Jump to content

Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνώμη, δοκίμασε τον κωδικό samfirmware.com

 

Thanks Alex!! ....αλλά δεν παίζει.....το δοκίμασα σε διάφορους συνδυασμούς ...αλλά δεν τα κατάφερα

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλημερα

 

σημερα ξυπνησα (δηλαδη πηρα χαμπαρι) οτι στο tab ii αλλα και στο note tablet στο πλαισιο τα εχει και με tv tuner.

κοιταζοντας μηπως υπαρχει και για το δικο μας ειδα αυτο αλλα και αυτο.

δεν εχω ιδεα τι παιζει με αυτα. εχει καποιος γνωμη για το αν και πως παιζουν στο δικο μας tablet ;

 

μολις ειδα και αυτο το βιντεο στο youtube.

στο site της κατασκευαστριας εταιριας ειδα οτι το tuner που δειχνει το πλαισιο δεν κανει για το δικο μας. αλλα με τα wifi μοντελα που εχει παιζυν στο δικο μας μοντελο.

Edited by npapagri
Link to comment
Share on other sites

Thanks Alex!! ....αλλά δεν παίζει.....το δοκίμασα σε διάφορους συνδυασμούς ...αλλά δεν τα κατάφερα

 

Aυτός είναι ο κωδικός. Ξαναδοκίμασέ το!

 

παιδια καλημερα

 

σημερα ξυπνησα (δηλαδη πηρα χαμπαρι) οτι στο tab ii αλλα και στο note tablet στο πλαισιο τα εχει και με tv tuner.

κοιταζοντας μηπως υπαρχει και για το δικο μας ειδα αυτο αλλα και αυτο.

δεν εχω ιδεα τι παιζει με αυτα. εχει καποιος γνωμη για το αν και πως παιζουν στο δικο μας tablet ;

 

μολις ειδα και αυτο το βιντεο στο youtube.

στο site της κατασκευαστριας εταιριας ειδα οτι το tuner που δειχνει το πλαισιο δεν κανει για το δικο μας. αλλα με τα wifi μοντελα που εχει παιζυν στο δικο μας μοντελο.

 

Παίζει μια χαρά λένε....

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους είμαι καινούργιος στο φόρουμ και δεν ξέρω αν έχει ξανά απαντηθεί το ίδιο ερώτημα. αν έχει απαντηθεί παρακαλώ παραπέμψτε με στην σελίδα..

 

Λοιπόν έχω το Galaxy tab 10.1 και ξαφνικά εκεί που δούλευε κανονικά κόλλησε και δεν μπορώ να κάνω τίποτα...

Αν μπορείτε πείτε μου τι να κάνω... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους είμαι καινούργιος στο φόρουμ και δεν ξέρω αν έχει ξανά απαντηθεί το ίδιο ερώτημα. αν έχει απαντηθεί παρακαλώ παραπέμψτε με στην σελίδα..

 

Λοιπόν έχω το Galaxy tab 10.1 και ξαφνικά εκεί που δούλευε κανονικά κόλλησε και δεν μπορώ να κάνω τίποτα...

Αν μπορείτε πείτε μου τι να κάνω... :cry:

 

Κράτα το power πατημένο για καμιά δεκαριά δευτερόλεπτα και θα κάνει reboot.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η ΟΤΑ για Ελλάδα. Κάνω τώρα την αναβάθμιση και επανέρχομαι με εντυπώσεις.

Το αποφάσισαν τελικά ε? Άντε να δούμε. Εγώ δεν έχω κάτι ακόμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμεις που ειμαστε ροοτ θα την δουμε την αναβαθμιση?αλλιως πως την κατεβαζουμε?

 

Σε λίγο θα υπάρξει λινκ στην πρώτη σελίδα.

 

ΕDIT: Δεν υπάρχει update για την Ελλάδα για το 7500. Δεν ξέρω ποιας χώρας firmware έχει ο katergaris1979...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Όλα φαίνονται οκ στην ics, το ίδιο καλή με τις υπόλοιπες εκδόσεις που είχαμε δει σε ιταλία κλπ. Το πρόβλημα με την μπαταρία δυστυχώς δεν έχει λυθεί. Σε stand by δείχνει να πέφτει ασταμάτητα. Θα δοκιμάσω με το WiFi on και off. Flight mode κλπ κι αν δε βρεθεί λύση δε με βλέπω να μένω στην ics όσο κι αν μ'αρέσει...
Link to comment
Share on other sites

ΕDIT: Δεν υπάρχει update για την Ελλάδα για το 7500. Δεν ξέρω ποιας χώρας firmware έχει ο katergaris1979...

