Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή σκεφτομαι πολύ σοβαρα να το παρω, υπαρχει διαφορά αν το πάρω προερχόμενο απο την ελληνική αντιπροσωπεία ή όχι? (επειδη καποια eshops εχουν 2 μοντελα,ενα από την ελληνική κ ενα από κάποια αλλη ευρωπαική).

Επίσης τι περιέχει η συσκευασια γιατί έχω διαβάσει διάφορες απόψεις, έχει διαφάνεια για την οθόνη/NFC tags/ hdmi καλωδιο, ή μόνο το usb καλώδιο και τον μετασχηματιστή?

 

 

Πλεον ελληνικης και ευρωπαικης αντιπροσωπειας αντιμετωπιζονται με τον ιδιο τροπο.Εχω ρωτησει σε δυο εξουσιοδοτημενα σερβις της σονυ. Εμενα ηταν ελληνικης αντιπροσωπειας και ειχε 2 διαφανειες,hdmi,usb,nfc

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια δεν εχει προβλημμα το τηλεφωνο αν αναβαθμιστει απο 2.3 σε 4.0.4.....

Απλος εγινε ενα update στην 4.0.4 πριν απο λιγες μερες που δεν μπορει να γινει ευκολα root το τηλεφωνο (μεχρι στιγμης) και σε ορισμενες συσκευες παρουσιαζει ενα θεματακι με το wifi .....

Αναβαθμιστε το τηλεφωνο αν εχετε την δυνατοτητα και μην φοβαστε....;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παρα πολύ!!!

αν το τηλεφωνο ειναι ευρωπαικής αντιπροσωπειας ξερει κανεις τα περιεχόμενα συσκευασίας;

 

Πλεον ελληνικης και ευρωπαικης αντιπροσωπειας αντιμετωπιζονται με τον ιδιο τροπο.Εχω ρωτησει σε δυο εξουσιοδοτημενα σερβις της σονυ. Εμενα ηταν ελληνικης αντιπροσωπειας και ειχε 2 διαφανειες,hdmi,usb,nfc"

 

ευχαριστώ παρα πολύ!!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
nokia 3310-->sony ericsson T610-->samsung E360 :O -->samsung J700 -->LG GT505-->Sony Xperia P
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το πήρα απο birdphone και ειναι απο γερμανία νομίζω είχε 2 XPERIA SMART TAGS, handsfree και φορτιστή
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το πήρα απο birdphone και ειναι απο γερμανία νομίζω είχε 2 XPERIA SMART TAGS, handsfree και φορτιστή

 

Eιναι branded ή απλα ευρωπαικης προελευσης?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το πήρα απο birdphone και ειναι απο γερμανία νομίζω είχε 2 XPERIA SMART TAGS, handsfree και φορτιστή

 

Και εγώ από εκει σκέφτομαι να το πάρω. Δεν διέθετε καλώδιο hdmi ή διαφάνειες για την οθόνη έτσι?

nokia 3310-->sony ericsson T610-->samsung E360 :O -->samsung J700 -->LG GT505-->Sony Xperia P
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από εκει σκέφτομαι να το πάρω. Δεν διέθετε καλώδιο hdmi ή διαφάνειες για την οθόνη έτσι?

 

όχι δεν ειχε τιποτα αλλο μέσα στο κουτι.

Link to comment
Share on other sites

το birdphone εβαλε σε προσφορα το ελληνικης αντιπροσωπειας, σε τιμη της ευρωπαικης! Οποτε και γω απο κει θα το παρω! 250! Καθολου ασχημα για τετοιο διαμαντι!:cool::cool:
Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα σημερα με αλλαγμενο led bar και αλλαγη πλακετας..φωτιζουν το ιδιο και τα 3 και εχουν την ιδια αποκριση..οπως το home..:)

 

Τα xperia p βγηκαν σε v1 και v2.. Η πρωτη φουρνια ειχε τα προβληματα αυτα.. Αλλα οι αποθηκες οχι μονο στην ελλαδα αλλα κι εξω ειναι γεματες με v1. Στην επισκευη τους ειπα οτι δεν θελω τετοια προβληματα ξανα και μου εβαλαν πλακετα v2.

