Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως ηταν τυχαιο το γεγονος με την καμερα; δεν θα ειχαν κανει παραπονα και αλλοι;

οσοι εχουν αναβαθμησει εδω αντιμετωπιζουν τετοιο προβλημα με την καμερα;

 

Σε οποιαδήποτε έκδοση android θα βρεις κόσμο που θα έχει προβλήματα με την κάμερα ή οτιδήποτε άλλο.

Επειδή έχει ένας πρόβλημα με μια συγκεκριμένη έκδοση, που δε ξέρουμε κιόλας τι μπορεί να έχει κάνει στο τηλέφωνό του, μη το γεκινεύουμε.

 

+1 . Δεν έχω βάλει την 4.1.2 απλά διάβασα κάποια σχόλια και γι'αυτό ανέφερα για την καμερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πως γινεται να αναβαθμισω σε 4.1.2 χρησιμοποιοντας mac os ?

 

Δεν ξερω για macOS, αλλά μπορείς να περάσεις την ROM από το κινητό σου μέσω του Mobile Odin.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά την αναβάθμιση δεν μου δουλεύει η πρόβλεψη κειμένου.

Ενώ βγάζει τις λέξεις επάνω σαν πρόβλεψη όταν πατάω το space δεν μου την "φέρνει" ενώ με την επιλογή συνεχής είσοδος και κάνοντας την χρήση της δουλεύει κανονικά.

Edited by gkatsogr

http://www.myphone.gr/mp1/myphone7.gif

P900/P910i/V3i/K800i/iPhone 2G/C510/Galaxy 3/Galaxy Ace/Galaxy S2/Galaxy S3/LG G2/OpO/Galaxy Alpha/S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

περασα την πολωνικη 4.1.2 αλλα δεν εχω αλλαξει το csc σε EUR. πειραζει σε κατι; εχω ελληνικα στα παντα κανονικα. υπαρχει περιπτωση αν η ελλαδα παρει το ιδιο update να ειμαι εκτος εγγυησης λογο μη σωστου csc?

επισης ειδα πως στο αρχειο gps.conf ειναι για north america :-P

παρολα αυτα κλειδωνει σε λιγοτερο απο 10δευτερα και βλεπει τα παντα απο δορυφορους....

και το ειχα ενα αγχος αυτο να πω την αληθεια ;-)

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες μολις περασα την Πολωνικη,και με ενδιαφερει να βαλω το mod για το multi window να μπορεσω να κανω ολες τις εφαρμογες να παιζουν στο multi window.Βρηκα απο το xda αυτο αλλα κατι λεει για odexed και deodexed και δεν πολυσκαμπαζω απο αυτα.Μπορω να το βαλω και αν ναι,πως?Κατεβασα τα δυο αρχεια,ενα zip που λεει να φλασαρω (πως?) και το .apk,αλλα καθομαι και τα κοιταζω.
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες μολις περασα την Πολωνικη,και με ενδιαφερει να βαλω το mod για το multi window να μπορεσω να κανω ολες τις εφαρμογες να παιζουν στο multi window.Βρηκα απο το xda αυτο αλλα κατι λεει για odexed και deodexed και δεν πολυσκαμπαζω απο αυτα.Μπορω να το βαλω και αν ναι,πως?Κατεβασα τα δυο αρχεια,ενα zip που λεει να φλασαρω (πως?) και το .apk,αλλα καθομαι και τα κοιταζω.

Καλημέρα !

Αφού είσαι stock root κατέβασε το αρχείο για odexed rom και περνά το απο cwm recovery .

Βάλε το apk στο τηλέφωνο και καν το εγκατάσταση με τον ιδιο τρόπο που κάνεις κάθε άλλη εφαρμογη .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Αφού είσαι stock root κατέβασε το αρχείο για odexed rom και περνά το απο cwm recovery .

Βάλε το apk στο τηλέφωνο και καν το εγκατάσταση με τον ιδιο τρόπο που κάνεις κάθε άλλη εφαρμογη .

 

To εκανα αλλα εχει μπει σε bootloop και δεν ξεκιναει το κινητο.Ξαναπερασα την official cosmote που ειχα πριν και παλι σε bootloop ειναι.Την εχω φλασαρει 3 φορες και δεν ξεκολλαει.Θα τρελαθω!!

Link to comment
Share on other sites

To εκανα αλλα εχει μπει σε bootloop και δεν ξεκιναει το κινητο.Ξαναπερασα την official cosmote που ειχα πριν και παλι σε bootloop ειναι.Την εχω φλασαρει 3 φορες και δεν ξεκολλαει.Θα τρελαθω!!