 

Όλα φαίνονται οκ στην ics, το ίδιο καλή με τις υπόλοιπες εκδόσεις που είχαμε δει σε ιταλία κλπ. Το πρόβλημα με την μπαταρία δυστυχώς δεν έχει λυθεί. Σε stand by δείχνει να πέφτει ασταμάτητα. Θα δοκιμάσω με το WiFi on και off. Flight mode κλπ κι αν δε βρεθεί λύση δε με βλέπω να μένω στην ics όσο κι αν μ'αρέσει...

Θα μας διαφωτίσεις για το ποιας χώρας firmware έχεις? :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά το θέμα της μπαταρίας στην ics της βαλτικής, είχα επανέλθει στην ελληνική μανισια. Σήμερα λοιπόν βρήκε ενημερωση και την εγκατέστησε. Στο δια ταύτα η έκδοση βασικού φάσματος είναι: P7500XXLQ8 και η έκδοση kernel 3.1.10-1052411 SMP PREEMPT THU AUG 23 14.43.48 KST 2012

 

Βγαίνει καμία άκρη από αυτό που έγραψα; είναι ελληνική ή όχι; αν δεν είναι και μπερδεύτηκα πολλά sorry.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την XXLQ3 με τον ίδιο kernel. Δεν μου έχει έρθει πάντως τίποτα ακόμα.

Περιμένουμε..:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά το θέμα της μπαταρίας στην ics της βαλτικής, είχα επανέλθει στην ελληνική μανισια. Σήμερα λοιπόν βρήκε ενημερωση και την εγκατέστησε. Στο δια ταύτα η έκδοση βασικού φάσματος είναι: P7500XXLQ8 και η έκδοση kernel 3.1.10-1052411 SMP PREEMPT THU AUG 23 14.43.48 KST 2012

 

Βγαίνει καμία άκρη από αυτό που έγραψα; είναι ελληνική ή όχι; αν δεν είναι και μπερδεύτηκα πολλά sorry.

 

Δε φαίνεται η ρομ από την έκδοση βασικού φάσματος, κοίτα στην έκδοση στην τελευταία γραμμή ή γράψε *#1234# στον dialer. Ελληνική πάντως δεν είναι.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία γραμμή στην έκδοση κερνελ εννοείς; είναι αυτή που έδωσα πριν SMP κλπ...στον dialer δεν κάνει κάτι. Μου λέει telephony feature is unavailable on this device. Anyway όπως και να' χει μακάρι να μην είναι η ελληνική και όταν βγει να μην έχει θέμα με την μπαταρία.

 

Αν θέλω εγώ τώρα να ξαναγυρίσω στην ελληνική εργοστασίου που μπορώ να τη βρω;

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία γραμμή στην έκδοση κερνελ εννοείς; είναι αυτή που έδωσα πριν SMP κλπ...στον dialer δεν κάνει κάτι. Μου λέει telephony feature is unavailable on this device. Anyway όπως και να' χει μακάρι να μην είναι η ελληνική και όταν βγει να μην έχει θέμα με την μπαταρία.

 

Αν θέλω εγώ τώρα να ξαναγυρίσω στην ελληνική εργοστασίου που μπορώ να τη βρω;

 

Εννοώ κάτω από το kernel, η τελευταία γραμμή στις πληροφορίες που λέει Build number. Σόρρυ για τον dialer παλιότερα δούλευε αυτό, έχω το wifi only και δεν μπορώ να παρακολουθώ όλες τις αλλαγές :) Aν το συνδέσεις στο Kies επίσης, μπορείς να δεις την έκδοση που έχεις ακριβώς.

 

Η ελληνική εργοστασιακή έκδοση είναι ακριβώς μια σελίδα πίσω.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάτω από τον κερνελ λέει: αριθμός κατασκευής: IMM 76D. XWLP6

 

Η μπαταρία πάντως πολύ χάλι. Επανέρχομαι στην προηγούμενη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάτω από τον κερνελ λέει: αριθμός κατασκευής: IMM 76D. XWLP6

 

Η μπαταρία πάντως πολύ χάλι. Επανέρχομαι στην προηγούμενη έκδοση.