 

Οκ,αναμένω νέα τότε!
Edited by nicolasdr
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή για όσους έχουν κάνει root και θέλουν να αναβαθμίσουν σε 6.1.1.Β.1.54

Χάνεις το root και δεν έχει βγει ακόμη κάποια λύση. Υπάρχει μόνο μια πρόταση ότι αν κάνεις την αναβάθμιση με flashtool και δεν επιλέξεις το wipe data τότε διατηρείται το root (αν και δεν το έχει επιβεβαιώσει κανείς ακόμη).

 

Έκανα root στη νεα έκδοση (6.1.1.Β.1.54) με τον εξης τρόπο:

 

1. Επέστρεψα στην έκδοση 6.1.Β.0.544. Έκανα root εύκολα και γρήγορα (σε 1 λεπτό) με τη διαδικασία που περιγράφεται εδώ

2. Αναβάθμισα σε 6.1.1.Β.1.54 (το root φυσικά χάθηκε)

3. Ακολούθησα τη διαδικασία που περιγράφεται εδώ (αυτές που περιγράφονται στην περίπτωση "Currently on 6.1.1.B.1.54")

 

Rooted!

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν ειχε τιποτα αλλο μέσα στο κουτι.

 

Εγω που το πηρα παραεισαγωγη απο Γερμανια ειχε μεσα hdmi.Κανονικα και το δικο σου επρεπε να ειχε,απο την στιγμη που το hdmi αναγραφεται και στο κουτι συσκευασιας

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου κουτί δεν έγραφε τιποτα για καλώδιο HDMI!Μόνο τα Smart Tags είχε πάνω στο κουτί με αυτοκολλητάκι
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς απο εδώ?? http://www.open365.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=119587 ξέρετε αν είναι ελληνικής αντιπροσωπίας ή παραεισαγωγής!:)

 

Εγώ απ'εκεί πήρα, αλλά δεν ξέρω για παραεισαγωγή ή ελληνικής αντιπροσωπία .. αν μάθεις πες και σε μένα...

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου κουτί δεν έγραφε τιποτα για καλώδιο HDMI!Μόνο τα Smart Tags είχε πάνω στο κουτί με αυτοκολλητάκι

 

Γενικά έχω ρωτήσει σε πολλά eshops και άκρη δεν βγάζω 100%, άλλοι λένε έχει η συσκευασία τα επιπλέον και άλλοι όχι. Όταν το πάρω και δω από που είναι και τι παίζω με τα παρελκόμενα θα ενημερώσω εδώ.

 

Διάβασα ένα μήνυμα πιο πάνω για το led bar, έχετε ανακαλύψει κάποιο γενικό ελάττωμα όσοι το χετε?

nokia 3310-->sony ericsson T610-->samsung E360 :O -->samsung J700 -->LG GT505-->Sony Xperia P
Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχω ρωτήσει σε πολλά eshops και άκρη δεν βγάζω 100%, άλλοι λένε έχει η συσκευασία τα επιπλέον και άλλοι όχι. Όταν το πάρω και δω από που είναι και τι παίζω με τα παρελκόμενα θα ενημερώσω εδώ.

 

Διάβασα ένα μήνυμα πιο πάνω για το led bar, έχετε ανακαλύψει κάποιο γενικό ελάττωμα όσοι το χετε?

 

Εμένα απλά το Home (το μεσσαίο δηλαδη) είναι λιγότερο φωτεινό απο τα ακριανά αλλά δεν μου δημιουργεί κανένα πρόβλημα. Δεν είναι τίποτα φοβερό απλά είναι ενα κλικ πιο σκοτεινό. Αν πάλι έχει θέμα με την απόκριση τον πλήκτρων η συσκευή σου θα πάς σε μια αντιπροσωπία και σε 2-3 μέρες θα το έχεις σαν καινούργιο

 