 

Μπες σε recovery mode και κανε wipe data/factory

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μπες σε recovery mode και κανε wipe data/factory

 

Πως να μπω?Αφου κολλαει στο boot στο σηματακι της samsung

edit:ok το βρηκα και δοκιμαζω

Link to comment
Share on other sites

Πως να μπω?Αφου κολλαει στο boot στο σηματακι της samsung

 

Κράτα ταυτόχρονα πατημένα Volume Up + Home + Power buttons .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ο πιο συντομος δρομος για unroot ειναι να φλασαρω την official rom?Δεν υπαρχει καμια εφαρμογη να το κανει μονη της οπως παλια?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ο πιο συντομος δρομος για unroot ειναι να φλασαρω την official rom?Δεν υπαρχει καμια εφαρμογη να το κανει μονη της οπως παλια?

 

Αν υπήρχε θα ήταν γραμμένος στον οδηγό.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν έχει βγεί η αναβάθμιση της JBγια τα Γαλλικά S3?

 

4.1.1 είναι η τελευταία που έχει βγει μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

4.1.1 είναι η τελευταία που έχει βγει μέχρι τώρα.

Την έχω αυτήν την έκδοση αλλά ρώτησα αν έχει βγεί η πιο καινούρια με τις περισσότερες δυνατότητες (multitasking) κτλ.

Ευχαριστώ για την απάντηση ;)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Αν μέσα στο kies πατήσω το ανάκτηση λογισμικού έκτακτης ανάγκης (η συσκευή μου είναι ροοτ και με ωμέγα ρομ) θα επνέλθει στις αρχικές του ρυθμίσεις?

Επίσης έχω κάνει back up την στοκ ρομ στο κινητό,αυτή πως επαναφέρεται? με full wipe και flashaισμα?Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κατόπιν φλασαρίσματος μαμάς ρομ το κινητό φτάνει μέχρι εκεί που βγάζει το σήμα της samsung. Καμιά ηδέα κανένας; Μήπως θέλει Pit(ουρα)

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα πριν την supernexus κι επειδή το πουλάω το κινητό έβαλα την I9300XXDLJ4_I9300OXFDLJ2_EUR,

νόμιζα ότι είναι η τελευταία επίσημη αλλά μετά όταν το σύνδεσα με το kies μου βγάζει αυτό:

"Η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω kies"

Μπορεί κάποιος να μου πεί ποια rom να βάλω ώστε να γίνονται τα update από kies;;

Link to comment
Share on other sites

Κατόπιν φλασαρίσματος μαμάς ρομ το κινητό φτάνει μέχρι εκεί που βγάζει το σήμα της samsung. Καμιά ηδέα κανένας; Μήπως θέλει Pit(ουρα)

 

Μπες στο recovery και κανε wipe data factory reset, κανε reboot και λογικά θα μπεις

Link to comment
Share on other sites

Κατόπιν φλασαρίσματος μαμάς ρομ το κινητό φτάνει μέχρι εκεί που βγάζει το σήμα της samsung. Καμιά ηδέα κανένας; Μήπως θέλει Pit(ουρα)

 

Factory reset από recovery mode και θα συνέλθει.

 

Παιδιά είχα πριν την supernexus κι επειδή το πουλάω το κινητό έβαλα την I9300XXDLJ4_I9300OXFDLJ2_EUR,

νόμιζα ότι είναι η τελευταία επίσημη αλλά μετά όταν το σύνδεσα με το kies μου βγάζει αυτό:

"Η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω kies"

Μπορεί κάποιος να μου πεί ποια rom να βάλω ώστε να γίνονται τα update από kies;;

 

Διάβασε στον οδηγό πως βάζουμε το CSC

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα πριν την supernexus κι επειδή το πουλάω το κινητό έβαλα την I9300XXDLJ4_I9300OXFDLJ2_EUR,

νόμιζα ότι είναι η τελευταία επίσημη αλλά μετά όταν το σύνδεσα με το kies μου βγάζει αυτό:

"Η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω kies"

Μπορεί κάποιος να μου πεί ποια rom να βάλω ώστε να γίνονται τα update από kies;;

 

Δεν ακολουθήσες τον οδηγό της πρώτης σελίδας ακριβώς.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

AP:I9300XXBLFB CP:I9300XXLFB CSC:I9300OJVBLF3 πληκτρολογώντας τον μεγαλο κωδικο για το product number δεν γινεται κατι..εχει κσνεις καμια ιδεα απο που μπορει να ειναι το κιν?
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο φόρουμ. Ό,τι έχει απαντηθεί εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343110

διαγράφεται. Όταν το διαβάσεις, απορίες ευπρόσδεκτες.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...