Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.Διεγραψα κατα λαθος στην κατω μπαρα το τηλεφωνο που ειναι διπλα στις επαφες.Πως το επαναφερω;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους.Διεγραψα κατα λαθος στην κατω μπαρα το τηλεφωνο που ειναι διπλα στις επαφες.Πως το επαναφερω;

 

Ρυθμίσεις-->Κλείδωμα οθόνης-->Επιλογές οθόνης κλειδώματος-->Συντομεύσεις

και βάζεις ότι εικονίδια θέλεις.

 

Σε Jbean είναι έτσι,νομίζω και σε ics ήταν σχεδόν ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Διεγραψα κατα λαθος στην κατω μπαρα το τηλεφωνο που ειναι διπλα στις επαφες.Πως το επαναφερω;

 

μπες στο μενου apps και σύρε το εικονίδιο του τηλεφώνου έξω στην αρχική οθόνη

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ειναι φυσιολογικο ο ενας απο τους 2 αισθητηρες να αναβει κοκκινο?

 

Μήπως δεν έχεις μπαταρία ? Κάτω απο 15% αν θυμάμαι καλά ανάβει.

Μπορείς να το απενεργοποιήσεις αν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχεις μπαταρία ? Κάτω απο 15% αν θυμάμαι καλά ανάβει.

Μπορείς να το απενεργοποιήσεις αν θέλεις.

 

το φορτιζω ειναι 84 τις εκατο και διπλα απο την καμερα ο ενας απο τους 2 αισθητηρες ειναι κοκκινος

Link to comment
Share on other sites

το φορτιζω ειναι 84 τις εκατο και διπλα απο την καμερα ο ενας απο τους 2 αισθητηρες ειναι κοκκινος

 

Κάνε αναβάθμιση στο viber

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπλε εχω! Να σου πω...αν πεσει κατω αυτη το προστατευτει ξερεις ;

 

Ε κοιτα ειναι σιγουρα καλυτερα απο το να ναι γυμνο, αλλα βεβαια δεν ειναι το ιδιο με το αν επαιρνες μια αλλη, πιο παχια. Απ αυτα που διαβασα παντως, πολλοι τη προτι,ουν, βαζεις κι ενα screen protector κι εισαι οκ

:cool:
Link to comment
Share on other sites

το φορτιζω ειναι 84 τις εκατο και διπλα απο την καμερα ο ενας απο τους 2 αισθητηρες ειναι κοκκινος

 

 

 

Μόλις φορτίσει θα γίνει πράσινο.

Είναι φυσιολογικό.

Αν θέλεις να το απενεργοποιήσεις πας ρυθμίσεις -->Εμφάνιση-->Ενδειξη led και ξετικάρεις εκεί που λέει Φόρτιση (1η επιλογή)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις φορτίσει θα γίνει πράσινο.

Είναι φυσιολογικό.

Αν θέλεις να το απενεργοποιήσεις πας ρυθμίσεις -->Εμφάνιση-->Ενδειξη led και ξετικάρεις εκεί που λέει Φόρτιση (1η επιλογή)

 

τον αισθητηρα κλησης εννοω,οχι το φωτακι led!

εκει που ειναι τα 2 κυκλακια μαζι διπλα απο την μπροστινη καμερα!

το ενα οταν μιλαω στο τηλ ειναι κοκκινο μεσα

Link to comment
Share on other sites

Άρα, θα βάλεις σήμερα το ραντεβού σου για εκείνη την ημέρα (και ώρα) και στην υπενθύμιση θα επιλέξεις λίγες ώρες πριν την ώρα του ραντεβού σου. Αυτό που λες εσύ, που πάει μέχρι 15 μέρες είναι για να σε ειδοποιήσει 15 μέρες πριν το ραντεβού.

(ελπίζω να έγινα κατανοητός, τα λέω λίγο μπερδεμένα).

Nαι,αλλα πως θα βρω το μετα απο 15 μερες,αφου στη δημιουργια ειδοποιησης,μου δινει επιλογη για το πολυ μια εβδομαδα.Πιο περα που θα βρω;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

τον αισθητηρα κλησης εννοω,οχι το φωτακι led!