Ερώτηση: Εχω περάσει την τελευταία .54 έκδοση εδώ και 3 μέρες και μόλις πρίν λίγο που σύνδεσα το κινητό στον υπολογιστή μου έβγαλε μήνυμα πως υπάρχει νέα ενημέρωση και αυτή είναι πάλι η .54. Ξέρει κανείς τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα απλά το Home (το μεσσαίο δηλαδη) είναι λιγότερο φωτεινό απο τα ακριανά αλλά δεν μου δημιουργεί κανένα πρόβλημα. Δεν είναι τίποτα φοβερό απλά είναι ενα κλικ πιο σκοτεινό. Αν πάλι έχει θέμα με την απόκριση τον πλήκτρων η συσκευή σου θα πάς σε μια αντιπροσωπία και σε 2-3 μέρες θα το έχεις σαν καινούργιο

 

Ερώτηση: Εχω περάσει την τελευταία .54 έκδοση εδώ και 3 μέρες και μόλις πρίν λίγο που σύνδεσα το κινητό στον υπολογιστή μου έβγαλε μήνυμα πως υπάρχει νέα ενημέρωση και αυτή είναι πάλι η .54. Ξέρει κανείς τι συμβαίνει;

 

Και εμένα είναι λίγο πιο σκοτεινό το home,δεν είναι θέμα μάλλον.Καμιά φορά έχω παρατηρήσει οτι δεν δουλεύει σχεδόν καθόλου το menu button,αλλά συμβαίνει πολύ σπάνια και αν το αφήσω 5 λεπτά,φτιάχνει..Γενικά στην nxt σειρά,το πιο καλά capasitive buttons,τα έχει το u πιστεύω..Μακάρι να είναι κάποιο fix η νέα έκδοση..μέχρι χθές δεν μου είχε βγάλει κάτι,μάλλον επειδή είναι ελληνικό το δικό μου..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα είναι λίγο πιο σκοτεινό το home,δεν είναι θέμα μάλλον.Καμιά φορά έχω παρατηρήσει οτι δεν δουλεύει σχεδόν καθόλου το menu button,αλλά συμβαίνει πολύ σπάνια και αν το αφήσω 5 λεπτά,φτιάχνει..Γενικά στην nxt σειρά,το πιο καλά capasitive buttons,τα έχει το u πιστεύω..Μακάρι να είναι κάποιο fix η νέα έκδοση..μέχρι χθές δεν μου είχε βγάλει κάτι,μάλλον επειδή είναι ελληνικό το δικό μου..

 

Περίεργα πράγματα!Ενώ στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου μου δείχνει πως έχει την έκδοση .54 στο PCC δείχνει οτι η current version ειναι η .544 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως την είχες βάλει over the air την τελευταία έκδοση,ή πάλι απο το pc companion??

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως την είχες βάλει over the air την τελευταία έκδοση,ή πάλι απο το pc companion??

 

Πάλι απο κομπάνιον :/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απ'εκεί πήρα, αλλά δεν ξέρω για παραεισαγωγή ή ελληνικής αντιπροσωπία .. αν μάθεις πες και σε μένα...

 

Σου είχε μέσα smart tags??

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγω καμία σχέση με το sole, πολύ καλό είναι Γερμανικό έχει hdmi μέσα αλλά όχι smart tags, νομίζω η καλύτερη πρόταση στα χρήματα του ,έχει 4.0.4 απο κουτί και λογικά και το τελευταίο update της sony,το μόνο πρόβλημα οτι μουσταρδίζει ελαφρώς κάποια απόχρωση του κίτρινου,αλλά θέλει πολύ παρατηρητικότητα για να το καταλάβεις... η ποιότητα κατασκευής πολύ καλή
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δκιμάστε να αφήσετε το pc στην αναμονή και να το xperia να φορτίζει όλο το βράδυ απο τη usb.Το πρωί βγάλτε το και παρακολουθήστε την αυτονομία...30% πάνω λόγω της πιο ομαλούς φόρτισης της μπαταρίας..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα και γω πολυ καλο τηλεφωνο, αψογο για την τιμη του. καθε βραδυ φορτιση αλλα δεν με απασχολει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...