex ,XXELKC,XXELL5 ,κ.τλ) το apk mwcontrol το χρειαζεσαι για να προσθέτεις και να αφαιρείς εφαρμογές .

 

 

εγω εχω XXELL4,και αλλη μια ερωτηση ξερετε πως μπορω να βαλω πχ το igo στην πλευρικη μπαρα γιατι το σερνω και δεν παει?η πρεπει να ειναι μεσα μονο αυτα που εχει!!!

 

Δες εδω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

και κατα δευτερον υπαρχει ενας τροπος να μπουνε gestures δηλαδη να παταμε λιγοτερο το home button ( σαν το zephyr στο ios jailbreak)

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

GMD GestureControl, η καλυτερη, και μπορεις να κανεις σχεδον τα παντα με gestures, οπουδηποτε κ αν εισαι, οχι μονο στην home screen που εκει λειτουργει ο καθε launcher. Στην paid, μπορεις να φτιαξεις και δικες σου κινησεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή που μπορεί να επαναφέρει τις συνδέσεις επαφών μέσα στη λίστα τους; πχ έχω μία Google επαφή, η οποία έχει και την αντίστοιχή της στο Facebook. Στη λίστα επαφών, αρχικά η ίδια επαφή εμφανίζεται 2 φορές, μία ως Google και μία ως Facebook. Μετά τη σύνδεσή τους, θα εμφανίζεται μία επαφή που θα περιέχει και τις 2. Αυτό που θέλω είναι να γλυτώνω τον κόπο να τις ξαναενσωματώνω όταν αλλάζω ROM. Υπάρχει κάτι σχετικό; :worry:

κανείς δεν γνωρίζει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω εχω original firmware 4.1.2 την εκανα update απο το κινητο μου και εχω βαλει το απλο αυτο root!

Δεν εχει βγει και καποιος kernel ετσι βελτιωτικος σταθερος οπως ειχαμε οι πρωην κατοχοι galaxy s των semaphore :)

 

πχ ειδα αυτον στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1761290

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το εξής πρόβλημα. Πριν από 2 μήνες πήρα το κινητό αλλά δεν το έκανα root περιμένοντας να βγει official 4.1.2 και να το κάνω μετά. Εχθές λοιπόν που βγήκε την έβαλα (XXELL4 UNBRANDED) και μετά από λίγο έκανα και root. Ακολούθησα κανονικά την διαδικασία, έτρεξα και το triangle away για τον μηδενισμό του counter και όλα καλά μέχρι εδώ. Όταν πήγα να ελέγξω ότι ο counter είναι 0 παρατήρησα ότι στο system status λέει Custom (Φώτο)! Τι κουφό είναι αυτό:confused:confused:? Δεν έχω βάλει ποτέ custom rom. Ξέρει κάποιος τι συμβαίνει και πως φτιάχνει? Μην χάσω και την εγγύηση:(!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφου σου απαντησε ο Στρατος γιατι ξαναρωτας;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4501122#post4501122

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αφου σου απαντησε ο Στρατος γιατι ξαναρωτας;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4501122#post4501122

 

Ρώτησα ταυτόχρονα και εδω γιατί δεν ήξερα ποιο από τα 2 ποστ είναι το κατάλληλο για το θέμα μου. Πάντως φτιάχτηκε και είναι οκ τώρα με εργοστασιακές ρυθμίσεις. Απλά τώρα θα φάω ώρες γιατί πρέπει να ξαναστήσω το κινητό όπως το είχα πριν…:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πως κανουμε εκκινηση του κνητου οταν μπουμε σε λειτουργια download mode?

 

Κράτα πατημένο το κουμπί power :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να εγκαταστήσω μια εφαρμογή σας εφαρμογή συστήματος ώστε σε περίπτωση hard reset να μην σβηστεί;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να εγκαταστήσω μια εφαρμογή σας εφαρμογή συστήματος ώστε σε περίπτωση hard reset να μην σβηστεί;

 

Μια εφαρμογη που ηδη εχεις, μπορεις μπεις στο titanium backup και να πατησεις το κουμπι που λεει αντιγραφα ασφαλειας/επαναφορα, στην αρχικη ειναι, πανω-κεντρο, επιλεγεις παρατεταμενα την εφαρμογη που θελεις και κατω κατω θα σου γραφει μετατροπη σε εφαρμογη συστηματος..

Link to comment
Share on other sites

Μια εφαρμογη που ηδη εχεις, μπορεις μπεις στο titanium backup και να πατησεις το κουμπι που λεει αντιγραφα ασφαλειας/επαναφορα, στην αρχικη ειναι, πανω-κεντρο, επιλεγεις παρατεταμενα την εφαρμογη που θελεις και κατω κατω θα σου γραφει μετατροπη σε εφαρμογη συστηματος..

 

Πήγα να το κάνω τώρα αλλά μου λέει ότι πρέπει να έχω την donate έκδοση. Αλλιώς γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να το κάνω τώρα αλλά μου λέει ότι πρέπει να έχω την donate έκδοση. Αλλιώς γίνεται?

 

Ποια εφαρμογη θελεις να βαλεις στο συστημα;

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να το κάνω τώρα αλλά μου λέει ότι πρέπει να έχω την donate έκδοση. Αλλιώς γίνεται?

 

Δοκίμασε με έναν file explorer με root access .

Βρες το app που θέλεις ,καν το αποκοπη και πήγαινε το στο system/app .

Αν χρειαστει δώσε και τα κατάλληλα permissions .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το cerberus.

 

Διεγραψε την εφαρμογη, μπες σε recovery και φλασαρε αυτο: http://www.mediafire.com/download.php?sx11k0dyj18ownx

Και ενημερωσε αν ειναι ολα ενταξει.

 

Edit:

Μιχαλη το εχω δοκιμασει πολλες φορες αυτο που λες και παντα μου λεει οτι διακοπηκε η δεν την εμφανιζει καθολου.

Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με έναν file explorer με root access .

Βρες το app που θέλεις ,καν το αποκοπη και πήγαινε το στο system/app .

Αν χρειαστει δώσε και τα κατάλληλα permissions .

 

Διεγραψε την εφαρμογη, μπες σε recovery και φλασαρε αυτο: http://www.mediafire.com/download.php?sx11k0dyj18ownx

Και ενημερωσε αν ειναι ολα ενταξει.

 

To έκανα με τον δεύτερο τρόπο και όλα οκ. Σας ευχαριστώ και τους δύο.

 

Απλά ενημερωτικά, άμα θέλω να το διαγράψω τι κάνω? Μπορώ να το διαγράψω από το system/app?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...