Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάνο,τo βάζω στο recovery mode και μετά δε με αφήνει να κάνω κάτι άλλο αλλά μου πετάει το λογότυπο του google και έπειτα το σηματάκι του android,ανοιχτό από πάνω και με ένα θαυμαστικό μέσα σε ένα κόκκινο τρίγωνο.

Navystam,η τρύπα αυτή που λες δεν είναι κάτω αριστερά αλλά κάτω δεξιά ανάμεσα στην υποδοχή για το φορτιστή και στην υποδοχή για το handsfree και μάλλον είναι το μικρόφωνο,όπως είπε και ο Δημήτρης.Μήπως εννοείς κάποια άλλη;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αφού μπορείς να μπεις σε bootloader mode δεν κάνεις κια προσπάθεια να περάσεις custom recovery και μια custom ROM;

 

Προφανώς για να ανοίγει σε recovery mode δεν υπάρχει πρόβλημα στο hardware.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Πάνο,τo βάζω στο recovery mode και μετά δε με αφήνει να κάνω κάτι άλλο αλλά μου πετάει το λογότυπο του google και έπειτα το σηματάκι του android,ανοιχτό από πάνω και με ένα θαυμαστικό μέσα σε ένα κόκκινο τρίγωνο.

Navystam,η τρύπα αυτή που λες δεν είναι κάτω αριστερά αλλά κάτω δεξιά ανάμεσα στην υποδοχή για το φορτιστή και στην υποδοχή για το handsfree και μάλλον είναι το μικρόφωνο,όπως είπε και ο Δημήτρης.Μήπως εννοείς κάποια άλλη;

 

ναι έχεις δικιο.δεξια ειναι.δεν ξερω νομίζω οτι δεν ειναι το μικρόφωνο αλλα αν ξερει καποιος σιγουρα ας το πει

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε 4.1 και θέλετε 160 χαρακτήρες στα sms χωρίς 3rd party app, απλά φλασάρετε μέσω cwm recovery αυτό το zip. Όλα δουλεύουν σωστά. Συμβατό με όλες τις 4.1 roms (deodexed)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, απο σημερα εχω προβλημα με την φορτιση του τηλεφωνου. Βαζω 3 διαφορετικους φορτιστες αλλα δεν φορτιζει. Επισης οταν το συνδεω στον υπολογιστη δεν το αναγνωριζει (αγνωστη συσκευη) αλλα φορτιζει:wacko:!!!!

Εχετε καμια ιδεα τι μπορει να επαθε ξαφνικα??

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε 4.1 και θέλετε 160 χαρακτήρες στα sms χωρίς 3rd party app, απλά φλασάρετε μέσω cwm recovery αυτό το zip. Όλα δουλεύουν σωστά. Συμβατό με όλες τις 4.1 roms (deodexed)

 

Δουλεύει τέλεια με jelly belly, ευχαριστώ!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε 4.1 και θέλετε 160 χαρακτήρες στα sms χωρίς 3rd party app, απλά φλασάρετε μέσω cwm recovery αυτό το zip. Όλα δουλεύουν σωστά. Συμβατό με όλες τις 4.1 roms (deodexed)

 

τίποτα για μαμά ρομ ?:(

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αν το περάσεις σε stock ROM. Το αρχείο που θα περαστεί είναι deodexed αλλά δεν επηρεάζει σε τίποτα αυτό από την στιγμή που θα διαγραφεί η εφαρμογή η οποία θα αντικατασταθεί μαζί με το odex αρχείο της.

Deodexed αρχεία χρησιμοποιούσαμε και στο Galaxy S για κάποια fix που χρειαζόταν η εφαρμογή Phone στο stock Firmware.

