Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στα sony center εννοείς? κάνουν επισκευές η μονο πουλάνε , γιατί είχα την εντύπωση ότι έκαναν μονο πωλήσεις και ότι για service πρεπει να το πας σε κάποιο service point από αυτά εδώ... δεν εχω ξαναχρειαστεί service οποτε δεν ξέρω... (βεβαια είναι αρκετά παλιο το post στο link οποτε μπορεί να μην ισχύει πια)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2596123#post2596123

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

από ποιο μαγαζί το πήρες?

παρτους τηλέφωνο (μπορεί να το στείλουν αυτοί) ή αν είναι κοντά σου πέρνα μια βολτα..

πχ πλαίσιο λογικά θα το πάρουν, θα το στείλουν, θα το επιστρέψουν.

Link to comment
Share on other sites

το είχα πάρει εκτος Αθηνών :p:p

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

στα sony center εννοείς? κάνουν επισκευές η μονο πουλάνε , γιατί είχα την εντύπωση ότι έκαναν μονο πωλήσεις και ότι για service πρεπει να το πας σε κάποιο service point από αυτά εδώ... δεν εχω ξαναχρειαστεί service οποτε δεν ξέρω... (βεβαια είναι αρκετά παλιο το post στο link οποτε μπορεί να μην ισχύει πια)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2596123#post2596123

 

http://www.sony.gr/support/el/repair για δες εδω..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το το touch από το σολάκι μου μας άφησε χρόνους :( από χθες το μεσημέρι δεν ανταποκρίνεται. κάνει τα δικά του και δεν μπορώ ούτε να το ξεκλειδώσω. έκανα reset , hard reset , γύρισα πίσω σε stock rom αλλα τίποτα... δεν ανταποκρίνεται :mad:

 

έχει κανεις να μου προτείνει κάποιο service point? :(:(

 

Δοκιμασες και επιδιορθωση με seus;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]28611[/ATTACH]

 

Οδηγίες για εγκατάσταση ROM και CWM (recovery)

Πιο αναλυτικά πεθαίνεις.. :p

Καλη επιτυχία!

 

Ξεχασες να μας γραψεις στο τελος,εναν αριθμο λογαριασμου για να κανουμε donate (Δωρεα..!)

Χαχαχα!!! :p

Ενα μεγαλο ευχαριστω ειναι πολυ λιγο!!!!

Να σαι καλα φιλε!!!

Να σαι σιγουρος οτι εσωσες πολυ κοσμο,απο μεγαλη ταλαιπωρια!!! :rolleyes:

 

ps...ενα αρχειο hotfix που δινει το XDA στην ιδια σελιδα με τη Brains rom,πρεπει να το φλασαρουμε επισης? Η απευθυνεται σε αυτους που αναβαθμιζουν τη Brains rom απο εκδοση 1 (.110) σε εκδοση 2 (.154) ? Απλα, αναφορικα ρωταω..!

Edited by orion79
OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

Ξεχασες να μας γραψεις στο τελος,εναν αριθμο λογαριασμου για να κανουμε donate (Δωρεα..!)

Χαχαχα!!! :p

Ενα μεγαλο ευχαριστω ειναι πολυ λιγο!!!!

Να σαι καλα φιλε!!!

Να σαι σιγουρος οτι εσωσες πολυ κοσμο,απο μεγαλη ταλαιπωρια!!! :rolleyes:

 

ps...ενα αρχειο hotfix που δινει το XDA στην ιδια σελιδα με τη Brains rom,πρεπει να το φλασαρουμε επισης? Η απευθυνεται σε αυτους που αναβαθμιζουν τη Brains rom απο εκδοση 1 (.110) σε εκδοση 2 (.154) ? Απλα, αναφορικα ρωταω..!

 

αχαχχαχαχα ο,τι εχει ο καθένας παιδιά καλοδεχούμενο.. :P

 

Αν δεν κάνω λάθος ναι είναι αυτό που λες.. Γιατί θυμάμαι που διάβαζα ότι του ζήτησαν αναβάθμιση στην .54 Δεν είναι απαραίτητο.. Έτσι κι αλλιώς δεν άλλαξε τίποτα ουσιώδες στην .54

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα!Πρέπει να κάνω τ'αρχεία extract με winzip αλλά για να το κάνω πρέπει να το έχω εγκατεστημένο(25 ευρώ κανει δεν το αγοράζω με τιποτα) εγώ τι να κάνω τώρα?Με winrar δεν γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Μα μπορείς να το κατεβάσεις το wipzip.. Αλλά καλύτερο είναι το winrar.. Κατέβασε το από εδώ http://www.rarlab.com/download.htm

 

Α ωραία!!Θα το έκανα με το winrar αλλά τα αρχεία είναι zip..Λοιπόν το έκανα,τώρα κάνω install την cwm μετα?