 

E η ίδια LP6 είναι που είχες πριν της Bαλτικής... δεν άλλαξες το csc σε EUR όπως γράφω στις οδηγίες και σου ξαναέκανε upgrade. :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που έχουν P7500 branded στη Vodafone, βγήκε η αναβάθμιση σε ICS, μπορείτε να την κατεβάσετε από εδώ. (μόνο για Vodafone tablets)

 

Για τους unbranded, η rom για τα ελληνικά P7500 tablets είναι αυτή. Θα δείτε όμως ότι δυστυχώς έχει πρόβλημα με τη μπαταρία.

 

Ο χρήστης deliol (τον ευχαριστούμε), βρήκε μια λύση για τη μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας που δυστυχώς παρατηρείται στις τελευταίες ics για το 7500, αντικαθιστώντας τον bootloader με τον κινέζικο, καθώς και κάποια modules σχετικά με το wifi. Aυτό λύνει το πρόβλημα της μπαταρίας. Το εφάρμοσα στη σλοβένικη ρομ, που είναι η ίδια με την ελληνική, και το αποτέλεσμα είναι εδώ.

 

Όταν τη βάλετε, αλλάξτε το csc σε EUR, και θα έχετε την ελληνική rom, αλλά με πολύ καλύτερη διάρκεια μπαταρίας.

 

O πιο απλός τρόπος να αλλάξει το csc σε EUR είναι με αυτό εδώ το app: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector (μη σας απασχολεί που λέει Galaxy S/S2, ο κωδικός που ενεργοποιεί είναι ο ίδιος. Μετά την αλλαγή θα γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, και μετά μπορείτε να απεγκαταστήσετε το app).

 

 

 

=======

Για το ελληνικό P7510 βγήκε επίσημα η LP3 που είχε προηγουμένως δοθεί στην Πολωνία και στις χώρες τις Βαλτικής.

Η επίσημη ελληνική rom: http://depositfiles.com/files/ci4irv3y1

 

H πιο καινούρια έκδοση για το P7510 δόθηκε στις Σκανδιναβικές χώρες, και είναι αυτή.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εμείς που έχουμε 7500 από cosmote θα το δούμε σύντομα ?

 

Κανείς δεν ξέρει. Μπορεί. Απλά βάλε το lp6 Πολωνίας που δίνω ακριβώς από πάνω, το ίδιο είναι. Και αν το δώσουν σύντομα, αυτό θα δώσουν ούτως ή άλλως, όπως έκαναν και με το 7510.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τι εφαρμογή προτείνετε για να δω βίντεο mp4; Οι στοκ apps δεν το παίζουν, η simple mp4 που εγκατέστησα το παίζει, αλλά χωρίς υπότιτλους (μικρό πρόβλημα) και διαφημίσεις στη μπάρα (μεγάλο πρόβλημα).

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Τι εφαρμογή προτείνετε για να δω βίντεο mp4; Οι στοκ apps δεν το παίζουν, η simple mp4 που εγκατέστησα το παίζει, αλλά χωρίς υπότιτλους (μικρό πρόβλημα) και διαφημίσεις στη μπάρα (μεγάλο πρόβλημα).

τον bsplayer τον εχεις δοκιμάσει? Χωρίς root και add free δεν μπορείς να βγάλεις τις διαφημίσεις (νομίζω)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τι εφαρμογή προτείνετε για να δω βίντεο mp4; Οι στοκ apps δεν το παίζουν, η simple mp4 που εγκατέστησα το παίζει, αλλά χωρίς υπότιτλους (μικρό πρόβλημα) και διαφημίσεις στη μπάρα (μεγάλο πρόβλημα).

 

Mx player, bsplayer, dice player, υπάρχουν πολλά. Συνέχεια όμως στην σωστή ενότητα android: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4401015

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Ειδα πιο πανω την αναβαθμηση του 7500 της vodafone που εχω και γω και την κατεβασα αλλα δεν ξερω πως να την εγκαταστησω το kies δεν την βλεπει και λεει οτι δεν υπαρχει νεα εκδοση και το ιδιο το ταμπλετ δεν αναγνωριζει τα αρχεια με αυτες της καταληξεις.

Περιμενω τα φωτα σας!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 10.1 (P7500 / P7510)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...