Βέβαια ας περιμένουμε να το επιβεβαιώσει και κάποιος που το έχει δοκιμάσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

τίποτα για μαμά ρομ ?:(

 

Δυστυχώς όχι! Πρέπει να είναι deodexed η rom. Φαίνεται οτι δουλεύει αν το βάλεις και σε odexed rom αλλά το πρόβλημα είναι μακροπρόθεσμα τι γίνεται. Οι ρυθμίσεις χάνονται, δημιουργούνται ασυμβατότητες και fc's οπότε καλύτερα να μην το προτιμάτε στις odexed roms για να αποφύγετε τυχών προβλήματα

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά καλησπέρα! πήρα εχτές ένα nexus s και ήθελα να μάθω πιο τρόπο να ακολουθήσω για να κάνω root το κινητό και να έχω και την εφαρμογή superuser για να βγάλω τη σαβούρα χωρίς να βάλω άλλη rom πέρα από την εργοστασιακή!! έχω διαβάσει τις σελίδες του θέματος αλλά μάλλον κάτι θα έχει αλλάξει! έχω την 4.1.1! ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
Link to comment
Share on other sites

http://www.doctorandroid.gr/2012/07/root-nexus-s-android-411-jelly-bean.html

Εγω αυτον ξερω αυτον εμπιστευομαι.:)

Σ' αυτή τη ζωή ή θα αγιάσουμε ή θα ξεπαγιάσουμε!:D
Link to comment
Share on other sites

http://www.doctorandroid.gr/2012/07/root-nexus-s-android-411-jelly-bean.html

Εγω αυτον ξερω αυτον εμπιστευομαι.:)

 

ναι αλλα για εμας που δεν εχουμε λινουξ υπολογιστη και νομιζω ειμαστε αρκετοι εδω μας φαινονται κινεζικα αυτα που λεει και κανει:(

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

http://www.doctorandroid.gr/2012/07/root-nexus-s-android-411-jelly-bean.html

Εγω αυτον ξερω αυτον εμπιστευομαι.:)

Δεν εχει toggles...βασικο.!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει launcher για jellybean δωρεαν ή εστω επι πληρωμη που να μου δινει την δυνατοτητα να κατηγοριοποιησω τις εφαρμογες μεσα στο μενου δηλ να έχω tabs με tools, games, media, web κτλ που να έχω φτιάξει εγώ και να βάλω εγώ τις εφαρμογές εκεί μεσα; Νομιζω ο νοβα το κανει;

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ο Nova σου δίνει αυτή την δυνατότητα.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα για εμας που δεν εχουμε λινουξ υπολογιστη και νομιζω ειμαστε αρκετοι εδω μας φαινονται κινεζικα αυτα που λεει και κανει:(

 

Windows installer for Ubuntu http://www.ubuntu.com/download/desktop/windows-installer

http://www.ubuntu.com/download/help/install-ubuntu-with-windows

και αν δεν σου αρεσει πηγαινεις προσθαφαιρεση προγραμματων και κανεις απεγκατασταση

στο λειτουργικο (wubi) οπως θα εκανες σε οποιοδηποτε προγραμμα.

Σ' αυτή τη ζωή ή θα αγιάσουμε ή θα ξεπαγιάσουμε!:D
Link to comment
Share on other sites

Windows installer for Ubuntu http://www.ubuntu.com/download/desktop/windows-installer

http://www.ubuntu.com/download/help/install-ubuntu-with-windows

και αν δεν σου αρεσει πηγαινεις προσθαφαιρεση προγραμματων και κανεις απεγκατασταση

στο λειτουργικο (wubi) οπως θα εκανες σε οποιοδηποτε προγραμμα.

 

επειδη δεν το εχω ψαξει και μπορει να κανω λαθος ας με διορθωσεις αλλα δεν υπαρχει ποιο ευκολος τροπος?γιατι να περασω δλδ απο οτι καταλαβα απο τα λινκ το ubuntu?δεν γινετε απευθειας με τα windows?