εκει που ειναι τα 2 κυκλακια μαζι διπλα απο την μπροστινη καμερα!

το ενα οταν μιλαω στο τηλ ειναι κοκκινο μεσα

 

Ο αισθητήρας αυτός πρέπει να ανάβει αχνά κόκκινος όταν μιλάς. Οταν κλείσει η γραμμή πρέπει να σβήνει.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Nαι,αλλα πως θα βρω το μετα απο 15 μερες,αφου στη δημιουργια ειδοποιησης,μου δινει επιλογη για το πολυ μια εβδομαδα.Πιο περα που θα βρω;

 

Πήγαινε στις εφαρμογές και βρες μια εφαρμογή που λέγεται S Planner.

Αυτό είναι το ημερολόγιο σου και μπορείς να βάλεις υπενθύμιση και για το 2020 :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα πήρα το s3 εδώ και λίγες μέρες . ο πρώην κάτοχος έχει κάνει rout και έχει βάλει άλλη rom . μπορώ να το επαναφέρω σε κατάσταση μαμάς ??? δεν είχα κανένα πρόβλημα εώς τώρα αλλα το θελω ετσι.
Link to comment
Share on other sites

Ε κοιτα ειναι σιγουρα καλυτερα απο το να ναι γυμνο, αλλα βεβαια δεν ειναι το ιδιο με το αν επαιρνες μια αλλη, πιο παχια. Απ αυτα που διαβασα παντως, πολλοι τη προτι,ουν, βαζεις κι ενα screen protector κι εισαι οκ

 

Ναι καταλαβα. Οκ. Σε ευχαριστω πολυ ! Προστασια οθονης εβαλα ηδη μολις ανοιξα το κουτι γιατι με τα παντελονια και τις τσεπες..

 

Οσα GS 2 ειχα και γενικα οσα κινητα τα γρατζουνισα αμεσως !:lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα πήρα το s3 εδώ και λίγες μέρες . ο πρώην κάτοχος έχει κάνει rout και έχει βάλει άλλη rom . μπορώ να το επαναφέρω σε κατάσταση μαμάς ??? δεν είχα κανένα πρόβλημα εώς τώρα αλλα το θελω ετσι.

Δες αυτό το βίντεο για το πως γίνεται

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1710613

Αν κολλήσεις κάπου πες μας να σε βοηθήσουμε .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό μου τωρα τελευταία κρασαρει αρκετα συχνα, κολλαει και και με βγαζει στην αρχική οθόνη λέγοντας ότι κρασαρε ( κατι τετοιο) δεν ειναι root το κινητό απλα χρησιμοποιώ nova launcher
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εμένα θα με βοηθήσει κανείς???

 

Για πήγαινε μηνύματα-ρυθμίσεις-λειτουργία εισαγωγής και πες ποιο εχει ενεργοποιημένο (Αλφάβητο gsm -αυτοματο κ.τλ)?

Όταν θα γράφεις με μικρά θα μπορείς μονο με 60 χαρακτήρες . Διαφορετικά χρησιμοποίησε κάποια εφαρμογη απο το play (go sms -Handcent SMS)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εμένα θα με βοηθήσει κανείς???

 

Μηνύματα μονο με κεφάλαια σε όλα τα android.

 

 

Παιδιά το κινητό μου τωρα τελευταία κρασαρει αρκετα συχνα, κολλαει και και με βγαζει στην αρχική οθόνη λέγοντας ότι κρασαρε ( κατι τετοιο) δεν ειναι root το κινητό απλα χρησιμοποιώ nova launcher

Δεν μου εχει συμβει ποτε. Κάποια εφαρμογη το δημιουργεί. Προσπάθησε να θυμηθεις ποιες περασες τελευταία.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

γραφει μικρα αλλα καθε μηνυμα εχει 70 χαρακτηρες.αμα τα βγαζει κεφαλαια με το predictive text on παλι οι τονοι θα ειναι οπως να ναι..