Edited by Nero55
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες και επιδιορθωση με seus;

ναι :(

 

 

ευχαριστω AlMag. είτε εγώ είμαι στραβός , είτε δεν έχει επιλογή για κινητά στο " βρείτε ένα εξουσιοδοτημένο κέντρο σέρβις" , θα τους πάρω ένα τηλέφωνο. μην σας πρήζω και εσάς. Πολλά συχαρητήρια για τον οδηγό ;)

 

ps : vasilis_greta έχεις full το inbox για αυτό δεν μπόρεσα να σου στειλω :happy:

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ε τι μετά? Θα με τρελάνεις? Ολόκληρο αρχείο δεν το διάβασες?

 

Το cwm που το έκανα install δεν μου έλεγε τίποτα...

 

Εδώ είναι οι οδηγίες της ρομ:

2) Install a Clockworkmod/Recovery kernel (there a various in the Forum available)Το έκανα

3) Copy Rom.zip file to Internal Storage

4) Flash Rom

- Boot into recovery

- Do a NANDROID backup

- Flash the rom in recovery

- Do wipe Cache and wipe Dalvik Cache

- Reboot and wait for 5mins (just leave the phone working)

- Reboot again

- Enjoy

 

Μάλλον πρέπει να κάνω το 3ο βήμα αλλά δεν ξέρω ποιο είναι το zip αρχείο γιατί μετά το extract της rom έχω 2 φακέλους,1 που λέει system και έναν που λέει META-INF εγώ ποιον από τους 2φακέλους πρέπει να βάλω στη μνήμη του σολε?

Link to comment
Share on other sites

δεν κανεις extract την rom. την φλασαρεις ως zip. η rom είναι το zip αρχείο

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω διαβασες τον οδηγο που εφτιαξα? Το κατεβασες το αρχειο το .txt? Γιατί αν το διαβασες θα εβλεπες που ελεγα ξεκαθαρα οτι δεν θα κανετε αποσυμπιεση τα αρχεια της ΡΟΜ. Θα το κανετε οπως ειναι το .zip αντιγραφη επικολληση στην εσωτερικη μνημη του κινητου..

 

Alex τίποτα ρε.. Καλό ξεμπέρδεμα.. Και να εύχεσαι να το πάρεις γρήγορα πάλι στα χέρια σου..

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω διαβασες τον οδηγο που εφτιαξα? Το κατεβασες το αρχειο το .txt? Γιατί αν το διαβασες θα εβλεπες που ελεγα ξεκαθαρα οτι δεν θα κανετε αποσυμπιεση τα αρχεια της ΡΟΜ. Θα το κανετε οπως ειναι το .zip αντιγραφη επικολληση στην εσωτερικη μνημη του κινητου..

 

Alex τίποτα ρε.. Καλό ξεμπέρδεμα.. Και να εύχεσαι να το πάρεις γρήγορα πάλι στα χέρια σου..

 

Δεν είδα τον οδηγό σου πουθενά!Btw ούτε με winrar ούτε με winzip γίνεται copypaste..

Link to comment
Share on other sites

Μα ποιος σου είπε να το κάνεις με το winrar? Ένα απλό copy paste κάνεις.. Αντιγραφή επικόλληση....

 

5-6 post πιο πίσω ανέβασα έναν πλήρη οδηγό βήμα-βήμα για την εγκατάσταση ρομ..

 

Εδώ.. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4428003#post4428003

Link to comment
Share on other sites

Μα ποιος σου είπε να το κάνεις με το winrar? Ένα απλό copy paste κάνεις.. Αντιγραφή επικόλληση....

 

5-6 post πιο πίσω ανέβασα έναν πλήρη οδηγό βήμα-βήμα για την εγκατάσταση ρομ..

 

Εδώ.. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4428003#post4428003

 

Το βρήκα είναι ένα αρχείο,μόνο του που ονομάζεται TheBrainsRom sola 01.zip αυτό το βάζω στην εσωτερική μνήμη του κινητού μόνο του?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο και μετα το φλασαρεις απο το cwm

 

Alex τίποτα ρε.. Καλό ξεμπέρδεμα.. Και να εύχεσαι να το πάρεις γρήγορα πάλι στα χέρια σου..

thanks ρε συ

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και το cwm και την brainsrom ακολουθώντας της οδηγίες αλλά ενώ πατούσα συνέχεια το volume down όταν εμφάνιζε το sony logo δεν πήγαινε σε recovery mode

 

EDIT:Έκανα ένα βήμα λάθος,το διορθώνω τώρα

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πατας συνεχομενα.. Το πατας διακεκομενα 3-4 φορες, μεχρι να σου ανοιξει το recovery mode.. Αν δεν στο ανοιγει, τοτε δεν εχεις βαλει σωστα το cwm..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι έτοιμος!!!Ανοίγει το κινητό και είμαι έτοιμος να το χαρώ και πάλι!!!Ευχαριστώ όλους όσους με βοήθησαν από την αρχή μέχρι το τέλος!!!
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]28611[/ATTACH]

 

Οδηγίες για εγκατάσταση ROM και CWM (recovery)

Πιο αναλυτικά πεθαίνεις.. :p

Καλη επιτυχία!

 

ένα μεγάλο μπράβο στον φίλο μας!!

σε ευχαριστούμε για την βοήθεια σου και τον χρόνο που αφιέρωσες να κάνεις τον οδηγό!!

μπράβο, μπράβο, μπράβο!!! :)

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...