 

ρε παιδιά καλησπέρα! πήρα εχτές ένα nexus s και ήθελα να μάθω πιο τρόπο να ακολουθήσω για να κάνω root το κινητό και να έχω και την εφαρμογή superuser για να βγάλω τη σαβούρα χωρίς να βάλω άλλη rom πέρα από την εργοστασιακή!! έχω διαβάσει τις σελίδες του θέματος αλλά μάλλον κάτι θα έχει αλλάξει! έχω την 4.1.1! ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

 

με τον superuser τι μπορουμε να κανουμε?γιατι τον εχω στο ταμπλετ που ειναι ροοτ απο μαμα αλλα δεν ξερω και δεν εχω καταλαβει τι κανει.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν το εχω ψαξει και μπορει να κανω λαθος ας με διορθωσεις αλλα δεν υπαρχει ποιο ευκολος τροπος?γιατι να περασω δλδ απο οτι καταλαβα απο τα λινκ το ubuntu?δεν γινετε απευθειας με τα windows?

 

Κοιτα σε προηγουμενο αρθρο http://www.doctorandroid.gr/2012/02/root-nexus-s-android-403.html

εχει και εντολες για windows,

αλλα γιατι δεν ρωτας και τον ιδιο?

Σ' αυτή τη ζωή ή θα αγιάσουμε ή θα ξεπαγιάσουμε!:D
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά καλησπέρα! πήρα εχτές ένα nexus s και ήθελα να μάθω πιο τρόπο να ακολουθήσω για να κάνω root το κινητό και να έχω και την εφαρμογή superuser για να βγάλω τη σαβούρα χωρίς να βάλω άλλη rom πέρα από την εργοστασιακή!! έχω διαβάσει τις σελίδες του θέματος αλλά μάλλον κάτι θα έχει αλλάξει! έχω την 4.1.1! ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Πιο ευκολο δεν γινεται

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1766475

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν το εχω ψαξει και μπορει να κανω λαθος ας με διορθωσεις αλλα δεν υπαρχει ποιο ευκολος τροπος?γιατι να περασω δλδ απο οτι καταλαβα απο τα λινκ το ubuntu?δεν γινετε απευθειας με τα windows?

 

Κοιτα σε προηγουμενο αρθρο http://www.doctorandroid.gr/2012/02/root-nexus-s-android-403.html

εχει και εντολες για windows,

αλλα γιατι δεν ρωτας και τον ιδιο?

 

ευχαριστω αλλα επειδη δεν καταλαβα καν πως γινετε δεν θα το δοκιμασω.απλα ηθελα επειδη οπως εχω γραψει και ποιο πριν εχω πολλα προβληματα με το τηλεφωνο μιας και θα κανω εργοστασιακη επαναφορα να το εκανα ρουτ και να του περναγα καποια ποιο καλη ρομ

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

τίποτα για μαμά ρομ ?:(

 

Greek Input Method από το Google play εδώ

Ειναι ελληνικό πληκτρολόγιο αλλά έχει μια ρύθμιση: 7bit SMS/IM mode και στέλνει 160 χαρακτήρες με την στοκ εφαρμογή μηνυμάτων.

Greekapps - Ελληνικές εφαρμογές android
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος στη στοκ εφαρμογή μηνυμάτων το Enter να ΜΗ στέλνει το μήνυμα αλλά να αλλάζει γραμμή (όπως πχ κάνει στο GoSMS);
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η στοκ για τα σμσ είναι για τα μπάζα επιεικώς. Ξαναγύρισα στο go sms και στο στοκ android πληκτρολόγιο.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μικρής σημασίας bug(?) αλλά μια που το παρατήρησα...όταν μπαίνετε στο Google Now από την lock screen η το soft button με τον φακό, εμφανίζεται και ένα τύπου φόντο με βουνά στην κορυφή της οθόνης, κάτι που δεν συμβαίνει αν μπείτε πατώντας στην μόνιμη search bar των home screens...το προσθέτω απλά στη λίστα μαζί με το tv effect που εμφανίζεται κατά το δοκούν και τα contact ringtones που εξακολουθούν να μπερδεύονται μερικές φορές :mad:

Το καλό είναι ότι μέχρι στιγμής η 4.1 φαίνεται η πιο bug free version ever σε ότι αφορά σοβαρά ζητήματα οπότε I still love my Nexus :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...