Με απλα λογια δν μπορω να χρησιμοποιησω τα μηνυματα με 160 χαρακτηρες-ελληνικα-predictive text και τα μηνυματα να φαινονται σωστα? Ούτε αν βάλω καποια εφαρμογη για μηνυματα

Είναι θέμα της τεχνολογία των SMS, κάθε μήνυμα μπορεί να είναι μόνο 1120bits

Αν περιοριστούμε σε 7bits που περιλαμβάνουν ΜΟΝΟ τα κεφαλαία Ελληνικά τότε χωράνε 1120/7=160 χαρακτήρες.

Αν θέλουμε ελληνικά μικρά (και τονισμένα κλπ) πρέπει να πάμε στα 16bit οπότε 1120/16=70 χαρακτήρες.

 

Το κάθε λειτουργικό δεν μπορεί να κάνει τίποτα για αυτό.

Δηλαδη στa 16bit ο άλλος το λαμβάνει με μικρά ???

Πως μου ειχε περάσει η ιδεα οτι δεν γίνεται κάτι τέτοιο και οτι τα λαμβάνει κεφάλια σε κάθε περίπτωση ( ειτε 16 bit ειτε 8bit)

Παραπληροφόρηση .......και δεν το κοίταξα μόνος ώστε να σιγουρευτώ λάθος μου .

Για να είμαι σίγουρος ότι τα γράφω σωστά, έστειλα ένα sms πριν λίγο και έφτασε με μικρά.:p

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Συχνές ερωτήσεις / FAQ για το Galaxy S III

 

- Πώς στέλνω sms στα Ελληνικά; Στέλνω μόνο ερωτηματικά! Kαι στέλνει μικρά μηνύματα!

Πρέπει να αλλάξεις το input mode (μέθοδος εισαγωγής) σε Αυτόματο στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων. Φτάνεις στις ρυθμίσεις πατώντας το menu (το αρίστερο κουμπί touch) όταν είσαι μέσα στην εφαρμογή Μηνύματα.

Αν θες να στείλεις μηνύματα 160 χαρακτήρων έχεις 2 επιλογές, α) στη μέθοδο εισαγωγής επίλεξε το αλφάβητο GSM, β) χρησιμοποίησε την εφαρμογή GoSMS (στο market), και ενεργοποίησε την επιλογή για Ελληνική γλώσσα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής. Και με τους 2 τρόπους τα μηνύματά σου θα φεύγουν στα κεφαλαία. 160 χαρακτήρες και μικρά δε γίνεται.

 

Οι ερωτήσεις που υπάρχουν στο θέμα Συχνές ερωτήσεις / FAQ για το Galaxy S III θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μου έρχεται αύριο και σήμερα μόλις διάβασα οτι παίρνει micro SIM. Τι σημαίνει αυτό? Δεν κάνει η SIM που έχω?????
Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μου έρχεται αύριο και σήμερα μόλις διάβασα οτι παίρνει micro SIM. Τι σημαίνει αυτό? Δεν κάνει η SIM που έχω?????

 

Είναι sim μικρότερες όπως αυτές που έμπαιναν στα iPhone 4/4s, πηγαίνεις σε ένα μαγαζί κινητής τηλεφωνίας και είτε σου κόβουν την ίδια σε μικρότερη διάσταση ή απλά αγοράζεις νέα με τον ίδιο αριθμό, γύρω στα 5 ευρώ νομίζω ότι έχει!!!! Αν επιτρέπεται από που το αγόρασες; και πόσο;

 

Οι δικές μου απορίες τώρα:

1.τα 16 gb εσωτερικής μνήμης είναι χωρισμένα σε USB και ROM? ή είναι όλα διαθέσιμα για εφαρμογές;

2.σκέφτομαι να αγοράσω το μπλε, θεωρώ ότι είναι ποιο όμορφο από το άσπρο, μειονεκτεί κάπου; γρατσουνιές και τέτοια;

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...